Rebranding Grupy Polsat Plus

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
Posty: 785
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:29
Lokalizacja: Otwock
x 135
x 263

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rico »

TV OSOBISTA 1 HD pisze: 27 lip 2021, 17:44 Ciekawe kiedy zmienią na Ostrobramskiej ( wieżowiec Polsatu)
A kto powiedział, że zmienią? 😜
Podpisy na elewacji gmachu pochodzą z loga z 2003 r. Skoro przez 15 lat nikomu nie chciało się zmienić loga na obecnie obowiązujące, istnieje taka możliwość, że nic się nie zmieni.
audio: Program II PR • Radio 357 • Radio Nowy Świat • Tok FM • Raport o stanie świata
video: TVN24 • Wydarzenia 24 • Planete+ • Mezzo • Mezzo Live

🇺🇦
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Podobnie jest w siedzibie TVN w Krakowie. Tam na drzwiach wejściowych są elementy starej oprawy graficznej z lat 2002-2007. :) Choć nie jestem pewien, czy nadal to jest.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Oprawy graficzne Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Kostka pisze: 27 lip 2021, 17:26 Kolejne punkty sprzedaży, kolejne zmiany szyldów. No i co jest tym bardziej pewne - już wkrótce nowy Polsat Box.
Odnośnie tego zdjęcia. Wygląda na to że w tym samym salonie monter pewnie tak się pospieszył (możliwe że nie wiedział o odpowiednim terminie), że postanowili przywrócić poprzednie szyldy :lol:
Obrazek
Chociaż możliwe że po prostu ktoś w salonie tylko sprawdził, czy nowe loga pasują, czy się dobrze trzymają, wiszą. Inaczej rzecz ujmując: po prostu to przetestował.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13291

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Oficjalnie: Cyfrowy Polsat zmieni nazwę na Polsat Box. Koniec Ipli i CP GO.

Polsat Go będzie bezpłatnie oferować programy anteny Polsatu, Polsat Box Go będzie platformą odpłatną oferującą w różnych pakietach treści (w tym ponad 100 stacji telewizyjnych) od Telewizji Polsat i nadawców zewnętrznych.

https://[link zakazany]/artykul/p ... sat-i-ipla

Na Poznań Open już nowe logo Plusa:
[ Spoiler ]

Z wątku "Oprawy graficzne Polsatu" wydzieliłem posty dot. rebrandingu i nowego wizerunku Grupy Polsat Plus, proszę tu kontynuować dyskusję dot. zmian (globalnie). Jeśli Polsat zmieni oprawę - wtedy piszmy o tym w wątku oprawowym.
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 366

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

Stare loga były dużo lepsze i nie było potrzeby zmieniania. Zresztą Pan Prezes Grupy Polsat Plus Mirosław Błaszczyk "w liście do pracowników uzasadniał, że rezygnacja z marki Cyfrowy Polsat wynika z dostosowywania przez firmę oferty do „potrzeb oraz zwyczajów naszych klientów”."
No raczej nie ma to sensu. Pozbywają się dosyć silnych marek jak Ipla czy Cyf. Polsat. Idiotyzm.
^-^
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13291

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Stare loga były archaiczne (szczególnie Polsatu) i po prostu się przejadły. Paradoksalnie trudno jest zrobić tak ponadczasowy, prosty i uniwersalny logotyp jak np. TVN. Poza tym rebranding to też duże pole do promocji marki, „zmieniamy się dla Ciebie” itd., a rynek telkom i płatnej telewizji/streamingu jest już tak rozbudowany, że łatwiej się reklamować nowym logo niż jakąś rewolucyjną nową ofertą.

Samo ujednolicenie marek też wg mnie na (nomen omen) plus - telewizja pod jednym brandem Polsatu (aż się prosi o zmiany w Netii), telefonia i internet jako Plus. Te nazwy box, go do mnie na ten moment nie przemawiają, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Poza tym, sama nazwa Cyfrowy Polsat w 2021 roku brzmi idiotycznie. 20 lat temu przydomek "cyfrowy" to był wypas, ale teraz? :D Zresztą założę się że 90% klientów CP i tak mówi "mam Polsat".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

U mnie jeden z dawnych sklepów tv sat reklamuje się tablicą "Rachunki za Polsat" 🙂
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Oficjalne nowe loga, prosto od Polsatu. ;-)
Polsat.png
Polsat Go.png
Polsat Box Go.png
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3397
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Dla mnie to dobra zmiana i szybko się przyjmie. Stać ich na to ;)
Miliony użytkowników Cyfrowego Polsatu bardzo szybko zapoznają się z nową marką.
Myślę, że wycięcie słowa CYFROWY jest w porządku. Co w tym dziś nadzwyczajnego? W czasach dominacji analogowej telewizji przekaz cyfrowy robił wrażenie. Dzisiaj? Takie odniesienia trochę trącą archaizmem.
Całość biznesu pewnie będzie dryfować w synergię między 5G, mobilnością i udostępnianiem treści na dowolnym urządzeniu. Być może za kilka lat przekaz satelitarny nie będzie wiodący i się po prostu na to szykują.

