[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 611
x 1835

Post autor: pulkownik » 06 sie 2014, 10:10

Zmieniają się nieco zasady przesłuchań w ciemno - gdy odwrócą się np. dwa fotele, to pozostali trenerzy do zejścia uczestnika ze sceny nie będą widzieć kogo wybrała konkurencja. Gdy nikt się nie odwróci, uczestnik od razu schodzi ze sceny, nie ma interakcji z trenerami.
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 625
x 162

Post autor: Lupus28 » 06 sie 2014, 11:48

Trochę dziwne te zasady. Nie jestem do końca przekonany, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
0 x
birtek
Obserwator
x 1
x 1

Post autor: birtek » 06 sie 2014, 14:07

Zmiana jak najbardziej do przyjęcia - po co mają ich widzieć i nagabywać do czyjejś drużyny. Nie będzie też szopki typu nikt się nie odwrócił i pocieszają wszyscy. Natomiast co do Mariki to faktycznie nie jest to żaden muzyczny autorytet, a jej ciągłe zaglądanie w kartke świadczy też o braky profesjonalizmu. Ale to już sprawa produkcji kogo wybiorą - ja wolałbym Kurdej-Szatam bo to zawsze powiew świeżości w tym całym odgrzewanym kotlecie (Górniak!).
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2674
x 1139

Post autor: Trzeciak » 06 sie 2014, 16:50

To chyba nie widziałeś Huberta Urbańskiego, gdzie ten co kilka minut sięgał wzrokiem do kartki. :P

Tu potwierdzenie tych zmian: https://www.youtube.com/watch?v=KmV2avT ... gQ&index=1
Cóż, jakoś mam mieszane uczucia do tych zmian. Wciąż w tym programie zdarza się, że mimo całkiem dobrego występu, który dla niektórych widzów i uczestnika wydaje się świetny, nikt się nie odwróci i pewnie chciałby poznać powody tej decyzji. Na pewno widać, że twórcy wciąż chcą jak najbardziej odróżnić ten format od innych talent-show. Warto dodać, że ta zmiana będzie wprowadzana we wszystkich najbliższych edycjach "The Voice" na świecie pociąwszy od pierwowzoru (czyli "The Voice of Holland", którego nowa edycja wystartuje 29 sierpnia) - tzn. od jesiennych edycji nagrywanych po 1 lipca, czyli tej zmiany prawdopodobnie jeszcze nie zobaczymy w kolejnej edycji "The Voice" w USA, która także startuje jesienią, więc to nie jest tak, że to jest jakiś dziwny wymysł Rochstara - tylko zmiany wprowadzane przez twórcę formatu, czyli Talpę. Z tego co także wiem - zmiany w "Blindach" nie będą jedynymi, jakimi zajdą podczas najbliższej edycji.

Tak z innej beczki - finalistka drugiej edycji programu - Natalia Nykiel - wydała swoją EP-kę oraz swój premierowy teledysk do swego singla pt. "Wilk": http://muzyka.onet.pl/newsy/natalia-nyk ... ecie/00fy2
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 383
x 950

Post autor: Medyk24 » 06 sie 2014, 17:27

Co do tej zmiany to mam mieszane uczucia, z jednej strony jakaś zmiana w formule, z drugiej jednak mogli to zastosować w ewentualnej kolejnej edycji show by sprawdzić najpierw jak ta zmiana przyjmie się w zagranicznych edycjach "voice'a".

Wygląda więc na to, że teraz dzięki tej zmianie będzie można przedstawić więcej wykonów skoro ograniczone zostanie wypowiedź trenerów tylko do tych którzy się odwrócili, no chyba, że osoby te będą miały możliwość wydłużenia swojej wypowiedzi wobec tego
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 625
x 162

Post autor: Lupus28 » 06 sie 2014, 17:40

Ja mam nadzieję, że dzięki tej zmianie skończy się wychodzenie trenerów na scenę i śpiewanie z uczestnikami. Strasznie mnie to denerwowało.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2674
x 1139

Post autor: Trzeciak » 06 sie 2014, 17:44

A mnie nie, bo bądź co bądź - to program rozrywkowy.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 06 sie 2014, 17:59

