Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Watek poświęcony najzabawniejszemu jak dla mnie anime sezonu jesiennego 2018. Wspólna produkcja studia MAPPA, wytwórni muzycznej (jego działu filmowego) Avex Pictures i producenta gier Cygames. Seria powstała na koncepcie, nieopartym na żadnej mandze czy light novel. Zombie Land Saga nadawana jest od 4 października na antenach telewizji AT-X, Tokyo MX, Sun TV, BS11, Saga TV, TVQ, a w zachodnim świecie udostępniana na Crunchyroll. Na razie wyemitowano 8 odcinków, ma być 12, a siedem z nich obejrzałem... w niespełna dwa dni :D
Zombie Land Saga animacja.jpg

Trailer: Opening:

Fabuła:
Sakura Minamoto to młoda dziewczyna, której marzeniem jest zostanie piosenkarką-idolką. Niestety lub "stedy" na skutek pecha ginie w wypadku. Mija pewien okres czasu, a licealistka nagle budzi się w opuszczonej posiadłości. Teraz pod okiem Tatsumi Koutaro, ekscentrycznego producenta, wraz z grupką innych półżywych dziewcząt ma stać się częścią girlsbandu, który "uratuje miasto Saga"
Seria wprowadzająca trochę naturalnej świeżości w gatunek zombie i równie zgniły, ale cukierkowatością typ anime, gdzie głównymi bohaterkami jest grupa fikcyjnych, mangowych idolek (Love Live, Idolmaster, BanG Dream). Wystarczyło zamienić głupiutkie, słodziutkie dziewczynki na zielone, pociachane, rozpadające się czasami, przy tym normalnie sympatyczne bohaterki i od razu cały koncept jest lepszy w oglądaniu :D.
Zombie Land Saga kawaii.png
Fajnym pomysłem autorów jest różnorodność postaci - poza protagonistką, która nie jest doświadczona i dopiero wchodzi w świat showbiznesu, grupa składa się z byłych celebrytek pochodzących z różnych epok. Chociaż jestem zdania, że na razie seria nie wykorzystuje pełni potencjału tego konceptu (głównie służy humorowi) to są momenty, gdy dodaje to pewnego ciekawego tła. W odcinkach 6-7 widz poznaje pewne wątki z życia dwóch idolek pochodzących z innych epok (również makabryczny sposób, w jaki zginęli), ich obawy oraz różnicę w stosunku, jak powinna wyglądać ich działalność.
Zombie Land Saga Tamagotchi.jpg
Przede wszystkim jednak Zombie Land Saga to sympatyczna komedia - zabawna, choćby przez fakt, że bohaterki muszą ukrywać swój prawdziwy wygląd, a nie zawsze jest to łatwe i wystarczy chwila nieuwagi, aby wpakowali się w kłopoty (podoba mi się stosunek: charakteryzacja - sposób w jaki dziewczyny siebie widzą - jak widzą ich zwykli ludzie :D). Są też te chwile, w których można spaść z krzesła i tarzać się soczyście ze śmiechu. Takim momentem może być kręcenie reklamówki w 5. odcinku i przede wszystkim pastisz dwóch gatunków muzycznych w początkowych epizodach. Końcówka drugiego odcinka anime to dla mnie najzabawniejszy moment, jaki miał miejsce w jakimkolwiek anime w 2018 roku :D. Podoba mi się, jak z typowej sztampowej kłótni mangowych idolek wykreowała się - tu ni stąd ni zowąd - absurdalna, irracjonalna scena. Ta gęby głównej bohaterki podczas performance'u, ruchy ciała obydwu postaci, tło robione przez ich producenta. Łzy zaczęły mi regularnie wypływać z oczu jak to zobaczyłem... od tego momentu jestem zakochany w głównej bohaterce ;).
Zombie Land Saga anime.png
Pewnym elementem urozmaicający tego wszystkiego jest tło - istniejące w rzeczywistości miasto (prefektura) Saga. Seria ewidentnie jest sponsorowana przez jakieś lokalne firmy, dzięki czemu widzimy, jak działalność bohaterek powiązana z jakimiś regionalnymi imprezami czy nawet przedsiębiorstwem. Produkcja ma w sobie jakiś pierwiastek edukacyjny, a przede wszystkim jakiś taki charakter "swojski", patrząc na to, co robią dziewczyny :D Nawet ten policjant, który co jakiś czas wynurza się dla elementów komediowych wywołuje u mnie uczucie "ja jestem stąd" ;)
Zombie Land Saga  kurczaki.png
Sympatię wywołują u mnie też głosy postaci, nie są przesadnie słodkie i idealnie pasują do odtwarzanych bohaterek. Zwłaszcza super sprawą w tej kwestii jest angaż aktora do samego producenta. Tatsumi Koutaro sam w sobie nie jest jakąś zabawną postacią - ot zwykły kreskówkowy idiota wygadujący różne debilne, bezczelne kwestie - taka przeciwwaga dla bohaterek, zwłaszcza protagonistki, która stoi, a przynajmniej próbuje stać twardo na ziemi. Na szczęście mówi on głosem Mamoru Miyano - osoby, który podkładał też mowę pod Okabe Rintaro w Steins;Gate. Jeśli ktoś jest fanem tej serii i zawiódł się bardzo małą ilość klasycznego Hououin Kyōmy w zakończonej we wrześniu "zerówce", tęskni za łamanych japońskim angielskim (engrishem) to będzie świetnie bawił podczas prowadzonych tu paplanin.

