[TVN] Mam Talent!

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Evil
Junior

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Evil » 30 lis 2008, 11:09

W sumie, to szkoda mi Bladego Krisa. Jako jedyny z wokalistów reprezentował jakąś innowacyjność. Mógł przynajmniej zająć 2. miejsce. No ale cóż.
TiM pisze:[ Coś czuję że to będzie format wałkowany jak Taniec z Gwiazdami.
I dobrze, oglądalność duża. "Kasa misiu, kasa" :)
dumbo93 pisze:(może rodzice dali TVN-owi łapówkę żeby wypromować ją?).
Hahahaha, co za głupoty.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Ice » 30 lis 2008, 13:21

Mnie Bladego Krisa nie szkoda. Żadna to innowacja, bo dla mnie on niczego świeżego na ''rynek talentów'' nie wniósł. No, ale to moje zdanie. ;)
tomala: Chłopaki, którzy wygrali na prawdę mają talent!!
Świetnie. Tylko analizując to o czym mówimy - czyli o podziale talentów. Gdyby wygrał jakiś wokalista czy wokalistka to prędzej byśmy o nich usłyszeli po zakończeniu programu. No, ale gdzie teraz zobaczymy Melkart Ball? Fakt, może chłopaki będą dostawać nowe propozycje (co chyba dla nich jest bardziej istotne), ale gdzie, widzowie ich zobaczą i o nich jeszcze usłyszą? To tylko taka analiza.
TiM: Coś czuję że to będzie format wałkowany jak Taniec z Gwiazdami.
Już wolę, aby wałkowano ''Mam Talent'' niż ''Taniec z Gwiazdami''. Ale - jak na razie - na upadek tego drugiego formatu na razie się nie zanosi.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Tomala » 30 lis 2008, 13:57

Ice pisze:Świetnie. Tylko analizując to o czym mówimy - czyli o podziale talentów. Gdyby wygrał jakiś wokalista czy wokalistka to prędzej byśmy o nich usłyszeli po zakończeniu programu. No, ale gdzie teraz zobaczymy Melkart Ball? Fakt, może chłopaki będą dostawać nowe propozycje (co chyba dla nich jest bardziej istotne), ale gdzie, widzowie ich zobaczą i o nich jeszcze usłyszą? To tylko taka analiza.
No tak, ale nagrodą za wygranie np. Idola było nagranie i promocja płyty... W MT 100 Euro, Nawet jak wygrał by któryś z wokalistów to wygrana w MT nie miała by znaczenia, czy ktoś nagra płytę, czy nie..
Swoją droga nie wierze, żeby TVN nie wykorzysta gdzieś jeszcze tych kolesi z Melkart Ball... tak jak to robi z laureatami innych programów np. Yoy Can Dance...
CZYNY NIE CUDA... ;)
kamil2505
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: kamil2505 » 30 lis 2008, 14:28

Moje wrażenia po finale jak najbardziej pozytywne... Wygrali jak najbardziej zasłużenie... Właśnie tylko co dalej z Melkart Ball? Wydaje mi sie, ze juz rozpoznawalność i możliwość pracy w kraju to dla nich duże osiągniecie... Moze i widzowie tym się zainteresują. Osobiście bardzo podobał mi się Audiofeels i to na nich liczyłem, bo podobał mi się ich pomysł na muzykę. Wydaję mi się, że to oni powinni zająć drugie miejsce. No, ale cóż publika wybrała inaczej. A co do Klaudii Kulawik to uważam, że czeka ją trudne życie... Rówieśnicy nie lubią gdy ktoś jest lepszy, wyróżnia się spośród innych, oczywiście zyczę jej jak najlepiej. Ale taka chyba będzie prawda, że drugiej Kukulskiej z niej się nie zrobi jak to mówił Wojewódzki. Do samej organizacji finału wydaję mi się, że nie mam zastrzeżeń. A pomysł z łapówka przytoczony przez dumbo wydaje mi sie nonsensem. A to, ze wykorzystują gwiazdy inny programów dla "Mam talent", takj jak w tym przpadku z "You can dance" to chyba bardzo dobrze. Nie widzę w tym nic złego. To promocja dla teych uczestników. W pewnym sensie.

Wydaje mi się, ze dobrą decyzją jest też to, że "Mam talent" wróci dopiero jesienią. W wielu krajach widowiska sie nazywa nie, np. Big Brother 3, a "Big Brother 2008". Da to na pewno efekt, że program będzie dalej chetnie oglądany i widownia nie znudzi sie nim tak szybko.

Wiąże się z tym też ramówka TVN. Stacja mogłaby, np. wiosna robić "You can dance" i "taniec z gwiazdami", a jesienią "Mam talent" i jeszcze jakiś inny show, który tylko umocniłby pozycję lidera. Poza tym, np. w sezonie ogórkowym emitowany jest "Big Brother" czy inne reality-show. A przecież to właśnie w zimowe wieczory ludzie siedzą przed telewizorami, wiosna jest gorzej. No, ale polskie reali i rynek reklamowy, gdzie po świetach jest trochę zastój.
Przykład na ten rok:
wrzesień-grudzień: "Mam talent", "Taniec z gwiazdami", "You can dance"
grudzień-marzec: "Big Brother"
marzec-czerwiec: "You can dance", "Taniec z gwiazdami"
lipiec-sierpień: prawdziwy sezon ogórkowy, czyli powtórki

Oczywiście to całkowita hipoteza, bo "Big Brother" do tvn już nie wróci. Ale może "Vyvoleni"? Albo cokolwiek innego, bo przecież chyba moda na codzienne reality w Polsce już minęła... No, ale zawsze mozna cos extra wymyślić...

