[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3270
x 1444

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Oto co się działo podczas ostatniej "Bitwy".

Drużyna Edyty:
*Paweł Barów vs Wojciech Schmach - "Wierzę w lepszy świat" - Bracia - i znów nie rozumiem wyboru piosenki do głosu obu panów. Najgorzej to było podczas pojedynku, bałem się, że Schmach się podda, a jednak się wybronił za co brawa, bo na scenie jednak nikt nie jest nieomylny. Krytyka ze strony Edyty była kompletnie niemerytoryczna, mimo to zabrała Schmacha w dalszą drogę. Dość dziwna była ta "Bitwa". Panowie nie mogli być sobą.

Drużyna Tomsona i Barona:
*Justyna Janik vs Natalia Bajak (kradzież Edyty i Marka - wybór Marka) - "Lady Marmalade" - Christina Aguilera, Lil' Kim, Mýa i Pink (org. Labelle). To był znakomity pojedynek. Myślałem, że to Janik będzie faworytką, ale Bajak totalnie jej nie odpuściła i stworzyły panie zgrany duet. W tym przypadku kradzież była jak najbardziej zasłużona.

Drużyna Marka
*Daniel Lipiec vs Monika Polak - "Jesień idzie przez park" - Krzysztof Klenczon (Czerwone Gitary) - trzeba przyznać, że Lipiec zaczął na scenie nabierać charyzmy, ale w tym pojedynku Polak go kompletnie przyćmiła świetnie się rozwijając na scenie oraz swoim wdziękiem i głosem.

Drużyna Edyty:
Sarsa Markiewicz (kradzież Tomsona i Barona) vs Jerzy Grzechnik - "Beneath Your Beautiful" - Labrinth feat. Emeli Sandé - dla takich pojedynków chce się oglądać ten program, bo ten występ, to co się działo na scenie - przerosło nawet cały kompleks ATM Studia. Chyba tak klimatycznej i pięknej "Bitwy" nie było od czasu, kiedy na ringu stanęli Ala Wasita i Michał Sobierajski w drugiej edycji. Chyba tutaj wszelkie słowa są zbędne. To się musiało wręcz skończyć kradzieżą.

Drużyna Justyny:
Marta Wronka vs Agnieszka Twardowska - "Nie żałuję" - Edyta Gepert - tutaj widać, że Wronka szczególnie potraktowała scenę poważnie i przeżyła to, co się stało w piosence, jednakże wokal Twardowskiej był głębszy. Mimo to - osobiście żałuję, że już tutaj Wronka odpadła z programu.

Drużyna Marka:
Tomasz Fridrych vs Mariusz Dyba - "Wszystko ma swój czas" - Perfect - z gościnnym udziałem Grzegorza Markowskiego podczas prób - wykonanie utworu przez Fridycha było świetnie, natomiast u Dyby mocno przeszkadzało mi w jego głosie wibrato. To była piosenka, gdzie nie za bardzo można było przekombinować, bo to utwór o przemijaniu (jakże ważny temat w święto, które za tydzień będziemy obchodzić). A zarzut Edyty Górniak, że wykonanie było średnie, bo się nie popłakała (Marek Piekarczyk widać, że przeżył, bo to w jego klimatach) był wręcz żałosny. Nie róbmy ze sceny miejsca do groteski, bo mimo, że to rozrywka - traci to też swój dobry smak.

Drużyna Justyny:
Lena Osińska(kradzież Marka i Edyty, później Tomsona i Barona - wybór Tomsona i Barona) vs Gracjan Kalandyk - "Say Something" - A Great Big World & Christina Aguilera - w te wykonanie wręcz się zatopiłem - obaj widać, że ciężko pracowali, bo każdy dźwięk, każda nuta jest tutaj przemyślana. Trochę później przeszkadzało mi wibrato Osińskiej, ale tutaj to taki drobiazg. Trzeba przyznać, że Gracjan Kalandyk od czasów, gdy był w "X Factorze" niesamowicie się rozwinął.

