[TVN] Agent-Gwiazdy

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Sacrebleu
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Sacrebleu » 12 maja 2016, 16:20

Camillus pisze:Długi czas obserwuję ten temat i toczącą się tu dyskusję.
Jedne teorie są całkiem logiczne, inne mocno naciągane.

Ale dziwi mnie czemu nikt nie wziął pod uwagę przepowiedni z pierwszego odcinka, które na pewno nie pojawiły się przypadkowo.
Dodatkowo w ostatnim odcinku można zauważyć, że albo nie pokazano nam wszystkich przepowiedni w 1 odcinku, albo kilka z nich było fałszywych dla zmylenia uczestnika. Kartek było 6, udało mi się odczytać po stopklatce z ostatniego odcinka 5 z nich oraz większość 6 (wersy ułożone tak jak na kartkach).
[ Spoiler ]
Szczególnie zastanawia mnie przepowiednia numer 2...
Dokladnie, przepowiedni bylo 5 i z tego co ja zrozumialem z ostatniego odcinka i relacji Tamary, szaman zdradzal po jednej za kazdym razem jak pojawila sie nowa grupa, na sam koniec podal dwie. Antek pojawil jako drugi ze swoja grupa, w zwiazku z czym slyszal ich 4 i taka tez bodajze byla odpowiedz Huberta na to pytanie, ale pewny nie jestem. Biorac pod uwage wskazowke Tamary, Antek agentem nie jest.

Dalej utrzymuje, ze jest nim Tamar, juz rozpisalem sie wczesniej dostc sporo na ten temat, ale kolejny argument.
Zadanie z sejfem i laserami. King na poczatku mowi, ze zeby wiazka otworzyla sejf trzeba uwolnic zapadki(liczba mnoga). Jedyna zapawdke uwolnila Dominika, potem dlugo dlugo nic. Nagle lektor mowi po kilku porazkach, ze zadanie moze wykonac jeszcze tylko Monika, Tamara i Kamila. Wchodzi Monika, odrywa kartke i przykleja w inne miejsce. Zostaje trafiona i widac zblizenie ba Asie, ktora mowi "zostala nam tylko Kamila". Kamila wchodzi i nagle okazuje sie, ze zeby dokonczyc zadanie, wystarczy juz tylko nakierowac laser lusterkiem. Zapadek juz nie trzeba uwalniac. Laser jednak nie trafia w sejf. Jesli Asia sie nie pomylila, to czemu nie pokazali Tamary? Jesli sie pomylila, to czemu Tamara nie weszla przesiwac kartki i pomoc Kamili nacelowac na sejf? Opisalem te sytuacje na blogu Tamary i slytalem sie, czy weszla do labiryntu. Nie odpowiedziala, a zazwyczaj odpowiada wszystkim... jezeli moze latwo obalic teorie. Mnie sie wydaje, ze Tamara mogla wejsc, otworzyc jakas zapadke i dojsc do poloju z sejfem i go np przesinac(kamer tam nie bylo, co bylo powiedziane gdy Antek tam dotarl). Wiazka trafila w punkt, przeszla przez sciane ale nie trafila w sejf, a cala wina spadla na Monike...
Kala79
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Kala79 » 12 maja 2016, 16:23

Ale dziwi mnie czemu nikt nie wziął pod uwagę przepowiedni z pierwszego odcinka, które na pewno nie pojawiły się przypadkowo.
Dodatkowo w ostatnim odcinku można zauważyć, że albo nie pokazano nam wszystkich przepowiedni w 1 odcinku, albo kilka z nich było fałszywych dla zmylenia uczestnika. Kartek było 6, udało mi się odczytać po stopklatce z ostatniego odcinka 5 z nich oraz większość 6 (wersy ułożone tak jak na kartkach).
[ Spoiler ]
Może chodziło o kopertę nr 5 przy stole gdy się mieli wymienić i w kopercie nr 5 był immunitet albo koperta nr 5 na górze - koperta z imieniem agenta
eri3
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: eri3 » 12 maja 2016, 16:48

[ Spoiler ]

Dzięki Twojemu wpisowi przypomniałam sobie rozwiązanie imienia Agenta z edycji holenderskiej z RPA. W pierwszym odcinku wszyscy uczestnicy dotarli do kościoła i pierwsze litery jego wypowiedzi tworzyły imię Agenta.
Stąd wpadłam na taki pomysł. Przepowiedni jest 6, tak jak 6 liter mają w imieniu finaliści: Tamara, Antoni, Hubert. gdyby w każdej przepowiedni znalazła się jedna litera z imienia agenta mogłoby to tak wyglądać:
[ Spoiler ]
Camillus
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Camillus » 12 maja 2016, 16:57

eri3 pisze:

[ Spoiler ]

Dzięki Twojemu wpisowi przypomniałam sobie rozwiązanie imienia Agenta z edycji holenderskiej z RPA. W pierwszym odcinku wszyscy uczestnicy dotarli do kościoła i pierwsze litery jego wypowiedzi tworzyły imię Agenta.
Stąd wpadłam na taki pomysł. Przepowiedni jest 6, tak jak 6 liter mają w imieniu finaliści: Tamara, Antoni, Hubert. gdyby w każdej przepowiedni znalazła się jedna litera z imienia agenta mogłoby to tak wyglądać:
[ Spoiler ]
Tylko idąc tym tropem, możemy to dopasować do każdego z finalistów (zależy jakie literki sobie wybierzemy)... Co innego gdyby to pierwsze litery z każdego zdania/słowa układały się w imię - sam próbowałem iść tym tropem na wzór WIDM 2013, ale niestety nic z tego się nie układa.
krejzolekk
Obserwator

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: krejzolekk » 12 maja 2016, 16:58

eri3 pisze:

[ Spoiler ]

[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
Sporo tych podpowiedzi, dla każdej z finałowych osób można przypisać co najmniej kilka. Mam nadzieję, że w ostatnim odcinku skupią się właśnie na podpowiedziach i pracy Agenta, a nie będą poruszać tematów w stylu: "Maćku, jak podobała Ci się Afryka?".
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 12 maja 2016, 17:17

Tomka na pewno o to nie zapytają, bo On przecież był w zoo, a też i na pewno dużo filmów o Afryce widział, więc go to nie rusza. Ofukałby pytającego / pytającą. Raczej mogą padać pytania typu: Maćku, byłeś pierwszą osobą, która wpadła na trop agenta. Mogłeś wygrać ten program, jak się czujesz z tą wiedzą?

PS. Nie nadużywajcie tych długich cytatów, jeden pod drugim. Niektórzy otwierają tę stronę w telefonie ;) .

PS2. Poleci mi ktoś konkretny sezon WIDM, w którym są krew pot i łzy? Mam akurat nogę skręconą, przez co i dużo wolnego czasu.
confusion will be my epitaph
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Tradycja » 12 maja 2016, 21:32

A czy ktos doszukal sie kiedys moze zagranicznych grup dyskusyjnych o ichniejszych edycjach ?
tośka90
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: tośka90 » 12 maja 2016, 22:32

A ja podejrzewam dwóch agentow...nie wiem czy formula programu na to pozwala ale skoro mamy spasc z krzesel...to kto wie?
turysti
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: turysti » 12 maja 2016, 23:12

Macie jakieś pomysły co do przepowiedni 2,5,6? Jestem ciekawy waszych interpretacji, bo mi nic nie przychodzi do głowy. 2 może mieć związek z zadaniem z wymianą kopert.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 12 maja 2016, 23:23

tośka90 pisze:A ja podejrzewam dwóch agentow...nie wiem czy formula programu na to pozwala ale skoro mamy spasc z krzesel...to kto wie?
Potencjalna interpretacja - Antek jest agentem, Tamara się tego nie spodziewała i dlatego chce stworzyć takie wow, jaki ten Antek był przebiegły.
Awatar użytkownika
SkylarDiggins
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: SkylarDiggins » 12 maja 2016, 23:57

turysti pisze:Macie jakieś pomysły co do przepowiedni 2,5,6? Jestem ciekawy waszych interpretacji, bo mi nic nie przychodzi do głowy. 2 może mieć związek z zadaniem z wymianą kopert.
Kurcze, mi się wydaje, że przepowiednia #2 się odnosiła do tego zadania, w którym robili zdjęcia zwierzętom, a Hubert z Moniką otwierali koperty. Nawet w którymś z niedawnych odcinków ktoś o tym mówił, gdy w setkach wypowiadał się o Hubercie, tylko teraz znaleźć tego nie mogę. No chyba że mi się to przyśniło albo o tym pisał ktoś gdzieś w postach tutaj lub na blogu Tamary i już mi się miesza wszystko.

Co do White River, to w tej miejscowości uwięzione zostały Sylwia i Monika, gdy je porwano.

Co do #6, to nie wiem, pewnie coś z tym szukaniem złota.

A może w pociągu oni dostali na kartkach nie tylko przepowiednie z pierwszego odcinka, ale też dla zmyły jakieś inne zdania tak, aby utrudnić?

Edit:

Z bloga Tamary, wpis dot. ósmego odcinka:
"Niestety, kiedy w 5. odcinku Monika okłamała mnie w kwestii tego, co znajduje się w 5. kopercie (a była to jedna z kopert z przepowiedni szamana i przez to jedna z odpowiedzi, którą potem błędnie zaznaczyłam na teście), nie mogłam sobie dłużej pozwolić na pokładanie ufności w kimś tak niesłownym. Ani Antek, ani Tomek czy Kamila nigdy mnie nie okłamali."