Sorka za małe odbiegniecie od tematu...
Evil
Junior

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Evil » 30 lis 2008, 16:13

Ice pisze:Świetnie. Tylko analizując to o czym mówimy - czyli o podziale talentów. Gdyby wygrał jakiś wokalista czy wokalistka to prędzej byśmy o nich usłyszeli po zakończeniu programu. No, ale gdzie teraz zobaczymy Melkart Ball?[...]gdzie, widzowie ich zobaczą i o nich jeszcze usłyszą? To tylko taka analiza.
W zagranicznych wersjach "Mam Talent", np. w Danii również wokaliści nie wygrali, tylko tancerze elektro.
Ice pisze:Fakt, może chłopaki będą dostawać nowe propozycje (co chyba dla nich jest bardziej istotne)
Każdy uczestnik finałowej czterdziestki programu dostawał propozycje, i to nie jedne.
kamil2505 pisze:A co do Klaudii Kulawik to uważam, że czeka ją trudne życie... Rówieśnicy nie lubią gdy ktoś jest lepszy, wyróżnia się spośród innych,
Haha, przypomnij sobie casting, na którym był ten chyba 11-letni chłopiec z dredami, który świetnie tańczył elektro. Przechwalał się, że jest mistrzem świata, wicemistrzem Europy itd. A Wojewódzki po występie zapytał go:
-"Czy inne dzieci Cię lubią?".
A chłopiec nic się nie odezwał. :D
Awatar użytkownika
krzyniu_ibiza
Użytkownik
Kontakt:

[TVN] Mam Talent!

Post autor: krzyniu_ibiza » 06 gru 2008, 15:52

Tomala pisze:Swoją droga nie wierze, żeby TVN nie wykorzysta gdzieś jeszcze tych kolesi z Melkart Ball...
Taa, pod prysznicem :D.

A tak poważnie - program udał się TVN wielce. Liczę na kolejne edycje i pozytywne wykorzystanie laureatów bo szkoda by się szlajali po cyrkach w świecie.
didier
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: didier » 11 gru 2008, 0:30

A jak się zgłosić do II edycji? Trzeba wysłać jakieś zgłoszenie? Bo są jeszcze te castingi bez kamer, jury itp.
Awatar użytkownika
bajeczna
Użytkownik
Kontakt:

[TVN] Mam Talent!

Post autor: bajeczna » 18 gru 2008, 19:19

Szkoda że już koniec, to był mój ulubiony program... Tyle tylko że Mam Talent zawitał do nas dość późno, a jak się poogląda programy z innych krajów to się okazuje, że wszędzie jest to samo - te same zdolności, tylko inne twarze i pseudonimy... Czy za dwie edycje znudzi się naszej publiczności? Pierwszy Big Brother też budził wielkie zainteresowanie...
Awatar użytkownika
Artu
Junior

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Artu » 19 gru 2008, 14:32

@didier: Ciekawe gdzie ty masz te castingi "bez kamer, jury, itp"... Będzie druga edycja to będą i castingi. Z kamermi, jury, itp.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Ice » 04 lut 2009, 23:28

Dopiero teraz przeczytałem tego posta, tak więc odpowiadam:
Artu pisze:@didier: Ciekawe gdzie ty masz te castingi "bez kamer, jury, itp"... Będzie druga edycja to będą i castingi. Z kamermi, jury, itp.
Zapomniałeś o pojęciu ''prekastingi', gdzie wybierani są uczestnicy do ''castingów''. Przechodzi większość, ale takie 'coś' powoduje odrzucenie niektórych idiotów jakich nie było mało podczas gdy zgłaszali się do ''Mam Talent''. Oczywiście to nie jedyny powód tworzenia prekastingów, ale takie pojęcie jest i jak najbardziej istnieje.
Magda.Mała.Mi
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Magda.Mała.Mi » 29 paź 2009, 13:31

ciekawe... nie słyszałam o tym.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Direct » 29 paź 2009, 14:58

Tak samo, jak pisze Ice, było też np. w "Idolu".
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
nipsu
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: nipsu » 13 lis 2009, 14:22

zgadza się! czytałam wywiad z Szymonem Hołownią, w którym wspominał o pre-castingach do programu
komitetcentralny
Użytkownik

[TVN] Mam Talent!

Post autor: komitetcentralny » 25 lis 2009, 10:39

No oczywiście, że muszą być przeprowadzane "castingi do castingów", bo to co oglądamy to i tak wycinek tych castingów z jury. W czasie trwania jednego programu przewija się powiedzmy ok. 20 uczestników, podczas gdy samych chętnych w każdym mieście jest zawsze od grubych setek do tysiąca, może nawet kilku tysięcy. Telewizja kosztuje, jury też za darmo nie pracuje. Gdyby mieli oglądać wszystkich nie mieliby czasu skoczyć do wc
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Mam Talent!

Post autor: Trzeciak » 05 gru 2009, 22:38

I wszystko jasne. Drugą edycję programu "Mam Talent!" wygrał akordeonista Marcin Wyrostek. Jako nagrodę główną otrzymał nagrodę w wys. 300 tys. złotych. Drugie miejsce zajeli bracia Marcel i Nikodem Legunowie, a trzecie Filipińczyk Alexander Martinez (biuro podrózy "Itaka" ufundowała niespodziankę w postaci wycieczki do Filipin i 5 000 zł.)

Co do dzisiejszych wyników - wygrał prawdziwy talent. Nie jestem zaskoczony decyzją widzów, choć często są czasami "komercyjne". W tym przypadku tego nie było, za to genialne wykonanie i oczarowanie widzów.

Prowadzący ogłosili, że w jesienią przyszłego roku odbędzie się 3. edycja programu "Mam Talent!" (castingi wystartują wiosną), ale przy bardzo dobrych wynikach oglądalności to nie powinno nikogo dziwić.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”