[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
birtek
Obserwator

Post autor: birtek » 06 wrz 2015, 20:59

Podsumowując pierwszy odcinek kolejnego "Voice'a" muszę stwierdzić, ze poziom wokalny niestety podobny do poprzedniej. Poza jedną wyróżniającą się uczestniczką i Marcinem Czyżewskim nie dopatrzyłem się świetnym głosów (może jeszcze drobna blondynka).

Dla Andrzeja Piasecznego nie znalazł się nikt odpowiedni, on ma "pecha" pamiętać pierwszą edycję, gdzie poziom był kosmicznie wysoki. Ludzie, którzy w tej będą w finale przepadliby w bitwach 1. edycji.
Awatar użytkownika
PioPat
Użytkownik

Post autor: PioPat » 06 wrz 2015, 21:30

Jestem bardzo zawiedziony.. Zmiany wyszły programowi na gorsze, w ogóle nie czuję już klimat tego Vojsa z 2 czy 3 edycji.. Myślę, że warto wiedzieć, kiedy zejść ze sceny i mimo że jestem wielkim fanem tego programu, uważam, że powinien on już zakończyć swój żywot w Dwójce.
Ja osobiście nie włączę już w sobotę o 20.05 Dwójki, wolę obejrzeć zagraniczne edycje.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

Post autor: Rektor » 06 wrz 2015, 22:35

birtek pisze:Podsumowując pierwszy odcinek kolejnego "Voice'a" muszę stwierdzić, ze poziom wokalny niestety podobny do poprzedniej. Poza jedną wyróżniającą się uczestniczką i Marcinem Czyżewskim nie dopatrzyłem się świetnym głosów (może jeszcze drobna blondynka).

Dla Andrzeja Piasecznego nie znalazł się nikt odpowiedni, on ma "pecha" pamiętać pierwszą edycję, gdzie poziom był kosmicznie wysoki. Ludzie, którzy w tej będą w finale przepadliby w bitwach 1. edycji.
Jestem bardzo ciekaw chemii Piaska z pozostałymi jurorami. A dwa, to w I edycji TVOP rzucili naprawdę mocnych wyjadaczy, żeby nie zniechęcić publiki, więc to rozmycie w już szóstej edycji nie dziwi tak bardzo.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 07 wrz 2015, 11:31

Po obejrzeniu pierwszego odcinka (a w zasadzie pierwszych dwóch) widać, że nieco dłuższa przerwa wyszła tylko na dobre programowi, który zyskał nową energie i nowe pomysły. Co do poziomu programu to się zgodzę tylko do tego, że nie jest to taki, jaki był w edycjach drugiej i trzeciej, ale czwartej już tym bardziej, bo zdecydowanie nie jest to aż tak zły początek. Aż się przy niektórych osobach trochę się dziwiłem czemu trenerzy się nie odwrócili, przy innych już bardziej rozumiałem. Widzę już parę osób z potencjałem, które mogą poważnie roznieść scenę w programach na żywo, ale o tym później.

W realizacji zabrakło mi tylko powitania prowadzących po rozpoczęciu programu oraz tradycyjnego wykonania "Tysiąca głosów". Za to widzę kilka typowych "sztuczek", które zastosowano w oryginale, czyli w "The Voice of Holland". Mowa tu o wplecieniu pierwszego występu w wejściówkę z trenerami, czy nowe - aż dwa pokoje muzyczne, gdzie toczą się rozmowy prowadzących z uczestnikami. Wyglądają bardzo gustownie, ale zmieniłbym zdecydowanie w jednym z nich animacje, jakie są wyświetlane w jednym z nich.

W oprawie też całkiem niemałe zmiany. Zgodzę się, że belki znów nieco za bardzo są zredukowane (wróciłbym do "firmowej" czerwieni), ale trzeba przyznać, że tym razem wyświetlane są także komentarze na ekranie, a także wyniki z aplikacji "Zostań trenerem". Na szczęście (w przeciwieństwie m. in. do "Lata Zet i Dwójki") komentarze na szczęście dość rzeczowo dotyczą samego programu. Widać, że ktoś tutaj panuje nad ich wyświetlaniem. Zdarzyły się jednak takie błędy, że grafika z wynikiem z aplikacji "Zostań trenerem" nakładała się na belkę z danymi uczestnika do portali społecznościowych, poza tym, w jednym fragmencie poszła belka z nazwiskiem i wiekiem uczestnika, którego w danej chwili nie dotyczyło (szkoda, że ktoś na montażu tego nie wyłapał). Widać także, że więcej jest używanej także typowego dla programu czcionki (m. in. podpis "materiały archiwalne", czy nowe podpisy regionów po czołówce programu). W wizytówkach wrócono do tła niemal tego samego, co było w pierwszej edycji programu. Zresztą do tych wizytówek, czy montażu widać pomysłowość producenta i Rochstaru. Specjalnie natomiast nie czepiał się tych historii. Jakby się przyjrzało na życiorysy wielu artystów zagranicznych, to się okazuje, że wielu z nich mają nawet cięższe przeżycia niż uczestnicy programów talent-show.

Co do ekipy - Kammel i Musiał, to zgrana od wielu sezonach ekipa. Młynkowa widać, że sobą raczej nie była, ale jakoś specjalnie nie irytowała. Jeśli chodzi o trenerów - cieszy mnie powrót Tomsona i Barona. Sadowskiej (cenię jej filozofię z jaką przyszła do programu), a także Piasecznego, który albo ma wysokie wymagania, albo nie jest takim "rutyniarzem" jak pozostała trójka (a właściwie czwórka) i chce wprowadzić trochę świeżości do programu. Jedynie Górniak zachowuje się na razie dość infantylnie, ale póki co łapie całkiem dobrych wokalistów.

Co do uczestników, których być może zobaczymy w programach na żywo:
*Weronika Lewandowska (Drużyna Marii) - bardzo charakterystyczna barwa głosu idealnie dobrana do piosenki. Widać, że ma feeling i flow, i wierzę, że Maria Sadowska w kolejnych etapach postara się pokazać potencjał tej uczestniczki.
*Ana Andrzejewska (Drużyna Edyty) - spokojne, klimatyczne, ale jakże świetne wykonanie piosenki Ellie Goulding (nawet w komentarzu na YT ktoś się spytał, czy jest Polką, bo jej angielski był perfekcyjny), która przez jednych jest lubiana, innych nie, ale nie można nie docenić takich warunków głosowych i pomysłu na siebie.
*Sabina Nycek (Drużyna Marii) - całkiem niezłe warunki głosowe i fajna energia, którą mam nadzieje, że Maria Sadowska odpowiednio ujarzmi. Widać było kiedy "zaatakować" z tą górą. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator

Post autor: mi8sp1590Priv » 07 wrz 2015, 12:25

Wiadomo jaką oglądalność miały poszczególne odcinki?
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/7- ... mam-talent Tutaj nie podali wyników dla Voica, stąd pytanie do Was :)
Michał
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Post autor: wiatriwoda » 07 wrz 2015, 12:26

1,56mln i 2,12mln
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 07 wrz 2015, 12:27

Czyli lepsze od ubiegłorocznego startu. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 07 wrz 2015, 18:53

Poziom mega wysoki, fajni jurorzy - nie widzę napięcia takiego, jak w poprzedniej edycji między Jusią a Edi. Wykonawcy naprawdę są ok, a i Młynkova jak na razie sobie radzi. Jestem ciekaw co dalej :D Kto wie, może szykuje się najlepsza edycja od dość dawna :D
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

Post autor: Medyk24 » 12 wrz 2015, 22:05

Krzysztof Iwaneczko jak na razie najlepszy spośród dotychczasowych przesłuchań 5 edycji, w dodatku skromny, miły chłopak, czyżby Maria miałaby kolejny raz wygrać ze swoim uczestnikiem program :)
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Post autor: pulkownik » 13 wrz 2015, 12:48

https://www.youtube.com/watch?v=3kkotQywfqs - mam nadzieję, że ta dziewczyna nie zginie w czasie bitew, uwielbiam takich freaków! Szkoda tylko, że okroili część z trenerami w telewizji, bo się działo :D
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

Post autor: Dejmian » 13 wrz 2015, 20:24

Bardzo podoba mi się ta edycja. Głosy niesamowite!
10 lat na forum! :)
birtek
Obserwator

Post autor: birtek » 13 wrz 2015, 21:49

Ja jestem bardzo zawiedziony po wczorajszych odcinkach. Jedyny głos, który mnie powalił odpadł z programu. Chodzi mi o emigranta z Wielkiej Brytanii wykonującego "Have you ever see the rain". Był tak dobry, że nie potrafię ocenić.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Post autor: pulkownik » 13 wrz 2015, 21:56

Widocznie montaż mu pomógł, bo w studio brzmiało to co najmniej średnio. Natomiast mnie okropnie rozbawiła ta blond dziewczyneczka wystylizowana, która "łamie stereotyp studentki prawa" (na litość boską, niech wreszcie skończą chrzanić, że studenci prawa to tacy zakuwacze, którzy siedzą tylko w książkach, największy mit ever) - zaśpiewała słabo, a jaki foszek poszedł po występie :D

Szkoda tylko, że w tej edycji nie ograniczyli paplania trenerów i rodziny w czasie występów, słabo się czasem robi od tego .
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 14 wrz 2015, 20:41

W dzisiejszym "Reporterze Polski" była mowa o trenerce Marii Sadowskiej, gdzie pokazano jej film pt. "Dzień kobiet". Swoją drogą zabawna parodia pewnej sieci handlowej, której na potrzeby filmu nazwano... Motylkiem. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
lukaa
Junior

Post autor: lukaa » 15 wrz 2015, 4:58

pulkownik pisze:https://www.youtube.com/watch?v=3kkotQywfqs - mam nadzieję, że ta dziewczyna nie zginie w czasie bitew, uwielbiam takich freaków! Szkoda tylko, że okroili część z trenerami w telewizji, bo się działo :D
To prawda. Świetna dziewczyna =)

Pamiętam film dzień kobiet chyba oglądałem juz nie pamiętam. Hehe motylek. www.m.onet.pl/rozrywka/film/wiadomosci,nj1jwp#
xyz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”