[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
soberTOMek
Użytkownik
x 1

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: soberTOMek »

Wydaje mi się, ze Joanna może się podłożyć, aby nie wygrać po raz 4, tak jak to było w przypadku Grzechnika
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1043
x 3150

Post autor: pulkownik »

Generalnie poziom tej edycji był taki, że wiadomo było że dwie osoby muszą być w finale - Kasia i Asia, a trzy na finał kompletnie nie zasługiwały - Monika (chociaż, o dziwo, jest ona u mnie wysoko), Kuba, Krzysiek. W przypadku pozostałej trójki była tak naprawdę loteria, ktoś niestety musiał odpaść i padło na Pawła. Nie zgodzę się natomiast z powszechnym hejtem na Zosię - owszem, miała wtopy jak np. Shakira, ale ogólnie jej metamorfozy były na dobrym, wysokim poziomie, szczególnie Sade i LP.

Zaległe punkty za 8. odcinek:
[ Spoiler ]
Punkty za odcinek 9, filmowy:
10 - Zosia
7 - Asia
6 - Sławomir
5 - Kasia
4 - Paweł
3 - Monika
2 - Krzysztof
1 - Kuba

Klasyfikacja generalna:
59 pkt Kasia Popowska
53 pkt Paweł Jasionowski
51 pkt Joanna Jabłczyńska
50 pkt Zosia Nowakowska

42 pkt Sławomir
40 pkt Monika Borzym
33 pkt Krzysztof Kwiatkowski
21 pkt Jakub Świderski

Finał - TOP2 to zdecydowanie Asia i Kasia, obie wypadły genialnie w programie, niemniej trzymam kciuki za Kasię - była równa w swoich występach, nie zaliczała sinusoidy jak Asia (3x wygrała, 3x ostatnie miejsce), do tego jednak wokalistce trudniej aktorsko niż aktorko-wokalistko-aktorce dubbingowej.
Kuloon
Użytkownik

Post autor: Kuloon »

Lupus28 pisze:
jekyll pisze:Jeżeli to, co podaje @Kuloon to prawda, szkoda, że "Goodbye to Yesterday" nie zaśpiewa jednak duet damsko-męski ;).
Przecież to ewidentna ściema ;/
Niestety pewnie tak, choć Kasia byłaby na finał idealna.
Parowka09
VIP Expert
x 524
x 77

Post autor: Parowka09 »

Punkty za 9 odcinek:
10 p. - Kwiatkowski
7 p. - Jasionowski
6 p. - Nowakowska
5 p. - Zapała
4 p. - Borzym
3 p. - Jabłczyńska
2 p. - Popowska
1 p. - Świderski
Punkty po 8 odcinkach:
58 p. - Jasionowski
49 p. - Popowska
44 p. - Zapała
43 p. - Nowakowska
42 p. - Kwiatkowski
39 p. - Borzym
34 p. - Jabłczyńska
32 p. - Świderski

W finale nie ma Pawła Jasionowskiego. Dołączył on do grona Cerekwickiej, Szroeder i Twardowskiej. W finale Jasionowski powinien być za przecenioną Joannę Jabłczyńską. Nie była ona słaba, ale wg. mnie nie zasłużyła na finał.
Damianou18
Activist
x 393
x 66

Post autor: Damianou18 »

Zaległości nadrobione ze wczoraj :D wczorajszy odcinek, ponownie na bardzo wysokim poziomie. Jak dla mnie, trzy występy zasługiwały na 10-kę, ale nie można dać trójce wykonawcom takiej samej oceny więc tutaj był kłopot z rozmieszczeniem ocen. Tematyczny odcinek, to był bardzo fajny pomysł i mam nadzieję, że będzie częściej :) A oceny za wczorajszy odcinek są takie:

10 - Jasionowski (jako Bodo wyszedł, jak dla mnie wprost idealnie :D był to bardzo fajny występ i jak dla mnie w końcu najlepszy! :D Zosia i Krzysiek na podobnym poziomie, ale Paweł jeszcze nie miał u mnie 10-ki i trochę niedoceniany u mnie, więc to też 10-ka za taki całokształt bo sobie zasłużył :D)
7 - Nowakowska (jak dla mnie, to był jej najlepszy występ w tym programie! :D Elsa wyszła bardzo dobrze, efekty również świetnie, ale Paweł mnie lepiej przekonał :D)
6 - Kwiatkowski (kolejny jego bardzo dobry występ, Skrzypek na Dachu również dobrze zinterpetował, fajnie zmieniony głos i było spoko; wielka szkoda, że na samym początku nie miał takich występów, jak w ostatnich kilku odcinkach :/)
5 - Sławomir (to nie był występ na zwycięstwo w tym odcinku :/ ale to również był fajny występ, ale nie na zwycięstwo)
4 - Jabłczyńska (w porównaniu do reszty, jej występ jako Monroe tylko taki poprawny na tle reszty i tylko tyle punktów ode mnie; ale na prawdę było dobrze :D)
3 - Borzym (poprawnie zaśpiewane, ale jakoś szału wielkiego nie było :D)
2 - Popowska (aż dziwne, że dostaje tylko tyle punktów za ten występ i chyba to był jej najgorszy występ w tym programie, jak na razie; ale no cała reszta, była jak dla mnie lepsza)
1 - Świderski (no znowu najgorszy i jeszcze ta Mamma Mia! :/ no to było słabe, niestety po raz kolejny :/)

