[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 09 paź 2014, 10:08

I bardzo dobrze, aczkolwiek obawiam się, że jeśli nie zrobią jedno sezonowej przerwy przynajmniej, to VI edycja będzie katastrofą.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2713
x 1147

Post autor: Trzeciak » 09 paź 2014, 15:33

Dlaczego katastrofą? Akurat w "Bitwach" widać będzie, że producenci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa co do formatu i pokażą jego potencjał. Kataklizm to masz obecnie teraz w "SuperSTARciu" :P - tym bardziej po fatalnej widowni premiery i w miarę jeszcze stosunkowo niezłych wynikach "TVoP" - takie plany TVP mnie nie dziwią.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 673
x 251

Post autor: Dejmian » 09 paź 2014, 18:04

Zgadzam się! Wolę szóstą edycję "The Voice", niżeli tego gniota "Super Starcie".
0 x
10 lat na forum! :)
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 09 paź 2014, 18:16

Trzeciak no nie wiem, po prostu boje się, że program się przeje, jak MBTM, kolejna edycja co sezon to za dużo. Oczywiście, jak mam wybierać lepsze VOP niż SuperStarcie...bez porównania :D Największą radość sprawiłaby mi jednak kolejna edycja Bitwy na głosy, ale to nierealne :)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2713
x 1147

Post autor: Trzeciak » 09 paź 2014, 19:35

Nie po to Kapuściński ściągnął "SuperSTARcie" (skoro i tak poszli tą samą drogą, co "BnG"), by przywracać "Bitwę na głosy". Zresztą nawet już edycja szwedzka, gdzie powstał format - została zdjęta z anteny. Na tego typu widowiska nie ma dziś miejsca, ale "Bitwa..." zostawiła fajne wspomnienia. Szkoda tylko, że TVP2 przyspieszyła "śmierć" tego formatu, ale cóż - było minęło.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 631
x 162

Post autor: Lupus28 » 09 paź 2014, 20:17

Uważam, że jednosezonowa przerwa to konieczność. Inaczej będziemy świadkami powolnego zarzynania tego formatu.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 60
x 1782

Post autor: wiatriwoda » 09 paź 2014, 20:25

W takiej formię tego nie widzę niestety i właściwie co raz mniej oglądam. Jak już , to przerwa sezonowa , a potem wymiana wszystkich z jury , bo jacy by nie byli to stare twarze , brak w tej edycji jakiejkolwiek niespodzianki. Nie wiem czy sama wymiana pomoże , ale bez niej nici z lepszego wyniku. Patrząc na MT można powiedzieć , że oglądam go też dla świetnych tekstów jury z których można się pośmiać i choć the Voice to nie to samo , ale zawsze.
0 x
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 673
x 251

Post autor: Dejmian » 09 paź 2014, 21:01

Prawda, w kolejnej serii powinni wymienić CAŁY skład. Co za dużo, to niezdrowo.
0 x
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 389
x 972

Post autor: Medyk24 » 09 paź 2014, 21:15

Osobiście uważam, że w obecnym składzie jury brakuje osób(y) bardziej wyrazistej, a nawet posunąłbym się dalej kontrowersyjnej na miarę Agnieszki Chylińskiej czy Kuby Wojewódzkiego, którzy potrafiliby bez owijania w bawełnę i w sposób dobitny wytknąć błędy, bo z obecnego lukrowania i mówienia o błędach takim tonem jakby to było coś pozytywnego czasem rzeczywiście może zrobić się niedobrze. Wiem, że poziom uczestników jest wyższy niż w innych tego typu talent-show, ale mimo wszystko nadal podtrzymuję to co napisałem wyżej.
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 60
x 1782

Post autor: wiatriwoda » 09 paź 2014, 21:57

Wpadli we własne sidła, zapraszają samych dobrych , słabych nie pokazują i komentarze są tak jednostajnie monotonne , że jak oglądam kawałek , to tylko występ , potem przełączam bo tego podlizywania się by ich wybrać po prostu nie trawie , a same komentarze są dramatycznie nudne. Nie bardzo widzę perspektywę przed tym programem , ale taki Maleńczuk może by imprezę rozkręcił:)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2713
x 1147

Post autor: Trzeciak » 09 paź 2014, 22:09

Medyk24 pisze:Osobiście uważam, że w obecnym składzie jury brakuje osób(y) bardziej wyrazistej, a nawet posunąłbym się dalej kontrowersyjnej na miarę Agnieszki Chylińskiej czy Kuby Wojewódzkiego, którzy potrafiliby bez owijania w bawełnę i w sposób dobitny wytknąć błędy, bo z obecnego lukrowania i mówienia o błędach takim tonem jakby to było coś pozytywnego czasem rzeczywiście może zrobić się niedobrze. Wiem, że poziom uczestników jest wyższy niż w innych tego typu talent-show, ale mimo wszystko nadal podtrzymuję to co napisałem wyżej.
Bo to jest taki format, gdzie nie chodzi o to - jak powiedziała Kayah przed edycją pierwszą - by kogos "zgnoić" tylko błędy te zaznaczyć w sposób konstruktywny.

O ile za wiosenną przerwą jestem za, za częściową wymianą trenerów też (przede wszystkim Piekarczyka i Górniak, bo już czuje, że ich uczestnicy wyżej niż w trzecim miejscu w finale nie zajdą). Natomiast totalnie nie zgadzam się, że trzeba wymienić Steczkowską oraz Tomsona i Barona, bo oni mają dużo do powiedzenia i świetnie prowadzą swoich uczestników aż do finału - co widać po poprzednich edycjach.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2713
x 1147

Post autor: Trzeciak » 18 paź 2014, 17:11

W "The Voice of Poland" tydzień temu ruszył etap "Bitwa". W scenografii i realizacji w studio wielkich zmian nie ma - dodano w tle tylko nowe światła z tyłu. Dużo większe zaszły w realizacji, montażu, przez co etap stał się bardziej naturalny, co na plus. Zamiast graficznych wstawek z drużynami - jest tylko belka ze składem drużyn danego trenera przed "Nokautem". Ponadto cała 13-osobowa drużyna zbiera się w jednym z miejsc, gdzie spotyka się z trenerami, gdzie tam poznają w jakich pojedynkach wezmą udział. A pierwsze treningi (test, śpiew) odbywa się w salach, gdzie nagrywa się płyty. Na plus także zaproszenie przez Piekarczyka gości specjalnych - trzeba przyznać, że Margaret bardzo mocno pomogła dwóm uczestniczkom, które wykonały piosenkę "O mnie się nie martw".

A oto jakie pojedynki odbyły się w pierwszym odcinku. Przypomnę, że pogrubienie oznacza, że uczestnik wygrał bitwę, a podkreślenie, że przegrany został skradziony przez innego trenera.

Drużyna Justyny
*Michał Dudkiewicz vs Dominik Dudzik - One Republic - "Couting Stars" - Justyna wybrała trudną piosenkę do tego typu programów. To wykonanie jakoś szczególnie mnie nie zachwyciło, więc dla mnie wybór piosenki okazał się chybiony. Jednak gdybym miał wybrać - dla mnie minimalnie wygrałby Dudzik.

Drużyna Marka
*Żaneta Łabudzka vs Weronika Borchat - "O mnie się nie martw" Margaret (org. Kasia Sobczyk) - zacznę tu od pochwały w kierunku Krzysztofa Pszony za świetną aranżację piosenki - będącej miksem wersji Kasi Sobczyk i Margaret. Co do pojedynku - po przybyciu Margaret widać, że obie panie świetnie wczuły się w piosenkę. Jednak w głosie moim zdaniem jednak więcej pokazała Weronika. Totalnie nie rozumiem decyzji Marka co do Żanety i dziwię się, że nikt nie ukradł Borchat.

