Anime i Manga

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Anime i Manga

Postautor: Tomek » 28 wrz 2018, 22:27

Film aktorski "Alita: Battle Angel" przesunięty na 14 lutego 2019 roku. Mam nadzieję, że to tylko dla poprawy dużych oczek w CGI, a nie dla ich usunięcia :rolleyes:.

Może ma być to jakiś melodramat między Alitą, a Yugo na Walentynki? ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Anime i Manga

Postautor: Tomek » 02 paź 2018, 15:02

Co do wakacyjnych piosenek z anime zakończonego sezonu (openigu Grand Blue Dreaming) to całkiem miły letni klimacik ma OST anime Harukana Receive :). Przykłady:

Rise

Like A Sunrise

Home(Is Where The Heart Is) [Vocal Version]
Rozczarowujący jest za to fakt, że producenci zdecydowali się umieścić te wszystkie piosenki w środku anime, decydując się na średniej jakości utwory śpiewane przez aktorki głosowe w openingu i endingu. Jest to denerwujące, bo po jednym z trailerów byłem przekonany na 100%, że pierwszy z utworów będzie czołówką anime, a ten i ED były emitowane od trzeciego epizodu przez co zawód był podwójny :rolleyes:. Nawet domniemywałem, czy nie chodzi o jakieś problemy licencyjne, ale jak widać utwór istnieje nawet na soundtracku i w późniejszych odcinkach, więc nic takiego nie miało miejsca.

Co do samego anime Harukana Receive jak nietrudno domyśleć się jest o dziewczynach grających w siatkówkę plażową na wyspie Okinawa. Aż dziwię, że japońscy animatorzy tak późno zdecydowali się zrobić serię o tej tematyce, biorąc pod uwagę, jak lubią (według jakiś feministek) "uprzedmiotowywać kobiety"... dużo tutaj scen jak w starych transmisjach z Eurosportu i późniejszych skrótach Watts ;). Ale odchodząc już z żartami na bok - seria była jak najbardziej ok. Z jednej strony co prawda typowe zagwostki bohaterek anime z gatunku "Cute Girls Doing Cute Things", z drugiej - mecze i muzyka podczas nich były dość wciągające. Znalazło się nawet odrobinę miejsca na FAQ zasad i technik beach volleyaballa. Do tego sympatyczny humor głównie oparty na osobowościach (temperamencie) bohaterek - moim zdaniem najlepiej wypadł podczas 7 odcinka, gdy do klubu dołącza piąta członkini (ten opening jak z jakiegoś Love Live :D).

Jedynie ostatni odcinek jest dość rozczarowujący - [ Spoiler ], co mnie zdenerwowało tym bardziej, bo [ Spoiler ] :lol:. Nie podobał mi się też zbytnio głos Kanaty - niby pasuje do granej postaci, niemniej irytowała mnie ta "słodka jękliwość". Mimo wszystko wolę taką serię sportową niż sztucznie antypatyczne Hanebado.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Anime i Manga

Postautor: Tomek » 03 paź 2018, 23:19

"ROAD TO YOU - Hoshifuruoka no Yakusoku" (Obietnica Gwiaździstego Wzgórza) - krótkometrażówka anime będąca reklamą opon zimowych "Winter Maxx 02" brytyjskiej firmy Dunlop - są angielskie napisy.

A reklamówka tej samej firmy z ubiegłego roku - "ROAD TO YOU - Kimi e to Tsuzuku Michi" (The Road That Goes On to You)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Anime i Manga

Postautor: AtoMan » 09 paź 2018, 11:20

Tymczasem bieżąca seria KR, Kamen Rider Zi-O, zakończyła właśnie dwuczęściowy odcinek poświęcony serii Fourze… a oto, jak wytłumaczono nieobecnośc protagonistów tamtej serii :P
Obrazek
Obrazek
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Anime i Manga

Postautor: Tomek » 10 paź 2018, 20:34

Zapowiedź 47. numeru magazynu Kawaii, czyli wielkie lanie wody we wpisie i trochę informacji na okładce:

Okładka nie zachęca zbyt do numeru:
- Ghibli - studio, o którym już wszystko powiedziano (pewnie będą zdjęcia z ich muzeum i jakieś wtrącenia z wycieczki Jediego)
- Kilka nowszych tytułów sprzed kilku lat, które wszyscy znają (no może poza Aggretsuko, więc tu plus)
- brak (!) anime z ostatnich kilku miesięcy?
- Utena i Kimagure Orange - fajnie, że jest, niemniej jak wyżej - wolałbym, aby magazyn eksponował bardziej na okładce nowe tytuły niż robił deja vu z lat 90

To samo dotyczy nudnej okładki - ja wiem, że Jedi jest fanem Ghibli i Totoro, ale myślę, że fanom anime już przejadł się widok tego stworka i można było postawić na jakiś art z nowszej produkcji np. wspomnianego filmu "Twoje Imię".

Plakaty tematycznie nie w moim guście, zresztą wyrosłem z gazetowych, cienkich posterów i wolę takie rozdawane czasem w kinie (przy premierowych pokazach) na grubszym papierze , które bardziej pasują do włożenia w drewniane ramki niż do przylepiania taśmą do ściany/drzwi pokoju gimnazjalisty/licealisty/studenta ;).

Podsumowując numer do przejrzenia w Empiku, drugi raz nie kupię kota w worku ;).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Anime i Manga

Postautor: AtoMan » 10 paź 2018, 20:37

Na dodatek fakt, że "właśnie idzie do druku" to spory strzał w stopę, bo raczej nie będa mieli zbyt wiele o ramówce Polsatu Games, mimo, że wyjdą już po starcie (chyba, że jakoś się z nimi dogadali)... czyli same old :P
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Anime i Manga

Postautor: Tomek » 10 paź 2018, 20:48

W poprzednim numerze podobna sytuacja była z Dragon Ballem. Ledwo magazyn poszedł do druku, a tutaj ogłoszenie filmu o Brollym z trailerem i wypowiedzią Toriyamy :lol:.

Zresztą nie jestem pewien, na ile pan Musiałowski orientuje się w telewizji, streamingu, wydaniach Blu-ray, a nawet mang, patrząc jaki burdel był w pierwszym numerze (Waneko - największe polskie wydawnictwo z najmniejszą liczbą zapowiedzianych mang - dosłownie w każdym miesiącu :lol:). Ciekawe, czy będzie coś o swojskim Anime Eden czy Animagia.pl, czy tylko Netflix Netflix Netflix! ;)
HENSHIN!

Wróć do „Animacje”