Generalka po 9. odcinkach:

58 - Jabłczyńska
55 - Popowska
50 - Jasionowski (jak dla mnie, to odkrycie tej edycji :))
44 - Borzym (więc jednak się udało jej utrzymać :))

40 - Kwiatkowski
39 - Sławomir
32 - Nowakowska
24 - Świderski

No i jury po raz kolejny dała ciała. Jasionowski dołączył do "elitarnego" grona Cerekwickiej, Grobelnego, Szroeder, Twardowskiej (z nią, to chyba nigdy się nie pogodzę :angry: :angry:), którzy zasługiwali na finał, ale jednak się nie dostali. No i niestety, ale że Zosia jest w finale, co widać po mojej klasyfikacji, to niestety ale zły wybór... :/ dopiero wczorajszy występ, był taki, że mogłaby walczyć nim o finał :P Sławomir mi jakoś nie przeszkadza w tej czwórce :) No i o dziwo, ta Monika powinna być w mojej finałowej czwórce, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem.
Jordi
VIP Expert
x 1931
x 1888

Post autor: Jordi »

Ja już po obejrzeniu 9 epa, ale najpierw zaległe wyniki 8 odcinka.

Klasyfikacja 8 odcinka (głosowało 20 użytkowników :D )

178p – Borzym
133p – Jasionowski
110p – Popowska
90p – Świderski
88p – Kwiatkowski
85p – Sławomir
48p – Jabłczyńska
29p - Nowakowska

Klasyfikacja generalna po 8 odcinkach:

1067p – Popowska (awans o 1 miejsce) ;D
1062p – Jabłczyńska (spadek o 1 miejsce)
965p – Jasionowski
782p – Sławomir
750p – Borzym (awans o 1 miejsce)
685p – Nowakowska (spadek o 1 miejsce)
639p – Kwiatkowski
506p – Świderski

Najwięcej "10" - Monika Borzym (14 na 20 - 70% wszystkich "10")
Najwięcej "1" - Zosia Nowakowska (14 na 20 - 70% wszystkich "1")

Asia po 8 odcinkach zdetronizowana przez Kasię Popowską! Monika swoim spektakularnym wykonem nie tylko odrobiła prawie 100 punktów do Nowakowskiej, ale też wyraźnie ją wyprzedziła i zbliżyła się wyraźnie do Sławomira - walka o 4 miejsce cały czas trwa. Paweł już można powiedzieć, że naszym zdaniem spotkała go wielka niesprawiedliwość i kolejny raz jury plus czasami od czapy punkty uczestników sprawiły, że jednego z najlepszych nie będzie w finałowej czwórce :angry:

A moje punkciki za 9 ep i klasyfikacja za chwilkę ;)
Jordi
VIP Expert
x 1931
x 1888

Ranking 9 epa:

10p - Jasionowski (pamiętamy, że jednym z 2 wykonów które Kasprzykowskiemu wyszły to był Bodo, ale Bartek miał go po warunkach, a Paweł nie, no i Paweł przebił wyraźnie Bodo Bartka BRAWO!!!)
7p - Kwiatkowski (jego najlepszy występ w tym programie!!!)
6p - Jabłczyńska (głosowo trochę nie to, ale cała reszta SUPER, no i ewidentnie najlepsza charakteryzacja - prawie idealnie wyszła Marylin :D )
5p - Popowska (dla mnie kolejny raz zrobiła co mogła po prostu, głos totalnie nie do zrobienia dla Kasi, a i tak było momentami słychać mocne podobieństwo - cała reszta idealna - ona zawsze w wykon wkłada całe swoje serce!)
4p - Nowakowska (zaśpiewane bardzo dobrze, ale umówmy się - to było prawie totalnie po warunkach dane, żeby Zośka weszła do finału - no i niestety weszła kosztem Pawła :-\ )
3p - Sławomir (za co on wygrał to ja nie wiem, podobieństwo wokalne wprost ŻADNE, smaczki ujął dobrze, ale to chwalenie się przytyciem 4kg, promocja płyty to żenada dla mnie... występ po prostu poprawny i drugi w tej edycji, który totalnie nie zasługiwał na zwycięstwo)
2p - Borzym (znowu wróciła do poziomu nijactwa niestety i w dużej mierze śpiewania swoim głosem)
1p - Świderski (pośmiałem się, ale patrząc obiektywnie kolejny raz był najsłabszy, no ale charakter postaci oddał, wokalnie kompletnie nie to)

Ranking mój po 9 epach:

64p - Popowska :D
57p - Jabłczyńska :D
54p - Jasionowski :D
40p - Borzym :o

38p - Kwiatkowski
35p - Sławomir
30p - Nowakowska
24p - Świderski

Co do wyników po 9 odcinkach jury i uczestników. Sławomira jeszcze idzie przetrawić, bo miał 2 bardzo dobre występy i 2 dobre, ale Zośka to głowię się i głowię i naprawdę nie kumam jak mogła wejść kosztem Pawła :angry: U mnie w rankingu zaskakująco wysoko Borzym, jak i nawet Kwiatkowski, który 2 połowę programu miał dużo lepszą od początków. Kuba niestety ewidentnie najsłabszy, choć miał też często pecha do postaci tak naprawdę.

Ogólnie rzecz biorąc ten sezon MUSI wygrać Kasia albo Asia, a na 2 też któraś z nich. Ja nie mam zamiaru oceniać uczestników wyłącznie po finałowym wykonie, jak to niestety robią w programie - powinien liczyć się całokształt, a zwycięstwo Sławomira, a zwłaszcza Zosi będzie ogromnym nieporozumieniem.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 522
x 1297

Post autor: Medyk24 »

W finale mogliby nieco zmodyfikować zasady i o tym kto wygra program oprócz jury decydowałaby także publiczność w studiu, oczywiście w stosunku 1:1, wtedy można by uniknąć ewentualnego kolesiostwa, wiadomo w zwykłych odcinkach to jest niemożliwe ze względu na skalę ocen, tak w finałowym odcinku jak najbardziej, choć faktycznie tak jak pisze @jordi powinno brać się całokształt a nie tylko końcowy występ :)
POZDRAWIAM > Medyk24
kubaj0
Obserwator
x 277
x 9

Post autor: kubaj0 »

Jordi pisze: 10p - Jasionowski (pamiętamy, że jednym z 2 wykonów które Kasprzykowskiemu wyszły to był Bodo, ale Bartek miał go po warunkach, a Paweł nie, no i Paweł przebił wyraźnie Bodo Bartka BRAWO!!!)
Przecież Bodo Kasprzykowskiemu wyszedł kompletnie nijaki, a wręcz słaby... Te 2 występy jego w miarę dobre to przecież Cohen i Barry White.
Jordi
VIP Expert
x 1931
x 1888

Oj tam, no to 3 w kolejności - w każdym razie nie był beznadziejny jak połowa jego wykonów ;)
kubaj0
Obserwator
x 277
x 9

Post autor: kubaj0 »

W sumie racja, na jego występy i tak jeden z lepszych. ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

Post autor: Trzeciak »

Medyk24 pisze:W finale mogliby nieco zmodyfikować zasady i o tym kto wygra program oprócz jury decydowałaby także publiczność w studiu, oczywiście w stosunku 1:1, wtedy można by uniknąć ewentualnego kolesiostwa, wiadomo w zwykłych odcinkach to jest niemożliwe ze względu na skalę ocen, tak w finałowym odcinku jak najbardziej, choć faktycznie tak jak pisze @jordi powinno brać się całokształt a nie tylko końcowy występ :)
W hiszpańskiej edycji w Wielkim Finale (który jest na żywo) o zwycięstwie decydują wyłącznie głosy telewidzów. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 522
x 1297

Post autor: Medyk24 »

Pomyślałem o tym, jednak już nawet tego nie pisałem, bo na pewno ciężko byłoby zorganizować całość na żywo, chyba żeby wyemitować live tylko wyniki jak to bywało w TC czy HK. :)
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

Post autor: Trzeciak »

Nie tak ciężko. Akurat finałowy odcinek "The Voice Kids" w niemieckiej edycji jest tylko w części na żywo (ogłoszenie zwycięzcy) ze względu na obostrzenia prawne dotyczące występu dzieci w takich przedsięwzięciach. Występy dzieciaków są nagrywane kilkadziesiąt minut wcześniej i puszczane z poślizgiem. :)

Zresztą rozmowy, czy pierwszy występ (co zdarza się w wielu programach - są wcześniej nagrywane) siłą rzeczy musiałyby pójść z puszki. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Curvy Model
Junior
x 173
x 62

Post autor: Curvy Model »

Znany jest pierwszy duet finału. Stworzą go
[ Spoiler ]
, a zaśpiewają
[ Spoiler ]