[TVN] Agent-Gwiazdy

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
CharlieMalcolm
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: CharlieMalcolm » 12 maja 2016, 1:00

Kase podbierała? :D
Kala79
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Kala79 » 12 maja 2016, 1:49

Antek siedzi po stronie Agenta z wersji Widm holenderskiej 2013 Afryka
CharlieMalcolm
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: CharlieMalcolm » 12 maja 2016, 1:57

Tylko pytanie, czy odwzorowali finał w 100%?
Mr_Agent
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Mr_Agent » 12 maja 2016, 1:59

Co do Tamary fakt w 2 odcinku grzebała coś przy kasie, jakby ją ukrywała. Błędów nie widziałem że gdzieś tam Antek jest widoczny.

Wspomnienie krejzolekk o podnoszeniu rąk to można zarazem iść tylko przypuszczenia i też w abstrakcie iść biorąc że każdy z nich gra i przyjąć że Tamara patrzy na Antka jakby czekając kiedy on się przyzna a Hubert na nich itp. można przypuszczać co w ich głowach siedzi.

Jednak co do 2 odcinka Antek bez problemu przeszedł labirynt mimo że lasery na nim latają i akurat jak wraca od razu go łapią. Natomiast gdy mamy 11 minut do końca zostały 3 osoby Monika, Kamila i Tamara. Gdy Monika jeszcze jest w środku Tamara nawiguje mogło zostać około 9 minut. A potem mamy 3 minuty do końca i Asia mówi że mają tylko Kamilę. Ciekawe co Tamara robiła te około 6 minut w środku i jak jej poszło. Zarazem może dziwne to, ale można w odcinkach spotkać się że coś w danych zadaniach ułatwiała produkcja najbardziej Tamarze i Antkowi. W tym odcinku Antek lasery, a Tamarę nie pokazali. Ktoś wspominał że jak skakała po worek to lina ją pod ciągła. Z tym wygrywaniem jokerów pozostali się umówili o pomocy w ich zdobyciu m.in. Hubert a Kinga Tamarę od razu wybrała i jej się udało co jak co ale nie jest łatwo trafić chyba że fuksem lub podpowiedzą np. aby wzięła za drugim razem. Produkcja mogła się domyślać że takim zagraniem Tamary nie będzie zbyt lubiana gdy nie będzie przekazywać informacje a uczestnicy jej. Przykładowo jak Monika nie chciała jej powiedzieć a ona się dopytywała co robiła z Hubertem jak zostali w wiosce a pozostali fotografowali zwierzęta.

Co do rozstawienia we finale nie brał bym pod uwagę rozsadzenie jak w wersji holenderskiej. Jeśli pozostali nie siedzą tak samo to i trójka finałowa nie musi podobnie siedzieć. Z tego co pokazali może być rozwiązanie między Hubertem a Tamarą ponieważ kamera może mieć zarazem zwycięzcę i Agenta w jednym ujęciu. Pytanie kto jest z kim. Jak dla mnie bliżej powinien siedzieć zwycięzca.
krejzolekk
Obserwator

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: krejzolekk » 12 maja 2016, 2:13

Co do sugestii Imou, odnośnie liczby 7,
[ Spoiler ]
Kala79 pisze:Antek siedzi po stronie Agenta z wersji Widm holenderskiej 2013 Afryka
Czyli wg tego, co piszecie: Antek Agentem, wygranym Tamara. Nie trzyma się to kupy. :)
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 12 maja 2016, 8:59

Antek ma tę samą koszulkę (z pawianem) w polskim finale, co w Afryce podczas zadania w pociągu - może to będzie dla kogoś stanowiło cenne info i przesłankę do wyciągnięcia daleko idących wniosków :P .

https://www.facebook.com/ProgramyTVN/

Żeby skończyć równie niemerytorycznie to dodam, iż tak bez teoretyzowania, stosując brzytwę Ockhama - to Antek musiał znaleźć się w tym finale albo dzięki Agentowi (Tamara), albo agenturze. Nie wierzę, żeby On sam doszedł tak daleko. Gość, który w zadaniu z Aśką chciał zamazywać nazwy ulic na mapie, później pokonał ją w półfinale? Który myśli, że ma 42 cm stopy (to w ogóle odbieram jako żart na miarę performance-u)?

I dlaczego On znowu kłamie w setkach - mówił, że uznał, iż może przekazać info o treści koperty Hubertowi, po czym Tamara prostuje na blogu, że tak naprawdę to skłamał - podając Mu fałszywą odp. Z drugiej strony nie zrobił tego jakoś mega perfidnie, bo kilka razy zaznaczał, że Hubert musi wziąć poprawkę na to, iż Tamara mogła Go okłamać - Hubert jako inteligentny facet wie, że w tym przypadku poprawki na kłamstwo musi wziąć dwie (bo dochodzi ryzyko kłamstwa Antka), ale Antek dodatkowo to podkreśla, co jest na swój pokrętny sposób jednak przejawem jakiejś uczciwości.

O ile widać, że Tamara jest lojalna wobec Antka i tylko Antka, to Antek jest obrotowy, niczym PSL. Mam wrażenie, że odsłania się przed Hubertem, prowokuje żeby Go podejrzewał ("szkoda, że któryś z Nas jest agentem") - i zwykle robi to sytuacjach jeden na jeden, a jednocześnie potem sam go typuje na teście, co jest działaniem sprzecznym wewnętrznie, no chyba, że Antek jawnie i dla własnej rozrywki pogrywa sobie z Agentem Hubertem, denerwując Go, wchodząc w jego buty itd. Na pewno Antek zainwestował sporo czasu by mieć jakąś relację z Hubertem, aczkolwiek robił to niejako w roli wysłannika sojuszu, który potrzebował informacji o Hubercie, np. po zadaniu z pytaniami w samolocie. Co ciekawe gdyby był Agentem i chciał pomóc sojusznikom to jako łącznik między Hubertem a sojuszem mógł zamieniać odpowiedzi, które wyciągnął od Huberta (skoro udało mu się z dżokerem, to pewnie też wie gdzie spędzał wakacje itd.) - na własne (poprawne). Potem zadbał, żeby cała reszta też typowała Huberta (szkoła), przez co sojusz miał większe szanse podczas eliminacji, bo mimo iż wszyscy typowali tę samą osobę, to sojusz udzielił kilka odpowiedzi prawdziwych. I tu pytanie do oglądających zagraniczne edycje - czytałam u Tamary, że ponoć osoba znajdująca się w sojuszu z agentem ma spore szanse na dojście do finału - jak to technicznie wygląda - agent jakoś pomaga swoim kompanom (tak jak mógł to robić Antek, tzn. bez ich większej świadomości)?

Scenariusz z agentem Antkiem jest chyba najbardziej logiczny.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 10:04 przez encore_, łącznie zmieniany 2 razy.
confusion will be my epitaph
elgato
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: elgato » 12 maja 2016, 9:49

Bardzo mnie dziwi jak ludzie mysla stereotypowo o innych. W tym wypadku u Antku. Ze do finalu dojsc mogl tylko na czyichs plecach nadz z uwagi na agenture. Czyli dajcie obok siebie hmm grzeczna dziewczynke w okularach i tleniona blondyne w mini i wiekszosc z gory zalozy ze ta pierwsza jest inteligentna a drugia conajmniej glupsza. Antek jaki jest nie wiem nie znam go w koncu. Ale stereotypowe myslenie ze jest luzak meczydusza ze sobie robi jaja itd to znaczy ze sam by nie doszedl daleko. Ale jakos pamietal te dane na test dajmy na to zerkajac w tamary notes nawet. On go ogladal a ona go studiowala. I co wtedy? Wkurza mnie takie podejscie ale trudno

A co do tanca tamary to co to niby by miala byc za podpowiedz? Ze popodskakiwala chwile z radosci ze wygarala? Od tanca to to bylo daleko tak na marginesie
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 12 maja 2016, 9:57

Właśnie tu chodzi o to, że Antek wysyła takie dziwne sygnały i percepcja jego osoby jest niejednoznaczna, co zresztą jako pierwszy skwitował Maciek, który po prostu powiedział, że "coś mu w Nim nie pasuje". Tylko tyle i aż tyle. Prosta intuicja (nie stereotyp) jest czasem najlepsza. Ja mam wrażenie, że Antek gra takiego, a że robi to w zadaniach punktowanych (70 m.) i o kasę - to jest to tym bardziej podejrzane. Mi to się jakoś wszystko składa w całość. I tak naprawdę jeśli agent rzeczywiście miał działać z szerokim gestem (czyli i np. broniąc sojuszu, przegrywając kasę dla grupy, rzucając podejrzenia na innych), co zapowiada Tamara, mówiąc o "pospadaniu z krzeseł" (chociaż może to taki PR) - to właśnie ten niby-gamoniowaty Antek ma największy potencjał by tę obietnicę zrealizować.
vissi

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: vissi » 12 maja 2016, 10:01

Kurcze praktycznie od 2 odcinka stawiam na Huberta jako agenta- a teraz ostatni tydzień-taki mętlik, i przyznam ze skłaniam się coraz bardziej ku Antku...
nawet taki finał bardziej by mnie ucieszył-bo Tamara typująca Huberta-zostałaby przez Antka na maksa wkręcona-wiec jej mina byłaby BEZCENNA ;)
A zwycięstwo Huberta pokazałoby ze jednak można wygrać program bez sojuszy intryg etc...
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 12 maja 2016, 10:09

"Wyprawa Robinson" też się tak u Nas zakończyła, niejako z morałem - wygrała dziewczyna, która była przeznaczona do eliminacji, ale nie dała się - zdobywając kilka immunitetów pod rząd, w samej końcówce. Liczę na powtórkę z rozrywki i prawdziwą reakcję Tamary - i ogólnie wszystkich, chociaż wątpię, czy ktoś się nie wygadał wcześniej (powinni i mam nadzieję, że tak było - ujawnić agenta w RPA, zanim ujawni się sam - w późniejszych relacjach towarzyskich).
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Kryterium0 » 12 maja 2016, 11:31

encore_ pisze:"Wyprawa Robinson" też się tak u Nas zakończyła, niejako z morałem - wygrała dziewczyna, która była przeznaczona do eliminacji, ale nie dała się - zdobywając kilka immunitetów pod rząd, w samej końcówce.
Morał z wygranej Kasi był taki, że gdyby druga finalistka - Patrycja, nie była wówczas dziewczyną Irka Bieleninika, to modelka z Żywca nie miałaby szans. Wyeliminowali uczestnicy, którzy decydowali o zwycięstwie, "dziwnym trafem" dowiedzieli się, że jedna z finalistek związana jest z gwiazdorem stacji i zaczęli doszukiwać się spisku. Na nic się zdało, że Patrycja wzbudzała ich sympatię, była pracowita, nie narzekała na warunki, motywowała do działania. Wygrała faworytka producentów...
Eltomas
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Eltomas » 12 maja 2016, 11:42

Cześć! Mój pierwszy post ale postaram się być merytoryczny :D Może napiszę kilka rzeczy zbyt oczywistych ale jako, że to moja pierwsza edycja Agenta, którą oglądam nie doszedłem do etapu dochodzenia w którym czytam morsem z tańca albo przyglądam się znakom na ścianach :D

Dlaczego uważam, że Agentem jest Antek:

1. Świetny ruch producenta z usunięciem go z programu już w pierwszym odcinku przez co myli dużą część uczestników i widzów. No bo jak to tak Agent miałby odpaść a przecież nie wiedzieli czy go przywrócą. Z tego co pamiętam to Sylwia nawet jeśli wybrałaby immunitet to Antka i tak mogła przywrócić. Nie wiedząc, że przez to będzie trzeba usunąć z programu dwie osoby w kolejnej eliminacji było to przywrócenie "bez ryzyka" :)

2. Zachowanie Antka przy stole z kopertami. Szybka wymiana z Tamarą zanim ktokolwiek zdążył zareagować i immunitet trafił w ręce Antka czyli go wyeliminował nie ryzykując, że wpadnie w niepowołane dłonie. Antek tłumaczył się w "setce", że poznał to po minie Tamary. Taki z niego pokerzysta? :) Skąd wiedział, że Tamara nie ucieszyła się z jokerów?

