Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 25 mar 2019, 19:16

Anime powstające w studiu Tezuka Productions na bazie ciągle wychodzącej mangi autorstwa Negi Haruby. Emitowany od 11 stycznia na antenach japońskich telewizji TBS, SUN, BS-TBS. Na zachodzie odcinki można oglądać na serwisie Crunchyroll.
Gotoubun no Hanayome.jpg
Opening:

Fabuła:
Uesugi Futaro jest mającym fioła na punkcie nauki licealistą, jednocześnie pochodzi z rodziny przeżywającej problemy finansowe. W celu zasilenia domowego budżetu i przestania być utrapieniem dla bliskich postanawia znaleźć jakąś fuchę.

Ze względu na wyniku w edukacji zostaje zatrudniony jako korepetytor pięcioraczków z bogatego domu, a jego zadaniem jest doprowadzenie do ukończenia szkoły średniej przez każdą z dziewczyn. Problem w tym, że jego "uczennice" nie są zbyt zdolne, przede wszystkim nie traktują starań swojego "nauczyciela" zbyt serio.
Seria, które jest już w sumie na ukończeniu. Wyemitowano 11 z 12 odcinków i podejrzewam, że raczej nie powstanie drugi sezon (trzeba będzie sięgnąć po mangę, albo liczyć, że w ostatnim epizodzie wszystko zostanie domknięte oryginalnym dla anime zakończeniem). Niemniej warto o niej wspomnieć, bo to mimo wszystko całkiem przyjemna szkolna komedia romantyczna, bardziej przypominająca stylem narracji dobrą, japońską, młodzieżową dramę aktorską. Jak ktoś lubi tego typu krótkie, azjatyckie telenowele to bardzo miło spędzi przy produkcji czas. Jeśli ktoś jeszcze żadnej nie oglądał to też zapraszam :).
Gotoubun no Hanayome anime.jpg
Mi spodobała się dzięki prostej u podstaw, ale skomplikowanej w praktyce, pełnej dynamizmu relacji protagonisty z 5 siostrami. Główny bohater tego anime nie jest typem towarzyskim. W sumie to zwykły gbur, zarozumialec, któremu średnio wychodzą bliskie kontakty z rówieśnikami (nie ma przyjaciół i są oni na ostatnim miejscu jego priorytetów), a co dopiero ze zgrają związanych silnie ze sobą dziewczyn. Uczenie może dobrze mu idzie, więc ma momentami odrobinę trudności w zrozumieniu, że ktoś może być głupszy, nie pałać miłością do nauki, lub mieć inne marzenia niezwiązane ze zwykłą edukacją. Ze względu na forsę chłopak musi jednak dostosować się do nowego wyzwania, zacząć udawać koleżeńskiego, miłego. Desperata :).
The Quintessential Quintuplets.jpg
Poczatkowo bardzo mu to siermiężnie wychodzi, bo raz - nie ma u dziewczyn żadnego poważania i jest notorycznie przez nie olewany lub przechytrzany, dwa - już na początku sobie u nich nagrabia swoim charakterkiem, trzy - każda z bohaterek jest nieco inną osobą. Jedne reprezentują dojrzalsze podejście do życie, inne bardziej dziecinne, a najczęściej ich usposobienie znajduje się gdzieś po środku. Jedna dziewczyna bardziej przyjaźniej podchodzi wobec niego, traktując go przynajmniej za kolegę, z kolei następna traktuje go jako wroga publicznego numer jeden.
5-toubun no Hanayome.jpg
Ogólnie ten siostrzany kwintet stanowią (dałem spoiler, bo niektórzy może będą chcieli sami zapoznać się z dziewczętami ;)):
[ Spoiler ]

Z czasem okazuje się, że niektóre z bohaterek mają też inne oblicza (a niektóre nie :P). Protagonista, który nie tylko uczy, ale też naturalnie wskakuje w sam środek kociołku ich spraw osobistych - w ich prywatne życie, aspiracje czy przeszłość. Skoro jest to także romans, to na końcu, co jest zwiastowane na początku, powinna tu znaleźć się jego przyszła żona :D.
The Quintessential Quintuplets anime.jpg
Ogólnie seria może nieidealna, ale unika dużej ilości klisz występujących w podobnych anime-owanych produkcjach, przede wszystkim debilnych scen (pomijając jakieś małe scenki). Nie ma tu też na chama kreowania wielkich, miłosnych uniesień scen, wielkich zwrotów akcji, sztucznego dramatyzmu. Jest to przede wszystkim spokojna, licealna obyczajówka, gdzieś tam tli się romansidło dziewczynami, ale nierówno i niereguralnie. Żadnego pośpiechu w narracji, powolne prowadzenie kolejnych wątków.
The Quintessential Quintuplets animacja.jpg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3343
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: AtoMan » 26 mar 2019, 13:22

Zaskakująco udany tytuł, ale faktycznie szkoda by było, gdyby miało się to zakończyć już w tym tygodniu (a zwiastun finałowego odcinka zdaje się to sugerować) - kolejne mango do backlogu? :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 26 mar 2019, 14:33

Jak dla mnie ten zwiastun jest specjalnie taki sugestywny, dla samego wywołania zainteresowania, a tak naprawdę to jakiś sen, lub wyobraźnia jednej z postaci. Stawiam, że zakończenie będzie raczej otwarte, w końcu w najgorszym razie anime ma być reklamą mangi, a w tej nie zapowiada się z tego, co wyczytałem na szybki finał - nadal jest dość równe status quo, jeśli chodzi o dziewczyny.

Zresztą tak bardzo sugerowano nam już pewien sekret dotyczący jednej z bohaterek, , że wiadomo było, że będzie to coś innego ;).

Co do finału komiksowego mam nikłą nadzieję, że nie będzie to Itsuki - autor mógłby zdecydować się na bardziej niecausulową, mniej nudną opcję, skoro już w anime udało się wybudować podstawy pod love story z dwiema innymi bohaterkami, nie wspominając już o tym trzecim - humorystycznym zauroczeniu :lol:.

Liczyłbym na coś w stylu stareńkiego Ichigo 100 (Ike Ike 8)), gdzie autorka chyba w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że dużo więcej poświęca czasu nie tej dziewczynie, co trzeba i wypadałoby coś z tym zrobić ;).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3343
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: AtoMan » 26 mar 2019, 16:05

Równe - no cóż, nie powiedziałbym :P Niemniej znajomość dopiero się rozwija i zakończenie w takim momencie byłoby słabe, a motyw zdjęcia z przeszłości nadal nie jest rozwiązany, więc... cóż, chyba tytuł był na tyle dpbrze przyjęty, że jakaś szansa na kontynuację jest.

Z drugiej strony, drugi sezon Amagi Brilliant Park nadal nie powstał, mimo że zmieniono zakończenie anime względem pierwowzoru z myslą o kontynuacji :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 29 mar 2019, 22:24

Moja cegiełka pod drugi sezon - kupiony przeze mnie singiel z openingiem anime :)
Gotoubun no Hanayome muzyka.jpg

Spoilery...

Co do ostatniego odcinka - rozwiązano to tak jak przewidziałem - czyli wcale. Niemniej muszę oddać honory twórcom. Niby romans, ale pod jego względem umieją trzymać w niepewności niczym w jakimś thrillerze :lol:. Te dwukrotne przejście na etap ślubu sprawiło, że za drugim razem nawet myślałem, że twórcy naprawdę wyjawią imię bohaterki w ostatnich sekundach. Pomimo, że czuć było momentami tandetę - jak w postaci "kolegi" głównego bohatera i jego żony/laski do tańca w ciąży. Podejrzewam, że w pewnym momencie każdy widz spoglądał na twarz panny młodej, próbując rozkminić, kim jest. To pokazuje, jak świetny był ten koncept z jednakowymi pięcioraczkami - soczyste trollowanie imaginacjami widzów :lol:.

Przy takich anime jak ten jest zdeklarowanych poligamistą ;). Każda z bohaterek ma unikalną dla siebie osobowość, styl bycia i w sumie momentami trudno zdecydować się, komu kibicować. Do tego ładna chemia między siostrami, osobiste doświadczenia każdej z protagonistą, i człowiek wątpi, aby dało się rozwiązać to w 10 minut. Wręcz przeciwnie - chce się kolejnych 12-24 odcinków, aby jeszcze bardziej pokomplikować te związki. Tym bardziej, że ostatni ep. dał pewne wskazówki dotyczące jakiś napiętych relacji z ojcem - coś czuję, że bohaterki mają także swoje indywidualne podejścia do tatusia, co miał ukazać wątek Itsuki.

Finał, jak całe anime podniósł u mnie poziom endorfiny - nie jakimś wymyślnym humorem jak to ma miejsce w Kaguya-sama, a sympatycznymi bohaterami i brakiem bezsensownej, przesadzonej młodzieżowej dramy. Kolorowa, ciepła historia - coś, co chciało się obejrzeć/przeczytać do poduszki :).

PS Od olewania po stalking ;)
Gotoubun no Hanayome siostry.jpg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 01 kwie 2019, 12:44

Sprzedaż pierwszego woluminu anime "Gotoubun no Hanayome" w pierwszym tygodniu:
- 5508 egzemplarzy wydania Blu-ray
- 1545 egzemplarzy DVD
Gotoubun no Hanayome Blu-ray.jpg

Według lutego rankingu Oricon 8 tom mangi "Gotoubun no Hanayome" sprzedał się w 245 047 kopiach na terenie Japonii. Tutaj co nieco co o zainteresowaniu poprzednimi woluminami (widać, że nowy tom na starcie sprzedał się niemal dwa razy lepiej niż drugi na liście, nie mówiąc o miejscu w zestawieniu) - trzeba też pamiętać, że to informacje z początku marca.

Miejsca na tygodniowym Oriconie - Tom - Sprzedaż w 1. tygodniu - Sprzedaż cała - Data premiery
 • 20 - Gotoubun no Hanayome #8 - 35 401 - 245 047 - 15/02/2019
 • 41 - Gotoubun no Hanayome #7 - 19 096 - 271 134 - 17/12/2018
 • 44 - Gotoubun no Hanayome #4 - 18 340 - 303 097 - Maj 2018
 • 46 - Gotoubun no Hanayome #1 - 18 265 - 338 968 - Październik 2017
 • 47 - Gotoubun no Hanayome #6 - 18 248 - 275 426 - Wrzesień 2018
 • 49 - Gotoubun no Hanayome #5 - 18 161 - 291 560 - Lipiec 2018
Myślę, że jakaś szansa na drugi sezon jest, biorąc pod uwagę dzisiejszy popyt na wydania fizyczne w Japonii. Tylko niech przy ewentualnej kontynuacji nie zmieniają studia, bo obawiam się, że przy tej kresce może być naprawdę źle.

A tutaj można sobie kupić cyfrową wersję mangi w języku angielskim, jakby komuś nie przeszkadzała jej ulotność:
https://global.bookwalker.jp/series/165904/
Aczkolwiek BookWalker jest na tyle już ustabilizowaną firmą, że raczej plajta jej nie grozi. Chociaż ja i tak pewnie preferowałbym zwykle sprowadzenie fizycznej wersji. Mam też cichą nadzieję na wydanie polskiej wersji tego komiksu.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 12 kwie 2019, 21:12

Eiichi Kuboyama - jeden z animatorów Gotoubun no Hanayome - skrytykował scenę z 12. odcinka :D
https://twitter.com/kuboyamama/status/1 ... 6209693696
"Nieszczęsny styl sceny, który jest tak powszechny w dzisiejszych anime. Cuchnie przekopiowanym storyboardem. Wiele z nich sprawia wrażenie, jakby bohaterowie obecni na nich zostały wkopani w ziemię... nie mogli obniżyć tła i postaci z tyłu?"
animacja 1.jpg
animacja 2.jpg
animacja 3.jpg
"To nie jest tylko te anime. To błąd, który możesz zaobserwować w niemal każdej serii. W dzisiejszych czasach nie potrzebujesz uciekać się do przestarzałych rozwiązań typu „Spraw, aby bohaterowie nosili kłody”. Ludzie robią tak sceny, bo gdzieś to zobaczyli, a nie dlatego, że sami to wymyślili."
Szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na takie głupotki, chociaż zgodzę się, że takie sceny przy kuchni są powszechnie używane, łatwe do przekopiowania z innych serii, i czasem bez dbałości o detale typu "ile jest do podłogi". Ale są gorsze błędy ;).

