Mobile Suit Gundam Narrative

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 22 kwie 2018, 16:00

Studio Sunrise zapowiedziano na najbliższe lata trzy nowe produkcje dziejące w Universal Century - oryginalnym świecie Gundama. Są nimi anime Gundam Narrative (całkowicie nowa historia), animowana trylogia filmowa Gundam Hathaway's Flash (po podstawie depresyjnej 2-tomowej powieści z 1987 roku autorstwa Yoshiyuki Tomino - twórcy Gundama) i Gundam UC2 (nazwa robocza, określany w materiale jak jakiś aktorski serial zagraniczny będący kontynuacją Gundam Unicorn :D). Powyższy wątek dotyczy pierwszego z nich, który jest planowany na listopad 2018 roku (format produkcji nieznany, ale pewnie serial kinowy/OVA).

Zwiastun:
Oficjalna grafika:
Gundam Narrative.jpg
Akcja ma mieć miejsce w 0097 roku U.C., rok po wydarzeniach w Gundam Unicorn. Aby to lepiej nakreślić zrobiłem z nudów chronologię całego (ale tylko) głównego uniwersum Gundama - naniosłem na nie wcześniejsze i zapowiadane serie :D. Niemniej chociaż historia będzie osaczona w tym świecie prawdopodobnie nie będzie istniała konieczność znania fabuły wcześniejszych serii, może nie licząc Gundam Unicorn, który ma jedynie 7 odcinków po 60 minut (pomijając ostatni, która ma 90) :).
GUNDAM CHRONOLOGIA.jpg
Mała legenda dla tych, którzy jednak chcieli coś zobaczyć:
- boczne linie, to nie spin-offy, tylko serie dziejące się mniej więcej w tym samym czasie
- rozwidlenia to oddzielne niekanony
- większość z tych produkcji można oglądać bez znajomości innych produkcji. Wyjątkiem jest Mobile Suit Gundam, Zeta Gundam, ZZ Gundam, Gundam Char's Counterarrack, które stanowią jedną ciągłość fabularną.
- nie polecam oglądać na początku Gundam Twilight Axis, Gundam F91, G-Saviour i Gundam Reconguista in G - powiedzmy z różnych powodów nie są dobre (Gundam F91 można zobaczyć jako wstęp do komiksu Crossbone Gundam)
- zamiast Mobile Suit Gundam z 1979 roku można zobaczyć film kompilacyjne znane jako Gundam Movie Trilogy
- jeśli miałbym polecić jakieś konkretne niezobowiązujące tytuły na start to byłyby nimi Gundam 0080 - War in The Pocket (wojna z pierwszego Gundama widziana okiem dziecka z kolonii, gdzie nie ma konfliktu zbrojnego), Gundam The 08th MS Team ("wietnamski" film wojenny z mechami), 1. sezon nieskończonego na razie Gundam Thunderbolt (serial o tym, jak wojna zezwierzęca z klimatyczną muzyką w tle) - wszystkie dziejące się podczas tej samej wojny w uniwersum :D
- jeśli chce się zobaczyć wszystko to osobiście jednak polecam kolejność produkcji - piękno rozbudowanych światów ma to do siebie, że można zobaczyć, jak twórcy rozwijają/dopisują/łatają jej historię, robiąc ją barwniejszą, bardziej skomplikowaną. Dotyczy to Star Treka, dotyczy to Gwiezdnych Wojen, dotyczy to też m.in. Gundama :) A najlepiej zwykle te zabiegi obserwuje się od początku.

