[TVN] Agent-Gwiazdy

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
ewcia
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: ewcia » 05 maja 2018, 19:39

Jedno jest pewne TVN jesli chce dalej ciągnąc agenta to musi zmienić kilka rzeczy.
- lepszy wybór agenta bo do tej pory to jest najsłabszy punkt tego programu. Wszyscy są tragiczni.
- lepszy wybór uczetników , gwiazdy powinny wiedziec po co tam jada i jak się gra w agenta i tyle.
- dawać wskazówki dla widzów tak jak jest w Holandi,
- więcej lektora w odcinkach tak jak w tych starych odcinkach,
- mniej setek
0 x
J-Will
Użytkownik
x 1
x 19

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: J-Will » 06 maja 2018, 0:27

ewcia pisze:Nie cytuj ostatniego posta! FA98
W punkt, ja bym dodał jeszcze więcej czasu antenowego, tyle ile dostała "Azja Express" to powinno być też przełożone na "Agenta".
0 x
waydack
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: waydack » 06 maja 2018, 10:04

krejzolekk pisze: Chciałbym edycję ze zwykłymi ludźmi, Mellerem i ... zrealizowaną w Polsce. Żeby zmierzyć długość ścieżki nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Marzyłoby mi się połączenie starego "Agenta" z "Ekspedycją". Z drugiej strony, wtedy pewnie trudniej byłoby o uniknięcie spoilerów. Jeśli zwykli ludzie, to bardzo solidny casting - "Wyspa przetrwania" się kłania. Ale znając życie, program zleci z anteny po tym sezonie.

Ciekawe jaki % uczestników starych edycji zgodziłby się na ponowny udział w programie. Taki miks też mógłby być ciekawy. :) Szkoda, że nie do zrealizowania.
Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi forumowa sesja RPG "Agent". Dwunastu graczy tworzy własne postaci, określa statystyki, mocne i słabe strony, jednego z nich Mistrz Gry wybiera jako agenta. Sesja odbywa się w google doc, każdy dostaje własny dokument, do tego ogólny dokument ogólny dla wszystkich uczestników oraz dla grup dobieranych w kolejnych odcinkach. Przy wykonywaniu zadań Mistrz Gry rzuca kością i określa sukces lub porażkę. Agent jako jedyny ma prawo sam zdecydować czy na jego kościach wypadnie sukces lub porażka. Przed rozpoczęciem gry dostaje listę zadań i obmyśla strategie. Na koniec każdego odcinka (w domyśle, co drugi dzień) gracze przystępują do testu wiedzy o agencie po czym odpada jedna osoba. Na filmwebie zrobiłem kiedyś sesję RPG rozgrywającą się w uniwersum Pieśni Lodu i Ognia i było świetnie, gdyby znaleźli się chętni to mogło by się udać. Chętnie bym się podjął prowadzenia.
0 x
szefszefow
Użytkownik
x 12
x 6

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: szefszefow » 06 maja 2018, 15:30

waydack pisze:Coś już mówiłem o niecytowaniu ostatniego posta... FA98.
Świetny pomysł i z chęcią wziąłbym w tym udział! :)
0 x
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 95
x 357

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 06 maja 2018, 15:50

Tylko rozważ odpowiednio kandydatury, bo jeszcze pewna ekspertka od stylu i była niania w jednym zarejestruje się i krzyknie niebotyczną sumkę za całą edycję.
0 x
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik
x 7
x 12

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 07 maja 2018, 10:15

Jestem za! :) Jakbyś coś takiego robił, dawaj znać ;)
0 x
waydack
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: waydack » 07 maja 2018, 20:33

Poniżej zamieszczam wzór Karty Bohatera, z opisem jak go poprawnie wypełnić. Jeśli jesteście zainteresowani grą w forumowego "Agenta", karty wysyłajcie mi na PW. Możecie wypełnić je w Wordzie i wysłać mi plik w załączniku lub jako link w Google Docu. Jeśli chodzi o waszych bohaterów, to zwykli (niezwykli) ludzie tacy jak wy. Nierealne zawody typu "szpieg", "najemnik" "komandos" oczywiście odpadają. Nie gramy też celebrytami, jeśli ktoś chce być aktorem lub piosenkarzem, to znany jest tylko w wąskim kręgu i dopiero zaczyna karierę w show-biznesie. Gracz może się wcielać w osoby o innej płci, jeśli taka jego wola. Jeśli zbierzemy dwunastu ochotników, ruszamy z pierwszą polską edycją :-)

