[TVN] Ameryka Express

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Jordi
VIP Expert
x 1781
x 1786

[TVN] Azja Express

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Dla mnie bez sensu jest to, że usuwają Saletę, a Wojewódzka-Kaczoruk mimo niewypełnienia zadania z przyprawami sobie jest i to jeszcze następnego dnia przybiega pierwsza...

W ogóle te jej teksty do koleżanki - babsztyl zgrywający damę, a momentami chamstwo aż się wylewa... Po zapowiedzi wynika, że będzie z tą kobitą jeszcze gorzej.

Najfajniejsze pary to mąż Gąsiorowskiej z przyjacielem, Rozenko-Majdany ;) no i o dziwo Włodarczyk z Komorowską. Szulim-Badziak-Woźniak-Starak jak dla mnie totalna pomyłka - dostać taką kupę kasy za stanie kilkanaście minut przy pudełeczkach i mówienie 3-4 zdań...

Odcinek był faktycznie słabszy od 1, ale i tak moim zdaniem całkiem dobry :)
ala
Użytkownik

[TVN] Azja Express

Post autor: ala »

Czytam i nie dowierzam. Wy naprawdę wierzycie, że tam są jakieś zasady, zadania, 1 dolar czy szukanie noclegów? Nie tam jest tylko kontrakt. Saleta najwidoczniej leniwy albo nierozgarnięty i nie doczytał jaka jest kara za kolokwialnie mówiąc długi język. Zrozumiałam bym że w to wierzycie przy dobrym montażu ale nie przy takim bublu. Może mi ktoś odpowiedzieć
1. Ilu kamerzystów tam pojechało ?( wynika, że najmniej 8 bo w tym samym czasie są w różnych miejscach)
2. Kamerzysta ma nocleg z daną parą? ( no bo jakby inaczej pokazywano jak się kładą spać jak i ich poranne wstawanie- biedak nie śpi bo kamera nie jest nieruchoma)
3. Dlaczego Lisowa i jej partner się nie oburzyli gdy ich w mediach posądzono o kradzież wody kierowcy taksówki? ( no bo jak wytłumaczyć, że dopiero co złapana taksówka miała w bagażniku wodę która miała być jak sugerowano TVN-owska czyli co auto podstawione)
4. Agnieszka i koleżanka jedli resztki ?(tylko jakość dziwnie zwiększyły objętość)
5. Co było napisane na kartce którą pokazał Saleta chłopakowi, który od razu wskazał mu miejsce noclegu? ( wskazany adres, pod który mają się udać)
6. Saleta żegna się z uczestnikami i wychodzi przez drzwi gdzie? ( do pomieszczenia, w którym jest duży nakryty stół czyżby jedzonko dla graczy)

można wymieniać i wymieniać bo stacja nie wkłada nawet odrobinkę wysiłku. żeby to ukryć. Na prawdę wierzycie, że to uczciwa gra? To teatr nic więcej
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 20

[TVN] Azja Express

Post autor: Tradycja »

ala - ja sie nad kilkoma punktami z Twojej listy zastanawialam, szczegolnie nad pierwszym, ale dalam sobie na wstrzymanie analizy wszelakie po Agencie-Gwiazdy, gdzie tyle mialam emocji, strategi itd ze teraz ten program przynajmniej ja ogladam wylacnie jak show.
Awatar użytkownika
ali_cia
Obserwator
x 70
x 77

[TVN] Azja Express

Post autor: ali_cia »

kajtek900 pisze:czyli zakładając, że jakaś para dojdzie do finału z jednym amuletem wartym załóżmy 5tys to tyle wygra?
Wychodzi na to, że tak.

