[TVN] Mam Talent!

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
kolos
Obserwator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: kolos » 30 lis 2017, 22:48

N-O-R-O-N pisze:Według mnie blisko 3-milionowa widownia tego programu to nie jest kiepski wynik oglądalności. Niemniej jednak sądzę, że "MT!" zasługuje na znaczące odświeżenie.
Biorąc pod uwagę ile TVN inwestuje w ten program i z jakiego pułapu oglądalności MT startowało te 8-9 lat temu i że np. taki niechciany i na silę upychany w ramówce program jak Mali Giganci notuje 2-milionową widownię to te z trudem osiągane 3 mln widzów przez MT należy uznać za bardzo słaby wynik. Pytanie jest tylko takie czy wojewódzki jest tym czymś co ten program odświeży. Moim zdaniem nie. Powrót do starego trio Chylinska-Formeniak-Wojewódzki (ew. z dodatkiem czwartego Aguerroli) to raczej odgrzewanie kotleta niż świeży powiew.
Fanboy C:-)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[TVN] Mam Talent!

Post autor: N-O-R-O-N » 30 lis 2017, 23:48

Każdy program utrzymujący się na antenie przez wiele lat, z czasem traci widzów. Tak się dzieje m.in.: z powodu szerszego odpływu widzów do kanałów spoza wielkiej czwórki. Poza tym teraz bardzo niewiele programów w polskiej telewizji notuje wyniki powyżej 3, 4 i 5 mln widzów, a już w szczególności niemal żadne stałe ze stacji komercyjnych. Dlatego, jeżeli "MT!" jest wciąż w stanie wycisnąć przy niektórych odcinkach ponad 3 mln widzów, to według mnie po 10 latach emisji jest to bardzo dobry wynik. Takim zaś argumentem, to samo można powiedzieć o "M jak Miłość", które kiedyś miało 10-12 mln, a dziś ma ok. 6 mln, albo o "Na dobre i na złe" więc dlatego moim zdaniem to chybiony argument. ;)

Już o nieco większym rozczarowaniu można mówić przy programie "Azja Express", niż przy "Mam Talent!", bo tamten program musi mieć dopiero drogi budżet w porównaniu z "MT!", a niektóre odcinki "AE" w tym sezonie miały ledwo ponad 1 mln widzów, a średnio 1,4 mln. A "Mam talent!" z kolei wciąż utrzymuje się zdecydowanie na topie wśród jesiennych ramówek stacji od lat.
#TVPZaMurem :twisted:

2020.
kolos
Obserwator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: kolos » 01 gru 2017, 14:08

Tylko ze oglądalność MT to sprawa drugorzędna, istotnym dla mnie pytaniem jest czy powrót Wojewódzkiego może być wzmocnieniem programu, jego "odświeżeniem" czy "nowym otwarciem?? Bo moim zdaniem absolutnie nie.

Pierwszy sezon MT startował z pułapu oglądalności na poziomie 7 milionów. A to było raptem 9 lat temu. Ok. że spadek oglądalności z czasem to norma. Ale i tak sukcesem w moim odczuciu byłaby oglądalność co najmniej 4-milionowa. Niespełna 3 miliony widzów to tylko twardy target TVN-u i nic ponad to.

Zresztą w sobotę po 20:00 to Mam Talent zbyt wielu konkurentów nie ma.
Fanboy C:-)
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

[TVN] Mam Talent!

Post autor: kamico7 » 02 gru 2017, 13:46

Z tego co widać na zdjęciach na instagramie to stół jest nadal dla trzech osób. Znając FremantleMedia to nic w tej kwestii się nie zmieni, niestety :( Pewnie upchną go tam jakoś, ale nie widzę tego zbytnio
barty
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: barty » 02 gru 2017, 15:34

Też patrzyłem na zdjęcia, ale z wczoraj. Nie widziałem żadnego z dzisiaj. No przecież nie posadzą 4 osób przy stole na 3 osoby :rolleyes:
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: piciu » 02 gru 2017, 17:15

kolos pisze: Pierwszy sezon MT startował z pułapu oglądalności na poziomie 7 milionów. A to było raptem 9 lat temu. Ok. że spadek oglądalności z czasem to norma. Ale i tak sukcesem w moim odczuciu byłaby oglądalność co najmniej 4-milionowa. Niespełna 3 miliony widzów to tylko twardy target TVN-u i nic ponad to.

Zresztą w sobotę po 20:00 to Mam Talent zbyt wielu konkurentów nie ma.
4 750 166 - średnia oglądalność pierwszej edycji "Mam Talent!" - najwięcej widzów miał finał, 5 590 536. Nie widzę tu nigdzie 7 milionów. Zresztą sobotnie pasmo od lat należy w teorii do jednych z najcięższych, "MT!" oprócz konkurentów w telewizji, ma też naturalną konkurencję w postaci imprez, wyjść do miasta, teatru, kina. A obecna oglądalność to naprawdę niezły wynik jak na 10 lat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Trzeciak » 02 gru 2017, 18:26

Nie zapominajmy też o "TVoP", które wciąż jest bardzo mocną lokomotywą napędową TVP2. Wystarczy tylko wspomnieć, że występ Gałuszewskiej i Szpaka z finału programu zanotował już ponad milion wyświetleń na YT. Z całym szacunkiem, ale wątpię, by jakikolwiek dzisiejszy występ w finale "MT!" zanotował aż tyle wyświetleń na YouTube. Zresztą tej jesieni łącznie i "The Voice of Poland", i "Mam Talent!" obejrzało średnio prawie 5 milionów widzów, a to wciąż na dzisiejsze czasy duża widownia.
kolos pisze: Odnoszę wrażenie że wojewódzki będzie raczej obciążeniem dla Mam Talent niż jakimś, nowym świeżym paliwem napędowym... Nie bez powodu zrezygnowali z niego wcześniej.
A to już w ogóle bzdury.

Nikt z Wojewódzkiego i to szczególnie, gdy program notował szczytową oglądalność nie rezygnował. To sam zaint eresowany Król TVN-u zrezygnował po tym, jak został zaangażowany jako juror do "X Factora" jako naturalny "kontynuator" Simona Cowella (jest jurorem i w brytyjskim "The X Factorze" i w "Britain's Got Talent!"), bo chciał mieć więcej czasu dla siebie, szczególnie, że ma jeszcze program talk-show. Później "Mali Giganci" zastąpili "X Factora". A ponieważ dziecięce show TVN-u zostało zdegradowane do pasma 17:00-19:00, a przynajmniej wiosną kolejnej edycji "MG" nie będzie to pojawiła się możliwość powrotu Wojewódzkiego do show i poszerzenia jury do czterech osób jak w zagranicznych edycjach. I to nastąpi - zresztą TVN już to potwierdził w trybie przypuszczającym.

A co do dzisiejszego finału.to faworytów jest kilku. O zwycięstwo na pewno powalczą i Kucemba (zresztą wymieniana najczęściej wśród faworytów), i Gogol (niejako "młodszy brat" Marcina Wyrostka). Jednak jednego pewniaka nie ma jak w 2013 roku i wszystko i tak pokaże dzisiejszy finał. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: wiatriwoda » 02 gru 2017, 18:46

Iluzjonista Marcin Muszyński gościem specjalnym finału 10 edycji :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Trzeciak » 02 gru 2017, 19:32

No to nowość - zwykle nie było występów specjalnych podczas Wielkiego FInału. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: wiatriwoda » 02 gru 2017, 20:00

Fenomenalny wstęp ze wspomnieniami zwycięzców finałów 10 lat :)
Damianou18
Activist

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Damianou18 » 02 gru 2017, 20:03

Piękne wspomnienia to byly ze zwycięzcami. Stół jurorski został bez zmian.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: wiatriwoda » 02 gru 2017, 20:05

Kuba jak największa gwiazda :)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Medyk24 » 02 gru 2017, 20:06

Niezła ciasnota przy stole.