Bardziej mi rzuciło się w oczy bardzo leniwe, nieznośne dla oka postarzenie samej siostruni protagonisty. Inna sprawa, że wszystko było przedstawione jako tak jakby sen protagonisty, więc w sumie może tam dziać się, co chce :D.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 05 maja 2019, 19:24

Podczas dzisiejszego eventu z okazji fikcyjnych urodzin bohaterek (5 maja) ogłoszono drugi sezon anime Gotoubun no Hanayome :)

Promo art wydarzenia:
Gotoubun no Hanayome urodziny.jpg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 30 maja 2019, 20:32

Pojawiła się lista najlepiej sprzedających się mang w pierwszej połowie 2019 roku - od grupy badawczej Oricon. .
 • 1. "One Piece" - Shueisha - Eiichiro Oda - 5,015,325
 • 2. "The Promised Neverland" - Shueisha - oryginalna historia: Kaiu Shirai / rysunki: Posuka Demizu - 4,180,039
 • 3. "Kingdom" - Shueisha - Yasuhisa Hara - 4,044,339
 • 4. "My Hero Academia" - Shueisha - Kōhei Horikoshi - 3,148,345
 • 5. "The Quintessential Quintuplets" - Kodansha - Negi Haruba - 2,940,013
 • 6. "Attack on Titan" - Kodansha - Hajime Isayama - 2,814,044
 • 7. "That Time I Got Reincarnated as a Slime" adaptacja mangowa - Kodansha - 2,527,807
 • 8. "Haikyu!!" - Shueisha- Haruichi Furudate - 2,451,633
 • 9. "Kaguya-sama: Love is War" - Shueisha - Aka Akasaka - 2,432,345
 • 10. "One-Punch Man" - Shueisha - historia: One / rysunki: Yuusuke Murata - 1,814,307
Ogólnie bez zaskoczeń, ale jest Gotoubun no Hanayome i Kaguya-sama: Love is War :). Do tego mangowa adaptacja That Time I Got Reincarnated as a Slime.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 01 cze 2019, 19:05

Crunchyroll zamieściło pierwszy odcinek "Gotoubun no Hanayome" na youtube (720p):
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 27 lis 2019, 23:24

Gotoubun no Hanayome piątą najlepiej sprzedającą się serią mangową w Japonii 2019 roku. Wyprzedziła m.in. My Hero Academia.

One Piece zdetronizowane po bodajże 11 latach. :D
https://www.oricon.co.jp/confidence/special/53961/7/

Top 10 (w sztukach):
1. Kimetsu no Yaiba - 12,057,628
2. One Piece - 10,134,232
3. Kingdom - 7,661,361
4. Yakusoku no Neverland - 7,454,745
5. Gotoubun no Hanayome - 5,895,000
6. Boku no Hero Academia - 5,047,574
7. Shingeki no Kyojin - 4,704,234
8. Haikyuu!! - 4,514,838
9. Kaguya-sama wa Kokurasetai - 4,096,492
10. Tensei Shitara Slime Datta Ken - 3,414,482
Manga Oricon 2019.jpg
Chyba będę musiał w końcu wziąć się za obejrzenie tego całego Kimetsu no Yaiba ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 04 gru 2019, 12:38

Manga "Gotōbun no Hanayome" kończy się wraz z 14 tomem.
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... 4th-volume

Co mnie trochę zdziwiło, bo spodziewałem, że ze względu na sprzedaż będą ciągnąć to na chama przez następne 10 tomów. Podobno pozostało jeszcze 9 rozdziałów do końca historii.

Zaspoilerowałem sobie też przypadkiem ostatni opublikowany rozdział, dość ważny dla całej historii (nie polecam sprawdzać). Oceniać obrotu sprawy w nim nie będę, bo najpierw muszę zapoznać się z dalszymi realiami po pierwszym sezonie anime. :D
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 18 lut 2020, 17:48

Za drugi sezon anime "Gotoubun no Hanayome" będzie odpowiadać Bibury Animation Studio (o jego założeniu pisałem 2,5 roku temu w tym poście). Zmieni się także reżyser - stanowisko te obejmie Kaori Fujita, zastępując Satoshi Kuwabarę. Premiera w październiku.

Teaser prezentujący postacie w nowej animacji:
W ostatnim tygodniu zakończyła się manga. W połowie stycznia jej sprzedaż miała przekroczyć 10 milionów sprzedanych tomów.

Plakat:
The Quintessential Quintuplets sezon 2.jpg

---

4 marca wyjdzie “Kore Kara mo Gotobun” - mini album z piosenkami śpiewanymi przez bohaterki serialu:
Kore Kara mo Gotobun.jpg

Tutaj macie próbkę piosenki - takie typowe j-popowe idolkowe miauczenie ;)

Mówiąc to ostatnie zdanie muszę przyznać się do wstydliwej rzeczy - kupiłem pierwszy mini album, i większość utwór jest spoko jak na character songi. :lol:
Gotoubun no Hanayome Mini Album.jpg

Pomiędzy nimi wyszedł jeszcze jeden mini album w wakacje - The Quintessential Quintuplets ~Kawaisa Max Re-Mix~.

---

Pięcioraczki z mangi/anime "Gotoubun no Hanayome" na okładce marcowego wydania Bessatsu Shonen Magazine jako członkowie Survey Corps z anime Shingeki no Kyojin / Attack on Titan / Atak Tytanów :D
Gotoubun no Hanayome Shingeki no Kyojin.jpg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 05 maja 2020, 14:10

5/5/2020 - dzisiaj swoje kolejne urodziny obchodzą pięcioraczki z Gotoubun no Hanayome. Normalnie Japończycy zrobiliby jakiś bezsensowny event z tego powodu i zaoferowaliby multum niepotrzebnych gadżetów. Z powodu jednak występujących w jeszcze większym nadmiarze koronawirusów głównie skupiono się na rysuneczkach ;)

Odliczanie... w nawiasie przy okazji ciekawostka dotycząca imion bohaterek... cały rok zajęło mi zauważenie :lol:

Itsuki - 30 kwietnia (itsu - "pięć" po japońsku)
Itsuki.jpg
Yotsuba - 1 maja (yo / yottsu - cztery)
Yotsuba.jpg
Miku - 2 maja (mi - trzy)
Miku.jpg
Nino - 3 maja (ni - dwa)
Nino.jpg
Ichika - 4 maja (ichi - jeden)
Ichika.jpg
Dzisiaj :)
Gotoubun no Hanayome 2020.jpg
Źródło:
https://twitter.com/5Hanayome_anime/sta ... 5517739009
https://twitter.com/5Hanayome_anime/sta ... 7842193411
https://twitter.com/5Hanayome_anime/sta ... 5566112769
https://twitter.com/5Hanayome_anime/sta ... 5642013696
https://twitter.com/5Hanayome_anime/sta ... 9115235330
https://twitter.com/5Hanayome_anime/sta ... 3027890181

Oczywiście same imiona jak w japońskim także coś oznaczają - można sobie znaleźć na wikii angielskiej poświęconej serialowi jak nie boi się spoilerów z zakończonej mangi. ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5410
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
Kontakt:

Gotoubun no Hanayome (The Quintessential Quintuplets)

Post autor: Tomek » 07 maja 2020, 10:23

Premiera drugiego sezonu anime "5-toubun no Hanayome" przeniesiona z października 2020 na styczeń 2021 - z powodu koronawirusa:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... nuary-2021
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości