[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Osiula
Obserwator

Postautor: Osiula » 13 lis 2018, 19:02

Oczywiście Zbigniew Wodecki w wykonaniu Mateusza musiał zająć połowę zwiastuna - trochę męczące się staje gloryfikowanie tego występu.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Postautor: wiatriwoda » 13 lis 2018, 19:06

7/30 sekund to połowa?

Wykon ten ma 3,9 mln wyświetleń na YT i brakuje mu niewiele by przebić Dodę i zostać najpopularniejszym wykonem w historii polskiego TTBZ na YT
Osiula
Obserwator

Postautor: Osiula » 13 lis 2018, 19:10

Ojej, no dobrze, ale jest pokazany w większej części, nie łapmy się za słówka ;) Mateusz jest jednym z finalistów - każda osoba z tej czwórki powinna być traktowana na równi, dlatego nie rozumiem, czemu jego występ jako jedyny jest tak wyeksponowany, tylko tyle chciałam przez to powiedzieć.
Bukajowaty
Obserwator

Postautor: Bukajowaty » 13 lis 2018, 20:38

Ja chyba jednak wolę by więcej czasu w zwiastunie poświęcić na Mateusza, niż na Adę. Chyba, że masz inne zdanie, to napisz ;).
Osiula
Obserwator

Postautor: Osiula » 13 lis 2018, 20:46

Jasne, Mateusz jest o wiele lepszym i ciekawszym uczestnikiem, natomiast jeśli chodzi o zwiastuny finału to mimo wszystko powinni być potraktowani jednakowo :) Bardzo podobał mi się zwiastun finału poprzedniej edycji, gdzie każdy z finalistów zapowiadał odcinek przy równoczesnym pokazaniu fragmentu jednego z jego występów. Jeśli przy okazji Ady pokazaliby, no nie wiem, choćby Adele, to świetnie by to wyszło, każdy byłby postawiony na równi, a tak mamy pomieszanie z poplątaniem.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Postautor: wiatriwoda » 13 lis 2018, 20:48

Ale możecie być spokojnie. Widzowie nie głosują, wygrany dawno już wybrany, więc w tym wypadku ma to niewielkie znaczenie, inaczej by było, gdyby wybór był na żywo w sobotę,dzięki smsom.
Bukajowaty
Obserwator

Postautor: Bukajowaty » 13 lis 2018, 21:11

Mi nie przeszkadza to dawanie wszędzie Wodeckiego. Najlepszy (a na pewno co najmniej jeden z najlepszych) występ tej edycji. Aktualnie 4 miliony wyświetleń na YT i niedługo przebije Dodę Marii Tyszkiewicz i będzie rekord (przypominam, że Marysia na wbicie 4 milionów potrzebowała 2 lat, a Mateusz niecałe 2 miesiące). Nie mówię, oczywiście, że ilość wyświetleń na Youtube jest wyznacznikiem jakości występu (Nowakowska jako Elsa chociażby). Ten występ służy producentom jako taka "wizytówka" tej edycji, i mają prawo do tego.
Wydaje mi się, że przez ten "boom" na występy Ziółki, ludzie uważają go za gorszego uczestnika. Jakoś jak o Filipie Lato, i jego Niemenie, cały internet trąbił, to nikomu to nie przeszkadzało. Dla mnie Mateusz to jeden z dwóch faworytów tej edycji - na równi z Rafałem Szatanem i naprawdę nie potrafię, na ten moment, zdecydować, który jest lepszy. Występy finałowe będą dla mnie odpowiedzią.
Osiula
Obserwator

Postautor: Osiula » 13 lis 2018, 21:23

Ja nie traktuję Mateusza jako gorszego uczestnika przez to, że wszędzie wstawiają jego występ ;) Toż to nie jego wina, a to, że poradził sobie fenomenalnie z tym zadaniem przemawia tylko na jego korzyść. Co do Filipa w roli Niemena - no tak, cały Internet trąbił, ale przypominam, że Lato dał ten występ dopiero w półfinale i nie wyskakiwał on ze wszystkich stron przez 6 tygodni. Poza tym nie pamiętam, aby finał był promowany tylko tym jednym występem lub też wykon ten był jakąś jego wizytówką.

Poza tym mam to samo, o czym mówił chyba @Liberat przy okazji naszych rankingów występów finalistów - produkcja zrobiła z tego występu zdecydowanie za duże zamieszanie i show, wykonanie Filipa było przypadkiem, więc i wrażenie, przynajmniej dla mnie, było większe. To nie są słowa krytyki w stronę Matiego, tylko w stronę produkcji, która trochę sobie to wykonanie podkoloryzowała, a wydaje mi się, że i bez tego "podziałałoby" równie dobrze :)
Bukajowaty
Obserwator

Postautor: Bukajowaty » 13 lis 2018, 21:37

Jakby Niemen Filipa był w np. 4 odcinku. to też by był wszędzie, nawet w lodówce, uwierz mi. Oczywiście tak się nie stało i możemy tylko gdybać, ale dałbym sobie rękę uciąć, że byłaby ta sama sytuacja, co z Wodeckim Ziółki (no ale ten "beast mode", którego wisienką na torcie był Niemen, włączył się Filipowi dopiero w odcinkach 7-9, a nie np. 3-6).
Jordi
VIP Expert

Postautor: Jordi » 14 lis 2018, 9:42

Jutro wieczorem dam zbiorczo wyniki głosowań dwóch ostatnich odcinków :)
Awatar użytkownika
sebastiannn
Junior

Postautor: sebastiannn » 14 lis 2018, 11:15

Punktacja za 9 odcinek:

1p - Kasia (pomimo, że nie było tragedii i zaśpiewała lepiej od Olgi Borys to jednak najniżej w punktacji. A jako jedyna zmieniała wtedy płeć)
2p - Marek (występ fajny, klimat był, ale słyszałem tylko Marka)
3p - Boogie (nie było źle, na zwycięstwo może zasłużył ktoś inny, ale nie razi mnie jego wygrana, sympatyczny człowiek, a i wokalnie się rozwinął)
4p - Ada (charakteryzacja genialna, głosowo nie było źle, ogólnie dobry występ Ady)
5p - Mateusz (pozytywny występ)
6p - Honorata (szkoda, że nie wygrała ani jednego odcinka, a mogła już w 1 odcinku za Mandarynę...)
7p - Rafał (nie schodzi poniżej swojego poziomu)
10p - Michalina (tak jak u Honoraty, szkoda że nie wygrała za Sarsę albo Donnę Summer)

Po 9 odcinkach:

1. Rafał - 58 (1, 10, 7, 6, 6, 4, 7, 10, 7)
2. Honorata - 55 (10, 6, 10, 1, 4, 5, 6, 7, 6)
3. Mateusz - 53 (5, 7, 5, 10, 5, 3, 10, 3, 5)
4. Michalina - 41 (2, 5, 2, 3, 2, 10, 1, 6, 10)
5. Ada - 38 (6, 2, 3, 5, 10, 2, 5, 1, 4) - wyżej, bo ma 10.
6. Kasia - 38 (4, 1, 6, 7, 7, 6, 2, 4, 1)
7. Marek - 32 (7, 4, 1, 2, 1, 7, 3, 5, 2)
8. Boogie - 27 (3, 3, 4, 4, 3, 1, 4, 2, 3)

Jestem w szoku, że w mojej punktacji Michalina jest w finale. Przez pierwsze 5 odcinków była u mnie nisko, ale te dwie 10 dużo zmieniły.

Moje propozycje finałowych występów:
Mateusz - Bonnie Tyler "Total Eclipse of the Heart"
Rafał - Harry Styles "Sign of the Time"
Ada - Edyta Geppert "Szukaj mnie"
Marek - Richard Marx "Right Here Waiting"

Duety:
Boogie i Honorata jako Ville Valo & Natalia Avelon "Summer Wine"
Kasia i Michalina jako Rihanna & Shakira "Can't Remember to Forget You" , tak Rihanna już była w tej edycji, ale w poprzedniej był Krawczyk dwa razy, więc czemu nie. :)
10 sezon TTBZ - SOBOTA - ok. godz. 22
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Postautor: wiatriwoda » 14 lis 2018, 13:09

Właśnie leciał zwiastun z fragmentami finału!

Na pewno pojawi się ta piosenka:

[ Spoiler ]

I chyba
[ Spoiler ]

Byłem tak zaskoczony, że odpalili drugą wersję zwiastunu już, że mało co uwidziałem :)
Bukajowaty
Obserwator

Postautor: Bukajowaty » 14 lis 2018, 13:43

Jeśli Mateusz faktycznie wybrał Arethę na finał, to ma u mnie dużego plusa. Byłem pewien, że wybierze coś podobnego do Wodeckiego i Markowskiego, bo jury to lubi, a tu nie poszedł na łatwiznę. Mimo wszystko to nie jest głupi wybór, bo facet da radę zrobić Arethę Franklin (Kaliszukowi i Grobelnemu się udało).
A ten drugi występ to zgaduję Ady? Nie chce nic mówić, ale Pussycat Dolls to nie jest dobry wybór na finał (gorszy nawet od Lady Gagi z poprzedniej edycji).
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Postautor: wiatriwoda » 14 lis 2018, 14:03

Będzie jeszcze wreszcie
[ Spoiler ]
i może
[ Spoiler ]
Bukajowaty
Obserwator

Postautor: Bukajowaty » 14 lis 2018, 14:57

TATU będzie pierwszy i najprawdopodobniej ostatni raz. Szkoda, bo lubię ten zespół. Jeśli duet, to chyba dadzą "Nas nje dogonjat", bo to najpopularniejsze. Chciałbym w tej roli zobaczyć Kasię z Michaliną, a Honoratę z Boogiem w czymś ambitniejszym.

Wróć do „Talent show”