Kod Lyoko

Seriale animowane z całego świata :)
Lyokoheros
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2018, 14:56

Kod Lyoko

Post autor: Lyokoheros » 15 kwie 2018, 16:41

Genialna francuska kreskówka stworzona przez studio Antefilms, a później rozwijana przez MoonScoopa, który przejąl Antefilms, obecnie w rękach Dargaudu...
O czym jest? Cóż najkrócej rzecz ujmując: o grupie nastolatków ratujących świat przed sztuczną inteligencją w wirtualnym świecie...
Brzmi może nieco banalnie, ale sama kreskówka zdecydowanie nie jest banalna.
Tajemnice z przeszłości, tajne wojskowe projekty, technologia dalece wykraczająca ponad dzisiejszą i niezwykle zaawansowany program sztucznej inteligencji - Xanę - zdolny to wykorzystać... a wszystko to spoczywa na barkach grupy nastolatków, uczniów pobliskiej szkoły z internatem.
Ta niezwykła przygoda rzuci na nich potężne wyzwanie... stawić czoła zabójczo groźnemu wrogowi, którego powstrzymać może tylko dezaktywacja wieży przez Aelitę - dziewczynę z wirtualnego świata, którą muszą chronić przed nasyłanymi przez Xanę potworami. A to wszystko przy zachowaniu całej sprawy w tajemnicy i prowadzeniu normalnego szkolnego życia, nie pozbawionego problemów...

Bohaterowie są bardzo różnorodni - od zamkniętego w sobie Ulricha, przez kipiącego energią żartownisia i kobieciarza Odda, z pozoru twardą, ale w gruncie rzeczy bardzo wrażliwą Yumi, po komputerowego geniusza Jeremiego. I oczywiście tajemniczą Aelitę, która nie wie kim jest, ale bardzo szybko możemy się przekonać, że to wspaniała osoba - która dobro innych przedkłada ponad własne.
No i cała masę innych postaci, bez wątpienia każdy będzie mógł znaleźć taką, z którą się identyfikuje.

Ciekawostką jest to, że o ile świat realny jest ukazany przy pomocy animacji 2D, stylem nieco inspirowanym anime, to już świat wirtualny został zrealizowany w 3D, co okazało się iście genialnym połączeniem...
Całości dodają też smaczku różne akcenty komediowe oraz rewelacyjna, bardzo klimatyczna muzyka.


Serial składa się z 4 serii i kontynuacji zwanej "Ewolucją" (choć), zrealizowanej przy pomocy gry aktorskiej (w realnym świecie), ale bardzo niespójnej z oryginalną serią animowaną. Istnieją też ofcjalne książki, będące jednak uniwersum alternatywnym, w Polsce oficjalnego wydania doczekały się tylko 2 z 4 tomów.
Obecnie jednak - nad czym mocno ubolewam - serial ten nie jest już emitowany, ale choć ostatni odcinek 4 serii miał swoją premierę w lutym 2008 roku(czyli ponad 10 lat temu!), to wciąż ma może i niezbyt liczny, ale nadal wierny fandom, który nie przestaje działać i tworzyć nowych materiałów.

Co więcej w fandomie jest nawet akcja petycyjna skierowana do twórców o nową, rysunkową kontynuację serii. Samą petycję można podpisywać tu.
Oczywiście, jako, że wszyscy fani w Polsce pragną też powrotu serialu do telewizji powstała akcja petycyjna skierowana do 4 największych polskich nadawców: TVP, Polsatu, TVNu i Pulsa. Co prawda nie ma zbyt dużej liczby podpisów, ale wynika to raczej głównie z tego, że większość nie wierzy w skuteczność takiego działania. Samo powstanie takiej inicjatywy pokazuje jednak, że są tacy, którym na tym zależy, dowodzą tego też komentarze wielu podpisanych.

A nawet jeśli serii nie kojarzycie... odcinki da się znaleźć w internecie, więc jest szansa to nadrobić. A naprawdę warto bo jest po prostu świetna!
Może i w pierwszej serii fabułą nie bardzo się rozwija, ale mamy za to rewelacyjne ukazanie relacji między bohaterami, a już w kolejnej serii otrzymujemy masę fabularnych nowości i niespodzianek.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 41503
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 2853
x 1220

Kod Lyoko

Post autor: Trzeciak » 18 kwie 2018, 12:49

Większość nie wierzy, bo tego typu produkcje nie wygenerują wielkiej widowni, a co za tym idzie - sporego zysku z reklam. Proste.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości