Karakuri Circus (Le Cirque de Karakuri)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 14 paź 2018, 2:52

Anime oparte o mangę shonen Kazuhiro Fujity wydawaną w latach 1997-2006 na łamach magazynu Weekly Shonen Sunday. Za animację odpowiada studio Studio VOLN, zapowiedziano 36 odcinków. Pierwszy z nich został wyemitowany 12 października na antenach Tokyo MX, BS11 oraz udostępniony na streamingu Amazon Prime Video, gdzie też i my możemy go legalnie oglądać :).
Karakuri Citrus.jpg
Trailer:

Opening:
https://streamable.com/y2kao

Fabuła:
11-letni Masaru odziedzicza wielką fortunę po śmierci swego ojca. Jednak są ludzie próbujący odebrać mu te pieniądze wszelkimi sposobami, nawet jeśli ostatecznie musieliby go zabić. Dzieciak ucieka przed goniącymi go oprychami, którzy okazują się nie być zwykłymi ludźmi. Na ratunek przychodzi mu Narumi - cyrkowy przebieraniec mający niecodzienne problemy zdrowotne, i Shirokane - władczyni marionetek ze swoją lalką - Arleguinem.
Seria, która na razie chyba najbardziej przypadła mi do gustu z listy jesiennych nowości. Niby zwykły shonen z walkami, ale dość z niecodziennym przeciwnikami do pokonania i tłem dla historii (dyrygowane lalki na sznurkach, cyrk), tajemnicą-spiskiem na życie bohatera oraz niesprecyzowanym do końca oldschoolowym klimatem przygody, innym niż przyzwyczaiło widzów współczesne anime pełne zbyt nabuzowanych lub wręcz przeciwnie - przesadnie jękliwych chłopców. Gdy zacząłem to oglądać to myślałem, że to jakaś seria na podstawie mangi z lat 70, ale potem doczytałem, że to jednak lata 90 i początek XXI wieku. Nawet kolorystyka rysunków przypomina mi momentami czasy, gdy anime robiło się bez komputera - jak z jakieś OAV-ki lat 80:
Karakuri Citrus nostalgia.png
Karakuri Citrus rysunek.png
Może być coś z tego ciekawego :).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 20 paź 2018, 1:49

Animowana reklama magazynu Weekly Shonen Sunday z 1998 roku promująca mangę Karakuri Circus.
Inna epoka, inny styl animacji, za to te same sceny, co w pierwszym odcinku obecnie emitowanego anime, Można sobie porównać :).

Po drugim odcinku seria nadal bardzo mi się podoba. Nie ma tu silenia się na jakieś wielkie ambitne wątki, jest po prostu korporacja, która chce zdobyć bądź sprzątnąć dziecko dla kasy. Jest też para dorosłych, która chce go chronić i ma swoje powody - bardziej lub mniej egoistyczne (u Narumi to z jednej strony empatia z powodu własnych dziecięcych doświadczeń, a z drugiej - traktowanie dziecka jako leku na swe śmieszne dolegliwości).

Wydaje mi się, że będzie to taka w pewnym sensie subtelna seria familijna w świecie shonenów z bijatykami - na przemian będą rozmowy między członkami "rodziny" i powolne poznawanie okruchów z ich przeszłości, oraz - nawalanki ze złą organizacją i ich lalkami. Humor, akcja i niedający nie lubić bohaterowie, a wszystko w ciekawej animacji :lol:.
Narumi Karakuri Circus.jpg
Shirokane Karakuri Circus.jpg
No i jeszcze ten ending anime - piosenka "Marionette" śpiewana przez piosenkarkę Lozareena. Nie chce wypaść człowiekowi z ucha ;)
Lubię ten paryski akordeonik na początku utworu i momentalne przejście do właściwej części utworu :)
HENSHIN!

Wróć do „Animacje”