Hitori Bocchi no Marumaru Seikatsu (Hitoribocchi no ○○ Seikatsu)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Post autor: Tomek » 09 kwie 2019, 19:16

Nowe wiosenne anime na podstawie mangi Katsuwo - autora pierwowzoru innej produkcji animowanej, dla której już na tym forum założyłem temat - Mitsuboshi Colors :). Serial jest robiony w studiu C2C, japońskimi nadawcami od 6 kwietnia są MBS, TBS, BS-TBS, AT-X, a na Zachodzie seria jest udostępniana przez Crunchyroll.
Hitori Bocchi no Marumaruseikatsu.jpg
Nagroda dla najbardziej rozentuzjazmowanego, wpadającego w ucho openingu sezonu trafia do...
Codzienne, pełne humoru zmagania dziewczynki - Hitori Bocchi ze swoimi trudnościami w kontaktach społecznych :D.

Bohaterka nie tylko nie jest dobra w rozmowach z ludźmi, ale nawet potrafi podejmować się desperackich, szalonych akcji w celu unikania takich sytuacji. Dotychczas nie musiała martwić się swoimi kłopotami, bo miała jedną przyjaciółkę - Yawara Kai, z którą mogła normalnie pogadać... jednak ta relacja stanęła pod znakiem zapytania w momencie, gdy okazało się, że koleżanka idzie teraz do innej szkoły. Ponadto dla dobra protagonistki Yawara postawiła jej jeden warunek - dopóki nie znajdzie sobie nowych znajomych we własnej klasie, nie ma prawa się z nią kontaktować.

W ten sposób Bocchi postawiona pod ścianą, musi wyjść poza strefę swojego komfortu. Układa więc swój wielki, "misterny" dopieszczony w każdym calu plan zjednania sobie koleżanek z nowej klasy i entuzjastycznie rusza na podbój gimnazjum w celu osiągnięcia swojego celu. Niestety nie zawsze wychodzi jej to jak sobie zaplanowała, a to co w teorii wydaje się jej dobrym rozwiązaniem w praktyce ma odwrotny skutek :).
Hitori Bocchi 2.jpg
Na razie wyemitowano jeden odcinek tego anime, ale coś czuję się, że będzie to taka urocza perełka nadchodzącego sezonu - taka cotygodniowa 25-minutowa tabletka euforii dostępna bez recepty ;). Głównej bohaterki nie sposób nie lubić. Jest wielką kombinatorką, która próbuje "logicznie" rozwiązać warunki postawione przez przyjaciółkę - jakby kierowała się ferdkową zasadą "tak robić, aby nie narobić".

Z drugiej - wkłada w tą czy inną akcję wiele serca i nawet zostaje za to doceniona - czasem tak jak sobie tego życzyła, a czasem nie. Ogólnie jest typem człowieka, którego przy pierwszych spotkaniach nietrudno źle zrozumieć. Do tego to chodząca gapa, w tym zakresie momentami niebezpieczna dla siebie i innych osób ;).

Niektórzy porównują tą serię i główną bohaterkę do licealistki Tomoko Kuroki z również komediowego Watamote, przy czym trzeba tu zaznaczyć, że obydwie produkcje stoją po przeciwnych biegunach. Rzeczywistość Watamote bardziej stopą po ziemi, potrafi być bardzo okrutna dla głównej protagonistki (tzn. w jej wewnętrznym miewaniu). Z jednej strony człowiek jej żałuje, z drugiej - widzi, jak bardzo przemądrzała, bezczelna czy nawet obrzydliwa potrafi być ta larwa z podkrążonymi oczami :lol:. Polecam.

PS Taka ciekawostka - imię i nazwisko głównej bohaterki w zestawieniu razem (hitoribocchi - ひとりぼっち) znaczy "całkiem sama" :D.
Hitori Bocchi.jpg
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Post autor: Tomek » 15 kwie 2019, 20:59

Ending serialu (emitowany od 2. odcinka):

To będzie chyba moja ulubiona komedia wiosny. Wszystko dzięki absurdalnej tytułowej bohaterce, która jest tak bardzo ADHD i szczera, a jednocześnie naiwna, niepojęta i zlękniona, że trudno nie toczyć z tego beki. Widać, że autor mangi ma smykałkę do gagów - w zasadzie występują one co 10-20 sekund w drugim odcinku. Czasem nawet widz będzie miał problem nadążyć za tokiem myślenia protagonistki (przynajmniej ja nie zrozumiałem, o co chodzi z tym strojem od gimnastyki) i jego mina będzie wyglądać tak :D.
Hitori Bocchi 3.jpg
Te niezręczności (scena z chusteczką), nawet gagi w gagu (uświadomienie sobie, że Bocchi wcale nie opowiada swojej kłótni Aru) czy teksty, które bez kontekstu brzmią co najmniej dwuznacznie - artyzm ze strony mangaki przeniesiony idealnie na anime :D.
Hitori Bocchi anime.png
Pojawia się na tym etapie też druga uczennica-unikat, która również jest roztrzepana, ale dla odmiany dość sprawnie potrafi ukryć swoje wynaturzone kompleksy - przynajmniej do czasu. Pada też małe nawiązanie do Mitsuboshi Colors, taki mały easter egg :).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 10
x 102
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 15 kwie 2019, 21:10

Ja się, póki co, waham - mangę dobrze wspominam, ale jak widac po endingu tam bohaterki były stylizowane na znacznie młodsze, a w anime wyglądają już na swój wiek, co w zestawieniu z ich dysfunkcjami robi nieco mniej urocze wrażenie :P Zastanowię się po drugim odcinku.
0 x
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Post autor: Tomek » 15 kwie 2019, 22:47

Dla mnie to jakoś zgodniejsze z designem wcześniejszego anime Mitsuboshi Colors (wiem, że inne studio i projektant postaci dla animacji), gdzie dziewczynki chodzili do szkoły podstawowej i wyglądały odpowiednio młodziej. W innym wypadku, przy 25-minutowych odcinkach obawiam się, że czułbym się, jakbym oglądał jakieś Lucky Star ;).

PS Dzięki serii już wiem, jakiego gifa powinienem wstawiać do postu za każdym razem, jak odpiszesz mi w tym dziale ;)
Obrazek
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Post autor: Tomek » 13 maja 2019, 0:49

Ending z szóstego odcinka :D

I jeszcze taki wideokomentarz do czwartego odcinka ;)
https://www.reddit.com/r/HitoriBocchiOf ... amv_ninja/

Pochwała dla autora komiksu za wykreowanie wersji "kawaii" zachodniego Narutarda, bądź ogólnie - japanophila :lol:. Szkoda tylko, że Sotoka nie ma tak wiele fajnych momentów, co inne postacie z tego anime - jej rola ogranicza się do asystowania Bocchi.

Piąty odcinek - poświęcony świadomej, ale zaliczającej największe wtopy Aru - był świetny, aczkolwiek mi bardziej spodobały wymysły nauczycielki w szóstym.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Post autor: Tomek » 01 cze 2019, 1:54

Don't Lose, Aru! - "podniosła" piosenka z 5. odcinka w całości :lol:

W 9. najnowszym odcinku "wielki" zwrot akcji - główna bohaterka niczym protagonistka jakiegoś battle czy sportowego shounena doczekała się rywala. Doszło do "poważnego", gimnazjalnego konfliktu ideologicznego... przynajmniej tak do tego podchodzi jedna strona ;)
Hitori Bocchi Kako.jpg
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 146
Kontakt:

Post autor: Tomek » 24 cze 2019, 14:58

Koniec serii o przerysowanej, chodzącej nieśmiałości, a także roztrzepaniu, japanofilstwie, introwertyzmie... przede wszystkich o głupiej obietnicy ;). W sumie nie mam wielkich pretensji do tego anime w kwestii humoru - czasami troszkę za bardzo starała się być zabawna (ninja), ale tak poza tym spełniła zadanie lekkiego rozweselacza. Tylko czoło trochę boli od robienia facepalmów ;).
hitori bocchi kamuflarz.jpg
Najlepsze momenty w ostatnim odcinku? Sprawa filmu na Blu-rayu i późniejszy tryb zanegowania swojej wpadki przez Kako... klasowa tsundere :lol:. Nie widzę potrzeby kontynuacji w formie anime (mangę kiedyś przeczytam), ale swoje do niej dołożyłem ;).

- singiel z openingiem anime i piosenką "Don't Lose, Aru!" :D
hitori bocchi opening.jpg
- singiel z obydwoma endigami serii:
hitori bocchi ending.jpg
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”