[TVN] Mam Talent!

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Ice » 19 paź 2008, 13:22

tomala_k: Kolejny raz widać jaka jest różnica po między programami robionymi przez Polsat a tymi z logiem tvn... Widać kto oszczędza na wszystkim i robi programy, które okazują się niewypałami typu Gwiezdny Cyrk... A kto podchodzi do sprawy profesjonalnie...
Na wszystkim powiadasz.... :]
Zacznijmy od tego, że ''Gwiezdny Cyrk'' ogólnie był żałosnym programem - za granicą program wykonywany był podobnie. Po porażce nawet TVP1 nie chce bawić się w podobny program - przynajmniej na razie. Mimo wszystko - program podniósł oglądalność Polsatu w czwartkowe wieczory, lecz Nina spodziewała się lepszego wyniku - po co produkować coś co nie jest wystarczająco dobre? No i gdzie widoczna była to oszczędność? Oczywiście, że nigdzie, w program włożono tyle kasy ile potrzeba a Endemol starał się wyprodukować to jak tylko potrafił - moim zdaniem udało im się, ale pomysł na kolejny program z gwiazdami, tymbardziej cyrkowy - nie wypalił.

Inna sytuacja jest z ''Jak Oni Śpiewają'' i ''Fabryką Gwiazd'' - programy wykonane są bardzo dobrze, tutaj widać wkład, ale rozumiem, że niektórzy nie raczą przełączyć się chociaż na chwilę na Polsat czy TVP. A wyniki oglądalności nie przekładają tylko się na ilość pieniędzy włożonych w program. Ale to co jest nie zauważalne dla fanów TVN-u (użyłem trochę za ostrego słowa) jest zauważalne dla fanów Polsatu i osoby interesującej się mediami i odwrotnie. Czasami programy nie odnoszą sukcesy z prostego powodu - nie ma nich pobytu, albo po prostu - widzowie nie chcą ich oglądać.

Co do ''Mam Talent'' wszystko pięknie, ładnie. Błędy można wybaczyć, ale scena sprawia wrażenie nieco ciasnej. Za resztę brawa dla Fremantlle Media Polska, która według mnie - relację na żywo przeprowadziła bardzo dobrze.

Prowadzenie:
Prokop - nie mogę przekonać się do tego gościa, dla mnie jest żałosny, z tymi swoimi tekstami.
Hołownia - bardzo dobry pomysł na obsadzenie go w roli współprowadzącego.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Karol » 19 paź 2008, 13:38

Dla mnie natomiast Hołownia jest dużo nudniejszy i bardziej żałosny niż Prokop. Ten drugi jest ok, bardzo lubię wszystkie programy, które prowadził, bo przynajmniej z nim nie stawały się nudne. Bardzo dobrze mu w czasach gdy pracował jeszcze w MTV, gorzej gdy przez krótki czas prowadził "Pełną kulturę" w MTV Classic.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Tomala » 19 paź 2008, 13:42

Znaczy się ja powiem tak... Spróbujmy porównać poziom produkcji takich programów jak:
Big Brother (1-3) - Dwa Światy, Bar
Taniec z Gwiazdami - Jak oni Śpiewają ?
Mam Talent - Fabryka Gwiazd
czy w końcu mój ulubiony i najlepszy przykład:
Kryminalni - Fala Zbrodni

Każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie i niech sam oceni jak to jest...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Ice » 19 paź 2008, 13:49

Przecież formaty Polsatu są zupełnie inne od tych TVN-owskich. Każdy ma swoją regułę i inny tok realizacji. Twoje porównania są żałosne.
A jeżeli mówisz, że FG i JOŚ są gorzej zrealizowanymi formatami, to nie wiem co robisz na tym forum. Nie jestem jakimś pieskiem Solorza i Waltera, no, ale trochę pomyślunku.
I jak można porównywać ''Fabryka Gwiazd'' do ''Mam Talent''?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Tomala » 19 paź 2008, 13:56

Każdy ma prawo do własnego zdania... Kończąc ten wątek w wątku powiem tylko, że chciałem porównać bardziej sposób produkcji programów w miarę konkurencyjnych tych dwóch stacji... Wiesz Tobie może się bardziej podobać jeden program, mi drugi... A w mojej opinii Mam Talent jest programem konkurencyjnym dla Fabryki Gwiazd...
Famuła obu programów sprowadza się w skrócie do tego, że najważniejsze jest jury, które ocenia uczestników programu... a o wszystkim ii tak decydują widzowie...;P
Co do JOŚ to ciekawe, czy gdyby tego nie prowadził Ibisz, czy by to ktoś jeszcze oglądał i czy było by tyle edycji...
Mój poprzedni post miał raczej dotyczyć faktu robienia przez Polsat programów najtańszym kosztem a nie porównywanie programów, które może być co najmniej dyskusyjne, a jeżeli uważasz je za żałosne to trudno...

Koniec wracamy do tematu: Mam talent...:P
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Axel » 19 paź 2008, 16:19

Dla wszystkich fanów i samozwańczych miłośników programu "Mam talent" polecam przeczytać ten tekst, o tym jak program jest manipulowany:
http://www.tvn-got-talent.pl/17/mam-tal ... a-przykre/
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Karol » 19 paź 2008, 16:27

Beznadziejny tekst. Napisał ktoś kto użala się nad sobą... Co on sobie wyobraża? Każdy nagrywany program, w dodatku na licencji i kosztujący kilkaset tysięcy zł za odcinek musi spełniać jakieś standardy. Pfff...
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Kamil » 19 paź 2008, 16:30

A który program nie jest? Myślicie że jak oglądacie te wszystkie teleturnieje nie stoi tam jakiś facet z tabliczką i napisem oklaski?
Zawsze tak jest. Widziałem też że w jakimś programie chyba - Taniec z gwiazdami na suficie zamontowane są takie monitory na których puszczają teksty typu: BRAWO!, APLAUZ!, OKLASKI!, BUUU! BIS itp. - w zasadzie cała rozrywka w telewizji to jedna wielka manipulacja :D
Evil
Junior

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Evil » 19 paź 2008, 16:43

Zgadzam się, beznadziejny tekst. Jaki tam rodzaj manipulacji jest, bo ja nie widzę? To chyba normalne, że program musi być dopracowany, wszystko musi być dopięte "na ostatni guzik". W końcu to jedna z największych stacji telewizyjnych w Polsce, i jeden z najlepiej oglądanych programów.

Naprawdę dają fragmenty występów z innych miast, a montują je w inne miasto?
Daredevil
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Daredevil » 19 paź 2008, 20:35

Evil pisze:Naprawdę dają fragmenty występów z innych miast, a montują je w inne miasto?
Tak, w każdym odcinku było po równo z każdego miasta :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Karol » 19 paź 2008, 21:15

To nie musi być do końca tak, że z racji tego, że każde miasto ma po równą ilość występów. Przecież mogą zawsze po prostu wycinać najmniej ciekawe występy. W końcu nie pomieściliby się w czasie antenowym, a musieli naprawdę dużo upchnąć.

Jeszcze co do tekstu. Jakim cudem operator krzyczał na ludzi, że za cicho głaskali, skoro od takich spraw jest dźwiękowiec. Wybaczcie, ale w takich przedsięwzięciach nawet przy bylejakich wejściach udział bierze kilku operatorów, dźwiękowców, producentów, itp.
Awatar użytkownika
PUCHACZ307
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: PUCHACZ307 » 21 paź 2008, 13:38

jedyne co mnie "przeraziło" to to że z danej grupy do półfinału przechodzi jedna osoba plus osoba wskazana przez jurorów - chyba powinni wypracować jakiś inny system bo wybór czasami jest ciężki a swoją drogą jedynie pani Foremniak wyłamuje się negatywnie z jury - czasami mam wrażenie że odzywa się tylko aby wypełnić czas dla niej przeznaczony a nie ma nic ciekawego do powiedzenia
Łatwa muzyka i debilne słowa
Oto polska młodzież zwarta i gotowa
Listy przebojów, fascynacja kiczem
Oto polska młodzież, która jest niczym
Polska złota młodzież kłótliwa i słaba
Polska złota młodzież krzykliwa i głupawa
Bez sensu i celu, podziały i nienawiść
Komercja, moda, pieniądze i zawiść
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Karol » 21 paź 2008, 22:55

Nie można wypracować innego systemu wybierania uczestników, niż wskazuje format.
Awatar użytkownika
PUCHACZ307
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: PUCHACZ307 » 22 paź 2008, 13:36

powinno to być bardziej elastyczne - z grupy powinny według mnie być eliminowane 2 formacje ( lub osoby ) - dało by to nam większe szanse na ocenę tego co są w stanie zaprezentować finaliści odcinka
Łatwa muzyka i debilne słowa
Oto polska młodzież zwarta i gotowa
Listy przebojów, fascynacja kiczem
Oto polska młodzież, która jest niczym
Polska złota młodzież kłótliwa i słaba
Polska złota młodzież krzykliwa i głupawa
Bez sensu i celu, podziały i nienawiść
Komercja, moda, pieniądze i zawiść
kamil2505
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: kamil2505 » 23 paź 2008, 15:35

Jeżeli chodzi o emisję odcinków z castingów zorientowałem się, że emitowane są z różnych miast - właśnie po koszulce Chylińskiej. Wszystko ok, ale nie powinni moim zdaniem oszukiwać ludzi mówiąc, np., że "Dziś w programie relacje z castingów w Warszawie"... Ale cóż... To magia telewizji...

A co do programów na żywo - ostatni odcinek mi sie bardzo podobał. Początkowo jednak studio wydawało mi sie zbyt ciasne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”