KARTA BOHATERA

Avatar (zdjęcie profilowe, może to być np. mało znany aktor/model, który użyczy twarzy waszemu bohaterowi):
Imię i nazwisko:
Zawód:
Miejscowość:
Wiek (min 18 lat):
Wzrost:
Waga:
Stan cywilny:
Dzieci:
Znaki szczególne (np. kolczyki, tatuaże, blizny)

ATRYBUTY

Siła -
Szybkość -
Zwinność -
Kondycja -
Inteligencja -
Psychika -

Do każdego z Atrybutów przydzielamy punkty, określając czy dana cecha jest niska, średnia, czy wysoka. Do rozdzielania mamy łącznie 50 punktów. Wszystkie Atrybuty posiadają tą samą cenę oprócz Inteligencji, za którą płacimy 10 punktów więcej. Najniższa wartość atrybutu Inteligencja jest „Średnia”, najwyższa zaś „Bardzo wysoka”.

Siła
1. Niska 0 pkt.
2. Średnia 10 pkt.
3. Wysoka 20 pkt.

Szybkość
1. Niska 0 pkt.
2. Średnia 10 pkt.
3. Wysoka 20 pkt.

Zwinność
1. Niska 0 pkt.
2. Średnia 10 pkt
3. Wysoka 20 pkt

Inteligencja
1. Średnia 0 pkt.
2. Wysoka 20 pkt
3. Bardzo wysoka 30 pkt

Psychika
1. Słaba 0 pkt
2. Średnia 10 pkt
3. Mocna 20 pkt.

Kondycja
1. Słaba 0 pkt.
2. Średnia 10 pkt.
3. Mocna 20 pkt.

UMIEJĘTNOŚCI

Za niewykorzystane punkty Atrybutów możemy wykupić Umiejętności:

Spostrzegawczość – 20 pkt.
Bystry wzrok – 5 pkt.
Urodzony przywódca – 5 pkt.
Szybki refleks – 5 pkt.
Czuły słuch – 5 pkt.
Błyskotliwość – 5 pkt.
Umiejętności aktorskie – 5 pkt.
Opanowanie – 5 pkt.
Poliglota – 5 pkt.
Sztuka przetrwania – 5 pkt.
Nauki ścisłe – 5 pkt.
Targowanie – 5 pkt.
Opanowanie – 5 pkt.
Plotkowanie – 5 pkt
Orientacja w terenie – 5 pkt.
Wspinaczka – 5 pkt
Nurkowanie – 5 pkt.
Przeszukiwanie – 5 pkt.
Śledzenie – 5 pkt.
Dobra pamięć – 5 pkt.

SŁABE STRONY – Z podanych poniżej przykładów wybierz jedną słabą stronę dla swojej postaci. Możesz również zaproponować swoją własną
1. Zamknięty w sobie
2. Nadwrażliwy
3. Łatwowierny
4. Niezdara
5. Tchórz
6. Rozkojarzony
7. Słaby refleks
8. Flegmatyczny
9. Słaby wzrok
10. Słaby słuch
11. Chorowity
12. Zła pamięć
13. Nadmierna agresja
14. Gadulstwo

LĘKI:
Wybierz jedną rzecz której boi się twój bohater np. lęk wysokości, klaustrofobia, arachnofobia itp.

HOBBY I ZAINTERESOWANIA
Wybierz minimum jedno hobby lub zainteresowanie dla twojego bohatera.

MOTYWACJE BOHATERA
Napisz dlaczego zgłosiłeś się do programu.

NIEZNANE FAKTY
Wypisz pięć mało znanych faktów dotyczących twojej postaci: Np. „Na studiach dorabiałem jako rozwoziciel pizzy”, „W poprzednie wakacje pojechałem z rodziną na Chorwację” itp.
1.
2.
3.
4.
5.

CZĘŚĆ KARTY PONIŻEJ JEST TAJNA I BĘDZIE TYLKO DO WGLĄDU MISTRZA GRY:

REKRUTACJA „AGENTA”. Odpowiadają osoby, które chciałby zostać agentem.
1. Dlaczego chciałbyś zostać agentem?
2. Jaką taktykę zastosujesz jako agent?
3. Co zrobisz jeśli któryś z uczestników będzie podejrzewał, że jesteś agentem?
4. Poniżej znajduje się przykładowe zadanie z programu „Agent”. Napisz w jaki sposób mógłbyś zaszkodzić grupie.