Trzeba przyznać, że nawet w realu prezentuje się on dobrze w tym wdzianku - nagranie z jego prezentacji aktorek głosowych z lipca :D
Jedyne do czegoś mógłbym odrobinę przyczepić się to do CGI podczas występów bohatek - ssie on tak samo jak w innych anime tego typu, może nawet więcej, bo jak po raz pierwszy zobaczyłem animację 3D w trzecim odcinku to byłem przekonany, że to jakiś dalszy pastisz muzyczny autorów, tym razem japońskich, mangowych idolek. Jednak w następnych epizodach było to samo i trochę zrzedła mi mina, gdy uświadomiłem, że "to tak na serio". Ogólnie mam uczucię, że twórcy za bardzo nie chcieli robić muzycznego anime i dlatego totalnie olali tę kwestię. Zupełnie inna sytuacja jest z siódmym odcinkiem - gdy trochę o tym logicznie pomyśli się, to jeden z niewiele przykładów w historii tego typu anime, gdzie upiększenia w stylu "święcące się na scenie idolki" mają sens* :lol: W tym wypadku animatorzy przyłożyli się o wiele bardziej do swojej pracy - modeli, ruchu, choreografii bohaterek :).
Zombie Land Saga idolki.png
Bardzo ubolewam nad tym, że Avex Pictures jako wytwórnia muzyczna nie pozwala mi normalnie sponsorować tej serii przez kupienie tego, co zbieram, czyli muzyki z anime. Single z openingiem i endingiem z tego, co widzę nie są dostępne w żadnym japońskim sklepie internetowym, sprzedającym na Zachód. Jest to związane z dziwną polityką tej firmy, która nie chce, aby ich płyty trafiały poza granicę Japonii - od czasu Yuri on Ice taki CD Japan bardzo mało umieszcza ich tytułów w swojej ofercie, a jak jakieś znajdują się to z dopiskiem "Shipping Within Japan Only". Wielka szkoda - dla mnie (pamiątka po anime, które lubiłem) i tych dziwnych Japończyków, którzy nie chcą zarabiać na zachodnich fanach :rolleyes:.

* jest jeszcze Macross, ale jak na SciFi przystało piosenkarki używają tam holograficznych strojów
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ending serialu anime Zombieland Saga - trochę widoków z miasta Saga :) Obejrzałem ósmy odcinek tego anime i z dotychczasowo wyemitowanych jest dla mnie najlepszy :)
Zombieland Saga.jpg
Nie spodziewałem się, że tak bardzo może mnie rozczulić absurdalna historia o grupce zombi, która chcą zostać idolkami. Trzeba przyznać, że osoby odpowiedzialne za ten odcinek potrafili dobrze zagrać na emocjach widzów - nawet, jeśli będziesz miał ostatecznie na gębie uśmiech to i tak zrobi ci się przy tym ciepło w serduszku :rolleyes:.

