Anime i Manga

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 260
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 28 paź 2019, 19:52

Poniżej ciekawostka i obrazki dla osób, które ukończyły 18 lat.
Nie dla ludzi o słabych nerwach ;/

W 48. tegorocznym numerze Weekly Shonen Jumpa, magazyn postanowił zaprezentować, jak w kreatywny sposób ominąć cenzurę na łamach jednej ze swoich mang. Poniżej możecie zobaczyć skany z 181. rozdziału komiksu Yuragi-sou no Yuuna-san ("Yuuna i Nawiedzone Gorące Źródła" - istnieje też 12-odcinkowe anime, jakby ktoś był zainteresowany tym dziełem ;)).

[ Spoiler ]
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 260
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 02 lis 2019, 14:10

Kończą się dwie mangi wydawane w Polsce.

1. Dnia 20 listopada w magazynie Manga Time Kirara Forward zostanie opublikowany ostatni rozdział mangi School-Live. Historia zamknie się tym samym w 12 tomach. W Polsce wydawnictwo Waneko wydało dotychczas 11 z nich pod tytułem "Szkolne Życie".
https://sklepwaneko.pl/kategoria/424-szkolne-zycie
Szkolne Życie 1.jpg
OPIS:
Yuki kocha swoją szkołę. Kocha do niej chodzić, spotykać się z kolegami i koleżankami, słuchać tego co mają do powiedzenia nauczyciele, ale jej miłość do Klubu "szkolnego życia" przebija wszystko inne. Razem ze swoimi koleżankami spędzają mnóstwo czasu w budynku szkoły (właściwie to aż ciężko sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz wychodziły na zewnątrz...). Wyjście, aby zająć się ogródkiem warzywnym na dachu lub czymś podobnym zawsze musi odbywać się w parach (ostatnio na terenie szkoły kręci się zadziwiająco dużo chuliganów i innych rozrabiaków, których należy ponoć za wszelką cenę unikać a już zwłaszcza nie dać się im złapać).

Ale nawet pomimo tego wszystkiego szkoła nadal pozostaje ukochanym miejscem dla Yuki... Pytanie tylko, czy wszystko jest takie jakim się wydaje? W końcu nawet coś na pierwszy rzut oka ślicznego i ładnego może skrywać jakiś mroczny sekret, prawda?
Seria doczekała się też anime i filmu aktorskiego (tego ostatniego nie widziałem, więc nie polecam).

Manga, która wprowadza pewną powiew świeżości do pewnego, bardzo przemielonego na całym świecie gatunku. Na pierwszy rzut oka codzienne życie szkolne słodkich, mangowych dziewczyn, niech was jednak nie zmyli ten uroczy opening...
Te "okruchy życia" mają więcej za uszami niż na pierwszy rzut oka wydaje się :lol:. Polecam czytać/oglądać bez jakikolwiek spoilerów, jest zabawnie ze względu na główną bohaterkę :D

2. Podobno w swój finalny etap wchodzi też Silver Spoon - manga od Hiromu Arakawy (autorki Full Metal Alchemist) o rolnictwie, z której dowiedziałem się więcej o hodowli niż z żadnej innej książki lub medium. Jest to możliwie najlepszy zakup mangi na polskim rynku pod względem zawartości. :D Niby kolejny shounen o gościu, który szuka drogi życiowej i jest w wieku buntu wobec swoich rodziców, ale z realistycznie przedstawianymi postaciami, ogromną ilością chmurek i humoru. Ukazujący rolnictwo takim jakim jest - w surowy sposób. Twórczyni komiksu pochodzi z wiejskiej rodziny. Za czym została mangaką i ruszyła do Tokio, ponad 20 lat przepracowała na farmie, więc wie co nie co na ten temat. :D
https://sklepwaneko.pl/kategoria/184-silver-spoon
Silver Spoon.jpg
Jedynym problemem jest to, że autorka przerywa rysowanie tego tytułu co chwilę ze względów zdrowotnych. Już pogubiłem się w tych przerwach, wlazłem na stronę Waneko i odkryłem, że pomimo, że ostatni tom kupowałem z jakieś dwa lata temu, to nadal jestem na bieżąco. :lol: Dlatego cieszę się, źe komiks wreszcie wejdzie w finał.
Silver Spoon manga.jpg
Powstały też dwa sezony anime, które też mogę z całą pewnością polecić :)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 260
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 05 lis 2019, 6:59

Cyfrowa manga Spy x Family, którą można czytać za darmo, legalnie i po angielsku na Manga Plus, odnosi kolejne sukcesy w Japonii :)
Spy Family.jpg
Wydany w dniu 4. października drugi tom sprzedał się w ponad 109 tys. papierowych kopiach podczas pierwszego tygodnia i zajął 4. miejsce w rankingu Oricon. Doliczając do tego wyniki fizyczne pierwszego woluminu, oraz dystrybucje cyfrową obydwu tomów do 10 października rozeszło się ponad 800 tysięcy egzemplarzy mangi. Mówimy tu o komiksie, który nie jest dystrybuowany w papierowym magazynie, nie ma adaptacji anime, ani skończonych 20 rozdziałów. :lol:

Sprzedaż tomów w wersji papierowej z tygodnia na tydzień do teraz. W ciągu pierwszych czterech tygodni drugi tom rozszedł się lepiej niż pierwszy w dwunastu :D
Spy x Family sprzedaż.png
Spy x Family sprzedaż.png (125.67 KiB) Przejrzano 278 razy

Dotychczas zastanawiałem, czemu na okładkach zawsze jest tylko jedna postać. Już wiem dlaczego - melanż godny przyszywanej rodziny :D
Spy x Family tomy.jpg
Teraz czekać na mamuśkę "po prawej" na trzecim tomie. :)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 260
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 06 lis 2019, 17:38

Dopowiedzenie do informacji zamieszczonej dwa posty wyżej - do końca mangi Silver Spoon pozostały jedynie 4 rozdziały. Autorka już je narysowała i wysłała do redakcji wydawcy. Na oficjalnej stronie Web Sunday pojawił się też wpis, w której wyjaśniła, skąd długa przerwa w publikacji:
Minęło wiele czasu. Przepraszam. Ostatnim razem, gdy tu pisałam, był... grudzień 2015 roku? I zupełnie jak wtedy, mamy sezon na wyciągnięcie miecza świetlnego z szafy...

Przez ostatnie kilka lat, mój mąż i dziecko zmagali się z szeregiem nieuleczalnych chorób, więc wiązało się to z wysokimi kosztami opieki zdrowotnej, papierami, procedurami i podobnymi rzeczami. Ponownie zdałam sobie sprawę z niesamowitości japońskiego systemu ubezpieczeń. I pomyślałam, że pójdę oddać krew
Źródło: https://websunday.net/backstage/arakawa/

Okładka najnowszego, 49. numeru magazynu Weekly Shonen Sunday :)
Weekly Shonen Sunday 49 - 2019.jpg
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”