[TVP2] Szansa na sukces

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: Trzeciak » 18 lis 2019, 1:28

A może powiesz, co jaką wartość artystyczną mają występy, które powyżej umieściłem? Zresztą reakcje gości na kultowej kanapie mówią same za siebie. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: bustram » 18 lis 2019, 2:18

Jednym z najlepszych występów w "Szansie na sukces" był występ Arka Makowskiego i parę lat temu widziałem ten odcinek na TVP Historia, niestety w necie jest nienamierzalny (nikt nie nagrywał ? - dziwne).

A występ finałowy z Zenkiem widziałem na YT i zwycięzca jest dość śmiechowy - ubawiłem się. Muszę obejrzeć cały odcinek ale to może jutro. PS. nie sądziłem, że Orzech aż tak na sztywno prowadzi ten program :o

Nie wiem kto jest lepszy - ten po lewej, Zenek, czy ta po prawej. Wszyscy pasują do siebie jak ulał :lol: Taniec zwycięzcy klasa sama w sobie ;D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: Trzeciak » 18 lis 2019, 10:05

Orzech akurat wczorajszy odcinek prowadził świetnie nieco drwiąc z całej sytuacji. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
wislok
Junior

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: wislok » 18 lis 2019, 11:51

Trzeciak pisze:
18 lis 2019, 1:28
A może powiesz, co jaką wartość artystyczną mają występy, które powyżej umieściłem? Zresztą reakcje gości na kultowej kanapie mówią same za siebie. ;)
@Trzeciak w każdym odcinku "Szansy na sukces" znajdę lepsze i gorsze występy. Ty już przed programem pisałeś o oglądaniu programu dla beki, czyli przyjąłeś z góry pewne założenie,co mówi o twoim stosunku do Disco Polo, Zenona Martyniuka i jego fanów. Oczywiście przywołałeś stwierdzenie z początku Artura Orzecha,ale pominąłeś drugą część tego samego zdania, co burzy twoją tezę , bo mówił tam o występach, które Państwa mogą zachwycić.
Bardzo ciekawy odcinek- nie wiedziałem, że nazwę Disco Polo zawdzięczamy właśnie Zenonowi Martyniukowi i były wspomnienia początków. . Nie odniosłem by Orzech drwił, uważam,że takie zachowanie by bardzo źle o nim świadczyło.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: Trzeciak » 18 lis 2019, 11:57

A dlaczego źle? To też rodzaj sztuki i jak każdy inny ma prawo podlegać ocenie. Ty z kolei delikatnie próbujesz traktować disco polo jak jakąś świętość.
Pozdrawiam, Trzeciak
wislok
Junior

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: wislok » 18 lis 2019, 12:09

Drwienie z gościa czy uczestników byłoby nieeleganckie i niekulturalne.
Jedynie co wyrażam to to,że DP właśnie dlatego ,że jest to jeden z rodzai sztuki i nie widzę kłopotu by Zenon Martyniuk był gościem takiego programu. Jednak generalnie mam wiele krytycyzmu wobec Disco Polo- erotyczne teledyski, obelżywe, prostackie teksty itd. Twoje twierdzenia,że traktuje DP jak świętość to kolejna kula w płot.
bustram
Activist

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: bustram » 18 lis 2019, 12:25

W starej "Szansie na sukces" gościem był Bayer Full, czyli w zasadzie półkę niżej niż Zenek, i co ? I powstał fajny odcinek, Wojciech Mann jak zwykle z klasą ale i dużym humorem go poprowadził. Niestety Orzech moim zdaniem całkowicie poległ na odcinku z Zenkiem - wyglądał jakby miał przysłowiowego "kija" a i jego wypowiedzi co i rusz wprowadzały w konsternację zgromadzonych w studio. Sztywny ale jednocześnie silący się na dowcip - wyszło źle. Prowadzący ewidentnie do zmiany - może na eleganckie rauty (Eurowizja) się nadaje, ma głos, ma wiedzę - nie przeczę, ale do "Szansy..." nie nadaje się.

PS. jak wytłumaczyć eleganckie zwracanie się do uczestników "Pan/Pani", "ą/ę" itp. a potem rzucenie do jednej z uczestniczek "z tyłu też nieźle" ? :o Ten kto oglądał odcinek wie o czym piszę...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: Trzeciak » 18 lis 2019, 12:38

Może Orzech był lekko stremowany, ale on zawsze tak ma przy prowadzeniu różnych rodzajów programów, czy koncertów. On tam jest sobą, a nie podrabia Manna. ;)
wislok pisze:
18 lis 2019, 12:09
Drwienie z gościa czy uczestników byłoby nieeleganckie i niekulturalne.
Oglądanie odcinka dla beki (czytaj: na poprawienie sobie humoru) nie znaczy, że ktoś tu drwi z ludzi. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
wislok
Junior

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: wislok » 18 lis 2019, 12:46

Szkoda,że innych odcinków "SnS" nie oglądałeś dla beki(czytaj:by poprawić sobie humor). :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: Trzeciak » 18 lis 2019, 12:49

Akurat odcinki z Edytą Gepert, czy Alicją Majewską trudno oglądać dla beki. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: bustram » 18 lis 2019, 12:59

Ale zgodzisz się ze mną, że brakuje luzu w tym programie - luzu, który był przecież wizytówką starej "Szansy". Był to pierwszy odcinek jaki obejrzałem, ale wcześniejsze też pewnie podobnie zostały zrealizowane. Kiedyś studio było kameralne a prowadzący wyluzowany, mówiący do uczestników na "ty", niwelujący tremę, uczestnicy wychodzili zza kotary - obecnie studio jest wielkości klubu (niczym nie zapełnione przestrzenie), prowadzący sam wygląda jakby miał tremę, obowiązują formy grzecznościowe, a wszyscy uczestnicy od razu są pokazywani. To takie podstawowe różnice, które rzuciły mi się w oczy - niestety, trzeba powiedzieć, że gdyby nie czołówka można by nie poznać, że jest to "Szansa".

A Rysiek Warot się odezwał chociaż raz ? Bo nie zauważyłem. Szkoda, bo spoko gościu, a nie dali mu nawet odczytać nazwy piosenki...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: Trzeciak » 18 lis 2019, 13:33

Nie, nie zgodzę się. Akurat - co widać po wielu uczestnikach - wcale wielu osobom nie brakuje luzu. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: bustram » 18 lis 2019, 13:54

Pisałem bardziej o atmosferze i prowadzącym - co do uczestników to wiadomo, że wszystko zależy od człowieka, ale wiadomo też, że na każdego wpływ ma atmosfera - luźna atmosfera wyluzuje, a spięta zepnie.
wislok
Junior

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: wislok » 18 lis 2019, 17:19

Trzeciak pisze:
18 lis 2019, 12:49
Akurat odcinki z Edytą Gepert, czy Alicją Majewską trudno oglądać dla beki. ;)
Nie mam z tym problemu. Widok Pani Alicji Majewskiej zawsze poprawia mi humor . Tylko każde dziecko wie, co oznacza w języku potocznym beka, więc naprawdę przestań tu wciskać mi kit i być na siłę poprawnym politycznie. Stosunek do DP wyraziłeś i do Zenona Martyniuka jak i jego fanów . Pozdrawiam .
Orzech jest jaki jest i on się nie zmienia i do Eurowizji także się nie nadaje..
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Szansa na sukces

Post autor: Trzeciak » 18 lis 2019, 17:30

Wydaje mi się, że na tyle długo żyjesz, że bez problemu powinieneś zinterpretować co miałem na myśli w poprzednim wpisie. :)

Poza tym jak zwykle niby gdzie chcę być poprawnym politycznie? I pokaż gdzie wyraziłem tą niby pogardę do fanów disco-polo? Bo rzucasz takim stwierdzeniem, byle narzucić swoją rację innym. Akurat z disco polo kłopotu nie mam - sam przyznaje, że to fajna muzyka na Sylwestra, czy wesela. Jedynie zauważamy tutaj bardzo mocną (by nie rzec nadmierną) fascynację Akcentem obecnego prezesa TVP. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”