Drużyna Tomsona i Barona
Łukasz Szczepanik (drużyna Justny) vs Maciej Zieliński - Sting & Eric Clapton - It's Probable me - bardzo przyjemna - klimatyczna bitwa do czego panowie z Afromentalu zdążyli nas przyzwyczaić. Idealnie w jesienne, może nieco smutne wieczory. Ciężko tu zdecydować, ale dla mnie minimalnie wygrał Maciej. Tutaj do kradzieży nie mam wątpliwości.

Drużyna Edyty:
Marcin Molendowski vs Alan Cyprysiak (kradzież Marka oraz Tomsona i Barona, a później kradzież Justyny - wybór Marka) - - The way to you make feel - Michael Jackson - pojedynek mnie jakoś szczególnie nie zachwycił. Mam wrażenie, że obaj panowie nie za bardzo zabawili się tą piosenką, jak to robili na "Blindach". Gdyby miał wybrać - wybrał bym Marcina, tak jak Edyta, która chyba widzi w nim swego finalistę. Kradzież Alana Cyprysiaka, który za wiele szczególnie nie pokazał dla mnie jest co najmniej dyskusyjna.

Drużyna Tomsona i Barona:
Damian Michalski vs Aga Szewczyk vs Justyna Zuba - "Help" The Beatels - no i pierwsza trzyosobowa "Bitwa" historii polskiej edycji programu za nami. Jednak dla mnie najlepiej tą piosenkę - czyli najgłębiej wykonał Damian, więc jego wygrana mnie nie dziwi.

Drużyny Marka
Magdalena Paradziej vs Beata Just - "Satysfaction" The Rolling Stones

Magdalena Paradziej swymi górami i wstawkami moim zdaniem wygrała minimalnie bitwę, nawet mimo wycofania się wizualnego, w głosie specjalnie nie było tego słychać.

Drużyna Edyty:
Sandra Rusin vs Marta Fedyniszyn - "Dziesięć przykazań" BAJM - jedna z najlepszych bitew tegp odcinka. Panie świetnie zbudowały napięcie w tej piosence i widać, że dały z siebie ogrom oraz walczyły jak mogły. Wiadomo, że nie było może aż tak krystalicznie idealnie, ale to tylko niuanse. Ciężko byłoby mi wybrać, ale bardziej - mi podobał się występ Marty Fedyniszym.

Po tym pojedynku, gdzie wystąpiła Sandra Rusin - jak się okazało - uczestniczka brała udział w czwartej edycji "MBTM", gdzie od Kory usłyszała ostre słowa krytyki, za brak kultury śpiewania. Piekarczyk, który zabrał głos powiedział, że słów Kory nie należy interpretować zbyt dosłownie, tylko trzeba się wczuć o co chodziło, a Steczkowska powiedziała, że każdy ma prawo interpretować sztukę inaczej. Po tym występie padły z ust Edyty o Korze słowa, że "jest legendą, ma świetnie utwory, ale nie jest dobrą wokalistką". Co jak co, ale słowa Edyty, że Kora nie ma dobrego wokalu (może tylko względem muzyki pop tak, ale nie w rocku) uważam za stwierdzenie bzdurne i trochę jestem zmieszany, że taka osoba występuje w roli trenera w tak poważnym programie rozrywkowym. Poza tym uważam, że ocenianie jurorów z konkurencyjnych widowisk powinno się zostawić poza planami programów i na tym skończę.
Zresztą sama zainteresowana zabrała głos: http://afterparty.pl/film_video,1017.html

Drużyna Justyny:
Ola Nizio vs Sylwia Łyko vs Isabelle Menandi (kradzież Edyty i Tomsona i Barona - wybór Edyty) - "We Found Love" Rihanny - kolejna dla mnie bardzo dyskusyjna decyzja Justyny jeśli chodzi o wybór repertuaru - szczególnie wobec Sylwii Łyko. dla której nie są to jej klimaty. Oceniając występ - mam wrażenie, że Isabelle Menandi gdzieś niestety była tylko tłem, a pojedynek rozegrał się między młodziutką Olą Nizio, a Sylwią Łyko. Zgodzę się, że to Nizio wygrała "Bitwę", ale to też był trochę repertuar w jej klimatach. Natomiast brak kradzieży Sylwii Łyko i kradzież Isabelle Menandi - pozostawię zupełnie bez komentarza.