Początek zapowiada coś smutnego - widać, że odcinek będzie poruszać kwestie przeszłości jednej z idolek i rzeczywiście takie momenty dostajemy. Problem w tym, że tym niby tragicznym scenom towarzyszy bardzo dziwaczny, jakiś taki infantylny klimat... jakby scenarzyści kpili sobie. Nagle odbiorca dowiaduje się pewnych "rewelacji" na temat jednej z postaci (natrafiłem przed oglądaniem na jakiś spoilerowy komentarz o tym na necie, więc spodziewałem się fatalnego odcinka :lol:), a po chwili jeszcze na dokładkę dostaje tak bardzo tragikomiczną śmierć tej bohaterki. Widz nie wie, czy ma w tej chwili śmiać się, czy płakać z pomysłów, na które wpadli autorzy :D.
Zombieland Saga Lily.jpg
A potem... naprawdę robi się smutno :huh:. Przeszłość bohaterki zostaje ponownie zaprezentowana, jednak z perspektywy drugiej, tym razem dorosłej osoby, która była bardziej świadoma cała sytuacji z powodu swojego wieku. Nie zaprzecza ona wcześniejszej wersji zdarzeń, ale wypełnia ona ją niuansami, czyniąc opowieść dużo bardziej sensowniejszą niż w pierwotnej narracji młodocianej bohaterki. Twórcy, aby nie robić z tego kompletnego, poważnego melodramatu, dodają odrobiny groteski do tych momentów (kwestia oszpecenia twarzy bohatera).

Wszystko kończy się bajkowym, ale pasującym jak ulał (bo tego oczekiwali widzowie) występem idolek. Piosenka jest wzruszająca, a o kompetencji animatorów niech świadczy fakt, że cała scena koncertu została wykonana w normalnym, rysowanym 2D, a nie jak we wcześniejszych epizodach CGI. To tylko podkreśla wyjątkowość tego odcinka :). Nawet pozostaje pewne pytanie po tych 25 minutach, nad którym widzowie mogą trochę podebatować, nie uzyskując jednak jednoznacznej odpowiedzi (
[ Spoiler ]
).

Przy okazji - ta cała restauracja z 5. odcinka anime Zombie Land Saga naprawdę istnieje. Nagranie z 2015 (ten gościu w okularach z filmiku przypomina postać właściciela z anime) :D Jest i kogut - reklama z 2017 roku :)
Genialny public placement. Zgadzam się z bohaterami anime - jak oglądam reklamówkę z 5 odcinka to automatycznie uśmiecham się i czuję sympatię do tego lokalu (to też kwestia humoru, jaki towarzyszył kręceniu spotu i kogutowi :D). Coś, czego nigdy nie poczułem na przykład podczas próby chamskiego sprzedania mi produktu w polskim serialu. Przynajmniej nie przypominam sobie takiej sytuacji.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wygląda na to, że budynek, w którym żyją bohaterki Zombieland Saga istnieje naprawdę :)
Zombieland Saga dom.jpg
W anime:
Zombieland Saga dom 2.jpg
Wybudowany w 1908 roku w mieście Karatsu jako siedziba lokalnego oddziału firmy Mitsubishi Gōshi Kaisha (znanej dzisiaj jako Mitsubishi Corporation), która zajmowała się budową łodzi, ubezpieczeniami i wydobywaniem surowców. Budynek został zamknięty w 2003 roku, gdy funkcjonował jako Miejskie Muzeum Historii i Folkloru Karatsu. Ponownie został otwarty w dniu 25 listopada obecnego roku dla fanów serialu, którzy mogli zwiedzić wnętrza - w dzień inauguracji miało go odwiedzić ponad tysiąc osób.
Zombieland Saga dom 3.jpg
Odwiedzający dostali ulotkę jako pamiątkę.
Zombie Land Saga ulotka.jpg
Crunchyroll zrobił też swoje porównanie innych miejsc serialu z ich rzeczywistymi odpowiednikami :D
https://www.crunchyroll.com/anime-featu ... -ingenious
Zombie Land Saga miejsca.png
Zombie Land Saga miejsca 2.png
Zombie Land Saga miejsca 3.png
Zombie Land Saga miejsca 4.png
Obejrzałem 9. odcinek anime i choć nie był tak dobry jak poprzedni to miał swoje mocne strony. Po raz pierwszy odwołano się do kwestii bliskich bohaterki, która umarła wcześniej niż te 5-10 lat temu (tym samym postać "piosenkarki" jest dużo młodsza niż jej stara kumpela i na innym poziomie mentalnym). Historia kręci się wokół Saki Nikaidou - zombie idolki, która umarła młodo jako członkini Bosozoku - japońskiego gangu motocyklowego, które największe triumfy święciły w latach 90. Jeśli ktoś oglądał anime Great Teacher Onizuka będzie wiedział, o co chodzi :D.
Zombie Land Saga Bosozoku.png
Nawet momentami odcinek odnosi się do stylu mang/anime o głośnych, kiczowatych chuliganach z tamtym lub wcześniejszych lat, i jest to bardzo zabawne :D
Zombie Land Saga Bosozoku 2.png
Ogólnie dobrze oglądało się. Całkiem fajnie prezentuje się też finał odcinka - znowu jest występ idolek, po raz kolejny zrezygnowano z żenującego CGI na rzecz rysowanych kadrów, oraz zaserwowano na wpadający w ucho nowy utwór. Jak miałem wrażenie w pierwszej połowie serii, że element muzyczny w tym anime jest tak na doczepkę od strony twórców (co najwyżej jako dobry żart), tak teraz widzę, że coraz lepiej prezentują się tego typu sceny.
Zombie Land Saga występ.png
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Bohaterki Zombie Land Saga na plakacie dołączanych do japońskiego wydania magazynu Rolling Stone, który wyjdzie 25 grudnia :)
https://rollingstonejapan.com/articles/ ... =1&e=29613
Zombieland Saga Rolling Stone.jpg
Odcinki 10-11 - za sceny takie jak z tym niedźwiedziem warto oglądać tą serię (uwielbiam te latające ciałka i legendarną dla swojej legendarności Tae Yamadę :D), tak samo jak akcja z tą łudząco znajomą sceną i muzyczką, która zwiastowała, że za chwilę stanie się coś makabrycznego :lol:
Sakura Zombie Land Saga.png
Fajny jest ten pomysł z odwróceniem osobowości bohaterki o 180 stopni za pomocą wprowadzenia u niej amnezji z życia zombie, ale jednocześnie przywrócenia jej wcześniejszych wspomnień. Tym samym widzom zaprezentowano zupełnie nową, mniej entuzjastyczną do swojego żywota Sakurę, która zdaje się być jednym z największych pechowców w historii ludzkości :lol:. Podoba mi się, jak twórców trzyma się poczucie humoru i toczą bekę z jej niepowodzeń podczas retrospekcji do cna. Dzięki czemu nie jest to tak wtórne, jak często wychodzi to w innych anime ("łuuuuuu... kolejny bohater ze smutną przeszłością"). Widz poza tym, że jakoś tam jej współczuje, ma niezłą zabawę z jej totalnego smęcenia oraz sposobów, w jaki pozostałe bohaterki na swój własny sposób próbują ją pocieszyć, a nie za bardzo im wychodzi :D.
Sakura gwiazda Zombieland Saga.png
Sakura Zombieland Saga.png
Zombieland Saga Sakura.png
Nawet ten nieszczęsny schemat z zostawieniem bohaterki, żeby użalała się sama nad swoim losem ładnie został bardzo szybko olany za pomocą przedrzeźniającego wszystkie jęki Sakury Kotaro Tatsumiego. Co w sumie też jest wynikiem liścia z 10 odcinka, więc nie jest wprowadzone od tak :D
Tatsumi Kotaro Zombie Land Saga.png
Przy okazji część jego potoku wyszła dwuznacznie ;)
Kotaro Tatsumi Zombieland Saga.png
Kotaro Tatsumi Zombie Land Saga.png
Moje ulubione anime obok "Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai" - szkoda, że nie mogę kupić muzyki z openingu i endingu tej serii, bo Avex Pictures nie chce sprzedawać ich na Zachód. Ostatnio próbowałem zakupić wcześniej wspomniane single naokoło zgłaszając do CD Japan ofertę z innego, trzeciego japońskiego sklepu (funkcja "Proxy Shopping"), już tak robiłem, gdy nie mieli jakiś starszych płyt na stanie. Moja prośba została olana :rolleyes:
status declined.jpg
Tak więc... hurra globalizm! ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Obejrzałem ostatni 12. odcinek Zombieland Saga i w sumie nie był szczególnie oryginalny - po prosty kontynuuje wcześniejszy dołek "najbardziej" głównej bohaterki - Sakury i pokazuje, jak wychodzi z niego (przy okazji przywracając jej wspomnienia).

