[TVN] Agent-Gwiazdy

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 12 maja 2016, 14:37

Mój post jest tylko próbą odpowiedzi, a nie wskazaniem konkretnego typu.
Agent patrzy perspektywicznie i wielowymiarowo. Przywrócenie Antka przez Tamarę miało służyć temu, że cała uwaga zostanie skupiona na jakimś "pajacu". A do tej roli Antek nadawał się idealnie. Zresztą Agent od czasu do czasu musi coś dorzucić do puli, a jak dorzuci na początku, to z natury się go już nie podejrzewa. :)
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 12 maja 2016, 14:46

W ogóle nie wzięłam pod uwagę, że to Tamara skierowała Sylwię do Antka. Ciekawe, agent mógł tu zadziałać dwuwymiarowo. Ta dziewczyna jednak sprawia wrażenie tak zajadłej, że ciężko mi uwierzyć, iż nie jest regularnym uczestnikiem rywalizacji. Nawet ten tekst rzucony jakby spoza planu o "dzieleniu się zwierzyną" w nawiązaniu do tubek - był tak ordynarny i świadczący o nastawieniu na wygraną, że chyba nie mógł być kolejnym elementem roli... A przecież na oficjalnych setkach nie wyglądało to wcale znacznie lepiej.

Poza tym załóżmy, że od początku był plan, że pierwsza osoba wraca. Wyobrażacie sobie np., że Hubert albo Maciek uderzają w taką proszącą nutę pt. uwolnij mnie i weź hajs / immunitet. Do tego trzeba mieć czelność, myślę, że wiele osób w ogóle odmówiłoby powrotu, na zasadzie odpadłem uczciwie, moja wina, nie będę nikomu zabierał miejsca. Tymczasem Antek obrócił to jeszcze w żart, że aż 2 godziny musiał czekać na uwolnienie. Innym byłoby z tym nie po drodze.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 15:10 przez encore_, łącznie zmieniany 2 razy.
confusion will be my epitaph
Czarnula87
Użytkownik

Re: [TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Czarnula87 » 12 maja 2016, 14:57

Witam. Jestem tu nowa, ale czytam was skrupulatnie od dłuższego czasu.

Dzisiaj przeglądałam blog Tamary i rzuciła mi się w oczy ewidentna podpowiedź dotycząca może nie samego agenta ale ogólna dla uczestników programu.

Na jednym ze zdjęć zamieszczonym na blogu widać zadanie z laserami. Na szybie nad uczestnikiem widać odwrócony napis SZUKAJCIE JOKERÓW! Może faktycznie w grze były poukeywane jakieś takie wskazówki?

Obrazek
Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 15:04 przez Czarnula87, łącznie zmieniany 1 raz.
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 12 maja 2016, 15:04

Może, ale to trzeba mieć chyba szczególną na to podatność, żeby się ich doszukiwać. Mnie nigdy takie rzeczy nie interesowały (jak choćby symbolika poukrywana w Matrixach). Po fakcie zresztą byle co można uznać za taką wskazówkę - na żądanie niemalże: numer nie numer, ustawienie zawodników, mrugnięcie w tym a nie innym momencie. Szukajcie a znajdziecie. Póki co niczego sensownego nikt tu nie odkrył.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 15:07 przez encore_, łącznie zmieniany 1 raz.
Lester81
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Lester81 » 12 maja 2016, 15:04

a może przepowiednia numer 2 odnosi się do lotu Antka na górę helikopterem - koperta numer 5 to koperta Agenta...
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 12 maja 2016, 15:12

A czy ktoś zwrócił uwagę na przepowiednię:
"Don'€™t say the truth about your fears. The mole is always listening."

Hubert nie mówił prawdy o swoich lękach - kłamała, że ma lęk wysokości ;)
vissi

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: vissi » 12 maja 2016, 15:14

Tamara na blogu napisała-odnośnie sojuszu-i wyszczególniła akurat ten tekst większa czcionką i innym kolorem, cytuję;

"Nie traktuję sojuszników przedmiotowo. Nawet jeśli z programu mam wrócić „na tarczy”, jestem lojalna do końca i wolę podzielić się informacjami, ale iść później z podniesionym czołem, wiedząc, że nie zawiodłam.”

ja wiem,że teraz zaczynam wszystko przypasowywać do Antka-agenta,ale kurcze tak podkresla Tamara jaki to sojusz dla niej wazny, jak ona do końca była w nim uczciwa-a pewnie za tydzień - dowiemy się jak rozczarowała sie sojusznikiem-czy cos w tym stylu. Potem w tekście jest jeszcze znowu o sojuszu:

"Podzieliłam się nią z Antkiem, co nawet na tym etapie gry było dla mnie oczywiste. Od początku wiedziałam, że informacja, którą otrzymałam może zadecydować o mojej wygranej w programie. Jednak, jak już mogliście w tym programie zauważyć, wobec przyjaciół i sojuszników jestem lojalna do końca – cokolwiek by się nie działo."
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 15:15 przez vissi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SkylarDiggins
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: SkylarDiggins » 12 maja 2016, 15:15

Przepowiednia #2 odnosi się do zadania, w którym robili zdjęcia Wielkiej Piątce i szukali kopert po zrobieniu zdjęcia danemu zwierzęciu.
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 12 maja 2016, 15:25

Ja generalnie skłaniam się sercem ku Hubertowi. Ale szczerze - czytam sporo na forach - na każdego można coś znaleźć.