Warto wspomnieć, że firma Joanna znów sponsoruje program (widać było stylistki, które przygotowały fryzury) więc być będzie nagroda pieniężna za zwycięstwo w programie.

Tak jak w poprzednich edycjach będą tylko 4 odcinki na żywo. Pierwszy 15 listopada, a Wielki Finał, który wyłoni zdobywcę piątego tytułu "The Voice of Poland" - 6 grudnia.

To jeszcze "Voice'owa lista przebojów" z tamtego tygodnia:
1. Jerzy Grzechnik
2. Adrianna Górka
3. Krzysztof Rymszkiewicz

Dzisiejszy odcinek otworzy wykonanie utwory "Kombinat" z repertuaru Republiki przez Justynę Steczkowską i Marka Piekarczyka: https://www.youtube.com/watch?v=mkMqdMd ... EGgAoIeggQ

W dzisiejszym odcinku zobaczymy pojedynek Leny Osińskiej i Gracjana Kalandyka: https://www.youtube.com/watch?v=5OJr7bA ... EGgAoIeggQ

A utwór "Chandelier” z repertuaru SIA wykonają Natalia Lubrano i Angelika Kłaczyńskiej: https://www.youtube.com/watch?v=juykUyz ... EGgAoIeggQ
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

Post autor: Jacko09 » 18 paź 2014, 19:59

Trzeciak pisze:A utwór "Chandelier” z repertuaru SIA wykonają Natalia Lubrano i Angelika Kłaczyńskiej:
W dzisiejszym Pytaniu na śniadanie śpiewały i super to wyszło!
0 x
Pozdrawiam Jacko09
Jordi
VIP Expert
x 1296
x 1467

Post autor: Jordi » 19 paź 2014, 14:45

Odniosę się do wspomianej pary, gdyż akurat między MT, a TTBZ i Googlebox TVP2 puściło ich bitwę. Nie kumam zachwytów nad Lubrano. Owszem ma naprawdę mocny głos, ale w pojedynku o wiele bardziej wyrazista była Angelika. U niej czułem emocje związane z tym utworem, a Lubrano stała tylko i czekała, żeby wydrzeć się w niebogłos, jakby nic innego nie potrafiła... (a mówiła, że nie zakrzyczy Angeliki w materiale przed - nieeee wcale) I wybór chłopaków uważam za totalną klapę... Dobrze, że w ostatniej chwili Justyna ją uratowała... Jak dla mnie i barwa i charakter Angelika ma dużo lepszy niż Lubrano, która ma mocny wokal, ale taki jak setki innych i nic prócz wydarcia się nie pokazała w tym ringu...

No i w przerwie MT słyszałem występ dwóch panów Marka. Nie wiem czemu się popłakał. Mam identyczne zdanie jak Edyta i Justyna - megaprzeciętny występ w dodatku na koniec TAKI FAŁSZ, że uszy więdły... Który by nie przeszedł to polegnie w następnym etapie równo... A Marek płacz i "cudownie, wspaniale" - naprawdę chyba już za bardzo się tam zasiedział i słoń mu na ucho nadepnął...

Tyle z tego co widziałem XD
0 x
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 631
x 162

Post autor: Lupus28 » 19 paź 2014, 16:10

Ja miałem wrażenie, że to właśnie Angelika przekrzyczała piosenkę, w pewnym momencie zaśpiewała nawet trochę nieczysto. Głos Natalii był dużo bardziej stonowany, myślę, że wygrała zasłużenie.

A poza tym nie podoba mi się, że nie pokazują tych bitew po kolei. W dzisiejszym odcinku Marek ukradł drugą osobę, a potem i tak naciskał swój przycisk i już było wiadomo, że go nie wybiorą.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”