[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 07 wrz 2014, 23:20

Premiera programu pokazała, że produkcja wciąż trzyma bardzo wysoki poziom, choć szkoda, że było dość przewidywalnie, i aż tak program nie zaskoczył, jak w czwartej edycji. Na plus znów nieco powiększone studio i inne kosmetyczne poprawki. Tak jak wcześniej poprzednicy powiedzieli - fajny pomysł z belką z uczestnikami. Ponadto nowe tła do wizytówek oraz nowe podsumowania drużyn (już bez wizerunków trenerów - nazwa np. "drużyna Marka" są na takiej belce - jak logo "TVoP" w spocie promocyjnym. Na lekki minus - niepotrzebne dodanie przezroczystości do tych belek.

Jeśli chodzi o Magdę Mielcarz - naprawdę świetnie sobie poradziła, była bardzo naturalna. Fakt, że denerwować mogły niektóre upodobania do Mariki, ale to poniekąd wynika z scenariusza programu, a też sama jest artystką muzyczną i także przeżywa te emocje. Na plus także nowy pokój oczekiwać (ekrany są teraz od Manty - nowego partnera technologicznego programu).

Co do talentów - ogólnie dość przewidywalnie, jednak mało jest już głosów, które zachwycają i całe szczęście program i tak prawdopodobnie czeka po finale w grudniu dłuższa przerwa. Widać, że tym razem (jak pozostałe edycje o numerach nieparzystych) znów obfituje w znacznie więcej "dojrzalszych" głosów, niż młodych, jak w edycjach 2, czy 4. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła Edyta Górniak, która wręcz merytorycznie wytłumaczyła na przykładzie dlaczego się nie odwróciła przy wykonaniu Kamili Pieńkos "Stop" Jamesa Browna i czego ona nie dośpiewała, dzięki czemu i my jako widzowie czegoś się uczymy. Poza tym było kilka całkiem dobrych głosów i dwa, które mnie zaskoczyły. Mam nadzieję, że daleko zajdą:
*Karol Dziedzic (drużyna Justyny) - myślę, że najlepszy występ wczorajszego wieczoru. Widać było jak bardzo o niego walczyła Edyta Górniak i jak wiele emocji wzbudził u trenerów. Chyba od czasów kiedy występowała Dorota Osińska - nie było jeszcze tak wzruszonej hali A. I co ważne - nie przesadził z eksponowaniem głosu, co zauważył Tomson mówiąc o nim "mądry facet".
*Natalia Lubrano (drużyna Tomsona i Barona) - jeden z bardziej rasowych i niecodziennych wokali w tym programie, który przeniósł zdecydowanie w rejony muzyczne, które rzadko dotykamy. Maria Sadowska byłaby takim wokalem zachwycona.
*Maciej Zieliński (drużyna Tomsona i Barona) - to dla wielu zaskoczeniem, ale jak powiedział Tomson - on tej piosenki po prostu nie odśpiewał, a dodając własny tekst - świadczy o tym doskonale, że ma zadatki na artystę.
Jordi pisze:Mielcarz porażka na całej linii... Jak mumia normalnie przez większość tych pierwszych odcinków. Poziom uczestników taki sobie. Tylko dwójka naprawdę mnie do siebie przekonała. A i szkoda mi było tej dziewczyny co dubbinguje - fajny dość niecodzienny głos i nikt się nie odwrócił. Za to nie kumam szału na tego młodego. Ok, ma wyczucie rytmu itp, ale głosik meganijaki... a tu cała czwórka się odwróciła.

Płacz Edyty bardzo teatralny, ale gdy zawodnik wybrał Justynę, to moim zdaniem Edyta nie tyle nadal przeżywała występ, co wkurzyła się, że nie przyszedł do niej. Minę miała jakby miała gromami zaraz rzucać... Marek to samo co od 4 edycji, czyli NUUUUUDA. Tomson i Baron nadal świetny poziom. Steczkowska jakby na siłę chciała być luźniejsza, żeby wyjść na tę "lepszą i dobrotliwszą" przy Edzi.
Jeśli chodzi o Justynę Bojczuk, która dubbinguje, to jednak tą decyzję trenerów rozumiem. Pominę już drobiazgi techniczne, ale po dobraniu dość dziecięcego repertuaru i takim zaśpiewaniu piosenki - nie wiem nic o tej uczestniczce i nie wiem jakby wyglądała jej płyta. Ewidentnie zabrakło wyrazistości. Gdyby wybrała piosenkę z jakiegoś musicalu - mogłaby w tym znacznie lepiej wypaść.

