Oprawy graficzne Polsatu

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 133

Oprawy graficzne Polsatu

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

To tylko pokazuje jaki mają bałagan w oprawach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3345
x 1487

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Trzeciak »

SzytrWielki pisze:A teraz leci co mnie bardzo zdziwiło oprawa Bożonarodzeniowa z lat 2006-2009.
Rzeczywiście. O 19:20 leciał jingiel z wędkarzami.
matik pisze:To tylko pokazuje jaki mają bałagan w oprawach.
Polsat raczej nie ma aż takiego bałaganu w oprawach - tylko problem polega na tym, że część ma w 4:3, a część w 16:9. Dużo większy miała TVP1 - lecz po ostatnich zmianach oprawowych i to się zmieniło.

EDIT z 22:20 : I znowu był przerywnik z wędkarzami.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 35
x 208

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Dominik »

Widocznie tylko przy "Kevinie" dali bożonarodzeniową oprawę, żeby można było wczuć się w atmosferę :) a może dlatego starą, że na ten seozn szykują coś nowego :P
Grzelich1996
Junior

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Grzelich1996 »

Przed chwilą, bo o 10:26, widziałem dłuższy jingiel Polsatu z dzisiejszej, zimowej oprawy graficznej wprowadzonej 19 grudnia, ale muzyka na początku inna - taka, jaka w jinglu z choinką i dwojgiem dzieci (w latach 2006-2009).

EDIT: 19 grudnia wprowadzona została oprawa graficzna, o której właśnie wspomniałem - na tle zimowym biegają renifery, a logo Polsatu jest trójwymiarowe. O tej oprawie wspominaliśmy w wątku Polsat (HD).
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 529
x 1300

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Medyk24 »

Dziś w oprawie świątecznej Polsatu można zaobserwować srebrne, wybuchające fajerwerki na niebie nad rozgrywaną się niżej scenką.
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: TiM »

Jutro prawdopodobnie zobaczymy odświeżoną oprawę Polsatu, przecież raczej nie dadzą starych czołówek w 4:3, jeżeli wszystkie zapowiedzi są już w 16:9. Odrzucam także rozciągnięcie czy przycięcie jingli, bo byłoby to bardzo nieprofesjonalne. Najprawdopodobniej przerzucą się w całości na "graficzne" jingle bez scenek life-fiction, albo mają już nowe scenki. Byłoby zabawnie, bo równo 4 lata temu, tvn wprowadził wtedy redesign całej oprawy graficznej.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Direct »

Obecna oprawa TVN przyszła wraz z 2008 rokiem, czyli 4 lata temu :). I była w 4:3. No chyba, że masz coś innego na myśli, pisząc "6 lat".
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 133

Oprawy graficzne Polsatu

Dokładniej to zupełnie nową oprawę TVN wprowadził 2.01.2008 a obecną na bazie poprzedniej 1.08.2009 - została zmodyfikowana - wprowadzono 16:9, zmieniono belki podczas zapowiedzi, wprowadzono całkiem nowe jingle no i przede wszystkim oprawa od tamtej pory jest w HD
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Dijon »

TiM pisze:Jutro prawdopodobnie zobaczymy odświeżoną oprawę Polsatu, przecież raczej nie dadzą starych czołówek w 4:3, jeżeli wszystkie zapowiedzi są już w 16:9.
Tja, już to widzę. Wszystkie zapowiedzi są w 16:9 już od końca 2010 roku, tylko nie każdy jeszcze mógł je wtedy tak zobaczyć (bo DVB-T nie jest tak popularne jak przekaz satelitarny). I kiedy po okresie świątecznym zmieniono oprawę, powróciły ponownie life-action'owe identy w 4:3. To nie emitowanie zapowiedzi w panoramie jest tutaj wyznacznikiem wprowadzenia nowej oprawy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3345
x 1487

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Trzeciak »

Z tego co zauważyłem - to pojawił się nowy jingiel - "reklama nadawcy" - dziś reklamowane były serwisy Wydarzeń na telefony komórkowe w pewnej sieci komórkowej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 133

Oprawy graficzne Polsatu

Czyli robią tak jak TVN.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 24

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: waldus_5 »

TiM pisze:Jutro prawdopodobnie zobaczymy odświeżoną oprawę Polsatu, przecież raczej nie dadzą starych czołówek w 4:3, jeżeli wszystkie zapowiedzi są już w 16:9. Odrzucam także rozciągnięcie czy przycięcie jingli, bo byłoby to bardzo nieprofesjonalne. Najprawdopodobniej przerzucą się w całości na "graficzne" jingle bez scenek life-fiction, albo mają już nowe scenki. Byłoby zabawnie, bo równo 4 lata temu, tvn wprowadził wtedy redesign całej oprawy graficznej.
To bardzo optymistyczne, takie bardziej życzenie jak wróżba, ale świat byłby nieco lepszy gdyby Polsat był od A do Z w 16:9 w każdej sytuacji w której może.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: TiM »

Tja, już to widzę. Wszystkie zapowiedzi są w 16:9 już od końca 2010 roku, tylko nie każdy jeszcze mógł je wtedy tak zobaczyć (bo DVB-T nie jest tak popularne jak przekaz satelitarny). I kiedy po okresie świątecznym zmieniono oprawę, powróciły ponownie life-action'owe identy w 4:3. To nie emitowanie zapowiedzi w panoramie jest tutaj wyznacznikiem wprowadzenia nowej oprawy.
Tylko, że wtedy analog i abonenci satelitarni mieli zapowiedzi w letterboxie, teraz w pełnym 16:9. Poza tym, teraz każda produkcja własna jest emitowana w panoramicznym formacie, więc to dobry powód, żeby wprowadzić odświeżoną oprawę. Jakoś nie wierzę, że zapowiedzi polecą w 4:3 :)

PS: Te 6 lat to pomyliłem z Polsatem :), już poprawiłem.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 529
x 1300

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Medyk24 »

Ja obstawiam, że jeszcze przez ten cały tydzień będzie świąteczna oprawa, tak samo było w ubiegłym roku.
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
alpha
Użytkownik

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: alpha »

medyk1234 pisze:Ja obstawiam, że jeszcze przez ten cały tydzień będzie świąteczna oprawa, tak samo było w ubiegłym roku.
myślę podobnie, że tak będzie, zresztą trzech króli kojarzy się ze świętami :)
Bolesławiec
Rzeczpospolita poszukuje dziennikarzy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Polsat”