Jedynie bardziej ciekawsza kwestia w nim to lekkie wyjawienie powodów, dlaczego Kotaro Tatsumi chce założyć zespół idolek z zombie. Przyznam, że tego domyślałem się (od początku patrzyłem na jego wiek i wyczuwałem, że bohater nieco inaczej podchodzi do protagonistki; jego zachowanie to też jakiś objaw nieleczonego przez lata aspołecznego przygrywa). Miałem też alternatywną teorię, że to on potrącił bohaterkę (patrząc na niekiedy jego jazdę :D) i z tego powodu ma wyrzuty sumienia.
Zombieland Saga Yamada Tae.png
Pomimo, że odcinek nie był zbyt oryginalny - dostałem typowy wątek zwątpienia, to i tak mnie niesamowicie mnie poruszył. Może to zasługa bardzo smutnego potworka w ludzkiej skórze - legendarnej Tae Yamady, a może... po prostu przez te 12 epizodów bardzo polubiłem wszystkie te dziewuchy. Wątek ich (niekiedy makabrycznej) śmierci dodaje pikanterii historii i dzięki temu nie odbiera się ich nastoletnich problemów jako czegoś błahego jak w innych tego typu produkcjach - Love Live, Idolmaster, BanG Dream itd, gdzie bolą momentami zęby, patrząc jak scenarzyści są mało oryginalni. Seria dzięki "różnicy epoki" ma też swoje unikalne momenty jak np. inne patrzenie na kwestie japońskich idolek dawniej i dzisiaj, kwestii prywatności gwiazdy w czasach sprzed internetu i dzisiejszych mediów społecznościowych.
Zombie Land Saga Franchouchou.png
Jednocześnie twórcy zachowali się skromnie - nie uważają się za pisarzy robiących wielką historię (shonenowy Attack on Titan, krew, patetyczne dialogi i wieczne zatwardzenie na twarzy głównego bohatera), tylko za autorów komedii o młodych dziewczętach, których po prostu czasami odpadają kończyny czy głowa. Ich dramy są przedstawiane półżartem, półserio - czasem nawet nie jest to otwarte nabijanie się jak w przypadku pecha jak u Sakury, ale małe głupotki. Na przykład: gdy pewna idolka ma doła to barykaduje się sama w jednym pokoju i zasiada tam w kącie, aby skomleć nad swym losem. Taki słodki widok nędzy i rozpaczy, na którym po jakimś czasie... zaczęły wyrastać jakieś grzybki :lol:.