Ja jestem wielką przeciwniczką nagród pieniężnych, nie przeznaczanych na cele charytatywne w tego typu programach.
ketjow
Użytkownik

[TVN] Azja Express

Post autor: ketjow »

jeśli nie ma jednej, stałej kwoty do wygrania to dziwnie to by wyglądało, że produkcja "utrudnia" zebranie większej kasy uczestnikom.
Tu jeszcze pół biedy, ale np. w Agencie pojawiłyby się zarzuty, że ten kto jest Agentem odbiera kasę np. jakiemuś domowi dziecka itp.
Awatar użytkownika
Gezas
Użytkownik

[TVN] Azja Express

Post autor: Gezas »

ala pisze:1. Ilu kamerzystów tam pojechało ?( wynika, że najmniej 8 bo w tym samym czasie są w różnych miejscach)
Tak jak piszesz, co najmniej 8 i pewnie dlatego mają z jednej strony łatwiej, bo ludzie zobaczą kamery i inaczej reagują. Choć zakładam, że za każdą parą jedzie pewnie samochód tvnu, muszą mieć jakiś sprzęt zapasowy itp.
ala pisze:2. Kamerzysta ma nocleg z daną parą? ( no bo jakby inaczej pokazywano jak się kładą spać jak i ich poranne wstawanie- biedak nie śpi bo kamera nie jest nieruchoma)
Hmm, może kameruje ich do pewnego momentu aż położą się spać i idzie spać np. do tego samochodu o którym piszę wcześniej. Skoro mieli o 7 ruszać to może przychodził o 6 i czekał aż wstaną, poza tym zawsze można to powtórzyć ;D
ala pisze:3. Dlaczego Lisowa i jej partner się nie oburzyli gdy ich w mediach posądzono o kradzież wody kierowcy taksówki? ( no bo jak wytłumaczyć, że dopiero co złapana taksówka miała w bagażniku wodę która miała być jak sugerowano TVN-owska czyli co auto podstawione)
Zasada PRu czyli nie prowokować gównoburzy ? Zakładam, że to był powód, po drugie oni ją tylko wyciągnęli, nie widziałem, żeby ją sobie przywłaszczyli.
ala pisze:4. Agnieszka i koleżanka jedli resztki ?(tylko jakość dziwnie zwiększyły objętość)
jadły :D może kucharz miał serce i przyniósł jeszcze to żarełko które zostało i się już nie sprzeda a nie nada się np. jutro do spożycia. W końcu jadły późnym wieczorem a knajpa była pusta
ala pisze:5. Co było napisane na kartce którą pokazał Saleta chłopakowi, który od razu wskazał mu miejsce noclegu? ( wskazany adres, pod który mają się udać)
"Nie mów do mnie teraz!" a tak serio to nie kojarzę tego momentu ;p
ala pisze:6. Saleta żegna się z uczestnikami i wychodzi przez drzwi gdzie? ( do pomieszczenia, w którym jest duży nakryty stół czyżby jedzonko dla graczy)
drzwi do raju :D a może podali im pozostałe jajka których nie wybrali ? :D
ala pisze:można wymieniać i wymieniać bo stacja nie wkłada nawet odrobinkę wysiłku. żeby to ukryć. Na prawdę wierzycie, że to uczciwa gra? To teatr nic więcej
myślę, że ciekawym projektem byłoby "Polska express" czyli politykom dać najniższą krajową, wysłać do jakiejś fabryki i muszą przeżyć przez miesiąc kupując rzeczy z listy typu ubrania, sprzęt, opłacić rachunki ;D to by miało wzięcie :D
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 11
x 125

[TVN] Azja Express

Post autor: Kryterium0 »

Jordi pisze:Dla mnie bez sensu jest to, że usuwają Saletę, a Wojewódzka-Kaczoruk mimo niewypełnienia zadania z przyprawami sobie jest i to jeszcze następnego dnia przybiega pierwsza...
To już się robi nudne. Naprawdę nie rozumiecie tego, co mówi lektor? Za złamanie regulaminu, w wyścigu z eliminacją, spada się oczko niżej w rankingu. Gdyby nieśpieszny duet Saleta-Kuźniak dotarł na miejsce nie jako przedostatni, a np. 4, to by nie odpadli.
Zadanie z przyprawami dotyczyło tylko i wyłącznie walki o amulet. Gdyby przybiegły pierwsze, to zostałyby zdyskwalifikowane za brak koszy. I o amulet walczyłby drugi duet, który dobiegł do Szulimowej-Badziakowej-Woźniakowej-Starakowej.
ala pisze:Czytam i nie dowierzam. Wy naprawdę wierzycie, że tam są jakieś zasady, zadania, 1 dolar czy szukanie noclegów? Nie tam jest tylko kontrakt. Saleta najwidoczniej leniwy albo nierozgarnięty i nie doczytał jaka jest kara za kolokwialnie mówiąc długi język.
Spiskowa teoria dziejów... A w "Tańcu z Gwiazdami" tańczą podstawieni zawodowcy ucharakteryzowani na celebrytów, w "Mam Talent" większość talentów generuje się komputerowo, w "Wyprawie Robinson" mieli do dyspozycji łóżka, kabiny prysznicowe z hydromasażem itd.

Jaki problem jest w tym, że jest spora ilość operatorów? I gdzie śpią... Widziałaś jakieś materiały z nocy? No nie... Kartki Salety? Jak ten bystrzak nie potrafił zapamiętać nazwy miasta, to może pokazywał miejscowym na kartce... Włodarczykowej przybyło resztek? ReallY?! A że kucharz może dać jeść komuś, kto prosi o resztki a w dodatku nagrywa to telewizja - to nie pomyślałaś? Lisowa się nie oburzyła po oskarżeniu o kradzież wody? Oj, to faktycznie, powinna się obrazić i sprostować. Wylewają na nią tyle hejtu, że miała się przejmować taką pierdołą?
No i na koniec: meta odcinka to hotel. Tak, uczestnicy dostali jeść, mogli się umyć, operatorze odpocząć, a przede wszystkim: nagrano większość setek, które były wmontowane w odcinki 1 i 2. Tego nikt nie zauważył? Pewnie, po co się skupiać jakimś nieistotnym faktem, że produkcja musiała mieć na spokojnie czas na rozmowę z uczestnikami, żeby mieć z czego ulepić dobry program. Lepiej w mocno poszatkowanym materiale doszukiwać się teorii spiskowych (im mniej par będzie, tym bardziej dokładniej będzie można pokazywać przebieg wyścigu, a nie wydawać sądy po jednej przebitce).

Każdy program ma jakąś tajemnicę, swoją "kuchnię", do której nie zaglądają zwykli widzowie. Ale wyobraźnia niektórych tak ponosi, że sprowadzają wysokobudżetową produkcję do "Dlaczego ja?".
Awatar użytkownika
ali_cia
Obserwator
x 70
x 77

[TVN] Azja Express

Post autor: ali_cia »

ketjow pisze:jeśli nie ma jednej, stałej kwoty do wygrania to dziwnie to by wyglądało, że produkcja "utrudnia" zebranie większej kasy uczestnikom.
Tu jeszcze pół biedy, ale np. w Agencie pojawiłyby się zarzuty, że ten kto jest Agentem odbiera kasę np. jakiemuś domowi dziecka itp.
Wiesz co, w Milionerach też nie każdy dochodzi do miliona ;)
ketjow
Użytkownik

[TVN] Azja Express

Post autor: ketjow »

dlatego dodałem "pół biedy" :) Swoją Milionerzy to jednak inna bajka
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 877
x 2440

[TVN] Azja Express

Post autor: pulkownik »

Bo tak naprawdę to program robią na hali w Sękocinie, Wietnam jest wirtualny, a w show "grają" pracownicy hal w Wólce Kosowskiej... :D

Poziom absurdu w domnieniach o Azji Express sięga paranoi znanej nam już z rozkmin o Agencie.

Zachowanie Salety niewiarygodne, ładować się do programu nie znając jego zasad? :D Ale w sumie czego się spodziewać, skoro widzowie też nie kumają jasno przedstawionych zasad.
Jordi
VIP Expert
x 1781
x 1786

[TVN] Azja Express

Post autor: Jordi »

Kryterium0 pisze:
Jordi pisze:Dla mnie bez sensu jest to, że usuwają Saletę, a Wojewódzka-Kaczoruk mimo niewypełnienia zadania z przyprawami sobie jest i to jeszcze następnego dnia przybiega pierwsza...
To już się robi nudne. Naprawdę nie rozumiecie tego, co mówi lektor? Za złamanie regulaminu, w wyścigu z eliminacją, spada się oczko niżej w rankingu. Gdyby nieśpieszny duet Saleta-Kuźniak dotarł na miejsce nie jako przedostatni, a np. 4, to by nie odpadli.
Zadanie z przyprawami dotyczyło tylko i wyłącznie walki o amulet. Gdyby przybiegły pierwsze, to zostałyby zdyskwalifikowane za brak koszy. I o amulet walczyłby drugi duet, który dobiegł do Szulimowej-Badziakowej-Woźniakowej-Starakowej.
Najgorsze w tym jest to, że to mówi lektor, a Agnieszka Szulim-Badziak-Woźniak-Starak tylko stoi i "złamaliście regulamin". W przyprawach też zwinęła się jak Kaczoruk-Wojewódzka przybyła bez przypraw... Zero własnej inwencji, tylko robi to co jej reżyser powie - tak to dla mnie wygląda. A mogłaby się choć trochę wysilić za tę kasę, którą dostała.

Co do konkurencji z przyprawami, to był jeden wielki chaos momentami. Czy mają je nieść na tych tradycyjnych nosidłach, czy też nie? Czytali kartki kilka razy i niektórzy mimo tego nie wiedzieli momentami co robić... Pytanie czy to zawiodła inteligencja uczestników, czy też nie do końca jasne było zadanie...

Co do Salety to fakt. Chłop chyba poszedł na żywioł w ogóle nie czytając umowy i regulaminu. W 1 epie myślałem, że spadnę z fotela jak on w tych japoneczkach leciał, a to niby wyścig jest ;D
ala
Użytkownik

[TVN] Azja Express

Kryterium0 pisze:
ala pisze:Czytam i nie dowierzam. Wy naprawdę wierzycie, że tam są jakieś zasady, zadania, 1 dolar czy szukanie noclegów? Nie tam jest tylko kontrakt. Saleta najwidoczniej leniwy albo nierozgarnięty i nie doczytał jaka jest kara za kolokwialnie mówiąc długi język.
Spiskowa teoria dziejów... A w "Tańcu z Gwiazdami" tańczą podstawieni zawodowcy ucharakteryzowani na celebrytów, w "Mam Talent" większość talentów generuje się komputerowo, w "Wyprawie Robinson" mieli do dyspozycji łóżka, kabiny prysznicowe z hydromasażem itd.

Jaki problem jest w tym, że jest spora ilość operatorów? I gdzie śpią... Widziałaś jakieś materiały z nocy? No nie... Kartki Salety? Jak ten bystrzak nie potrafił zapamiętać nazwy miasta, to może pokazywał miejscowym na kartce... Włodarczykowej przybyło resztek? ReallY?! A że kucharz może dać jeść komuś, kto prosi o resztki a w dodatku nagrywa to telewizja - to nie pomyślałaś? Lisowa się nie oburzyła po oskarżeniu o kradzież wody? Oj, to faktycznie, powinna się obrazić i sprostować. Wylewają na nią tyle hejtu, że miała się przejmować taką pierdołą?
No i na koniec: meta odcinka to hotel. Tak, uczestnicy dostali jeść, mogli się umyć, operatorze odpocząć, a przede wszystkim: nagrano większość setek, które były wmontowane w odcinki 1 i 2. Tego nikt nie zauważył? Pewnie, po co się skupiać jakimś nieistotnym faktem, że produkcja musiała mieć na spokojnie czas na rozmowę z uczestnikami, żeby mieć z czego ulepić dobry program. Lepiej w mocno poszatkowanym materiale doszukiwać się teorii spiskowych (im mniej par będzie, tym bardziej dokładniej będzie można pokazywać przebieg wyścigu, a nie wydawać sądy po jednej przebitce).