A to z wpisu dot. piątego odcinka:
"Po każdej wykonanej przez nas fotografii duet w centrum dowodzenia mógł otworzyć jedną kopertę ze wskazówkami dotyczącymi miejsca ukrycia wygranej sumy pieniędzy. Monika i Hubert otwierali je na przemian. Kiedy Monika znalazła w swojej immunitet i jokera, początkowo chciała wszystko zostawić dla siebie, jednak Hubert zbuntował się, postawił na swoim i w rezultacie podzielili znalezisko między siebie. Przepowiednie o piątej kopercie też usłyszeliśmy od szamana w pierwszym odcinku. W tej grze warto zbierać wszystkie, nawet pozornie nieistotne informacje!"
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 13 maja 2016, 8:34

Wychodzi na to, że sporo zniknęło w montażu telewizyjnym. Ostatni odcinek powinien trwać ze 3 godziny.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 13:49 przez encore_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 13 maja 2016, 13:48

Drodzy!

Przyglądam się tematowi "clues" czyli wskazówek i znaków, które towarzyszyły wszystkim zagranicznym edycjom. Myślę, że będzie można tu znaleźć pewne nawiązania - pytanie: które z nich są przypadkowe, a które były celową sztuczką. Rzucam kilka przykładów często wykorzystywanych w zagranicznych edycjach.

Na co zwróciłam uwagę?
1. Liczba 3989 - takie niby "przypadkowe" liczby w zagranicznych edycjach zawsze coś oznaczały - np. gdy sie je wpisało na telefonie, albo dodało do siebie.

Dodanie wszystkich liczb daje 11 - a 11 litera alfabetu to K jak Królikowski ;) To jedyne na co wpadłam - ale oczywiście moze miec to inny sens.

2. Przy którychś eliminacjach pojawia sie fragment muzyczki uzywanej w milionerach - to by wskazywalo na Huberta.

3. Pokazanie w odcinkach symboli, elementów zwiazanych z zawodem, pasją agenta - była galeria handlowa (Tamara).

4. W jednej z edycji chyba US uczestnik nazwany zostaje Samsonem a agent nazywa sie dla żartu Delilah (która ścięła mu włosy i pozbawia siły i też była zdrajcą) - u nas było nawiązanie do Maty Hari w odniesieniu do Tamary.

5. Wiele nawiązań było do kolejności w której są w czołówce prezentowani uczestnicy - często MOLE (agent) był czwarty (Mole ma 4 litery) - nie wiem czy to tutaj ma jakies odniesienie, ale pierwsze osoby w czołówce to:
Eva, Michał, Tamara, HUBERT, Joanna, Rafał, Dominika, Antoni...

6. I powiedzcie mi czy też zastanawia Was to, które ręce podnieśli uczestnicy w finale. Antek najpierw PRAWA, Tamara LEWĄ, Hubert PRAWĄ, Na koniec Antek zmienia rękę i mamy T i A z ręką lewą i Huberta z prawą.

Czy to może jakiś znak?

- Poza tym często symbole, napisy na murach, scianach w tle, kształty w które układały się mapy, albo cyfry które pojawiały się w zadaniach miały sens, albo 1 litery odczytywanych słów w zadaniach - tworzyły podpowiedzi...

A może wy coś zauważyliście?
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 13 maja 2016, 13:51

To jeszcze był np. rok założenia szpitala, który Monika z Sylwią wpisywały jako kod do walizki. Ale nie chce mi się analizować takich danych.

Tą rękę u Antka też zauważyłam, bo było to otyle ewidentne, że na pierwszym ujęciu walnął Huberta w łokieć. Może dlatego przy powtórce ujęcia podniósł już lewą ;) . Na pewno dla aktora, który często musi powtarzać sceny, dbając o szczegóły (bo to ułatwia montaż) byłby to spory błąd. Jednak obstawiam, że łapa od Hubertowego łokcia skutecznie go zabolała i nie miał ochoty na powtórkę. Może ktoś z produkcji wprost ich po tym incydencie zsynchronizował, żeby się nie pozabijali.

Ponoć uczestnicy oficjalnie o wyniku dowiedzieli się dopiero w PL, więc to podnoszenie łapek musiało być wyreżyserowane. Fajnie zresztą wyszło, ale chyba jednak w tego typu programie mogliby sobie darować...
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 15:03 przez encore_, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
chatterbox
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: chatterbox » 13 maja 2016, 14:41

encore_ A jaki był rok założenia szpitala, pamiętasz? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”