Do tego dochodzi świetny klimat swojskiej okolicy. Lubię, jak w ostatnim odcinku wszyscy dotychczasowo, przewijający się przez historie epizodyczne postacie powracają nadając miejscówce tej zżytej małej, lokalnej społeczności. Podobno Koichi Watanabe - prezes firmy Cygames, głównego producenta serii) urodził się w Saga i to on zabiegał o umieszczenie tam akcji w celu promocji regionu.
Zombie Land Saga Cygames.jpg
Ogólnie jestem zachwycony - początkowo trochę obawiałem się, bo dwa pierwsze odcinki to była dobra parodia (piękna beka z metalu i rapu :lol:), a potem zmieniło się to w bardziej obyczajowe anime z niecodziennym settingiem. Jednak teraz po czasie myślę, że to była dobra decyzja. Dzięki temu anime nie stanęło w miejscu - seria dostała wiele momentów, które będzie pamiętać się nie tylko z tego, że śmiałeś jak Walduś z Kiepskich ;).

Przede wszystkim fantastyczny jest 8 odcinek przedstawiający pewien wątek z showbiznesu i to z dwóch stron (najpierw jest śmieszne, absurdalnie, potem trochę już mniej) - coś w sam raz, gdy teraz podczas świąt oglądasz film "Kevina sam w domu" i znasz tragedię, kryjącą się gdzieś tam w kącie za tą produkcją, na którą mało kto wtedy zwracał uwagę. Odcinek, którym może zainteresować się też społeczność mniejszości seksualnej. Finał jest może tani, cukierkowaty, ale łamię jednak serce dzięki wcześniejszym wydarzeniom.

Mogę spokojnie powiedzieć, że Zombie Land Saga to najlepsze anime o idolkach, jakie powstało. Nawet, jeśli nie wszystkie występy na scenie bohaterek da się oglądać (niestety ostatni odcinek powrócił do nieszczęsnego CGI), to cała otoczka jest bardzo przyjemna do oglądania).

Podobno twórcy zapowiedzieli, że to nie koniec:
https://www.animenewsnetwork.com/intere ... rs/.141119

Nie dziwie się, bo koniec ostatniego epizodu nie tylko jest otwarty, ale ewidentnie sugeruje, że bohaterki mogą mieć nowy problem :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wyszło troszkę piosenek pojawiających się w anime Zombieland Saga:

Death Musume - Youkoso Saga​ e :lol:
[ Spoiler ]

Franchouchou - FANTASTIC LOVERS
[ Spoiler ]

Hoshikawa Lily - To My Dearest
[ Spoiler ]

Franchouchou - Mezame RETURNER
[ Spoiler ]

Przy okazji odkryłem, że pod legendarną Tae Yamadę głos podkłada równie legendarna aktorka Kotono Mitsuishi, czyli Usagi Tsukino - główna bohaterka Czarodziejki z Księżyca lub jak kto woli - Misato Katsuragi z Neon Genesis Evangelion. Nie ma to jak zaangażować znaną seiyuu do odgrywania postaci, która kompletnie nic nie mówi w serii, tylko jedynie wydaje odgłosy. Taki tam fanart :lol:
Tae Yamada Sailor Moon.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wygląda na to, że można spokojnie spodziewać się drugiego sezonu Zombie Land Saga (o ile producenci nie wyskoczą z pomysłem filmu kinowego). Minimum zostało zrobione:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 30/.141675

Pierwszy wolumin wydania Blu-ray (zawierający odcinki 1-4) sprzedał się w pierwszym tygodniu w liczbie 12640 egzemplarzy (10 tysięcy w dzisiejszych czasach dla anime to sukces). W następnych siedmiu dniach ze sklepów zeszło 6985, co daje razem łącznie 19625 sztuk :).
Zombieland Saga BD vol. 1.jpeg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

To anime odkryłam przypadkowo od moich znajomych ze szkoły, udało mi się w ciągu trzech dni obejrzeć wszystkie odcinki i przyznać muszę, że mnie całkiem wciągnęło. Przede wszystkim jest to ciekawie przedstawiony pomysł połączenia idolek z zombie, historia jak i fabuła momentami śmieszna, smutna i wprost pokręcona. Z początku myślałam, że to będzie takie stand-alone anime, ale na wieść o powstaniu drugiego sezonu sprawiła, że pozostanę przy tym anime trochę dłużej.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No na razie nie ma potwierdzenia drugiego sezonu. Twórcy zapowiedzieli jedynie, że to nie koniec, więc równie dobrze może to być film kinowy.

Na szczęście zainteresowanie serią jest duże, więc liczę, że jednak producenci pójdą jednak w stronę ambitniejszą, zamiast czystego zysku. Poniżej daję wyniki "Anime General Election 2018 Grand Prize", czyli plebiscytu na najlepsze anime ubiegłego roku organizowanego wspólnie przez magazyny Animage, Animedia, Newtype, a także tzw. Instytut Badań Akiby oraz serwis internetowy Anime! Anime!.

Ogólnie:
1. Zombie Land Saga - 13.33 %
2. SSSS.Gridman - 8.98 %
3. A Place Further Than the Universe - 8,96 %
4. Laid-Back Camp - 8,54 %
5. Cells at Work! - 7,42 %
6. Pop Team Epic - 6,90 %
7. Goblin Slayer - 6,93 %
8. JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind - 4,84 %
9. Asobi Asobase - 4,17 %
10. Bloom Into You - 3,73 %

Mężczyźni:
1. A Place Further Than the Universe - 14,20 %
2. Zombie Land Saga - 10,28 %
3. SSSS.Gridman - 10,13 %
4. Laid-Back Camp - 10,09 %
5. Goblin Slayer - 6,75 %
6. Pop Team Epic - 5,16 %
7. Cells at Work! - 4,45 %
8. JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind - 4,18 %
9. Asobi Asobase - 4,10%
10. Uma Musume Pretty Derby - 3,77 %

Kobiety:
1. Cells at Work! - 17.91 %
2. Pop Team Epic - 13.05 %
3. Zombie Land Saga - 10.27 %
4. JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind - 7.17 %
5. Golden Kamuy - 5.83 %
6. SSSS.Gridman - 4.94 %
7. Asobi Asobase - 4.43 %
8. Attack on Titan (3. sezon) - 4.37 %
9. A Place Further Than the Universe - 4.28 %
10. That Time I Got Reincarnated as a Slime - 4.21 %

Konkludując - Zombieland Saga wygrało rocznik 2018. Aczkolwiek dla mnie milszym akcentem jest obecność "A Place Further Than the Universe" i "Laid-Back Camp", bo to serie z początku ubiegłego roku, więc japońscy fani mogli o nich zapomnieć, a nie pamiętają :).

Co do Cells at Work to takie japońskie "Było sobie życie" :D. Sam odpadłem po dwóch odcinkach (głównie przez brak czasu - obiecałem sobie, że kiedyś powrócę), ale przyznam, że dość zabawne anime komediowe - jeśli płytki krwi były w rzeczywistości tak słodkie jak w tym anime to każdy człowiek cierpiałby na hiperglikemię :lol:.

No i jeszcze taka głupotka - fragment programu z aktorkami głosowymi Zombie Land Saga, który był streamowany 2 listopada (z okazji Halloween). Scena rapowa z anime w wersji live :D https://twitter.com/Swaps4/status/1058375621846360064
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Anime "Zombie Land Saga" zdobyła nagrodę TAAF 2019 (Tokyo Anime Award Festival 2019) w kategorii najlepszy serial TV :D
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... -taaf-2019

Za to nagrodę na najlepszy voice acting otrzymał Mamoru Miyano, czyli tutejszy Tatsumi Koutaro :)
Mamoru Miyano Tatsumi Koutaro.jpg

Pozostałe kategorie:
Film kinowy: Detective Conan - Zero Enforcer
Oryginalna praca, scenariusz: Jukki Hanada (A Place Further Than the Universe, Love Live! Sunshine!!, Steins;Gate 0, Bloom Into You)
Reżyseria, produkcja: Yoshiaki Kyougoku (Yuru Camp)
Animacja: Hitomi Kariya (autor dostał "New Animator Grand Prix” = roczny darmowy czynsz i czesne w jakimś akademiku)
Nagroda fanów: Banana Fish