*Natalia Lubrano vs Angelika Kłaczyńska (kradzież Justyny i Marka, wybór drużyny Justyny) - "Chandelier" - SIA - świetne zakończenie naprawdę znakomitego odcinka "Bitew". Cieszę się, że nareszcie ten utwór słyszymy w programach talent-show, bo zarówno jego teledysk, jak i sam utwór jest świetny. Tutaj obie mimo, że nic wiele nie zmieniały, uniosły ten utwór, gdzie brzmiał znakomicie. Jednak swoim flowem (pomysłem na utwór - szczególnie w końcówce) oraz stylem (Lubrano swoim głosem i wyglądem przypomina Kayah) zdecydowanie wygrała Natalia Lubrano. A kradzież - piękna wisienka na torcie dzisiejszego odcinka.

Trzeba przyznać, że chyba dawno nie było aż tak świetnego odcinka "Bitew" w "The Voice of Poland". Fantastyczne wykonania, no i aż cztery kradzieże. Co do drużyn - mam co raz większe wrażenie, że to w drużynie Tomsona i Barona kryje się tym razem zwycięzca programu. Zresztą wystarczy spojrzeć na "Bitwy". Z dotychczasowych czterech - aż 3 zakończyły się kradzieżą "przegranego" uczestnika. Szczerze - nie mam nic przeciwko ich triumfowi, bo oni jak nikt inny rozumieją istotę trenera w tym programie.

A oto notowanie "Voice'owej Listy Przebojów Radia ZET" z 18.10.2014;
1. Jerzy Grzechnik ("Przesłuchanie w ciemno")
2. Adrianna Górka ("Przesłuchanie w ciemno")
3. Alan Cyprysiak i Marcin Molendowski ("Bitwa")

Trzeci odcinek "Bitew" tej edycji programu otworzy wykonanie piosenki "Grawitacja" Justyny Steczkowskiej w wykonaniu samej trenerki oraz Tomsona i Barona: https://www.youtube.com/watch?v=CTDEBvG ... EGgAoIeggQ

A to "Bitwa" Karola Dziedzica i Przemka Radziszewskiego w piosence Briana Adamsa pt. "(Everything I Do) I Do It For You": https://www.youtube.com/watch?v=Rk8CLq3 ... EGgAoIeggQ
Pozdrawiam, Trzeciak
cfcpoland
Poster

Post autor: cfcpoland »

Oglądalność sobotniego odcinka 2,07 mln widzów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3270
x 1444

A oto jakie zostały rozegrane ostatnie "Bitwy".

Drużyna Marka:
*Karolina Wojdat vs Adrianna Górka - "Dni, których nie znamy" - Marek Grechuta - w tym pojedynku obie wokalistki coś wniosły od siebie. Wojdat osobowość i urok, a Górka - głębie i dojrzałość brzmienia głosu. Z tego powodu właśnie Górka powinna wygrać ten pojedynek, a werdyktu Marka tutaj nie rozumiem.

Drużyna Edyty:
Krzysztof Rymszewicz vs Ewelina Pobłocka - "Zaopiekuj się mną" - Rezerwat - gościem specjalnych prób był Andrzej Adamiak - założyciel i wokalista grupy "Rezerwat" - pojedynek wyrównany i bardzo dobry dzięki temu, że każda nuta była przemyślana oraz odpowiednio zostało zbudowane napięcie. Jednakże wysokie dźwięki Pobłockiej były taką kropką nad "i", która zdecydowała o tym, że to ona przechodzi dalej.

Drużyna Justyny:
Agni Caldarar vs Ewa Michrowska - "Cicho" - Ewa Farna - pojedynek (sądząc po tym, co działo się na próbach) wyszedł lepiej niż się spodziewałem, ale bardzo szkoda mi Caldarar, że nie opanowała emocji i pogubiła się i na scenie, i w rytmie, co przesądziło o tym, że bez dwóch zdań pojedynek wygrała Michrowska, mimo, że występ był tylko poprawny. Swoją drogą świetna uwaga Kammela co do Caldarar, który przyznał, że skompromitował się podczas pierwszego koncertu który prowadził w TVP. :)

Drużyna Marka:
Katarzyna Kalinowska vs Łukasz Szemraj vs Monika Lewczuk - "La La La" - Naughty Boy feat. Sam Smith - utwór do zaśpiewania do najłatwiejszych nie należał, mimo tego zaśpiewanie go po swojemu nabrało jemu swego wyrazu, a także - jak powiedział Piekarczyk - pewnego wydarzenia artystycznego. Mam wrażenie, że Lewczuk nieco się wycofała, a szkoda, bo zaśpiewała świetnie. Tak jak Marek - uważam, że pojedynek powinien wygrać Szemraj, który tutaj był najmocniejszy.

Hania Hołek vs Julia Węgrowicz - "We are Family" - Sister Sledge - jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków tej edycji programu - obie panie w całości wczuły się w klimat utworu. Trenerom ciężko było podjąć decyzję i się nie dziwię, bo tutaj o tym, kto idzie dalej zadecydowały detale.

Drużyna Edyty
*Anita Korzeniecka vs Joanna Kwaśnik vs Iga Kozacka - E. T. Katy Perry feat. Kanye West - reakcja trenerki oddaje tutaj więcej niż tysiąc dźwięków. Niezwykła wyrównany pojedynek między trzema wokalistkami. Tutaj na scenie widać, że trochę Korzeniecka się pogubiła na scenie, ale szybko wróciła. Dla mnie - biorąc pod uwagę niuanse - pojedynek powinna wygrać ze względu na nieprzeciętny tembr głosu Kwaśnik, ale cóż...

Drużyna Justyny:
*Karol Dziedzic vs Przemek Radziszewski (kradzież Edyty) - "(Everything I Do) I Do It for You" Brian Adams - w tym występie nie można było się do niczego przyczepić, ani nikogo konkretnie wybrać. Widać, że Steczkowska dała duży kredyt zaufania do Radziszewskiego, jaki dała na "Blindach" przyciskając przycisk odwracający fotel. Zarówno on, jak i Dziedzic - przygotowali występ, którego finał niejednego talent-show by się nie powstydził - wręcz przeciwnie. Niezwykle wyrównana "Bitwa" prawie w każdym calu. Cieszę się z takiego rozstrzygnięcia pojedynku i dość niecodziennej kradzieży Radziszewskiego przez Edytę.

Paulina Grochowska vs Natalia Podwin - "Rather Be" - Clean Bandit feat. Jess Glynne - mimo, że obie panie miały trudniej, bo ze względów technicznych miały jedną próbę mniej niż pozostali uczestnicy - świetnie obie panie zamknęły etap "Bitew". Mimo drobnych pomyłek, które były na początku - obie walczyły każdym dźwiękiem do końca utworu. Biorąc pod uwagę swoje kryteria - dla mnie wygrałaby Grochowska, jednak dla panów ważniejsza była pewna konsekwencja, którą niosła Podwin.

I tym samym etap Bitew zakończony. Oto jak wygląda skład drużyn przed zapleczem programów na żywo - czyli przed "Nokautem".

Drużyna Edyty:
*Wojciech Schmach
*Jerzy Grzechnik
*Isabelle Mienandi
*Sandra Rusin
*Ewelina Pobłocka
*Marcin Molendowski
*Iga Kozacka
*Przemek Radziszewski

Drużyna Justyny:
*Łukasz Szczepanik
*Gracjan Kalandyk
*Michał Dudkiewicz
*Aleksandra Nizio
*Karol Dziedzic
*Agnieszka Twardowska
*Angelika Kłaczyńska
*Ewa Michrowska

Drużyna Marka
*Monika Polak
*Karolina Wojdat
*Żaneta Łabudzka
*Tomasz Fridrych
*Alan Cyprysiak
*Łukasz Szemraj
*Natalia Bajak
*Magdalena Paradziej

*Justyna Janik
*Lena Osińska
*Natalia Podwin
*Sarsa Markiewicz
*Maciej Zieliński
*Hania Hołek
*Natalia Lubrano
*Damian Michalski

"Nokaut" otworzy wykonanie utworu "Sail" Awolnation przez Edytę Górniak i Tomsona i Barona: https://www.youtube.com/watch?v=-fRFA03JofQ

I przedpremierowy występ Aleksandy Nizio w piosence Adele "One and Only": https://www.youtube.com/watch?v=xtghmCiHn0w
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1017
x 2960

Post autor: pulkownik »

W tej edycji nie ma wspólnego teledysku uczestników programu na żywo (w ub. edycji wykonawcy śpiewali "Happy" Pharella Williamsa) - każda z drużyn wykonała w studio muzycznym utwór swojego trenera:
- Drużyna Justyny - "Oko za oko"
- Drużyna Marka - "Marsz wilków"
- Drużyna Edyty - "Your High"
- Drużyna Tomsona i Barona - "Rock&Rollin' Love".

Gościem I odcinka live będzie trenerka III i IV edycji "TVoP", Maria Sadowska.
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr »

O to super, z chęcią zobaczę Marię :D Brakuje mi jej, bez niej to już nie to samo ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3270
x 1444

W studiu rozpoczęły się już próby. Tradycyjnie podczas odcinków na żywo zobaczymy zmienioną scenografię - trochę przypominającą "Blindy" z pierwszej edycji programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
x 21
x 13

Post autor: backstage »

W nowej scenografii użyto nowe światło: Super Sharpy (około 50 sztuk) :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3270
x 1444

Te światło jest wykorzystywane w największych widowiskach rozrywkowych na świecie i wygląda świetnie.

Dodam, że jutro w "PnŚ" wejścia ze studia "TVoP".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1017
x 2960

Post autor: pulkownik »

Czy wczoraj te reflektory przypadkiem nie stały na górze schodów /podkreślone czerwoną linią/ w "TZG"? Wcześniej nie było tam żadnych świateł.
[ Spoiler ]
Msciciel
Obserwator

Post autor: Msciciel »

Właśnie to wczoraj zauważyłem bo wcześniej ich nie było.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3270
x 1444

Jak można było zobaczyć w "Panoramie" scenografia zapowiada się zacna. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator

Post autor: TapMadlFan »

Studio na światowym poziomie!
piotrekzgr
Junior

Dokładnie, światowy poziom. Do tego mega dobrze śpiewają, no i cudowna Magda Mielcarz, świetnie :D
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2283

Post autor: wiatriwoda »

Łzy Justyny bezcenne:)
piotrekzgr
Junior

Justynie się nie dziwie wcale, wybór trudny, aż byłem zaskoczony wyborem widzów. I jak wybrała Gracjana miałem mieszane uczucia, i jakby wybrała Karola miałbym to samo... Natomiast, co edycje mi się tak wydaje, ale kurczę, poziom wydaje mi się jak narazie najwyższy ze wszystkich edycji, 2 drużyna,a kompletnie nie mam pomysłu na to, kto powinien odpaść, każdy jest świetny.

Drużyna Marka, wybór nie łatwiejszy...

A Musiał =Ibisz,selfie...

Teraz na scenie Maria Sadowska i premiera telewizyjna piosenki "Anyway" z płyty Jazz na ulicach.

Hahaha nie wierzę :D Odpadają faworyci ;p A Przemek Radziszewski to czarny koń tej edycji - odwróciła się tylko Edyta, w nokaucie nie musiał śpiewać, a teraz zdobył najwięcej głosów widzów :P

Pięknie sobie Magda poradziła z głupim gadaniem Steczkowskiej :D I u chłopaków ciężki wybór.

Świetny 1 live, poziom wysoki, Mielcarz sto razy lepsza od Mariki :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”