Trzeciak pisze:
piotrekzgr pisze:Ja ją tak odbierałem. Drażnił mnie jej śmiech i żarty wymyślane na poczekaniu, z których śmiał się tylko Kammel, do tego to szczerzenie się do kamery, pomijając to, jak się nie raz wystylizowała..
Wybacz, ale to jest program muzyczny, gdzie takie wydarzenia głównie dzieją się na scenie, a ta rządzi się swoimi prawami i tu na różnymi stylizacjami można poszaleć.
Oczywiście, o ile wystepuje na scenie jako gwiazda, piosenkarka, nie podczas prowadzenia programu.
piotrekzgr pisze:Wkurzały mnie jej teksty np.podczas bitew, kiedy to wyraźnie mówiła, kto lepszy, komu kibicuje i wytykała błędy. Wydaje mi się, że powinna być obiektywna, a swoje oceny zostawić dla siebie, bo mnie nie interesuje, co ona o tym myśli.
Zauważ, że podczas "Bitew" obaj prowadzący poza Kammelem (czyli Marika i Musiał) wspierali jedną z dwóch ekip, która kibicowała swoim uczestnikom podczas pojedynku. Więc tutaj siłą rzeczy musiała wspierać jednego z dwóch uczestników, co niekoniecznie musiało być jej zdaniem. W przeciwieństwie do Patrycji Kazadi (która podczas "Bootcampu" była wręcz wściekła na Czesława Mozila, za eliminację dobrych uczestników) - Marika reagowała w miarę spokojnie.
Może podczas bitew tak, nie pomyślałem o tym. Ale podczas nokautów już chyba nie musiała.
piotrekzgr pisze:Co do jej muzyki, to miałem tę "przyjemność" i słuchałem jej płyty,dla mnie to żaden muzyczny autorytet, większość z finałowej 16 śpiewała lepiej od niej,ale nawet nie wspominając o tym, ona była prowadzącą, nie(na szczęście)jurorem, więc jej zdanie jest dla mnie nic nie warte.
Tylko zauważ, że na nagranej płycie zawsze robionych jest wiele poprawek robionych przez komputery, a finałowa "16" w programie na żywo - zawsze śpiewała na żywo z żywym bandem. Poza tym, na uczestników działał dodatkowy stres związany z rywalizacją, czy jak najlepszym się zaprezentowaniem, czego takich emocji trudno doświadczyć podczas nagrania płyty.
Może dla Ciebie nie jest to żadny autorytet, ale skoro w tym roku została zaproszona na Przystanek Woodstock, gdzie spotykają się najlepsi wykonawcy muzyki w Polsce - także tej niekomercyjnej (przypomnę, że tam występował również zespół Enej - przed swoim udziałem w "MBTM") to chyba całkiem dobrze świadczy o muzyce jakiej wykonuje.
To już kwestia gustu, mnie ona nie zachwyca ;)

Co do zasad - zawsze jakaś odmiana, może być ciekawiej :D
0 x
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 611
x 1835

Post autor: pulkownik » 06 sie 2014, 18:23

Może się mylę, ale plotki o odejściu Marka mogły mieć coś wspólnego z prawdą - całkiem niedawno TSA w związku z Voice odwołali koncert, który odbywa się w dniu przesłuchań. Takie koncerty umawia się wcześniej niż z dnia na dzień, a grafik nagrań też nie jest ustalany na szybko. Tak więc mam przypuszczenia, że Marek chciał odejść, ale go jednak przekonano :)
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 383
x 950

Post autor: Medyk24 » 06 sie 2014, 18:40

W każdym bądź razie Piekarczyk w trakcie prezentacji nowego składu trenerskiego w PnŚ na słowa jakoby miał odejść z programu był zaskoczony (a przynajmniej takiego udawał :) ), więc różnie z tym mogło być.
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 59
x 1730

Post autor: wiatriwoda » 06 sie 2014, 18:43

Myślę , że pulkownik może mieć rację , zwykle plotki nie biorą się z niczego , możliwe , że doszło do podobnego konfliktu jak o prowadzącą , bo mimo że Kurdej niejako to zdementowała wydaję mi się , że była brana pod uwagę jako prowadząca z ramienia TVP . Możliwe , że podobnie było z Piekarczykiem , w końcu słowa Mariki na fb na pewno nie wzięły się z czapy.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2674
x 1139

Post autor: Trzeciak » 06 sie 2014, 19:43

Owszem - plotki nie biorą się z niczego, bo głównie z bogatej wyobraźni redaktorów mediów plotkarskich. Chyba już za dużo było procesów gwiazd z "Faktem", czy "Super Expressem". ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 59
x 1730

Post autor: wiatriwoda » 06 sie 2014, 20:30

Ale plotka plotce nie równa , często jest do takich zaliczana ,mimo że jest nieoficjalną informacją.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2674
x 1139

Post autor: Trzeciak » 06 sie 2014, 21:44

medyk1234 pisze:Co do tej zmiany to mam mieszane uczucia, z jednej strony jakaś zmiana w formule, z drugiej jednak mogli to zastosować w ewentualnej kolejnej edycji show by sprawdzić najpierw jak ta zmiana przyjmie się w zagranicznych edycjach "voice'a".
Akurat nie za bardzo mogli, bo ta zmiana jest wprowadzana natychmiast po tym, jak to zrobiono w holenderskiej edycji programu, a tam "Przesłuchania w ciemno" nagrano na początku lipca, więc osoby z ramienia Talpy (właściciela formatu) od razu wprowadzają w zagranicznych edycjach programu.

A chyba tą zmianą, doskonale pokazuje, że Talpa lubi swoje produkcje "idealizować" i wprowadzać do nich dramaturgie. I bynajmniej tutaj nie jest zarzut, ale jakoś nie jestem entuzjastycznie nastawiony do tej nowości.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 06 sie 2014, 21:49

Mnie podoba się to, że próbują program urozmaicać, coś zmienić, dzięki temu nie nudzi się tak szybko :) Bo już naprawdę na MBTM, XF czy MT(choć teraz małą nowość tam wprowadzili)patrzeć nie mogę...Ciągle to samo praktycznie, jeśli zmiany, to niezbyt znaczące.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”