Oprawy graficzne Polsatu

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 36

Kanały grupy Polsat - logotypy i oprawy graficzne

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Że tak powiem: to praca firmy Velvet i jest to bardziej skontrastowana wersja obecnej czołówki niczym się nie różni od używanego ID tylko kolorami. Prezentują ją na www.velvet.de wraz z innymi oprawami - Polsat raczej wykorzystał wszystkie propozycje a kolorystyka została za pewne specjalnie podkręcona dla kopiujących namiętnie prace Velvetu na YT. A muzyczka jest używana, bo to końcówka 10 sekundowego ID, zazwyczaj używają tego 5 sekundowego ale ona jest w użyciu nadal :D

I proszę cię pomyśl: oprawa ta wcale nie została odrzucona tylko jest używana w innej kolorystyce. I dziwne by było gdyby dwie firmy nadesłały takie same prace. Co do obecnej oprawy Polsatu brakuje nowych fajnych filmików w trakcie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Post autor: Poland »

No to teraz po zmianie Polsat ZiU na Polsat Cafe tylko Polsat Sport zostanie ze starym nie pasującym logo.
Poland - Aktywnie najlepszy!
TVFan
Użytkownik

Post autor: TVFan »

no dokładnie...ciekaw jestem czy zdecydują sie na taka zmiane...prawdopodobnie tak ale z Polsatem to nigdy do konca nic nie wiadomo :D

{{{Duże i polskie litery proszę. - Tomek}}}
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Post autor: Krewetka »

Wydaje mi sie ze polsat robi loga na "odwal". Kiedys loga wrzystkich stacji Polsat'u mialy chociazby cos wpolnego se sloncem, a teraz?
Na przyklad taki Polsat Play. Wedlug mnie samo |> i pod spodem napis PLAY (zamiast Polsat) tez bylo by kojazone z Polsatem. Albo taki Polsat News, Strzalka w rogu. Przeciez oni "pomylili sie" z TV Biznes, jak juz ktos napisal. Powinna byc taka kula Ziemska, a zamiast napisu Polsat to napis News.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2826

Post autor: Karol »

Nawet te loga, o których mówisz, a zapewne chodzi o stare logotypy kanałów tematycznych Polsatu 2 Cyfrowego, także były robione na odwal, szczególnie ich druga generacja, bo pierwszą można było jeszcze znieść.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice »

Wyobrażacie sobie logo Polsatu News czy Polsatu Play ze słoneczkiem? Przecież każdy kanał grupy Polsat ma swój indywidualny znaczek, który nawiązuje do nazwy stacji. Słoneczko jest znakiem głównego Polsatu i - jakby każda stacja tematyczna Solorza miała słoneczko w logotypie wszystko by się ze sobą zlewało - nie miałoby to nóg ani rąk.

Litości.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Post autor: Krewetka »

Ice pisze:Wyobrażacie sobie logo Polsatu News czy Polsatu Play ze słoneczkiem?
Ja sobie wyobrazam. Dajmy na to logo Polsat'u News:
Slonce, w srodku slonca kula ziemska, pod spodem napis News lub Polsat News.
Drogi @Ice: Juz nie jedno logo kanalow tematycznych Polsatu mialo slonce. :)

PS. Moglbym pokazac taki projekt, lecz niestety jest to zakazane.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Tylko, że logo musi być proste a zarazem charakterystyczne i rozpoznawalne wśród widzów. Ogólnie pomysły mi się nie podobają. Uważam, że Polsat dobrze robił wprowadzając indywidualne oznakowania w logotypach jeżeli chodzi o kanały tematyczne - odzwierciedlają one tematykę stacji, choć wyjątkiem może być Polsat News - trzeba brać pod uwagę, że nie mogli wykorzystać kuli ziemskiej która obecnie znajduje się w logu TV Biznes. Zresztą wszystko jest już zaklepane. ;]
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Post autor: Poland »

Nie wiem czy to tu będzie pasować ale daje wam odrzuconą czerwoną wersje identu Polsatu : http://www.youtube.com/watch?v=0O9VO6K7 ... re=related
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 17

Post autor: TiM »

Loga Polsat Sport i Polsat Sport Extra powinny zostać takie jakie są. Są już dobrze kojarzone i wyglądają całkiem dobrze. Bo jakoś sobie nie wyobrażam kanał sportowy Polsatu w tym ''kwadraciku''. A co do czerwonej wersji jingla, to myślę że Solorz dobrze wybrał, pomarańczowy bardziej kojarzy się ze słońcem niż ten ''bordowy''. To mogło by się nadawać do Polsat Cafe :)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Polsat Zdrowie i Uroda miał lepsze logo, niż obecnie Polsat Cafe`. Jego ident kojarzył mi się z losowaniem totolotka :)

Polsaty Sport też mają bardzo dobre loga, i nie trzeba ich zmieniać.

A jak by wyglądało zmienione logo Polsatu Sport? W kwadracie pewnie byłaby piłka :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

A jak by wyglądało zmienione logo Polsatu Sport?
A kto to może wiedzieć? Zresztą nikt nie powiedział, że nastąpią zmiany ID w Polsacie Sport.
Polsat Zdrowie i Uroda miał lepsze logo, niż obecnie Polsat Cafe`. Jego ident kojarzył mi się z losowaniem totolotka
Obecne logo nawiązuje do głównego kanału, co nie powinno dziwić - zarząd dawno zapowiadał, że nowe kanały będą posiadały logotypy na wzór z głównej anteny.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 17

Wybaczcie, jeżeli piszę w złym dziale, ale nie wiedziałem gdzie to dać. Polsat wprowadził zmodyfikowaną oprawę graficzną z okazji 1 listopada. Zmiany uległ jingiel główny, polecamy, oraz czolówka i tyłowka reklamy. W tle widać dzieci przy grobach zmarłych. Są także dzieci bawiące się liśćmi i układające kasztany na grobie. Po małym zmodyfikowaniu ta oprawa pasowałaby na jesień :)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 36

Post autor: Kamil »

TiM pisze:W tle widać dzieci przy grobach zmarłych. Są także dzieci bawiące się liśćmi i układające kasztany na grobie. Po małym zmodyfikowaniu ta oprawa pasowałaby na jesień :)
Tak na pewno:D Oprawa graficzna na cmentarzu - co za poroniony pomysł zabawy kasztanami na nagrobkach! Dla mnie to żenująco brzmi i wygląda...
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 17

Jeden jingiel nie jest na cmentarzu, ten z liściami. Dorobić parę sytuacji i gotowe. Mi ta oprawa się podoba. Przecież są gusta i guściki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Polsat”