Widzę, że mam co najmniej jeden serial do nadrobienia ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zapowiedziano oficjalnie w końcu drugi sezon półmartwych idolek - Zombie Land Saga Revenge / Zombieland Saga R :evil:.
Zombie Land Saga Revenge.jpg
Powstanie nowej serii ogłosił Hakuryu - znany japoński (koreański) aktor, pochodzący z prefektury Saga. Nie wiem,co tam bredzi, ale brzmi bosko 8) "Teaser" wyemitowano podczas dzisiejszego eventu/koncertu "Zombie Land Saga LIVE IN SAGA".

Przy okazji taka ciekawostka: oficjalny art wykonany przez Makoto Yukimurę - autora mangi Vinland Saga (o której animowanej wersji założyłem ostatnio temat) i fana Zombie Land Saga - z początku lipca :D.
Zombie Land Saga Vinland Saga.jpg
Kolaboracja wzięła się także z żartów Japończyków, którzy zauważyli bardzo podobną wymowę obydwu tytułów według zapisu w alfabecie katakana, który stosuje się przy obcojęzycznych słowach*:
- Binrando Saga" (ヴィンランド・サガ)
- Zonbi Rando Saga" (ゾンビランドサガ).

* coś jak z Ketchupem, który w mowie/piśmie został Keczupem (tylko u Japończyków w wersji pisanej jeszcze dochodzi zmiana alfabetu)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Yoshinori Yamaguchi - gubernator prefektury Saga (odpowiednik naszych wojewodów :lol:) - przebrany za Kotaro Tatsumi z serialu "Zombieland Saga". Fragment programu poświęconego temu anime, który został wyemitowany na antenie TVQ Kyushu Broadcasting (stacji z sąsiedniej prefektury Fukuoka).

Cieszy mnie, że tamtejsze lokalne władze traktują w "poważny" sposób te anime jako materiał do promocji regionu, w końcu niejako taka idea za powstaniem tego serialu stała :D.
Prefektura Saga.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Reklama japońskich zupek instant "Curry Meshi" od firmy Nissin z bohaterkami anime Zombie Land Saga ^-^
Skrojona na potrzeby tego spotu piosenka ""Kagayaite (Curry Meshi ver.)" - przez autorów utworu z openingu: Yusuke Kato i Shin Furuyę :lol:. Bo nie ma nic bardziej wzruszającego niż piosenka o chińskiej zupce. ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Reklama albumu "Zombie Land Saga the Best" - składanki utworów pojawiających się w anime, która wyjdzie 27 listopada. Nowo zaanimowany klip prezentuje (jeśli nie mylę się - nową) piosenkę - "Saga Jihen", a jego akcja dzieje się na moście Chikugo River Lift Bridge:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chikugo_River_Lift_Bridge

Lista piosenek:
1:Yōkoso Saga e
2:Adabana Necromancy (Album ver.) - opening serialu
3:DEAD or RAP!!!
4:Mezame Returner
5:Drive-in Tori (Franchouchou ver.)
6:Atsuku Nare
7:Mezame Returner (Electric Returner)
8:To my Dearest
9:Saga Jihen
10: Tokkou Dance ~DAWN OF THE BAD~
11:Yomigaere
12:Flag o Hatemekasero
13:Kagayaite
14:Hikari e
15:FANTASTIC LOVERS/Iron Frill
16:Jelly Fish / Iron Frill
17:Saga Arcade Wrap / Saga Arcade Rappers
18:To my Dearest~Lily‘s practice singing~/星川リリィ
Bonusowy track:
19:Sensei! ALIVE Sensation / Minamoto sakura

W zestawie pojawi się też płyta Blu-ray z powyższym klipem.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zombie Land Saga (Zombieland Saga)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Bohaterowie anime Zombie Land Saga zapraszają na amerykański film kinowy "Zombieland: Double Tap" - wygląda na dość prostacką kampanię od Sony Pictures Japan bazującą na zbieżności tytułów.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości