Watashi ni Tenshi ga Maiorita! (Wataten! An Angel Flew Down to Me)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Post autor: Tomek » 04 mar 2019, 23:43

Proste, głupkowate, sympatyczne, słodkie jak miód... momentami komicznie "niepokojące" anime komediowe o niezbyt asertywnej, mającą kłopot z komunikacją młodej kobicie... i kilku uczennicach ze szkoły podstawowej :rolleyes:. Na podstawie mangi autorstwa niejakiego Nanatsu Mukunoki.
Watashi ni Tenshi ga Maiorita!.jpg
Animację robi studio Doga Kobo (New Game, Comic Girls, Anima Yell). Emisja ma miejsce na antenie japońskich stacji Tokyo MX, BS11, KBS, SUN, TVA, TVQ, a w "naszym świecie" można ją legalnie oglądać na streamingu Crunchyroll.

Opening:

Fabuła:
Pewnego dnia pięcioklasistka Hinata przyprowadza swoją przyjaciółkę Hanę do swojego domy. Siostra Hinaty, Miyako - studentka uniwersytetu - "zakochuje się od pierwszego wejrzenia" w Hanie. Miyako udaje się jakoś dogadać z Haną, ale jej niezdarne zachowanie i nieśmiałość sprawiają, że Hana jest nieufna. Mimo to Hana stopniowo otwiera się na Miyako, która chce zbliżyć się do niej.
Jeśli opis fabuły wydaje się wam niezręczny to nie dziwię się, bo Miyako czasem zachowuje się tak jakby miała niezdrowe ciągotki do dużo młodszej koleżanki swojej siostry. Jeśli do tego powiem bez kontekstu, że "studentka" przekupuje dziewczynki słodyczami to może zabrzmieć to jeszcze gorzej :lol:.
Wataken.png
Rzeczywiście na początku jest trochę dziwnie i bałem się, że wyjdzie z tego pewne, powtarzalne dno, jakie narodziło się w tym samym studiu sezon temu - Uchi no Maid ga Uzasugiru... tfu. Na szczęście podejrzane zachowanie Miyako można też tłumaczyć w inny sposób - jej sięgającego fanatyzmu zainteresowaniem (uwielbia szyć cosplayowe stroje i potrzeba odpowiednich modelek/ofiar dla nich ;)) i problemów z ukazaniem prawidłowo swoich motywacji - jak mówiłem wcześniej ma problemy z komunikacją i jest tak zdesperowana, że nie ma problemów z tym, żeby jej przyjacielem zostało dziecko :lol:.

Czym dłużej ogląda się to anime, tym bardziej wychodzi z tego przyjemna komedia oparta o konkretne różnice charakterowe u bohaterek. Jest Hinata - siostra Miyako, która ma fioła na punkcie swojej siostry. Mój ulubiony element tego anime - miłość siostrzana, która rozczula wprost proporcjonalnie do jej rosnącej groteskowości ;).
Wataken siostry.png
Jest Hana, która ma specyficzny gust i kocha słodkie jedzonko. Do tego dochodzi jeszcze Noa - dziewczę uważające się za kawaii i domagająca się potwierdzenia tego u wszystkich. Pojawia się też kilka innych dziewczynek, a potem jeszcze dawna "koleżanka" z liceum Miyako, która ma również niedokładnie określony stosunek do swojej "przyjaciółki", ale tym razem bardziej wymowny :lol:.

Ogólnie taka familijna, kolorowa opowieść poruszająca się na niepewnym gruncie ;). Na razie wyemitowana 8 odcinków, osobiście zacząłem sobie oglądać ją, aby odreagować Dororo - nową adaptację klasycznej mangi Osamu Tezuki, gdzie nie brak depresji, śmierci i zwykłego okrucieństwa (japoński Disney nie rysował jedynie jelonków ;)). Jako lek działa zgodnie ze słodką etykietą ;).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Post autor: Tomek » 07 mar 2019, 0:44

Zbiór wszystkich "Mya-nee" z siódmego odcinka anime "Watashi ni Tenshi ga Maiorita!" :lol:

A tutaj można obejrzeć podsumowania reszty epizodów zrobione przez tą samą osobę :rolleyes:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... YTCj_SWAIw

10-godzinna wersja muzyczna :D
[ Spoiler ]

9 odcinek - bo fanatyzm prześladowczy jest tak bardzo "kawaii" ;)
Wataken Mya-nee.png
Wataken Miyako.png
W sumie zapomniałem wspomnieć, że jest to ten z typów anime, gdzie płeć męska to "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...".
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Post autor: Tomek » 26 mar 2019, 22:25

Singiel z openingiem i endingiem anime Wataten - gdy to zamawiałem czułem się, jakbym kupował jakąś ścieżkę dźwiękową do Wieczorynki :lol:
Wataten opening CD.jpg
Tutaj można zobaczyć krótki teledysk z piosenką, jeśli lubicie oglądać dorosłe kobiety przebrane za małe dziewczynki z podstawówki :lol:.
[ Spoiler ]

Ale mniejsza o głupoty, bo właśnie jestem po obejrzeniu ostatniego 12. odcinka, a ten mnie na starcie po prostu rozwalił na łopatki pod względem formuły. Większość epizodu okazała się przygotowanym przez dzieciaki szkolnym musicalem, nawet wytwórnia FlyingDog zamieściła ten fragment w całości na youtube, aby sprzedać kolejną płytę z muzyką :D. Niestety bez angielskich napisów, więc nadal lepiej posiłkować się wersją z Crunchyroll lub "mniej oficjalnego" źródła. Ale posłuchać można...
[ Spoiler ]

Sztuka opowiada historię lesbijskiej(?) miłości między człowiekiem, a aniołem - jak można było dowiedzieć się z poprzedniego epizodu została napisana przez nauczycielkę bohaterek (czyżby do Japonii dotarła reforma edukacyjna LGBT Rafała Trzaskowskiego? ;)).

Ogólnie fabuła prosta (w końcu to miał być spektakl dzieci), ale śpiew dodaje klimatu. Szkoda, że sam pomysł wytrącił mnie z równowagi i przez większość czasu bardziej podśmiechiwałem się z samej formuły, zamiast wzruszyć się tą słodkawą, ale całkiem ładnie ukazaną dziecinną opowiastką :rolleyes:.

Końcówka epizoda także bardzo sympatyczna i zabawna - studentka zostaje "szkolną" idolką o wiadomym przydomku ;). Jak czasem miałem problem z pewnym prowokacyjnym, dwuznacznym, lekko przeginającym humorem w tym anime...
Watashi ni Tenshi ga Maiorita.jpg
...to ostatnie 25 minut wynagrodziło mi te 11 epizodów. Już przestałem patrzeć podejrzliwie na zachowanie Miyako, choć twórcy starali utrzymać ten niezręczny dysonans ;).

Niemniej i tak uważam, że dużo lepsze anime byłoby, gdyby skupiło się na Miyako i Hinacie. Ich siostrzane relacje (zwłaszcza fanatyczne zapatrzenie młodszej) były najzabawniejszą rzeczą w tej serii, więc mogli zrobić gagową serię z 11-minutowymi odcinkami i byłbym jeszcze bardziej szczęśliwszy.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Post autor: Tomek » 05 kwie 2019, 14:17

GO! GO! GO! - próbka piosenki z płyty dołączanej do drugiego woluminu wydania Blu-ray "Watashi ni Tenshi ga Maiorita!" (odcinki 5-8), który wyjdzie 10 maja.
Czyli kolejny utwór małych dziewczyn śpiewany w rzeczywistości przez ponad 20-letnie kobiety :lol:

Wyniki sprzedaży pierwszego woluminu podawałem tutaj.
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”