Co do Górniak - widać, że mocno przeżyła występ Karola Dziedzica, a w atmosferze takich emocji - jeszcze mocniej to, że uczestnik poszedł do konkurencji. Widać, że to są trenerzy, a nie jurorzy, że traktują każdego uczestnika poważnie i zależy im na współpracy, i w pewnym sensie - też na tym, aby wygrał program, a nie odsiedzieć za stołem jurorskim kilka godzin i zgarnąć gażę. Przypomnę, że w pierwszej edycji Ania Dąbrowska także dość mocno przeżywała (może nie tak ekstrawertycznie) jak zdolni wokaliści idą do innych trenerów.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 632
x 162

Post autor: Lupus28 » 07 wrz 2014, 23:32

Może i przeżyła, ale serio, to jak podbiegła do tego faceta było dla mnie po prostu komiczne, w tamtym momencie autentycznie wybuchnąłem śmiechem. Trochę mi się to z JOŚ skojarzyło.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 61
x 1796

Post autor: wiatriwoda » 07 wrz 2014, 23:34

Ja nie mogę Voice oglądać przez te pogaduchy z jurorami , przymilanie i wybieranie , nie znoszę tego , na szczęście potem jest tego mniej , z resztą same występy można na YT oglądnąć i mam spokój:)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 07 wrz 2014, 23:45

Ale taka jest atmosfera "Blindów". Nagrania trwają w końcu kilka godzin a to też jakoś wpływa na to, że trenerzy ucinają pogaduszki, a widocznie producent chce je pokazać. Tak jak mówiłeś, gdy zaczną się "Bitwy" - to już żartów nie będzie. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator

Post autor: TapMadlFan » 08 wrz 2014, 20:24

Oglądalność The Voice of Poland: 1,21mln i 1,48 mln.
Nie rozumiem tak dramatycznie niskiej oglądalności! Program jest zrobiony na bardzo wysokim poziomie. Trenerzy bardzo fajni i zabawni, Mielcarz fantastyczna... o co chodzi?
Mam nadzieję że to tylko taki falstart i za tydzień wyniki będą oscylowały w granicach 2,5 mln ;)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 08 wrz 2014, 21:09

W wątku "Telemetria" chyba wszystko już o tym napisałem. Pewnie ładna pogoda, premiera "Skyfall" na TVP1 i też nieurodzaj wybitnych głosów zrobił swoje.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 09 wrz 2014, 11:21

Zapowiedź kolejnych "Przesłuchań w ciemno": https://www.youtube.com/watch?v=3QTp0XnPRXw
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 10 wrz 2014, 16:04

Przedpremierowy występ Justyny Janik: https://www.youtube.com/watch?v=oakLviS-g5s
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator

Post autor: dlucjanski210686 » 13 wrz 2014, 13:31

Fragmenty następnych odcinków: http://muzyka.onet.pl/pop/the-voice-of- ... nkow/5eycw

W tym filmiku widać, że jeden z uczestników chciał poderwać Justynę Steczkowską. Ciekaw jestem, czy może zmienią oznaczenie wiekowe, czy może zostanie tak samo. :P
0 x
Obrazek

500 postów! :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 13 wrz 2014, 15:07

W dzisiejszym odcinku usłyszymy m. in. "Trójkąty i kwadraty": http://voice.tvp.pl/aktualnosci/pozytyw ... -16819039/
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 636
x 1933

Post autor: pulkownik » 13 wrz 2014, 15:35

Szczerze liczę, że ta edycja będzie albo ostatnią, albo kierownictwo zdecyduje się na przerwę. Niesamowite jak rozhisteryzowana Diva i kukła w roli prowadzącej mogą obrzydzić i zniszczyć ten genialny format.
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 13 wrz 2014, 18:58

Voice'owa lista przebojów Radia Zet:
1. Jerzy Grzechnik
2. Karol Dziedzic
3. Maciej Zieliński
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 632
x 162

Post autor: Lupus28 » 13 wrz 2014, 21:01

Strasznie denerwuje mnie to, że podczas występów tak często pokazują co dzieje się za kulisami. Ja oglądam ten program, żeby posłuchać śpiewania, a nie reakcji rodzin. Mam nadzieję, że w następnych odcinkach będzie mniej czegoś takiego.
0 x
woofcio
Użytkownik

Post autor: woofcio » 13 wrz 2014, 21:04

W poprzednich edycjach było zdecydowanie mniej takich wstawek. Faktycznie trudno przez nie skupić się na występie uczestnika.
0 x
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 632
x 162

Post autor: Lupus28 » 13 wrz 2014, 21:18

Właśnie był pierwszy występ w drugim odcinku - komentarze jurorów i z red roomu stanowiły chyba ponad 50% całego występu. Praktycznie nie słyszałem śpiewu tej dziewczyny. Przeginają ostro.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”