Opublikowany opis postaci:

Yona Bashuta
25 lat. Drugi porucznik w siłach Federacji Ziemskiej i pilot mecha Narrative Gundam. Jest przyjacielem z dzieciństwa Michelle i Rity. Był świadkiem katastrofy, którą spotkała Australię w 0079 U.C. (Gundam THE Origin, Mobile Suit Gundam).
Yona Bashuta Gundam Narrative.jpg
Michelle Luio
25 lat, doradczyni dla firmy Luio. Specjalista od przepowiadania przyszłości za pomocą wróżb bambusowych, która zdobyła pełne zaufanie świata finansowego.
Michelle Luio Gundam Narrative.jpg
Rita Bernal
25 lat, również drugi porucznik w siłach Federacji Ziemskiej i pilot mecha Phenex. Była tak jak Yona świadkiem tragedii w Australii.
Rita Bernal Gundam Narrative.jpg
Mechy:

Gundam Narrative - zaprojektowany przez Hajime Katoki
Narrative Gundam.jpg
RX-0 Unicorn Gundam 03 Phenex
RX-0 Unicorn Gundam 03.jpg
MSN-06S Sinanju Stein
MSN-06S Sinanju Stein.jpg

Mały "słowniczek" (w sumie jedno hasło), które może przydać przy oglądaniu tego czy innego serialu:

Newtype - w oryginalnym świecie Gundama człowiek posiadający nadnaturalne zdolności np. lepszą reakcję podczas pilotażu mecha czy wykrywanie i odczuwanie emocji przeciwnika (co czasem nie jest przyjemne dla Newtype w przypadku nagłego zgonu tego ostatniego). Umiejętności te nie są dokładne sprecyzowane i wcale nie muszą ograniczać się do lepszego sterowania robotami, ale wszystkie wiążą się z podbojem kosmosu przez ludzkość - osoby, które posiadają tego typu moce, urodzili się / żyli / żyją zazwyczaj w koloniach kosmicznych. Niektórzy traktują Newtype jako następny poziom ewolucji człowieka. Między innymi dlatego tutejsi naziści (co jest bardzo umowne, bo ich rywale - Federacja Ziemska to również sukinsyny) - Królestwo/Republika Zeonu - chcieli zmusić całą ludzkość do opuszczenia Ziemi.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 17 cze 2018, 19:20

"RX-0 Unicorn Gundam 03 Phenex" w wersji Destroy Mode do obejrzenia (i kupienia) jako rzeczywisty model od Bandai-a (linia "High Grade Universal Century", w proporcji 1/44):
https://www.gundamkitscollection.com/20 ... henex.html
Gundam Narrative.jpg
Gundam Narrative model Bandai.jpg
Gundam Narrative model.jpg
Ładne te złote warkocze ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 25 cze 2018, 22:36

Anglojęzyczna wersja teasera Mobile Suit Gundam Narrative wrzucona na youtube przez oficjalne Gundam.info
[ Spoiler ]
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 16 sie 2018, 14:59

Nowy teaser Mobile Suit Gundam NT - premiera: 30 listopada w 90 japońskich kinach :)
Plakat:
Mobile Suit Gundam NT.jpg
Fabuła. Jeśli ktoś nie chce sobie zaspoilerować Gundam Unicorna (poprzedniej serii), niech nie czyta opisu, tylko sobie ją nadrobi. Jak mówiłem - to tylko 7 odcinków po 60 minut (poza ostatnim, który trwa 90).
Jest U.C. 0097 - rok po otwarciu "puszki Laplace'a" (Laplace's Box). Pomimo poznania zawartości karty założycielskiej ery Universal Century - uznającej istnienie i prawa ludzi typu Newtype - reguły kierujące światem nie zostały zmienione.

Konflikt nazywany potem incydentem Laplace'a zakończył się upadkiem pozostałości New Zeonu znanego jako "Rękawy" (Sleeves). W finałowej walce dwójka pilotów Kombinezonów Bojowych* osiągnęła moce przekraczające ludzkie zrozumienie. Po tym zdarzeniu biały jednorożec (Unicorn) i czarny lew zostały wycofane, aby odsunąć poczucie niebezpieczeństwa u ludzi. Mają zostać zapomniani.

Jednak ich krewny - RX-0 Unicorn Gundam 03 - zniknął dwa lata wcześniej i teraz nagle pojawił się w sferze ziemskiej. Złoty feniks ... nazwany Phenexem.

* - po angielsku Mobile Suit - wspólna nazwa w tym uniwersum dla mechów, które kształtem wyglądają jak humanoidzi (ludzie)

Kolejne projekty i opisy postaci:

Zoltan Akkanen
27-letni pilot mecha MSN-06S Sinanju Stein i "rywal" głównego bohatera.
Zoltan Akkanen.jpg
Brick Tekuraato
Młody człowiek, który jest asystentem Michelle.
Brick Tekuraato.jpg
Luio Ūmin
Prezes Luio Firm z nowego Hong Kong - firmy, która ma wielki wpływ na rząd federacji ziemskiej.
Luio Ūmin.jpg
Iago Haakana
Porucznik dowodzący sił kosmicznych Federacji Ziemskiej i lider oddziału mobile suitów Schezar z krążownika Damascus. Przydzieleni do sekretnej misji pojmania feniksa.
Iago Haakana.jpg
Franson
Porucznik z oddziału Schezar i zastępca Iago Haakana
Franson.jpg
Amaaja
Porucznik z oddziału Schezar
Amaaja.jpg
Derao
Mlodszy porucznik z oddziału Schezar
Derao.jpg
Paberu
Najmłodszy stażem, silny porucznik z oddziału Schezar
Paberu.jpg
Taman
Chorąży sił kosmicznych Federacji Ziemskiej z oddziału Schezar
Taman.jpg
Abaev
Kapitan sił kosmicznych Federacji Ziemskiej, dowodzący okrętem Damascus
Abaev.jpg
No i dwie ważne postacie znane z tego uniwersum :)

Martha Vist Carbine
Członkinia rodziny Vist, która poślubiła założyciela Anaheim Electronics (firma produkująca mechy w tym uniwersum). Potomkini Syama Vista - człowieka odpowiedzialnego za ukrywanie prawdy o Laplace Box.
Martha Vist Carbine.jpg
Mineva Lao Zabi - sierota po rodzinie Zabi (dynastii rządzącą kiedyś Królestwem Zeona - niedawno ukończony Gundam Origin i pierwszy serial Gundama z 1979, gdzie bohaterka pojawia się jako niemowlę). Obecnie zamieszkuje się posiadłość rodziny Vist na statku wojennym Megaranika.
Mineva Lao Zabi.jpg
Nowa porcja mechów:

Dijeh
Dijeh.jpg
Jesta (z oddziału Schezar)
Jesta.jpg
Jegan D Type (zespół eskortujący)
Jegan D Type.jpg
Gustav Karl
Mech oryginalnie debiutujący w "Gundam Hathaways Flash" - opowieści z 1987 roku autorstwa twórcy Gundama, Yoshiyuki Tomino (jej akcja dzieje się mniej więcej dekadę później niż startująca obecnie seria). Robot swój debiut w anime zaliczył dopiero w 7 odcinku Gundam Unicorna z 2014 roku.
Gustav Karl.jpg
Za reżyserię animacji odpowie Shunichi Yoshizawa (Gundam Thunderbolt, odcinki Gundam Reconguista in G). Scenariusz napisał Harutoshi Fukui (autor powieściowego pierwowzoru anime Gundam Unicorn). Postacie zaprojektował Kumiko Takahashi, a ich wersję na potrzebę anime - Se Jun Kim (Mobile Suit Gundam Twilight AXIS). Za design mechów odpowiada Hajime Katoki i Eiji Komatsu. Wygląda na to, że zabrali to co najlepsze ze sztabów ostatnich lat Gundamów :D.

"27 lat przed Gundam F91" - czyżby jakiś mały prequelik do Cosmo Babylonii? :) Już w Gundam Unicorn jest pewien gość, który prawdopodobnie był też bohaterem F91.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 22 sie 2018, 13:47

Fani w Japonii parodiują niecodzienny układ postaci z ostatniego plakatu Gundam Narrative (patrz poprzedni post) :) Więcej na twitterowym hashtagu #ナラティブチャレンジ (Wyzwanie Narracyjne)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 08 wrz 2018, 23:07

Gundam.info zamieścił na youtube ostatni zwiastun "Mobile Suit Gundam NT" z angielskimi napisami :)

Przy okazji zauważyłem, że muzykę do Gundam NT robi ten sam człowiek, który komponował do Gundam Unicorn - Hiroyuki Sawano :)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 16 paź 2018, 20:25

Kolejny "preview" filmu kinowego Mobile Suit Gundam NT z angielskimi napisami :)

W tle słychać piosenkę "narrative." skomponowaną przez Hiroyuki Suwano (ścieżka dźwiękowa Gundam Unicorn) i zaśpiewaną przez piosenkarkę LiSA.

Nowy plakat filmu:
Gundam NT.jpg
Źródło: http://gundam-nt.net/

Dopełnienie obsady - jako dzieci główni bohaterowie będą grani przez innych aktorów:

Buntoku Nakamura jako Jona (8 lat)
Jona Gundam NT.jpg
Naho Yokomizo jako Michele
Michele Gundam NT.jpg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 19 lis 2018, 1:21

SawanoHiroyuki[nZk]:LiSA - "narrative" - teledysk do głównego motywu muzycznego Gundam NT:
[ Spoiler ]
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 27 lis 2018, 16:22

Nowy zwiastun Gundam NT z powyższym utworem :)
Premiera kinowa już za trzy dni... wydanie Blu-ray (czyli wtedy, gdy zachodni widz prawdopodobnie będzie mógł to obejrzeć) za około 4-6 miesięcy :rolleyes:.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 30 lis 2018, 14:17

Uprzednio wrzucony trailer, ale tym razem z angielskimi napisami :)
[ Spoiler ]
Pierwsze 21 minut filmu wrzucone przez Gundam.info w ramach promocji - są angielskie napisy, jakość 720p:
Nie oglądałem za bardzo fragmentu - nie chce sobie umniejszać przyjemności z obejrzenia kompletnej produkcji - ale trochę poprzewijałem. W drugiej połowie jest ładna walka mechów w kosmosie. Wygląda też na to, że będzie to bardzo osobista historia bohaterów (zupełnie jak następna w kolejce trylogia kinowa Gundam Hathaway's Flash :rolleyes:).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5309
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Mobile Suit Gundam Narrative

Post autor: Tomek » 13 mar 2020, 19:24

Od dzisiejszej nocy na youtube można obejrzeć cały film za darmo z angielskimi napisami - do końca marca:

Czy warto go oglądać?
1. Jeśli ktoś nie oglądał przynajmniej wcześniej Gundam Unicorna (jest na Netflixie w formie OVA, oraz telewizyjnej na Crunchyrollu - tutaj w lepszej jakości za darmo) - na pewno nie
2. Jeśli ktoś zna oryginalne uniwersum to sumie też może sobie odpuścić. :lol:. Widziałem film wcześniej i jako format kinowy bardziej mnie zawiódł niż spodziewałem się. Ani historia nie jest szczególnie ciekawa, ani postacie odpowiednio rozwinięte, aby człowiek przejmował się ich losami. Produkcja jest dowodem, że Harutoshi Fukui - scenarzysta tego filmu - powinien zostać odsunięty od oryginalnej linii czasowej. Pod jego skrzydłami UC poszło zbyt bardzo w stronę magical mecha.

Można zobaczyć dla tych kilku fajnie zaanimowanych scen w kosmosie.

Gundam.info udostępnił do końca marca także kinowe wersje serialu Gundam Thunderbolt. O tej serii już kiedyś wspominałem gdzieś tutaj na forum - polecam, historia wewnątrz świata, ale na tyle stojąca na własnych nogach, że można obejrzeć ją z "przyjemnością" ;)

"Mobile Suit Gundam Thunderbolt DECEMBER SKY" - odpowiednik pierwszego sezonu, taki trochę mroczny SF o wojennym obłędzie i próbie umoralniania wątpliwie moralnych decyzji. ;)

"Mobile Suit Gundam Thunderbolt BANDIT FLOWER" - drugi sezon, którego największą wadą jest to, że nie ma sensownego zakończenia, bo Sunrise porzucił projekt.
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości