[POLSAT] World of Dance - Polska

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Fankatvshow
Obserwator

Postautor: Fankatvshow » 14 wrz 2018, 22:59

annawoj1104 pisze:Wygrane w Programach przy tytułach Mistrza Świata są jednak mniej ważne ,ale zakładam (choć nie znam realiów) to jednak tancerze nie trzepią takiej kasy jak piłkarze-nawet bedąc mistrzem swiata ... Wiec moze po to?

Tańczyłam kiedyś towarzystki. Otóż za wygranie turnieju nie otrzymujesz przeciętnie więcej niż 800 euro na parę, więc rzadko kiedy zwraca ci się za bilety.
Jacek z Hania aktualnie są 4 parą w Polsce, choć nie z "braku talentu" a z braku układów. I to jest gorzka prawda o tańcu. Na turniejach światowych największe sukcesy zdobywali w kategorii do 21 roku życia, teraz jest ciężej i nie mogą liczyć na spektakularne sukcesy oraz kasę za to. Od zeszłego roku startują w MS show, oby w tym roku udało im się wywalczyć podium. Tańczą zapewne również z nadzieją o wygranej ale dzięki takim programom mają szansę zdobyć sponsorów i po prostu rozwijać się. I tyczy się to nie tylko ich.

A czy w kolejnym odcinku nie zobaczymy Cherubińskich ? Jeśli to oni, to mogą zmieść konkurencję.
Jordi
VIP Expert

Postautor: Jordi » 14 wrz 2018, 23:03

Ciekawostką jest fakt, że po premierze WoD nie ma szału w necie jeśli chodzi o komentarze i opinie. Wręcz dla mnie jak na program z takim rozmachem jest cicho...
Fankatvshow
Obserwator

Postautor: Fankatvshow » 14 wrz 2018, 23:16

Po swoich domownikach oraz znajomych widzę, że za przeproszeniem pupy nie urwało. Jak to powiedzieli - wolą TZG.
Mnie szczerze również nie porwało, nie mogę powiedzieć, że z niecierpliwością czekam na 2 odc.
Awatar użytkownika
Nina
Poster

Postautor: Nina » 14 wrz 2018, 23:46

Fankatvshow pisze:Po swoich domownikach oraz znajomych widzę, że za przeproszeniem pupy nie urwało. Jak to powiedzieli - wolą TZG.

Bo prawda jest taka, że taniec tańcem, ale jury powinno być mocno zauważalnym i komentowanym elementem programu, a co tu komentować....
Takie programy ożywiają bon moty, spontaniczne zachowania, komentarze, które wyrwą się spod kontroli, a tych w jury TzG na prawdę nie brakowało, szczególnie na linii Pavlović vs Tyszkiewicz, również solo panie były aktywne :D jakieś tam 3 grosze nie rzadko wtrącał Grabowski, w każdym razie trochę się działo i ...komentowało. Tutaj Herbuś chyba za bardzo przejęła się udziałem w "poważnym" show, jest za sztywna, tak jakby bała się, albo po prostu nie umiała (raczej) wrzucić jakiś spontan, tylko dlatego, że to "poważne" show, z "najlepszymi tancerzami na świecie", hmmm ;) . To samo dotyczy Roofiego, lepiej jest z Malitowskim, bo jako juror czuje się już swobodnie, jest światowcem, daje radę z angielszczyzną, chociaż na błyskotliwe wejścia też nie możemy w Jego przypadku specjalnie liczyć :P
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
R_321
Obserwator

Postautor: R_321 » 14 wrz 2018, 23:52

Program całkiem przyjemnie się oglądało. Wybór jury nawet trafiony. Edyta momentami mocno cukierkowa , ale nie ma aż takiej tragedii. Uczestnicy prezentują wysoki poziom , prowadzący pojawiali się na chwilę i ciężko ich ocenić , ale na pierwszy rzut oka nie ma jakiś poważniejszych zarzutów , co do ich pracy. Myślę , że jeden prowadzący w zupełności by wystarczył. POLSAT znalazł fajny zamiennik TZG . Ale czy widownia im dopisze ? Po komentarzach tu na forum i w Internecie szału faktycznie nie ma. 2,5 mln myślę , żeby POLSAT zadowolił , ale czy takich wyników się doczekamy , zobaczymy :-)
Alek1224
Activist

Postautor: Alek1224 » 15 wrz 2018, 9:30

Moim zdaniem program ogląda się dobrze. Dla mnie to jest taki trochę taneczny TVOP. Przede wszystkim bardzo mało wejść prowadzących, bardzo dużo występów pokazanych. Jury dobrane dobrze oprócz Herbuś. Jest w tym show potencjał.
rotalplus
Obserwator

Postautor: rotalplus » 15 wrz 2018, 10:14

A czym ten program różni się od innych tanecznych tworów? Co takie wymyśliła w nim Jlo?
Bo jak rozumiem jurorzy oceniają za pomocą punktów a nie głosami TAK/NIE - ani to nie jest turniej mistrzów ani nie ma w nic unikalnego...
Chyba że czegoś nie zrozumiałem...
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Frontowiec » 15 wrz 2018, 10:50

Alek1224 pisze:Dla mnie to jest taki trochę taneczny TVOP.

Dla mnie też. Choć format stworzyła ''przyjaciółka'' Marka Belki, to oba programy tworzy ten sam producent - Rochstar.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 15 wrz 2018, 11:07

Tyle, że w USA także ten program porównywano do "The Voice". ;)
Ogorek pisze:Mam wrażenie, że w oryginale planowali 2 godziny, zanim umieścili LPNW pół godziny wcześniej i dlatego niektóre występy skrócili.

W USA też pokazywano skrócone występy. Nie zmienia to faktu, że to pokazuje paradoksalną "logikę" Niny Terentiew. Na "Wyspę przetrwania", gdzie nie za wiele było ciekawej zawartości do pokazania przeznaczono 2 godziny (umówmy się, że projekt został położony już na Fidżi i nawet najlepszy montaż nie był w stanie tego uratować), a na show taneczny, gdzie jest mnóstwo świetnego materiału tylko 1,5. Ewidentnie jak na wielki show pod tym względem czuć było niedosyt.

Spotkanie fanów programu w Złotych Tarasach na plus, szkoda tylko, że odbywa się dopiero po premierze.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

Postautor: Rektor » 15 wrz 2018, 11:31

rotalplus pisze:A czym ten program różni się od innych tanecznych tworów? Co takie wymyśliła w nim Jlo?
Bo jak rozumiem jurorzy oceniają za pomocą punktów a nie głosami TAK/NIE - ani to nie jest turniej mistrzów ani nie ma w nic unikalnego...
Chyba że czegoś nie zrozumiałem...

Bronić formatu nie będę, ale myślę, że jurorzy biorą znacznie większą odpowiedzialność za wynik - mają kilka kryteriów według których głosują, więc muszą porządnie przemyśleć co było w występie złego. W innych formatach głosują na widzimisię - tak/nie. Wiadomo, talent show same w sobie niczym się nie różnią.
rotalplus
Obserwator

Postautor: rotalplus » 15 wrz 2018, 15:24

Bodaj pięć kryteriów i ogromny 20-stopniowy zakres punktowy. Ciekawe jak to w tak dużej skali ocenić np. czy 12 czy 17?
Nie rozumiem ekscytacji co niektórych tym show - takich było już kilka. Amerykanie to nie jest najmądrzejszy naród
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 15 wrz 2018, 23:07

Dywagacje na temat mądrości narodów świata zostawmy na inne - bardziej odpowiednie wątki.

Skoro ocenianie w 25-punktowej skali nie było specjalnym problemem w "Super Dzieciaku", to jakim problemem jest ocenić nie całoiształ a konkretne kryteria w 20-stopniowej skali. Poza tym to chyba o wiele sprawiedliwsze, jeżeli występ jest oceniany pod kątem detali w tak dużej skali, niż całokształt np. w 10-stopniowej skali.

Forrmuła "WoD" jest o wiele bardziej przejrzysta, niż np. w przypadku polskiego "Got to Dance", gdzie plotkowano o tym, że półfinalistów wybierali nie jurorzy, a produkcja.

Jeszcze na koniec - regularnie przeglądam nagrania ze wszystkich wielkich tanecznych show w USA. O "Dancing with the Stars" to nawet szkoda marnować klawiatury, nie dość, że co raz bardziej liczy się tam wdzięczenie od tańca, to jeszcze trafiają się tam pomysły realizacyjne rodem z taniej osiedlowej imprezy (zresztą ABC to taki amerykański Polsacik), a powstająca edycja dziecięca o wiele bardziej rodzi obawy, niż ekscytację. "SYTYCD" jest produkowane od kilku lat na siłę oraz coraz bardziej anachronicznie i coraz częściej jest pole do decydowania widzimisię jurorów. Nie da się ukryć, że "WoD" jest najbardziej profesjonalnym formatem, gdzie taniec i tancerze są traktowane serio i zwraca się aspekt na każdy szczegół.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Michał56
Obserwator

Postautor: Michał56 » 18 wrz 2018, 23:34

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w ... osc-debiut
Pierwszy odcinek obejrzało 1,7 mln widzów. Mówiąc szczerze spodziewałem się, że będą chociaż te 2mln ...
^-^
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 19 wrz 2018, 15:27

Z pewnością każdy po tak dużej promocji oczekiwał nieco lepszego wyniku. Trzeba przyznać, że mimo drugiej połowy września wciąż mamy w pełni wakacyjną pogodę, poza tym TVN nieoczekiwanie świetnie wystartował ze swą jesienną ramówką. Pocieszające jest to, że 1,66 mln widzów to jednak powyżej rekordu oglądalności "Wyspy Przetrwania". :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Michał56
Obserwator

Postautor: Michał56 » 19 wrz 2018, 22:45

Ale obawiam się, że oglądalność raczej będzie spadać i program wyleci po jednym sezonie.
Czytając zapowiedzi i patrząc na całą akcje promocyjną spodziewałem się jakiegoś WOW.
A tu taki zwykły talent show, chociaż pewnie droższy w produkcji...
^-^

Wróć do „Talent show”