[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 18 maja 2014, 13:24

Akurat Ukeje nadal koncertuje, tyle, że nie jest komercyjny i nie usłyszysz go w Esce. Nic, podejrzewam, że wygra Juan, nie chciałbym tego, ale raczej tak będzie. Wtedy byłaby ciekawa sytuacja - 2 raz z rzędu wygrałby ktoś od Marysi. A już takie plotki słyszałem, że program jest ustawiony i że każdą edycję musi wygrać inny trener. Dla mnie to oczywiście bzdura, ale wygrana Juana by ucięła te plotki.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2308
x 976

Post autor: Trzeciak » 18 maja 2014, 18:52

Tradycyjnie - oto pełne wyniki półfinału wraz z komentarzami.

Drużyna Justyny:
Artur Kryvych (30) 86,14 - 113,86 (70) Kasia Sawczuk

Mimo, że Artur jest ulubieńcem widowni, to wynik ostateczny i podział punktów przez Justynę jest jak najbardziej sprawiedliwy. Wczoraj Artur Kryvych zaśpiewał piosenkę nieźle, ale bez większego przekonania, bez pewności. Za to Kasia Sawczuk - pokazała pazur i znów bardzo mocno mnie zaskoczyła. Dziewczyna od pierwszego występu w "Blindach" do wczorajszego półfinału - dzięki też Justynie Steczkowskiej - niesamowicie dojrzała na scenie, no i poza tym - nie oszukujmy się - była znacznie lepsza od Artura Kryvycha przez wszystkie etapy programu. Świetnie też z klasą wyszła z tej sytuacji także Justyna Steczkowska, która zaprosiła go na spotkania wokalne.

Drużyna Tomsona i Barona:
Kamil Bijoś (52) - 93,92 - 106,08 (48) Maja Gawłowska.

Pojedynek był bardzo wyrównany - to tylko jeszcze lepiej utwierdziło mnie w przekonaniu, że drużyna Tomsona i Barona, to w tej edycji drużyna śmierci. Mimo, że chętniej w finale zobaczyłbym Kamila Bijosia, i nie przepadam za stylistyką Mai Gawłowskiej, to nie mogę jej odmówić jej ogromnych umiejętności i talentu oraz to, że jej finał także się należał.

Drużyna Marka:
Aleksandra Węglewicz (60) 106,01 - 93,94 (40) Michał Karpacki

Ten rezultat jest dla mnie zaskoczeniem, bo jednak dla mnie Michał Karpacki był o wiele lepszy. Fakt, że przydzielając punkty - Marek Piekarczyk chciał dać szansę na finał Aleksandrze Węglewicz, co poniekąd jest sprawiedliwe, bo Michał Karpacki był w "Idolu". Jednak Aleksandra Węglewicz, mimo, że na scenie daje z siebie wszystko, ma jeszcze powiedziałbym "dziewczęcą" niedojrzałą barwę, a taką prawdziwie kobiecą pokazała tylko w nielicznych przypadkach. Za to nic nie można się przyczepić do Michała Karpackiego. Mam wrażenie (przynajmniej od czasów "Bitwy", czy "Nokautu"), że Marek Piekarczyk usilnie chce wypromować Aleksandrę Węglewicz.

Drużyna Marii:
Monika Pilarczyk (57) 77,39 - 122,61 (43) Juan Carlos Cano

Liczyłem, że tutaj będzie najbardziej wyrównana walka. Ale Monika Pilarczyk w swoim solowym występie trochę się wysypała. W świetnym duecie z wykonaniem "Józek, nie daruję Ci tej nocy" się zrehabilitowała. Za to Juan Carlos Cano (mimo, że nie był on moim wielkim ulubieńcem) swoim występem nie pozostawił żadnych wątpliwości komu należy się finał. Swoim wykonaniem "Hold the Line" facet po prostu mówiąc kolokwialnie rozp***dzielił scenę na kawałki, bo włożył on taka energię, tak świetne to było, że nie tylko widownia oszalała, ale mi się także ta energia udzieliła. I powiem szczerze, że nie mam nic przeciwko, żeby w najbliższą sobotę został okrzyknięty "najlepszym głosem Polski", bo zasługuje na triumf w tym programie.
piotrekzgr pisze:Poza tym to jest The Voice of Poland, jestem za tym, że powinien wygrać Polak.
Jak się już czepiamy do nazwy, to program nazywa się "The Voice of Poland", a nie "The Polish Voice".

Podczas półfinału ze swoimi singlami wystąpili uczestnicy poprzednich edycji Monika Urlik (naprawdę świetny singiel z genialnym głosem), która także odpadła podczas półfinału oraz Arek "ARO" Kłusowski (niebanalny utwór, fakt, że wzbudza emocje, ale to tylko świadczy, że jest jakiś i pokazuje, jak ekscentrycznym wokalistką jest Arek Kłusowski).

Jak wiadomo - podczas finału zostaną przyznane nagrody specjalne. W rankingu Ibupromu prowadzą:
1. Piotr Kowalczyk
2. Marcin Nawrocki
3. Elka Nagel

W rankigu Radia Zet prowadzą wykonania:
1. Michał Szyc (Live I)
2. Juan Carlos Cano (Przesłuchanie w ciemno)
3. Kasia Sawczuk (Live II - ćwierćfinał).

Na wszystkich czterech finalistów można już od wczoraj oddawać głosy, które zadecydują o tym, kto wygra czwartą edycję programu. Dodam jeszcze, że finaliści odwiedzą od wtorku do piątku program "Pytanie na śniadanie" w TVP2 oraz już od jutra aż do piątku program "Świat się kręci" w TVP1.

W sobotnim Wielkim Finale oprócz "16", która dostała się do programów na żywo i występu finałowej "czwórki" zobaczymy także uczestników w duetach z trenerami oraz w duetach ze specjalnie zaproszonymi gośćmi specjalnymi, których wkrótce poznamy. W ścisłym finale uczestnicy zaprezentują swoje single. Prawdopodobnie wystąpi także zwycięzca trzeciej edycji - Mateusz Ziółko.

Jedno jest pewne - ten finał będzie historyczny. Albo zwyciężczyni będzie najmłodszą triumfatorką programu w historii polskiej edycji show (już mamy najmłodszy skład finału w historii), albo pierwszy raz wygra obcokrajowiec. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
victim
Użytkownik

Post autor: victim » 18 maja 2014, 19:39

W finale trzymam kciuki za Maję, ale również wydaje mi się, że wygra Juan, który jakoś specjalnie mnie nie porusza niestety. Poza tym myślę że druga wygrana pod rząd Marii źle by na nią wpłynęła, już na przesluchaniach do tej edycji komuś powiedziała z tego co dobrze kojarzę że "ze mną się wygrywa", a jak dla mnie to większa w tym zasługa jej podopiecznych :D
A co do gości specjalnych, z którymi śpiewają uczestnicy w finale - fajnie, jakby zaprosili zwycięzców poprzednich edycji, ale to może w następnej, bo na razie za mało jest tych zwycięzców ;)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2308
x 976

Post autor: Trzeciak » 18 maja 2014, 19:48

victim pisze:W finale trzymam kciuki za Maję, ale również wydaje mi się, że wygra Juan, który jakoś specjalnie mnie nie porusza niestety. Poza tym myślę że druga wygrana pod rząd Marii źle by na nią wpłynęła, już na przesluchaniach do tej edycji komuś powiedziała z tego co dobrze kojarzę że "ze mną się wygrywa", a jak dla mnie to większa w tym zasługa jej podopiecznych :D
Te słowa padły przy Monice Pilarczyk. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

Post autor: Jacko09 » 19 maja 2014, 1:46

Dla mnie ta w tej edycji jest mało charakterystycznych osób, a co za tym idzie (w tym progr.) głosów. Program się staje przez to nudny i ja np. przestałem go oglądać. Np. w trzeciej edycji było wiele mocnych głosów i osobowości np. Kasia Stanek, Aro, Ernest Staniaszek ..
0 x
Pozdrawiam Jacko09
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 19 maja 2014, 17:07

Trzeciak pisze:
victim pisze:W finale trzymam kciuki za Maję, ale również wydaje mi się, że wygra Juan, który jakoś specjalnie mnie nie porusza niestety. Poza tym myślę że druga wygrana pod rząd Marii źle by na nią wpłynęła, już na przesluchaniach do tej edycji komuś powiedziała z tego co dobrze kojarzę że "ze mną się wygrywa", a jak dla mnie to większa w tym zasługa jej podopiecznych :D
Te słowa padły przy Monice Pilarczyk. ;)
W tamtej edycji powiedział to samo Marek Piekarczyk ;)

Nie chodzi mi tyle o tytuł co o to, że to polska wersja tego show, dla Polaków, więc nie powinien wygrać nikt zza granicy. Takie jest moje zdanie :)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2308
x 976

Post autor: Trzeciak » 19 maja 2014, 20:59

A dla Ciebie np. Niemiec, który spędził ponad 20 lat w Polsce, i ma żonę Polkę to nie mieszkaniec Polski?

Przy okazji - za tydzień premiera nowej płyty Najlepszego Głosu 2 edycji programu - Natalii Sikory.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 55
x 1448

Post autor: wiatriwoda » 20 maja 2014, 13:29

Edyta Górniak , Kasia Nosowska , Igor Herbut oraz Titus gwiazdami finału.

Wystąpi także Mateusz Ziółko.
0 x
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

Post autor: Jacko09 » 20 maja 2014, 13:38

A jaką piosenkę wykonała Monika Urlik w poprzednim programie??
0 x
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 55
x 1448

Post autor: wiatriwoda » 20 maja 2014, 13:55

"Nie wie nikt''
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2308
x 976

Post autor: Trzeciak » 20 maja 2014, 15:06

wiatriwoda pisze:Edyta Górniak , Kasia Nosowska , Igor Herbut oraz Titus gwiazdami finału.

Wystąpi także Mateusz Ziółko.
Warto dodać, że Edyta Górniak oprócz występu z uczestnikiem, podczas finału zaprezentuje swój najnowszy singiel.

A Mateusz Ziółko wystąpi ze swoim nowym singlem zapowiadającym jego płytę.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 20 maja 2014, 22:32

Juan nie mieszka tu 20 lat z tego co wiem, nie ma chyba polskiego obywatelstwa. Poza tym, jeśli uważa się go za Polaka, to wypadałoby nauczyć się mówić po polsku ;) Takie jest moje zdanie, że program powinien wygrać Polak i tyle ;)
0 x
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

Post autor: Jacko09 » 20 maja 2014, 22:55

Po części też tak sądzę ale interpretuje tytuł jak :głos dla Polski, a nie głos z Polski :) Jednak co by nie mówić Juan ma głos i niezwykłą osobowość. Jego osoba najprawdopodobniej zostanie zapamiętana najdłużej ze wszystkich osób tego show.
0 x
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2308
x 976

Post autor: Trzeciak » 21 maja 2014, 0:10

Tytuł interpretujesz źle, bo program nie nazywa się "The Voice for Poland", tylko "The Voice of Poland", a więc jego tłumaczeniem jest "Głos Polski", bądź "Głos z Polski".
piotrekzgr pisze:Juan nie mieszka tu 20 lat z tego co wiem, nie ma chyba polskiego obywatelstwa. Poza tym, jeśli uważa się go za Polaka, to wypadałoby nauczyć się mówić po polsku ;) Takie jest moje zdanie, że program powinien wygrać Polak i tyle ;)
A to, że ma żonę Polkę, i że część zespołu Enclose tworzą Polacy Ci nie wystarcza?
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

Post autor: Jacko09 » 21 maja 2014, 13:22

Hahahha.Niestety może zapomniałem dodać, że moja interpretacja jest bardzo subiektywna( jednak nie wszyscy to widzą :)). Jednak Juan został przyjęty do programu, więc na równi z innymi może konkurować i zwyciężyć :)
0 x
Pozdrawiam Jacko09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”