[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 11 kwie 2014, 11:24

Wspomnę tylko, że Olga Jankowska jest aktorką, która gra na co dzień m. in. w "Barwach szczęścia", więc tutaj była w swoim żywiole. ;)

Zapowiedź sobotniej "Bitwy": http://voice.tvp.pl/wideo/kulisy/druga- ... -14748096/
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 12 kwie 2014, 11:36

Przedpremierowa "Bitwa" Karoliny Sumowskiej i Pauliny Szojer, którzy wykonają utwór "Hey Ya!" zespołu OutKast: https://www.youtube.com/watch?v=x70Tg_Ne6K8
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 606
x 1820

Post autor: pulkownik » 12 kwie 2014, 12:07

Mam pewne skojarzenie co do tej bitwy... https://www.youtube.com/watch?v=4Eo92WmNvVs
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 12 kwie 2014, 20:07

Bitwą to bym nie nazwał, ale dzięki za przypomnienie. Widać, że Krzysztof Pszona bardzo pomaga uczestnikom programu. :)

Dodam, że ranking z sprzed tygodnia Radia Zet się nie zmienił. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 13 kwie 2014, 3:51

Sobotnie "Bitwy".

Aleksandra Zachariasz vs Gabriela Panasiuk (drużyna Justyny) - "Can't You Remberber to Forget You" Shakira & Rihanna - czegoś tu mi zabrakło. Nie mam nic do Gabrysi, bo wykonuje piosenki dobrze, zrobiła postęp, ale tutaj Ola tutaj zrobiła po swojemu, świadomie - więc myślę, że wygrała zasłużenie. Tak, jak Justyna powiedziała - to jeszcze nie czas na Gabrysię.
Paulina Szojer vs Karolina Sumowska (drużynia Marii) - "Hey Ya!" OutKast - cudowny duet stworzyły dziewczyny - ale tutaj zdecydowanie wygrała Karolina - świetnie sobie poradziło - mało tego, pomysł na piosenkę i świetny wkład z Rihanną. Paulina zaśpiewała trochę zbyt przewidywalnie - na dodatek - w jednej frazie były problemy z intonacją. Nawet nie czuć, że miała chore gardło. Ale brawa za walkę.
Monika Kręt vs Mateusz Włodarczyk(drużyna Tomsona i Barona) - "Smooth" Carlos Santana & Rob Thomas - fajny utwór dobrali trenerzy do Mateusza - świetnie się patrzyło, jak się nim bawił :), ale Monika tutaj i głosem i osobowoscią zdominowała tą scenę.
Kuba Siedlak vs Justyna Kunysz (drużyna Marka) - "Jeżozwierz" Lipali - na razie najbardziej wyrównana "Bitwa" dziś - raz przeważał Kuba (który zrobił postęp, a raz Justyna, która jednak ma większszy potencjał.
Michał Chmielski vs Klaudia Trzepizur (drużyna Tomsona i Barona) - "Wild Horses" Alicia Keys & Adam Levine (org. The Rolling Stones) - cudowny pojedynek dwóch przeciwności, który stworzył klimat. Obaj mają świetne głosy Klaudia bardziej charakterny - wiadomo i bardzo żałuję, że jej nikt nie ukradł.
Angelika Kot vs Katarzyna Kołodziejczyk (drużyna Marii) - "Moje serce to jest muzyk" - Ewa Bem - coraz bardziej wyrównane są te "Bitwy". Kasia była bardzo dobra, ale Angelika zrobiła swoja progres - poza tym bardzo podobała mi się jej barwa. Szkoda, że nikt Angeliki nie skradł.
Paulina Kopeć vs Artur Kryvych (drużyna Justyny) - "I Still Havent What Found to You" - U2 - świetny klimat w tej piosenk sobie poradzi - Paulina świetnie sobie poradziła w piosence, Artur ma wokal trochę zmanierowany, ale ma ciekawą barwę. I szkoda, że Pauliny nikt nie ukradł.
Monika Pilarczyk (kradzież Marii Sadowskiej) vs Dominika Kobiałka - "Born to be Wild" Steppenwolf - zdecydowanie najlepszy pojedynek odcinka. A jak obie panie się cudownie uzupełniały.. Monika to petarda - więc tutaj była pewniakiem, a Dominika rozwinęła się w tej piosence znakomicie. Skutki - publiczność oszalała - trenerzy bili brawa na stojąco - to mówi samo za siebie, skoro dziś po prostu rozwaliły system. Podzielam zdanie Piekarczyka - tak fantastyczne występy są tylko w tym programie. Po prostu musiało się skończyć, że jedna przejdzie dalej, a druga zostanie ukradziona. No i na koniec - świetny pomysł uczestniczek programu dla trenera na upamiętnienie tej "Bitwy", bo obie są "urodzone do dzikości".

Za tydzień ostatnia "Bitwa". Poznamy więc ostateczny skład drużyn przed "Nokautem".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 14 kwie 2014, 17:25

W Wielką Sobotę ostatnia w tej edycji "The Voice of Poland" "Bitwa". Otworzy ją wykonanie utworu wspólnego autorstwa Justyny Steczkowskiej i Grzegorza Ciechowskiego pt. "Myte Dusze" przez trenerów programu - Justynę Steczkowską i Marka Piekarczyka:
https://www.youtube.com/watch?v=dNKad3-P47M.

Dodam jeszcze, że w związku z nadchodzącymi odcinkami "Live", które startują 3 maja - tak, jak w II edycji - odcinki na żywo promować będzie specjalny teledysk w którym wystąpi najlepsza "16" tej edycji programu, którą zobaczymy w pierwszym programie na żywo. Na profilu programu na Facebooku już się pojawił pierwszy konkurs na którym można wygrać wejściówki na odcinki na żywo.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 16 kwie 2014, 1:05

Zwiastun 3 i ostatniego w tej edycji odcinka "Bitwa" w "The Voice of Poland". Ostatnich 16 głosów stanie do walki w Wielką Sobotę na ringu: https://www.youtube.com/watch?v=g0J0WXoTKhU

A to przedpremierowa "Bitwa" dwóch bardzo uzdolnionych wokalistek z drużyny Justyny - Mai Gawłowskiej i Katarzyny Sawczuk, które wykonają utwór "In the Arms of the Angel" Sarah McLaughlin: https://www.youtube.com/watch?v=pWKrJkrwUgk

W odcinku sobotnim zobaczymy aż 4 kradzieże: https://www.facebook.com/photo.php?v=69 ... =2&theater
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 17 kwie 2014, 0:27

Furorę w internecie zrobiło "Przesłuchanie w ciemno" siostry zakonnej z włoskiej edycji - teraz przyszedł czas na jej "Bitwę": https://www.youtube.com/watch?v=Aex0f0j7EWk.
[ Spoiler ]
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
victim
Użytkownik

Post autor: victim » 17 kwie 2014, 15:20

Bardzo lubię ten program i kibicuję mu, ale muszę z bólem stwierdzić, że IV edycja jest... słaba, głównie pod względem uczestników. I pomimo mojego przywiązania do obecnych trenerów (poza Sadowską), wydaje mi się że przydałaby się znowu jakaś większa zmiana. Bitwy, chociaż podobają mi się o wiele bardziej od przesłuchań w ciemno tej edycji, czasem nie porywają. Oglądałem sobie videa z tego etapu chociażby w brytyjskiej edycji i z tego co widziałem tam uczestnicy naprawdę dają czadu i walczą dając z siebie wszystko, u nas repertuar którzy dają trenerzy często w ogole nie porywa, a uczestnicy śpiewają bez życia. Oczywiście bardzo podobało mi się w tej edycji pare wykonań, jednak mimo wszystko wydaje mi się że przydałby się jakiś powiew świeżości, trenerzy, który umieliby "dać kopa" uczestnikom i dobrze dobrać repertuar, może inny niż ten, ktorzy dają obecni.

Może trochę marudzę, ale The Voice to mój ulubiony program i świetny format, dlatego wymagam od niego dużo i uważam że mógłby dać z siebie więcej. No ale to nie zmienia faktu, że według mnie jest to najlepszy talent show w Polsce. ;)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 18 kwie 2014, 10:48

Składy ostatnich "Bitew" w "The Voice of Poland":
Drużyna Marka:
*Marcin Nawrocki vs Damian Bartosiewicz
*Elka Nagel vs Jerzy Sykut

Drużyna Justyny:
*Monika Kołodziejczyk vs Dawid Litwiński i Sylwester Ruszkowski
*Maja Gawłowska vs Kasia Sawczuk

Drużyna Tomsona i Barona:
*Michał Szyc vs Wojciech Baranowski
*Joanna Pszczoła vs Paulina Romianuk

Drużyna Marii:
*Dorota Kuziela vs Krzysztof Krysiński
*Sandra Mika vs Małgorzata Priebe

I kolejna zapowiedź ostatniej "Bitwy": http://www.youtube.com/watch?v=MeLfY8pFI0c
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
agar.durys
Obserwator

Post autor: agar.durys » 19 kwie 2014, 21:39

Wspaniałe dzisiejsze bitwy w ''The Voice of Poland'':
- Michał vs Wojciech (''Numb'' Linkin Park)
- Elka vs Jerzy (''Płonąca stodoła'' Czesław Niemen)
0 x
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator

Post autor: TapMadlFan » 22 kwie 2014, 14:12

"The Voice Of Poland" obejrzało 1,96 mln widzów - spadek o 500 tys.
"X Factor". - 1,81 mln Polaków - spadek o 800 tys.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 25 kwie 2014, 17:58

Oto jak wyglądały ostatnie "Bitwy" w czwartej edycji "The Voice of Poland"

*Małgorzata Priebe vs Sandra Mika - "Supermenka" Kayah - bardzo udany muzycznie pojedynek - świetnie obie 17-latki improwizowały. Tutaj jednak znacznie pewniejsza była Sandra Mika (bardziej się popisywała), poza tym Małgorzata Priebe ma jeszcze młodziutką (dziewczęcą wręcz) barwę głosu. Dlatego wybór trenerki tutaj słuszny.
*Wojciech Baranowski vs Michał Szyc (próba kradzieży Justyny i Marka, uczestnik wybiera Justynę) - "Numb" Linkin Park - obaj panowie byli znakomici w swoim rodzaju. Co prawda w głosach czuć było doświadczenie Szyca, ale Wojciech Baranowski ze swoim wokalem idealnie wczuł się w tą piosenkę. Cieszę się więc z takiego rozstrzygnięcia pojedynku.
*Milena Kołodziejczyk vs Dawid Litwiński i Sylwester Ruszkowski - "You're the One That I Want" John Travolta i Olivia Newtohn-John z musicalu "Grease" - dość energiczna "Bitwa", jednak panów trochę za bardzo poniosła energia i zapomnieli, że są na scenie. Milena Kołodziejczyk tutaj była bardziej opanowana i wystarczająco pewna siebie.
*Elka Nagel (kradzież Tomsona i Barona) vs Jerzy Sykut - "Płonąca Stodoła" Czesław Niemen - tutaj Elka Nagel od początku chciała zdominować tą piosenkę, jednak Jerzy Sykut nie chciał się dać i zaśpiewać, to także spokojniej, bo "mniej znaczy więcej". Dlatego też cieszy mnie ten obrót sprawy (szczególnie powrót Elki Nagel do Tomsona i Barona), bo dla mnie Jerzy Sykut nadal jest taką sporą zagadką.
*Dorota Kuziela (kradzież Marka) vs Krzysztof Krysiński - "What I Am" - Edie Brickell i New Bohemians - obaj pokazali w tej piosence coś swojego, że było wiadomo, jakie to są głosy. Dorota Kuziela bardzo mocno improwizowała, oryginalnie, czasem przesadnie, za to Krzysztof Krysiński był bardziej opanowany na scenie. Jednak cieszę się, że dzięki Markowi Piekarczykowi jeszcze co najmniej raz ją usłyszymy.
*Joanna Pszczoła "JoBee" vs Paulina Romaniuk - "Hot Right Now" DJ Fresh feat. Rita Ora - tutaj mam wrażenie, że Joanna Pszczółka nie do końca czuła się pewnie na scenie, za to Paulina Romianiuk - zgodnie z zapowiedzią - dała 250 % i zdecydowanie zdominowała utwór i wygrała "Bitwę".
*Marcin Nawrocki vs Damian Bartosiewicz - "Na Falochronie" Emigranci - dość wyrównany pojedynek i przy okazji - jedna z moich ulubionych piosenek. Tutaj jednak miałem wrażenie, że ze swoimi popisami lepszy nieco był Marcin Nawrocki, no i jednak - nadal bardziej pasuje do Marka Piekarczyka.
*Kasia Sawczuk vs Maja Gawłowska (kradzież Tomsona i Barona) - "Angel" Sarah McLachlan - tutaj obie świetnie wczuły się w klimat tej piosenki - nie krzyczały, bo to zbyt delikatna kompozycja. Kasia Sawczuk tutaj trochę odleciała Mai Gawłowskiej i dlatego Justyna wybrała ją, bo musiała.

Ranking Radia Zet z Wielkiej soboty:

1. Juan Carlos Cano
2. Paulina Kopeć
3. Justyna Kunysz

A oto jak wyglądają składy drużyn przed zapleczem odcinków "Live", czyli "Nokautem":

Drużyna Marii:
*Marta Dryll
*Piotr Kowalczyk
*Juan Carlos Cano
*Karolina Sumowska
*Katarzyna Kołodziejczyk
*Monika Pilarczyk
*Sandra Mika
*Krzysztof Krysiński

Drużyna Marka
*Michał Karpacki
*Michał Kluska
*Aleksandra Węglewicz
*Justyna Kunysz
*Dominika Kobiałka
*Jerzy Sykut
*Dorota Kuziela
*Marcin Nawrocki

Drużyna Tomsona i Barona
*Klaudia Baca
*Kamil Bijoś
*Monika Kręt
*Michał Chmielewski
*Wojciech Baranowski
*Elka Nagel
*Paulina Romaniuk
*Maja Gawłowska

Drużyna Justyny:
*Kacper Leśniewski
*Michał Rudaś
*Sławek Ramian
*Aleksandra Zachariasz
*Artur Kryvych
*Michał Szyc
*Milena Kołodziejczyk
*Kasia Sawczuk

Sobotni "Nokaut" otworzy wykonanie przez Marię Sadowską i Tomsona i Barona utworu "Higher Ground" autorstwa Stevie Wondera w aranżacji Red Hot Chilli Peppers: https://www.youtube.com/watch?v=1HmpD1eKVug

I jeszcze zwiastun "Nokautu": https://www.youtube.com/watch?v=dsTuUHANKIo i https://www.youtube.com/watch?v=TCpgoYrhgqY
I przedpremierowy występ Michała Szyca w piosence "Chodź, przytul, przebacz" Andrzeja Piasecznego: http://muzyka.onet.pl/pop/the-voice-of- ... nego/79wm8
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 26 kwie 2014, 20:06

Za kilka minut "Nokaut", a to przedpremierowy występ Moniki Pilarczyk: http://voice.tvp.pl/aktualnosci/gwen-by ... -14948958/

I wyniki z Radia Zet (pierwsza "3" nic się nie zmieniła ;) )
1. Paulina Kopeć
2. Juan Carlos Cano
3. Justyna Kunysz
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2663
x 1130

Post autor: Trzeciak » 27 kwie 2014, 2:06

Trzeba przyznać, że "Nokaut" był po prostu genialnie zrealizowany. To już było czuć, że żarty w programie się skończyły, a dzięki świetnemu budowaniu napięciu oraz niektórym uczestnikom, którzy dosłownie pokazali już występy na miarę finałów programów talent-show - dziś w "TVoP" miał miejsce po prostu mini-finał, bo aż przykro się robiło, kiedy naprawdę wyśmienite głosy odpadały z programu. Dzięki temu - przynajmniej ja - już dziś nie boję się o odcinki "Live", na które spokojnie czekam.

Swoją drogą - była dziś mała nawiązka do pierwszej edycji, bo Justyna Steczkowska wyznała, że współpracowała z Andrzejem Piasecznym (trenerem pierwszej edycji programu) przy okazji jak jeden z uczestników wykonał jego utwór. A to jak się potoczył Nokaut (pogrubieni uczestnicy - to ci, co przeszli do "Live", a pierwsze dwie osoby w każdej drużynie - przeszły do kolejnego etapu bez śpiewania w dogrywce).

Drużyna Tomsona i Barona

*Wojciech Baranowski - awans do "Live"
*Paulina Romaniuk - awans do "live"

*Elka Nagel - "Szare Miraże" Maanam
*Maja Gawłowska- "Wildest Moments" Jessie Ware
*Klaudia Baca - "Nigdy więcej nie tańcz ze mną" Ania Dąbrowska

Moim zdaniem prawdziwy Nokaut tutaj wykonała tutaj Elka Nagel. Do pozostałych nie mam nic, ale nie wydaje mi się, żeby Maja miała siłę przebicia, jaką Nagel miałaby w programach na żywo.

*Monika Kręt - "Don't You Remember" Adele
*Kamil Bijoś - "Tysiąc metrów nad ziemią" Mrozu
*Michał Chmielewski - "Radioactive" Imagine Dragons

Ta trójka była mocna i dość wyrównana, bo każdy zrobił. Przygotowani najbardziej są Monika Kręt i Kamil Bijoś, i subiektywnie bardziej jestem za Kamilem, bo z każdej piosenki robi coś. A jak się konkurenci (Monika Kręt i Michał Chmielewski) też pięknie pożegnali tanecznym krokiem.

Drużyna Justyny

*Michał Rudaś - awans do "Live"
*Kasia Sawczuk - awans do "Live"

*Sławek Ramian - "You Get What You Give" New Radicals
*Kacper Leśniewski - "Ho Hey" The Lumineers
*Artur Kryvych - "Trouble" Coldplay

I Sławek Ramian i Kacper Leśniewski śpiewali w stosunku do Atrura Kryvycha trochę zbyt manierycznie, a Artur Kryvych przeszedł samego siebie.

*Aleksandra Zachriasz - "Troublemaker" Olly Murs
*Michał Szyc - "Chodź, przytul, przebacz" Andrzej Piaseczny
*Milena Kołodziejczyk - "Another Day" Buckshot LeFonque

Tutaj "Nokaut" zdecydowanie po stronie Michała Szyca, który jest gotowy i ma spory potencjał. Reszta bardzo dobra, ale zwycięzca był tylko jeden.

Drużyna Marka

*Dominika Kobiałka - awans do "Live"
*Justyna Kunysz - awans do "Live"

*Dorota Kuziela - "Son of a Preacher Man" Joss Stone (org. Dusty Springfield)
*Michał Karpacki - "A Song for You" Ray Charles (org. Leon Russel) - dedykacja dla żony
*Jerzy Sykut - "Na jednej z dzikch plaż" Rotary

To jest grupa śmierci. Każdy kazdego nokautował, a przynajmniej próbował. Jednak biorą pod uwage "Blind" - wskazałbym Dorotę Kuzielę. Ale jednak Michał chyba ma tu coś do zrobienia, dlatego Marek go wybrał.

*Marcin Nawrocki - "Czzerwony jak cegła" Dżem
*Michał Kluska - "Drzwi" O. N. A.
*Aleksandra Węglewicz - "Irreplaceabe" Beyonce

Tutaj wybrałbym między Michałem Kluską za genialną interpretację "Drzwi", a Marcinem Nawrockim, który przeszedł samego siebie. Tym bardziej (nie mając nic do talentu Węglewicz, która "tylko" świetnie zaśpiewała utwór Beyonce) nie rozumiem tej decyzji. Argumentacja trenera, który mówi, że ona jeszcze wiele się musi nauczyć na tym etapie programu jest dla mnie co najmniej dziwna.

Drużyna Marii

*Sandra Mika- awans do "Live"
*Juan Carlos Cano - awans do "Live"

*Piotr Kowalczyk - "Aleja gwiazd" Zdzisława Sośnicka
*Krzysztof Krysiński - "Wherever You Will Be" The Calling
*Monika Pilarczyk - "Just a Girl" No Doubt

Szkoda, że choroba i trema Piotra Kowalczyka ułatwiły zadanie Marii. Wahałbym się między Krysińskim, a Pilarczyk, ale na "Blindach" i "Bitwie" zrobiła takie wrażenie, że ona musiała przejść dalej. Innego wyjścia nie było.

*Karolina Sumowska "Karosu"- "Melodia ulotna" Mela Koteniuk
*Katarzyna Kołodziejczyk - "Pamiętasz była jesień" Sława Przybylska
*Marta Dryll - "Next to me" Emeli Sande

Tutaj wybrał bym Katrzynę Kołodziejczyk. Dla "Nokautem" było zrobienie z tak starej piosenki (której niezbyt lubię) coś tak urokliwego i coś nieco nowoczesnego z zachowaniem klimatu. Nie wiem, czy reszta publiczność by to kupiła, więc nie gniewam się na ten wybór.

Po "Nokaucie" mam wrażenie, że najmocniejszą drużynę ma Justyna Steczkowska. Później Tomson i Baron, Maria Sadowska, a zdecydowanie najmniej mocną drużynę ma Marek Piekarczyk. Tutaj mam wrażenie, że Michał Karpacki jest już w tej drużynie pewnym faworytem do Wielkiego Finału, a wątpię, by 24 maja zajął w nim jakieś wysokie miejsce.

Tak, jak w poprzedniej edycji firma USP Zdrowie przygotowała specjalną niespodziankę na tych, którzy odpadli podczas "Bitwy", czy "Nokautu". Od dziś na stronie ibuprom.tvp.pl internauci wskazują tego uczestnika, który dołączy do zwycięzców. Uczestnik, który zdobędzie najwięcej głosów - wystąpi podczas finału programu 24 maja, i co więcej - nagra swój własny teledysk. O innych niespodziankach podczas etapu "Live" dowiemy się w swoim czasie

Na koniec jeszcze jeden drobny szczegół. Na początku czołówki programu pierwszy raz zamiast napisu "Dogrywka" był już właściwy podtytuł "Nokaut" - nieco mniejszy niż zwykle.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”