[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 28 mar 2014, 17:41

Uczestnik drugiej edycji programu - Mateusz Grędziński wydał razem z Liberem singiel pt. "Czarne chmury": https://www.youtube.com/watch?v=4t_1cBf ... e=youtu.be
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 29 mar 2014, 19:03

Ranking Radia Zet:
1. Paulina Kopeć
2. Justyna Kunysz
3. Juan Carlos Cano

A to sneak-peek z ostatnich "Przesłuchań w ciemno". Dziś poznamy pełne drużyny trenerów, które za tydzień staną do "Bitwy": https://www.youtube.com/watch?v=eY6UUdhHcaY
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 410
x 1022

Post autor: Medyk24 » 29 mar 2014, 19:36

Jak podają na FB dzisiejszy odcinek rozpocznie się dość nietypowo bo fragmentem z koncertu specjalnego nagranego dla zmarłej niedawno Kasi Markiewicz.
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 865
x 331

Post autor: Dejmian » 29 mar 2014, 21:59

Za tydzień będzie bardzo smutna bitwa bez Kasi... :(
0 x
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 30 mar 2014, 0:13

Dzisiejsze otwarcie odcinka było niezwykłe smutne i poruszające - producenci w ten sposób chcieli oddać hołd zmarłej w niedziele Kasi Markiewicz. Gdy uczestnicy wykonali "Hallelujah" Cohena - przypomniało mi się otwarcie finału trzeciej edycji "The Voice" w USA - gdzie uczestnicy w kilka dni, po jednej z masakr w szkole śpiewając ten utwór - oddali hołd ofiarom, tak jak dziś osobie, która już niestety dołączyła do "największej orkiestry wszechświata". Mimo, że jest to program rozrywkowy, to jednak niestety życie dopisało do jego scenariusza tragiczną kartę, ale cóż - ono toczy się dalej.

Za nami pierwszy etap programu, czyli "Przesłuchania w ciemno". Tak, jak zwykle dziś w pierwszej części było średnio, a w drugiej - tej warszawskiej (która tradycyjnie kończy ten etap) dużo lepiej. Swoją drogą - okazuje się, że pomysł na podział odcinków związanych z danymi regionami był naprawdę świetny - szczególnie dzisiaj. Widać, że Górny Śląsk jest prawdziwym zagłębiem rocka. Pojawił się także Michał Karpacki - niegdyś uczestnik Idola - zdobywca złotej płyty, a prywatnie - kolega dobrze znanego Rafała Brzozowskiego Swoją drogą Marika wyznała, że nie ma jeszcze złotej płyty, ale to w czwartek już się zmieniło, bo ją już ma (gratulacje :) ) - a jak wiadomo - program był nagrywany kilka tygodni temu. Uczestnik trafił do drużyny Marka, a panowie z Afro żałowali bardzo, że się nie odwrócili.

Co do uczestników, którzy mnie zaintrygowali:
*Aleksandra Zachariasz (drużyna Justyny) - świadomość utworu, czystość dźwięku i ciekawa, rasowa barwa i budowanie napięcia - dzięki temu zdecydowanie to był jeden z lepszych dzisiejszych występów. Swoją drogą - jak dobrze kojarzę - uczestniczka była już także w szóstej edycji "MBTM"
*Karolina Sumowska "Karo Su" (drużyna Marii) - niezwykle mocne i subtelne wykonanie jednego z hitów Briana Adamsa, które nawet u mnie spowodowało zeszklenie oczu. (widać, że uczestniczka zadbała także o fanklub na widowni :) )
*Dominika Kobiałka (drużyna Marka) - niezwykle mocne zakończenie "Przesłuchań w ciemno". Mimo, że wykonanie rzeczywiście czasem mocno przypominało Chylińską, to jednak ma świetny głos - i czuć od niej prawdę sceniczną.

Po "Przesłuchaniach w ciemno" mogę powiedzieć, że są głosy dobre, ale są też lepsi. Myślę, że najmocniejszą drużynę stworzyli Tomson i Baron, choć reszta także ma kilku uczestników, którzy mogą śmiało walczyć o etap odcinków na żywo. Pełną listę drużyn przedstawię jutro.

Widać było pod koniec programu jak zakończyły się "Przesłuchania w ciemno", jak panowie wynosili jedną z wielkich rąk, które jest w logo programu. A za tydzień "Bitwy", w których ani uczestnicy, ani trenerzy nie będą mieli łatwo - prawie pod każdym względem.

P. S.: Przy wizytówkach drużyn uwzględniono śmierć Kasi Markiewicz - jej występ został wyemitowany z poszarzałym filtrem obrazu.

EDIT z 30 marca: Oto pełne składy drużyn po "Przesłuchaniach w ciemno" (lub jak kto woli - przed "Bitwą"):

Drużyna Tomsona i Barona:
*Aleksandra Węglewicz
*Michał Chmielewski
*Anna Lenart
*Joanna Pszczoła
*Kamil Bijoś
*Monika Kręt
*Klaudia Trzepizur
*Michał Szyc
*Wojciech Baranowski
*Klaudia Baca
*Mateusz Włodarczyk
*Paulina Romaniuk

Drużyna Marii:
*Marta Dryll
*Juan Carlos Cano
*Sandra Mika
*Dorota Kuziela
*Angelika Kot
*Małgorzata Priebe
*Michał Rudaś
*Paulina Lulek
*Krzysztof Krysiński
*Paulina Szojer
*Katarzyna Kołodziejczyk
*Karolina Sumowska

Drużyna Marka:
*Michał Kluska
*Piotr Kowalczyk
*Marcin Nawrocki
*Igor Marinow
*Jerzy Sykut
*Monika Pilarczyk
*Elka Nagel
*Damian Bartosiewicz
*Justyna Kunysz
*Kuba Siedlak
*Michał Karpacki
*Dominika Kobiałka

Drużyna Justyny:
*Paulina Kopeć
*Monika Kołodziejczyk
*Sławek Ramian
*Gabriela Panasiuk
*Maja Gawłowska
*Karolina Rumaczyk
*Kasia Sawczuk
*Kacper Leśniewski
*Aleksandra Zachariasz
*Artur Kryvych
*Dawid Litwiński i Sylwester Ruszkowski
*ś. p. Kasia Markiewicz
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 01 kwie 2014, 2:04

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/th ... onkurencja - widzę, że program radzi sobie bardzo dobrze. Mało która produkcja w dzisiejszych czasach zyskuje widzów.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 865
x 331

Post autor: Dejmian » 01 kwie 2014, 9:30

Czyli pewnie piąta edycja jesienią?
0 x
10 lat na forum! :)
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 01 kwie 2014, 19:00

Kocham ten program, ale V edycja jesienią to moim zdaniem nie jest dobry pomysł - przeje się, jak MBTM. Mysle, że powrót wiosną 2015 byłby dobrym pomysłem.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 01 kwie 2014, 22:23

W "The Voice of Poland" rozpoczyna się "Bitwa": https://www.youtube.com/watch?v=uEDhixM7_d0

Zanim jednak na ringu pojawią się uczestnicy - tak, jak w poprzedniej edycji swoich sił spróbują trenerzy programu. Tym razem Justyna Steczkowska i Maria Sadowska (która dziś właśnie wydała nową płytę) postanowiły zmierzyć się z legendarną "Papayą" Urszuli Dudziak: https://www.youtube.com/watch?v=ggtmtdUDn-A

I zwiastun specjalnego koncertu "The Voice of Poland dla Kasi" dedykowanej zmarłej przed ponad tygodniem uczestniczki programu Kasi Markiewicz oraz wszystkim zmagającym się z chorobami nowotworowymi: https://www.youtube.com/watch?v=pAzpIJ2Qzgk
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 02 kwie 2014, 14:33

Oto przedpremierowa "Bitwa" Michała Rudasia i Juana Carlosa Cano, którzy wykonali piosenkę "Cryin" z zespołu Aerosmith. Kto z nich przejdzie dalej i czy przegrany zostanie skradziony przez innego trenera - tego dowiemy się już w sobotę: https://www.youtube.com/watch?v=4Ihfh43uOl0
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 05 kwie 2014, 13:13

Już dziś w programie startuje nowy etap pt. "Bitwa". Na początek dzisiejszego programu - kolejna niespodzianka dla widzów. Zanim rozpoczną się właściwe pojedynki - zobaczymy pojedynek trenerek programu - Justyny Steczkowskiej i Marii Sadowskiej (który umieściłem wyżej). A oto, kto będzie rywalizował w dzisiejszym odcinku:

Drużyna Tomsona i Barona:
*Kamil Bijoś vs Aleksandrą Węglewicz
*Anna Lenart vs Klaudia Baca

Drużyna Justyny:
*Katarzyna Markiewicz vs Sławek Ramian (ze względów wiadomych - będzie to wyjątkowy występ)
*Kacper Leśniewski vs Karolina Rumaczyk

Drużyna Marka:
*Michał Kluska vs Igor Marinow
*Piotr Kowalczyk vs Michał Karpacki

Drużyna Marii:
*Marta Dryll vs Paulina Lulek
*Michał Rudaś vs Juan Carlos Cano

A to jedna z dzisiejszych "Bitew". Zobaczmy pojedynek Aleksandry Węglewicz i Kamila Bijosia, którzy wykonają hit trenerów "The Voice" w USA - czyli "Moves Like Jagger" zespołu Maroon 5 i Christiny Aguilery.

To także rozmowa trenerów po jednym z występów: http://muzyka.onet.pl/the-voice-of-pola ... izji/hy3em.

A to jeden występ Justyny Steczkowskiej i finalisty drugiej edycji programu - Michała Sobierajskiego w utworze "Wracam do domu", który zobaczymy jutro podczas specjalnego koncertu poświęconemu pamięci Kasi Markiewicz: http://voice.tvp.pl/wideo/kulisy/justyn ... 14660711/#
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 06 kwie 2014, 13:46

Po pierwszej "Bitwie" w "The Voice of Poland" mogę powiedzieć, że produkcyjnie - będzie to najlepsza edycja programu. Świetnie odświeżona scenografia etapu - dużo świateł, elementów oświetleniowych, czy te "rusztowania" sprawiają, że studio sprawia wrażenie prawdziwego widowiska. Tak samo super estetyczne "bekstejdzie", gdzie bliscy uczestników obserwują występ. No i świetny pomysł z bitwą trenerek oraz przedstawieniem jurorów i powitaniem publiczności - tak świetny opening "Bitew" był tylko w pierwszej edycji.

Co do poziomu talentów i trenerów - po "Przesłuchaniach w ciemno" jeśli chodzi o "Bitwy" stawiałem duży znak zapytania, który wczoraj zamienił się w wykrzyknik i to podwójny. Uczestnicy podczas etapu niesamowicie się rozwinęli - niektórzy przeszli nawet samych siebie. To tylko świadczy o tym, że mimo sporej krytyki po "Bindach" program ma jednak znakomitych trenerów, dzięki którym świetnie się broni - nawet "MBTM" już pod względem całokształtu jedzie po równi pochyłej. Trochę czepiałbym się tylko ostrego języka Sadowskiej - wczoraj nie ocenzurowano słowa g**no (niczym ostatnio z brytyjskiej edycji, tylko tam program już leciał na żywo), ale słowo zaje*iście już tak.

A to jakie pojedynki się wczoraj rozegrały:
*Paulina Lulek vs Marta Dryll - "Wish I Didn't Miss You" Angie Stone - "Bitwy" się zaczęły z wysokiego "C", bo obie uczestniczki dały świetny występ. Byłem pod ogromnym wrażeniem, jak podczas tego pojedynku Paulina Lulek się rozwinęła - szczególnie w końcówce, ale i tak Marta Dryll była wyraźnie lepsza, równiejsza, no i dojrzalsza.
*Michał Karpacki vs Piotr Kowalczyk (kradzież Marii Sadowskiej) - "Personal Jesus" Mairyn Manson (org. Depeche Mode) - obaj panowie pokazali tutaj moc. Michał Karpacki był tutaj faworytem, jednak zbytnia pewność siebie trochę go zgubiła, co słychać było szczególnie w pierwszej zwrotce. A Piotr Kowalczyk tutaj robił ze swoim głosem co chciał i tym ewidentnie dla mnie pokonał Karpackiego. Dlatego cieszę się, że został skradziony (swoją drogą - ogromne brawa dla reżyserów za takie "przetrzymanie" "Kradzieży" (belka od wczoraj jest u dołu ekranu) i nieoczekiwany zwrot akcji - prawie dostałem palpitacji serca :D) - tym bardziej, że Kowalczyk przeszedł samego siebie.
*Anna Lenart vs Klaudia Baca - "I'm Yours" Jason Mraz - zupełnie nie rozumiem zdania Marii Sadowskiej i Marka Piekarczyka, bo obie uczestniczki pokazały coś swojego w piosence, której nie da się za bardzo kombinować, bo straci swój sens. Tutaj panowie mogli wybrać inny utwór w podobnych klimatach. Najbliżej tutaj było mi do zdania Justyny Steczkowskiej. Klaudia Baca trochę się pogubiła na początku, a Anna Lenart śpiewała nawet równo - choć rzeczywiście w pewnym momencie i ona wypadła z tonu. Szkoda, że była trochę nieśmiała i dała sobie wyrwać ukelele (nawet Tomson i Baron przyznali się do błędu) i tego też zabrakło mi na scenie. Gdyby zaśpiewała pewniej albo przynajmniej tak dobrze, jak na próbach - dla mnie byłaby to chyba główna faworytka do wygrania programu - mocno liczyłem, że zajdzie daleko.
*Kacper Leśniewski vs Karolina Rumaczyk - "Summer Wine" Lana del Ray (org. Jane Hokom i Lee Hazlewood) - Karolina Rumaczyk ze swoją wrażliwością robiła co mogła w tej piosence, ale i tak Kacper Leśniewski swoją "Elvisowską" barwą tak uwiódł samą przeciwniczkę, że tutaj nie było dla mnie wątpliwości, że to on wygrał ten pojedynek.
*Michał Kluska vs Igor Marinow - "Ona jest ze snu" IRA - tutaj zgodzę się z trenerami. W tak fajnym rockowym numerze zdecydowanie zabrakło czegoś - obaj panowie byli po prostu zbyt spięci i nie bawili się tak fajnym rockowym utworem. Wygrał ten, kto mniej błędów popełnij i choć próbował
*Kamil Bijoś vs Aleksandrą Węglewicz (kradzież Marka Piekarczyka) - Move Like Jagger Maroon 5 feat Christina Aguillera - w tak tanecznym numerze widać, że Kamil bardzo się starał, ale na tym tanecznym ringu ewidentnie rządziła Aleksandra Węglewicz. Cieszę się z takiego obrotu sprawy, że Węglewicz została ukradziona, bo wierzę, że to nie do końca był dzień dla Bijosia (jego "Blind" był fantastyczny)
*Michał Rudaś (kradzież Justyny Steczkowskiej) vs Juan Carlos Cano - "Cryin" Areosmith - sama owacja na stojąco trenerów i publiczności mówi sama za siebie. Panowie w tą piosenkę władowali tyle energii, że tutaj nawet nie ma sensu rozstrzygać kto był lepszy. Taki obrót sprawy jest zdecydowanie zasłużony
*Sławek Ramian - "Moja i twoja nadzieja" Hey - to miał być pojedynek z Kasią Markiewicz, który miał się rozstrzygnąć tutaj w programie na ringu, a niestety przedwcześnie rozstrzygnęło je same życie. Niezwykle wymowna piosenka jeszcze w sytuacji kiedy Kasia Markiewicz żyła - niestety ona umarła razem z nadzieją...

Dodam jeszcze, że w końcówce zamiast zapowiedzi kolejnego odcinka była zapowiedź dzisiejszego koncertu, który TVP2 wyemituje o 20:05.

A to ranking Radia Zet:
1. Paulina Lulek
2. Juan Carlos Cano
3. Justyna Kunysz
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 10 kwie 2014, 15:18

Chciałbym polecić specjalny koncert uczestników "TVoP" poświęcony pamięci Kasi Markiewicz, która zmarła 23 marca tego roku: http://voice.tvp.pl/wideo/odcinki/the-v ... -14690228/. Oprócz tego, że program jest pełen przesłań i refleksji w czasie w którym się teraz znajdujemy, bo przed Świętami Wielkanocnymi (szczególnie zapamiętałem zdania wypowiedziane w czasie koncertu "Nie ma ludzi nieważnych" wypowiedziane przez Marka Piekarczyka i "Kaśka powywracała nam w głowach" - słowa Marii Sadowskiej). Oprócz tego - przypomniałem sobie szereg świetnych wykonań - szczególnie "Hello" z repertuaru Beyonce wykonane przez Natalię Krakowiak (tutaj kompletnie przeszły mnie ciarki). No i sama wizytówka Kasi Markiewicz na koniec - bo sama chciała, abyśmy zapamiętali ją taką radosną, jaką była pod koniec życia, i abyśmy my potrafili się cieszyć życiem...

Może to co zabrzmi jest nie na miejscu, ale program ma cudowną publiczność (drugiej takiej nie ma nigdzie indziej), która potrafi się bawić i dopingować artystom, jak podczas m. in. "Przesłuchań w ciemno", ale także wykazać wspaniałe skupienie i uwagę, jak podczas niedzielnego koncertu. Znów przypomina mi się finał drugiej edycji w dniu którego zmarł Marek Jackowski, w którym publiczność oddała wspaniały hołd temu artyście.

Zwiastun drugiej "Bitwy" w "The Voice of Poland": http://www.youtube.com/watch?v=9VZ_Cd7Dg78

Sobotni odcinek otworzy występ trenerów programu: Marka Piekarczyka oraz Tomsona i Barona, którzy wcielą się trochę w polityków. Wykonają oni piosenkę zespołu Illusion pt. "Solą w oku": http://www.youtube.com/watch?v=9VZ_Cd7Dg78

I przedpremierowy pojedynek Moniki Pilarczyk i Dominiki Kobiałki w utworze „Born To Be Wild" zespołu Steppenwolf: https://www.youtube.com/watch?v=eHu-frYquwE
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2915
x 1238

Post autor: Trzeciak » 11 kwie 2014, 0:29

W czwartek kolejny finalista "TVoP" podpisał kontrakt płytowy z Universal Music Polska. Uczynił to tym razem Arek Kłusowski.

Swoje single wydały także inne uczestniczki 3 edycji - Olga Jankowska (https://www.youtube.com/watch?v=nDP_H72d82I) oraz Kasia i Gosia Hybiak (https://www.youtube.com/watch?v=udy6SKkvMIY).

Warto także dodać, że profil programu na FB ma już ponad 400 tys. polubień, tym samym jego fanpage jest drugim najpopularniejszym profilem jeśli chodzi o programy talent-show w Polsce - rzecz jasna wyprzedza go tylko "MBTM".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 11 kwie 2014, 8:32

Bardzo się cieszę, ten programm daje naprawdę ogromne perspektywy. Mimo, że akurat nie chciałem, aby Arek wygrał, to uważam, że był to fenomen 3 edycji - rzadko spotykany wokal. Oczywiście, cieszy mnie, że Olga wydała singiel - uwielbiam ją :D Ładna, utalentowana i skromna :) Co do sióstr - mnie nie porywają, zwłaszcza po tym, co sobą zaprezentowały. Próba wzbudzenia litości w widzach to moim zdaniem przesada. Mają talent, ale nie są znowu jakieś cudowne, byli lepsi od nich.

Co do Olgi Jankowskiej, prócz singla, wystąpiła również w klipie Ten Typ Mes, w którym gra..dresiarę :D Moim zdaniem wyszło fajnie, piosenka super, a Olga wygląda zabójczo i pokazała, że ma do siebie dystans :)

http://www.youtube.com/watch?v=--p4DGIr ... re&index=3
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”