Ipla też nie jest jakimś szałem specjalnym. Przy takiej konkurencji jak HBO Max, Netflix. ViaPlay czy Player wsparcie w postaci marki Polsatu jest wskazanym ruchem.

Osobiście nie rozumiem podobieństw tych nazw Polsat Box GO i Polsat GO. Tu akurat mam zgrzyt. Może się to wszystko mylić.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13291

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

pulkownik pisze: 23 lip 2021, 6:37 Slogan "Kto rządzi serialami?" w kontekście oferty serialowej Polsatu oczywiście brzmi zabawnie :lol: Natomiast przyszło mi do głowy, że wcale to się nie musi odnosić do ramówki stacji. Może być tak, że serialami, rozrywką, 5G etc. rządzi odbiorca reklamy ("Ty rządzisz serialami") - co wyszłoby na jaw w kolejnym etapie kampanii. I taka retoryka pasowałaby do nowego hasła Polsatu "Twoje wszystko/ wybierz swoje wszystko".
Nie pomyliłem się:
Obecnie zaczynamy kolejny etap komunikacji, gdzie odsłaniamy nasze marki i odpowiadamy na pytanie „Kto rządzi?”. A tym, kto rządzi jest każdy z nas – mieszkaniec Polski, użytkownik internetu, odbiorca programów, filmów, seriali. Rządzi, bo wybiera to, co chce, co lubi i co jest mu potrzebne. Rządzi, bo ma to, co jest najlepsze.

I info o wprowadzeniu zmian:
Cały proces zmiany marek i logotypów potrwa kilka najbliższych tygodni. Nie chcemy zaskakiwać klientów i widzów "nagłą" rewolucją. Chcemy, aby wszyscy mieli czas na zapoznanie się z naszymi nowymi markami oraz logotypami. Będziemy informować na bieżąco naszych klientów i widzów o poszczególnych zmianach – kiedy nastąpią i co oznaczają.
Awatar użytkownika
Maciej T.
Junior
Posty: 796
Rejestracja: 24 lip 2020, 18:24
Lokalizacja: Gdańsk
x 188
x 137

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej T. »

@mateusz_71 Skąd masz oficjalne nowe loga Polsatu?
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1234
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

Re: Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

Kostka pisze:
Kostka pisze: 27 lip 2021, 17:26 Kolejne punkty sprzedaży, kolejne zmiany szyldów. No i co jest tym bardziej pewne - już wkrótce nowy Polsat Box.
Odnośnie tego zdjęcia. Wygląda na to że w tym samym salonie monter pewnie tak się pospieszył (możliwe że nie wiedział o odpowiednim terminie), że postanowili przywrócić poprzednie szyldy :lol:
Obrazek
Chociaż możliwe że po prostu ktoś w salonie tylko sprawdził, czy nowe loga pasują, czy się dobrze trzymają, wiszą. Inaczej rzecz ujmując: po prostu to przetestował.
Proces zmiany trwa w całej w Polsce jednak logotypy tuż po zamontowaniu są zakrywane starymi, do czasu oficjalnego startu rebrandingu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38067
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3626

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Poprawili na lepsze, bardzo fajnie to wygląda. Tu oficjalny komunikat.

https://www.polsat.pl/news/2021-07-29/g ... ich-marek/

Tu na tle granatowym
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13291

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Niestety ale wg mnie zmiana na gorsze. Pierwotne logo było dużo ładniejsze.
leszczak
Obserwator
Posty: 441
Rejestracja: 17 mar 2010, 15:33
x 57
x 292

Rebranding Grupy Polsat Plus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszczak »

Skoro ujednolicają nazwy usług na Polsat to tak wpadłem na pomysł, że mogliby też Plusa przebrandować na Polsat Mobile albo coś takiego. Może gdzieś na stole były takie pomysły, jednak Plus to zbyt mocna marka i taki pomysł porzucono ☺️
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Polsat Plus”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości