Oprawy graficzne Polsatu

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
kamil2505
VIP Expert

Kanały grupy Polsat - logotypy i oprawy graficzne

Post autor: kamil2505 » 01 lis 2008, 10:41

MI się jak najbardziej podobają takie graficzne zmiany z jakiś okolicznych okazji... Pamiętam kilka lat temu, że też z okazji Wszystkich Świętych zmieniono oprawę graficzną... Wtedy dominował niebieski kolor i wizerunki świętych... też przy grobach...
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Direct » 01 cze 2010, 18:49

Pozwolę sobie odkopać temat, ponieważ dzisiaj Polsat ma specjalne jingle reklamy i "polecamy" z okazji Dnia Dziecka. Całość wygląda dość sympatycznie - białe tło, w górnym prawym rogu logotypy Polsatu i Fundacji Polsat, po lewej stronie jakieś dziecko, a na dole tradycyjne pomarańczowo-czerwone animowane paski z głównej oprawy.
Mogę się mylić, ale Polsat chyba jako jedyny (przynajmniej z kanałów ogólnych) ma dzisiaj okolicznościowe jingle.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Dijon » 01 cze 2010, 21:40

W ogóle Polsat fajnie robi z oprawami graficznymi. Dzisiejsza na Dzień Dziecka to kolejne zaskoczenie, jak najbardziej na plus! To fajnie, że stacja poprzez identy również stara się nawiązywać do bieżących wydarzeń lub programów w ramówce. To daje taką ruchomość.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: waldus_5 » 02 lis 2010, 21:31

Dziś po Wydarzeniach widziałem oprawę jesienną: liście, dziewczynka i melodia jak stuknięcia z jakieś starej Nokii, to na pewno nowa oprawa, nie wiem kto przygotował i czy jest tego więcej, ale swoją drogą przydałoby się zrobić taki drobny redesign i niech to ma ręce i nogi a nie w kółko do znudzenia te same, że jak się zaprą to ciągle Panna Młoda, albo wędkarze, nie chodzi o to żeby iść na ilość, ale dziś przed wydarzeniami przed pogodą i przed interwencją bez przesady widziałem ten intendent z liśćmi z 10 razy.

Jest jesień mogłoby być intro z ogniskiem, spacery (nording walking w roli głównej weseli staruszkowie), grabienie liści i zabawa nimi, szybko się robi ciemno może być zachodzące na pomarańczowo słońce i zapalające się lampy (to bym dał wtedy gdy w realu jest na zachodzie) no i nieśmiertelni wędkarze ale nich łowią jesienią a nie latem. No i intro: lot kamery po mieście, ciemno, ulice puste, głucho, lot kamery na okno jakiegoś domu a tam Polsat w telewizorze (bo za chwilę megahit się zaczyna)

Będzie zima a Polsat nie ma żadnego zimowego intra, a można się rzucać śnieżkami, dzieci robią aniołki, lepią bałwany, dorośli odśnieżają, na nartach można jeździć, a przed szpilkami na ..... może być widok gór (tak bez osobowo, monumentalnie)

I więcej intendentów sportowych, Kubice zróbcie, z akcjami siatkarskimi dajcie sobie spokój, pokazujcie świetnie bawiących się kibiców w hali, może przed meczami ligi mistrzów puszczać intendent z grającymi na boisku dziećmi poprzebieranymi w stroje różnych klubów i zawodników (idoli) a intendenty te puszczajcie też przed Sportem po Wydarzeniach, a przed Wydarzeniami może być intro z news roomu , nawet na żywo

Rozpisałem się przepraszam, współczuje jak ktoś odważył się przeczytać :)
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
zielarz155
Użytkownik

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: zielarz155 » 02 lis 2010, 23:02

Ten jingiel z liśćmi to nie jest żadna jesienna oprawa, tylko jingiel okolicznościowy na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - wiem, bo w zeszłym roku i 2 lata temu też taki był.
A co do jingli, to faktycznie mogliby ich zrobić więcej, choć nie przepadam za tego typu oprawami - po prostu ten zwykły, nieprzerobiony ident jest nudny. Ogólnie Polsat ma najgorszą oprawę ze wszystkich telewizji ogólnopolskich. Podoba mi się za to oprawa TVN, a najbardziej to chyba TVP2.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Direct » 03 lis 2010, 9:20

Oprawa Dwójki rzeczywiście jest rewelacyjna.
Co do Polsatu, to moim zdaniem jeśli stacja decyduje się na oprawę live-action, to powinna co kilka miesięcy albo przynajmniej raz na rok dodać nowe jingle, z nowymi sytuacjami, a starych używać coraz rzadziej, a nie klepać 4 lata to samo. Przykładowo TVN w latach 2002-2007 miał bardzo ładną oprawę z samej grafiki, która spokojnie mogłaby obowiązywać do dziś, a oprawa Polsatu ma dopiero 4 lata, a mnie się już znudziła.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Trzeciak » 03 lis 2010, 16:11

waldus_5 pisze:Dziś po Wydarzeniach widziałem oprawę jesienną: liście, dziewczynka i melodia jak stuknięcia z jakieś starej Nokii, to na pewno nowa oprawa, nie wiem kto przygotował i czy jest tego więcej, ale swoją drogą przydałoby się zrobić taki drobny redesign i niech to ma ręce i nogi a nie w kółko do znudzenia te same, że jak się zaprą to ciągle Panna Młoda, albo wędkarze, nie chodzi o to żeby iść na ilość, ale dziś przed wydarzeniami przed pogodą i przed interwencją bez przesady widziałem ten intendent z liśćmi z 10 razy.
Przecież te jingle są pokazywane na Polsacie od Święta Wszystkich Świętych 2008 roku.
Będzie zima a Polsat nie ma żadnego zimowego intra, a można się rzucać śnieżkami, dzieci robią aniołki, lepią bałwany, dorośli odśnieżają, na nartach można jeździć, a przed szpilkami na ..... może być widok gór (tak bez osobowo, monumentalnie)
Przecież są emitowane świąteczne jingle, i to na kilka tygodni przed świętami.
I więcej intendentów sportowych, Kubice zróbcie, z akcjami siatkarskimi dajcie sobie spokój, pokazujcie świetnie bawiących się kibiców w hali, może przed meczami ligi mistrzów puszczać intendent z grającymi na boisku dziećmi poprzebieranymi w stroje różnych klubów i zawodników (idoli) a intendenty te puszczajcie też przed Sportem po Wydarzeniach, a przed Wydarzeniami może być intro z news roomu , nawet na żywo
Pomysły to ty masz :P. Ale po raz trzeci się powtórzę, i napiszę, że niektóre z tych jingli są lub były już używane - szczególnie z Kubicą i kibicami.
Rozpisałem się przepraszam, współczuje jak ktoś odważył się przeczytać
Jakoś nie cierpię :lol:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Mocny FULL » 03 lis 2010, 16:52

Mi się znudziła już dawno oprawa Polsatu :/
Kiedyś zmieniali ją co roku a teraz od 2006r. nie unowocześniają, myślą, że podoba się ludziom jak oprawy TVN-u - poprostu TVN robi najlepsze, które się nie nudzą.
Podobają mi się oprawy TVP 1 i TVP 2, ostatnio często zmieniają na coraz lepsze.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: waldus_5 » 03 lis 2010, 17:03

@ 3q33 >> Przyznaje się do błędu merytorycznego, ale przysięgam, że jingiel ten widziałem po raz pierwszy (i szczerze ciesze się że następnym razem może zobaczę go za rok), powód jest prozaiczny, w te dwa dni nie ma manie zwykle w domu i nie oglądam tv, poza tym masz racje oczywiście Kubica jest w intendentach (choć nie jestem pewien, na pewno były jak jeździł w BMW), ale i te przydałoby się odświeżyć, kibice są prze telewizorem, grają też w piłkę, a w moim postulacie byli na trybunach, bo czy może stacja która ma tyle sportu w ramówce w ciągu godziny puszczać jeden dżingiel po 6 razy i tak przez 4 lata ? Przecież to się nudzi>>
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Trzeciak » 03 lis 2010, 17:38

No nudzi się :P. Ale poważnie mówiąc oprawa stacji jest tylko opakowaniem danej stacji, dzięki której można zachęcić nowych widzów. Dużo ważniejsza jest ramówka, która częściej jest zmieniana - ona decyduje o tym, jaką widownie i jakie udziały ma dana stacja.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Direct » 03 lis 2010, 19:00

Ramówka najważniejsza - jasne, ale jednak oprawa też ma znaczenie. Tak jak z książką, niby nie ocenia się po okładce, ale jakieś tam znaczenie owa okładka zawsze ma.
W każdym razie Polsat powinien zaktualizować swoją oprawę, a nie poprzestać na jinglach stworzonych (z drobnymi wyjątkami) w 2006 roku. No chyba, że zamierzają wkrótce (np. wiosną), wprowadzić nową oprawę i dlatego tej już nie ruszają. Kto ich tam wie.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: TiM » 03 lis 2010, 19:37

O świątecznych nawet nie wspominajcie, bo szkoda gadać. Opatrzyły się już chyba każdemu :P Oprawa Polsatu szybko się przejadła. Obecnie jest chyba najgorsza ze wszystkich polskich kanałów (nie wliczam oczywiście 3 ligowych kanałów jak TV Puls czy Tele 5). Chyba nawet władze stacje widzą potrzeby zmian, bo wprowadzają nowe belki do zapowiedzi. Można by było pokusić się o dogranie kilku nowych scen i zmianę aranżacji sygnału. Wyszło by to na pewno na plus ;)
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: waldus_5 » 03 lis 2010, 20:20

Ja uważam że tamte belki mogły zostać, mimo lat nie znudziły mi się, były idealne, a teraz graficy Polsatu mają jakąś manie zakrywania połowy ekranu np. zapowiedzi Polsatu, czołówka Biznes informacji, Nowy dzień, nie podobają mi się te zmiany, choć są plusy np. belki- zapowiedzi emitowane podczas programów, zapowiedzi po programach (tu się zgadzam, że bezsensu podawać stałe ramówki typu po Wydarzeniach podawać że zaraz interwencja, potem Malinowski, a po nim...., lepiej podawać za chwilę Interwencja, dziś wieczorem o 20.... a potem .....), belki po reklamach przy logotypie z nazwą programu, teraz są lepsze....... ale najbardziej brak dżingli, świeżości i niekoniecznie trzeba prace od początku, nakręcić tylko nowe dynamiczne spoty, najlepszym przykładem TVP 1 z obecną oprawą.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Trzeciak » 03 lis 2010, 21:23

direct39 pisze:Ramówka najważniejsza - jasne, ale jednak oprawa też ma znaczenie. Tak jak z książką, niby nie ocenia się po okładce, ale jakieś tam znaczenie owa okładka zawsze ma.
W każdym razie Polsat powinien zaktualizować swoją oprawę, a nie poprzestać na jinglach stworzonych (z drobnymi wyjątkami) w 2006 roku. No chyba, że zamierzają wkrótce (np. wiosną), wprowadzić nową oprawę i dlatego tej już nie ruszają. Kto ich tam wie.
O ile dla młodych widzów ma jeszcze jakieś znaczenie, to dla dojrzałych i starszych już nie bardzo. Poza tym coś wątpię, by na wiosnę szykowali nową oprawę, jakoś się tak dziwnie utarło, że w Polsce zmienia się ją raz na 6 lat. :P W krajach europejskich zmienia się, lub ją modyfikuję się raz na 2-3 lata.
TiM pisze:Oprawa Polsatu szybko się przejadła. Obecnie jest chyba najgorsza ze wszystkich polskich kanałów (nie wliczam oczywiście 3 ligowych kanałów jak TV Puls czy Tele 5).
Nawet pokusiłbym się o twierdzenie, że oprawa tych stacji jest lepsza od oprawy Polsatu, szczególnie pod względem kolorystyki. Przestarzałe są trochę kolory (szczególnie kolor beżowy). Już nowe belki Polsatu wyglądają o niebo lepiej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: telefan » 05 lis 2010, 15:26

Szkoda też, że z dużej ilości jingli leci dziś kilka i o to ściśle określonych porach na przykład ten z małżeństwem w szare, jesienne popołudnia czy ogrodnikami na początku wiosny. Gdy ta oprawa weszła panowała spora różnorodnosć. Co sie stało z jinglami z dziećmi z wózkami czy też wieczornym z rodziną w łóżku (swoją drogą miał najlepszą melodię sygnału ze wszystkich ;) )?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Polsat”