Później co prawda chciał go oddać "szczodrze" Sylwii w ramach spłacenia długu za drugi odcinek ale wiedział jako Agent, że regulamin na to nie pozwala.

3. Antek w ostatnim odcinku powiedział coś w stylu "Myślałem, że odpadnę w ostatnim odcinku ale jednak odpadła Aśka". Przecież od Aśki wygrał immunitet na polu więc jak miał odpaść? Myli tropy żeby odwrócić od siebie uwagę?. Swoją drogą pięknie wymanewrowałby wtedy przy zdjęciu Asi Tamarę, że jest to szpak. Nic wielkiego się nie stało bo Agent wiedział jak będzie trzeba obronić immunitet i że będzie to arcytrudne.

4. Sytuacja na plaży, otworzenie skrzyni. Wydaję mi się że Agent wiedząc o jaką stawkę idzie gra (15 tysięcy złotych-nie dość że nie wygrali 7.5 tysi to drugie tyle stracili) nie zostałby w hotelu zdając się na los i to jak zareaguje grupa. Antek mąciwoda był pierwszym prowodylem do otworzenia skrzyni a później do wypicia szampana na plaży, no bo "to tylko gra". Poza tym była to druga kwestia w której Antek postawił się Tomkowi (pierwsza kiedy Tomek chciał jechać do dobrej bazy w zadaniu z puzzlami)

5. W zadaniu z przechodzeniem po linie i zapamiętywaniem słów Antek chociaż podał sporo słów przyznał się później w "setce", że nie podał słówek Asi pomimo, że je pamiętał, ponieważ jego zdaniem "Aśka coś kręci". Przecież nie było tam słówek za kwotę ujemną więc niby dlaczego miałby nie zarobić pieniędzy dla grupy pomimo prywatnych uprzedzeń. Znowu mylił trop?

6. No i zadanie w szkole o którymś już ktoś pisał. Wcinał się w słówka Huberta, swoich "zapominając", chociaż jako aktor pamięć musi mieć dobrą

Nie zgodzę się że Antek byłby rozczarowaniem. Jeżeli to on jest agentem to w fantastyczny sposób wywiódłby w pole Tamarę, która myślała, że jest najmądrzejsza i najbardziej spostrzegawcza ;)
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Kryterium0 » 12 maja 2016, 11:59

Dlaczego spora część z Was uważa, że agent znał każdy szczegół ze scenariusza? Co rusz piszecie, że agent to wiedział od producentów, "dokładnie był poinstruowany dzień wcześniej".

Wszyscy uczestnicy spędzali na setkach z producentem mniej więcej tyle samo czasu. To wyklucza dokładne instruowanie agenta i "prowadzenie go za rączkę". Rzucali mu tylko ogólniki. Odpłynęliście totalnie i wszystko zaraz będziecie mogli uzasadnić "tego nie zrobił, bo dzień wcześniej producenci mu dokładnie powiedzieli jakie warunki zadania będą".

Może i Wasze myślenie jest logiczne jako widza, ale realizacyjnie niewykonalne. Gdyby jeden uczestnik notorycznie siedział na setkach dłużej niż pozostali, to myślicie, że nie wzbudziłoby to podejrzeń grupy?

A z postów niektórych wyłania się obraz, jakby agent miał wspólny pokój z producentem, który mógłby go przygtoować na następny dzień krok po kroku :o
CharlieMalcolm
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: CharlieMalcolm » 12 maja 2016, 12:11

SPROSTOWANIE:

Antek dostał immunitet w odcinku, gdy odpada Dominika - a nie Asia.

Agent znał scenariusz programu jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. Dostał także instrukcję sabotażu i strategię. To od agenta zależało tylko, czy przyjmie uwagi producenta, czy wymyśli swój własny plan :) - w szczególności mówi o tym Mirek (II edycja)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”