Jeśli agentem okaże się Hubert - przypomni się wszystkim, że namotał (z Tamarą) przy zadaniu ze skrzynią - miał przeciek - mógł zgadnąć wszystkie potrawy, tak żeby stracić jak najwięcej. Nawalił ze skokiem, sporo się klócił, źle nawigował etc.

Jeśli okaże się że to Antoni - też mamy sporo dowodów - otwarcie skrzyni, utrudnianie komunikacji z porwanymi dziewczynami i dużo sytuacji ktore milion razy wypunktowano na tym forum

Tamara - to kombinatorka, mieszała subtelnie - zadanie ze skrzynią z Hubertem (j.w.), biblioteka, szukanie złota, stworzony sojusz i nakrecanie jednych na drugich, zadanie z liną i tłuczeniem kul....

Podsumowując - nikt nie jest bez winy, ale każdy robił to w innym stylu:

Hubert - udając ciamajdę z lękiem wysokości.
Antoni - udając super pewnego siebie i działając zgodnie z zasada "najciemniej pod latarnią" przyznawal sie do bycia Agentem.
Tamara - grając kombinatorkę zmotywowaną na dojscie do finału i ukrywającą swoją tozsamosc w sojuszu mieszajac subtelnie ale skutecznie...

3 osoby - 3 strategie - ale 1 agent. Ale strategie pozostalej dwojki tez byly naprawde dobre i dobrze odwracaly uwage, trzeba przyznac!
Mr_Agent
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Mr_Agent » 12 maja 2016, 15:27

Co do sojuszu i finału jak dla mnie i jak dla większości jest nie logiczne.
Mając na wyciągnięciu kasę i tylko jednego do wykasowania, aby wygrać to kto by dzielił się lub współpracował w sojuszu.
Tylko wtedy gdy nie obchodzi mnie kasa wiadomo dlaczego lub podam nie prawdziwą wskazówkę dla zmyłki.

Dając prawdziwą wskazówkę Tamara pogrzebała by swe szanse. Zarazem na 100% bym nie liczył prawdomówność na jej blogu tak samo jak w setach, każdy mówił to co chciał.

@chatterbox Ostatnie zdanie nadawało by się na wstęp do ostatniego odcinka :D
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 12 maja 2016, 15:31

Mr_Agent - zgadzam sie! Nie miałaby interesu żadnego w finale podawac prawdziwe odpowiedzi. Poza tym wspominala wczesniej w jakims odcinku ze jak beda razem w finale to beda normalnie rywalizowac i niech wygra lepszy.

A jej wpisy na blogu - mozna zawsze znalezc we wszystkim drugie dno :) Ale nie ma sensu sie bawic w analize sensu kazdego slowa czy zdania.
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 12 maja 2016, 15:33

Tak jak wspominałam wyżej - nie ma sensu analizowac kto jest bardziej prawdopodobny - tak jak pisałam wyzej KAZDY z nich mieszał. Jedni bardziej, drudzy mniej, kazdy moglby byc agentem. Na Waszym i Swoim miejscu skupiłabym sie na szukaniu wskazówek z odcinków - bo takie na pewno są zawoalowane. Na pewno nie skupiałabym sie na "a on popsuł zadanie X" "a ona Y" - kazdy cos psul.

Szukajcie wskazówek ;) !
elgato
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: elgato » 12 maja 2016, 15:43

co do przepowiedni i tego że nikt ich nie rozstrząsa a miały być takie ważne- cóż...tuby też miały być bardzo ważne a jak to zadanie słabo wyszło wszyscy wiemy, aczkolwiek bravo za dotarcie do tekstów przepowieni
encore-super że chciało Ci się wynotować domniemaną działalność Antka. W końcu ktoś razem ze mną na niego stawia (chyba):)
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 12 maja 2016, 15:52

Zadania w ogóle były słabiutkie, zdjęcia uratowała w sumie przypadkiem Aśka. To był chyba nawet hit tej edycji. W agenturę Antka będę wierzyła chyba nawet jak okaże się nim ktoś inny, podobnie mocno nie wierzę w agenta Huberta (ale to się akurat nie wyklucza). Liczę chyba jednak, że nie będę musiała wypierać prawdy za tydzień, i wszystko pójdzie po mojemu / Naszemu ;) .

@chatterbox A najśmieszniejsze jest to, ze te strategię są prawdą tylko podkręconą na 200% - bo kłamstwo agenckie (nie ważne czy uzurpatorskie) musi leżeć w charakterze, żeby było wiarygodne, tzn.:

1. Hubert naprawdę ma lęk wysokości i jest introwertykiem, ale nie aż takim;
2. Antek naprawdę jest zarozumiałym buckiem i leserem, ale nie aż takim;
3. Tamara naprawdę jest zdeterminowaną laską, skłonną do manipulacji, ale nie aż taką.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 15:55 przez encore_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 12 maja 2016, 15:55

encore_ - zgadzam sie ;) Po prostu sedno jest takie, że każdy swoje nabroił - i ktokolwiek nie bedzie agentem nie powiemy - nie nie, ta osoba przecież nic na niekorzyść nie robiła!

Mocny skład ;) Sama jestem mega ciekawa!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”