Każdy program ma jakąś tajemnicę, swoją "kuchnię", do której nie zaglądają zwykli widzowie. Ale wyobraźnia niektórych tak ponosi, że sprowadzają wysokobudżetową produkcję do "Dlaczego ja?".

Tak masz rację nie powinnam zabierać ludziom złudzeń ale wkurza mnie, że ludzie tej stacji są zachwyceni z faktu, ze pomimo, ze robią takie gów. o znajda odbiorców bo w każdym kraju znajdą wielu łagodnie mówiąc naiwniaków. Również masz rację, że każdy program ma tajemnicę a jest nią " jak zarobić najwięcej przy najmniejszym wkładzie" - zawsze ta sama. Może uda Ci się przekonać ludzi z tego forum, ze to moja chora wyobraźnia ale jesteś pewny, ze wszystkich? We Wietnamie nie może biegać 8 kamerzystów i kręcić . Jeśli ktoś chce kręcić w Wietnamie film, to jego scenariusz musi być wcześniej zatwierdzony przez odpowiednich oficjeli, którzy później towarzyszą ekipie i sprawdzają czy wszystko idzie tak, jak zostało zaplanowane tu również wszytkie sceny zostały zaplanowane o wiele wcześniej.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 181
x 289

[TVN] Azja Express

Post autor: Nina »

Gezas pisze: myślę, że ciekawym projektem byłoby "Polska express" czyli politykom dać najniższą krajową, wysłać do jakiejś fabryki i muszą przeżyć przez miesiąc kupując rzeczy z listy typu ubrania, sprzęt, opłacić rachunki ;D to by miało wzięcie :D
Ależ była już podobna "akcja" :D Kilku posłów na ochotnika próbowało przeżyć chyba miesiąc za jakieś małe pieniądze (niska emerytura ?)i żaden nie dotrwał do końca, bo po prostu kasa się skończyła, a wcale nie szaleli tylko finansowali to co wręcz niezbędne, oczywiście była to bardziej taka zabawa, ale pokazała w jakiej nędzy muszą żyć niektórzy ludzie :(
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 80
x 2140

[TVN] Azja Express

Post autor: wiatriwoda »

To jest ten wpis , który był na chwilę , ale został skasowany, w którym Saleta się wycofuje z oskarżeń:
Musze coś wyjaśnić ponieważ się pomyliłem. Uświadomiła mi to jedna z komentujących osób. Strasznie mi głupio, ale trzeba wziąć to na klatę. Na metę dotarliśmy jako szósta para, a odpadliśmy jako ósma gdyż doszedł jeszcze przed nas Pascal, który był chroniony immunitetem. Przepraszam, moja pomyłka
http://jastrzabpost.pl/newsy/przemyslaw ... 11291.html
ala
Użytkownik

[TVN] Azja Express

pulkownik pisze:Bo tak naprawdę to program robią na hali w Sękocinie, Wietnam jest wirtualny, a w show "grają" pracownicy hal w Wólce Kosowskiej... :D

Poziom absurdu w domnieniach o Azji Express sięga paranoi znanej nam już z rozkmin o Agencie.

Zachowanie Salety niewiarygodne, ładować się do programu nie znając jego zasad? :D Ale w sumie czego się spodziewać, skoro widzowie też nie kumają jasno przedstawionych zasad.

Ale całe szczęście, że istnieje ktoś tak bystry jak Ty i te zasady kuma. Przedstawili zasady oczywiście jasno powiedzieli jak i co a bezczelni widzowie śmią w to wątpić . No jak można? Telewizja nie kłamie więc bez zastanowienia wszystko "łykać"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”