Grupa musi podzielić się na dwie drużyny, czerwonych i czarnych. Zadaniem drużyny czerwonej będzie przeszukanie terenu starej fabryki. Nie będą wiedzieli czego szukają ani na czym polega zadanie. Drużyna czarna zostaje na miejscu. Ich zadaniem jest otworzenie pancernego sejfu, w którym znajdują się pieniądze. Sejf ma zamek cyfrowy jednak, żeby go otworzyć potrzebny jest czterocyfrowy szyfr. Cyfry znajdują się w ponumerowanych od 1 do 4 kopertach ukrytych na terenie fabryki, jednak żadna z drużyn tego nie wie. Łączyć się mogą jedynie przez krótkofalówkę, jednak tylko drużyna czarna posiada łączność, druga krótkofalówka jest ukryta na terenie fabryki a jej znalezienie ma kluczowe znaczenia dla wykonania zadania. Jeśli w ciągu pół godziny gracze nie otworzą sejfu lub wpiszą złą kombinację, nie zdobywają pieniędzy.
Napisz co byś zrobił gdybyś trafił do grupy czerwonej i co byś zrobił gdybyś znalazł się w drużynie czarnej.

Poniżej wrzucam wzór prawidłowo wypełnionej karty.

Imię i nazwisko: Mirosław Pasek
Zawód: Informatyk
Miejscowość: Kraków
Wzrost: 181
Waga: 75
Stan cywilny: Kawaler
Dzieci: Brak

Atrybuty:
Siła – Średnia
Zwinność – Niska
Kondycja – Średnia
Szybkość – Niska
Inteligencja – Średnia
Psychika – Wysoka

Umiejętności:
Umiejętności aktorskie
Opanowanie

Słabe strony:
Niezdara

Lęki: Lęk wysokości

Hobby i zainteresowania: Informatyka

Motywacje bohatera:

Pięć nieznanych faktów:
1.
2.
3.
4.
5.

Dobrej zabawy!
0 x
mol
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: mol » 08 maja 2018, 15:39

[ Spoiler ]
0 x
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 444
x 667

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: havanew » 08 maja 2018, 16:13

mol pisze:
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
0 x
Strefa wolna od głupoty
mol
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: mol » 08 maja 2018, 16:27

Havana
[ Spoiler ]
0 x
Osiula
Junior
x 193
x 272

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Osiula » 08 maja 2018, 16:33

[ Spoiler ]
0 x
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 444
x 667

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: havanew » 08 maja 2018, 17:10

Wracając jeszcze do prawdopodobnej agentury Ilony, bardzo nie podoba mi się to, że agent już drugi rok z rzędu wybiera sobie osoby, którym pomaga w grze i takie, którym podkłada kłody. Przecież nie na tym polega jego rola, i tak jak zachowanie Odety mnie nie zaskoczyło - niczego innego się po niej nie spodziewałem, tak od Ilony oczekiwałem większej klasy. A najbardziej jako agent zdradziła się moim zdaniem w spinaczce z Tomkiem, gdy namawiała go, żeby przekazał Michałowi nie do końca prawdziwe informacje z nią związane. Jaki by miała w tym cel, gdyby test nie był o niej? :P
0 x
Strefa wolna od głupoty
Osiula
Junior
x 193
x 272

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Osiula » 08 maja 2018, 17:16

Już pomijając to, jak chamsko zachowuje się w celu wykoszenia Michała Ilona, to to zachowanie jest moim zdaniem naprawdę głupie :lol: Nie chcę nic mówić, ale gdybym ja była agentem, to marzyłabym o wygranej najlepszego uczestnika, bo gdyby zdemaskował mnie ktoś mniej mocny, to tylko świadczy o słabości mojej agentury, prawda?
0 x
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 95
x 357

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 08 maja 2018, 18:23

Też tego nie rozumiem. Co potem Iwona powie -> wygrał najlepszy? Ja zrozumiem np. mylenie pozytywnymi działaniami, ale niszczenie innych, bo tak się podoba zdecydowanie nie wpływa dobrze na format.
0 x
przemek.ldz
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: przemek.ldz » 08 maja 2018, 18:40

waydack pisze:Cytowanie tak długiego posta nie ma sensu. Na razie tylko informuję. FA98
Mam pytanie, wysłałem Ci priv.

edit: nie umiem wysłać wiadomości, czy mógłbyś Ty do mnie napisać? :D
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”