Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
tarmichal
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 27 mar 2021, 9:59
x 21
x 34

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tarmichal »

Jeden z już kultowych seriali animowanych dla dorosłych który został stworzony przez Matta Groeing'a (twórca Simpsonów), w Polsce serial był emitowany na TV4 (2000-2003), SCiFI Universal (2008-?), Universal Channel (2009-?), VIVA Polska (2012-2014), Comedy Central (2012-2015), MTV Polska (2013), FOX Comedy (od 2021). Serial opowiada o dostawcy pizzy Fry'u który przez przypadek przenosi się w czasie do roku 2999, spotyka w nim jednooką kosmitkę Leelę, robota Bendera oraz prezesa firmy Planet Express swojego praprapra...pra-bratanka Huberta Farnswortha. Fry znowu zostaje dostawcom wraz Leelą i Benderem ale tym razem w firmie kurierskiej swojego praprapra...pra-bratanka. W 2013 roku serial został anulowany przez Comedy Central (?) i tym samym zakończył się na 7 sezonach, 140 odcinkach, 5 filmach pełnometrażowych.
A wy jakie macie zdanie na temat tego serialu? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
tarmichal
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 27 mar 2021, 9:59
x 21
x 34

[TV4/SCIFI Universal/Universal Ch/VIVA Polska/MTV Polska/Comedy Central/FOX Comedy] Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tarmichal »

Serial ma powrócić z nowymi odcinkami, ostatni odcinek w amerykańskiej stacji Comedy Central wyemitowano 4 września 2013 roku.
Źródło: fanpage serialu
Edit: już dostępne na Hulu podobno
Edit2: premiera jednak w 2023 roku
Obrazek
Awatar użytkownika
tarmichal
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 27 mar 2021, 9:59
x 21
x 34

[TV4/SCIFI Universal/Universal Ch/VIVA Polska/MTV Polska/Comedy Central/FOX Comedy] Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tarmichal »

Jak donoszą różne media, John DiMaggio może nie powrócić do roli Bendera.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Z tego co się dowiedziałam John DiMaggio sprzeciwił się ofercie, którą rozszerzono również na Katey Sagal i Billy'ego West'a.
Hulu i 20th Television Animation wyjechali do West'a, Sagal i DiMaggio w tym samym czasie w zeszłym roku, aby rozpocząć negocjacje. To jest przykład „uprzywilejowanych narodów”, co jest dość standardowym procesem negocjacyjnym w dziedzinie animacji, który ma na celu takie samo wynagrodzenie dla stałych bywalców serialu. Celem było zamknięcie tych umów przed skontaktowaniem się z innymi aktorami głosowymi z oryginalnego serialu.

Według źródeł oferta została rozszerzona na wszystkich trzech aktorów. West i Sagal przyjęli. Zespół DiMaggio tego nie zrobił, postrzegając go jako niską i nie konkurencyjną dla rynku lub dziedzictwa Futuramy. Jedno ze źródeł sugeruje, że proces faworyzowanych narodów rozpadł się, gdy West i Sagal przyjęli ofertę bez konsultacji z DiMaggio. Inne źródło obala ten pogląd.

Strona DiMaggio zaproponowała bardziej konkurencyjne cytaty, ale niektóre źródła sugerują, że rozmowy ze studiem zakończyły się w listopadzie i od tego czasu nie posuwały się naprzód.

Poszukiwania aktora głosowego na zastępstwo wciąż trwają, a oferta powrotu DiMaggio pozostaje na razie na stole, jak dowiedział się EW. Studio nie chce płacić DiMaggio więcej niż Westowi i Sagal, co przyczynia się do zastoju.

Fani Futuramy zauważyli nieobecność DiMaggio w ogłoszeniu o odrodzeniu, a aktor promuje te nastroje w mediach społecznościowych, z których niektóre proponują bojkot nowego sezonu. DiMaggio jest nadal chętny i dostępny do powrotu jako Bender, zakładając, że uda się osiągnąć zadowalającą umowę. Oryginalne gwiazdy i ekipa Futuramy również chcą, aby wrócił, według źródeł.
https://ew.com/tv/futurama-john-dimaggi ... l-for-now/
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

John DiMaggio wypowiedział się w sprawie wynagrodzenia:
"Bender jest częścią mojej duszy i nic w tym nie powinno być lekceważące dla fanów ani mojej rodziny Futuramy" – napisał w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze we wtorek wieczorem i oznaczonym jako Aktualizacja: #bendergate. "Chodzi o szacunek dla samego siebie. I szczerze mówiąc, jest się zmęczonym branżą, która stała się zbyt korporacyjna i wykorzystuje czas i talent artystów."

"Dla jasności, nie sądzę, że tylko ja zasługuję na wyższą zapłatę, myślę, że cała obsada powinna" – napisał DiMaggio. "Negocjacje są naturalną częścią pracy w showbiznesie. Każdy ma inną strategię i inne granice. Ich "cena". Niektórzy przyjmują oferty, niektórzy trzymają się swoich pozycji".

Po podziękowaniu wszystkim "za miłość" DiMaggio dał fanom nadzieję, że impas z 20th Television Animation studia "Futuramy" zostanie rozwiązany.

"Wciąż mam nadzieję na najlepsze" – powiedział.
https://deadline.com/2022/02/john-dimag ... 234934671/
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Dobra wiadomość, John DiMaggio wraca do roli Bendera.
Wiadomość, która pojawia się trzy tygodnie po ogłoszeniu, że Futurama prawdopodobnie wróci bez DiMaggio zmobilizowało fanów, którzy zabrali się do mediów społecznościowych, aby pokazać swoje wsparcie za nim, używając #bendergate. DiMaggio odniósł się do tego hashtagu w swojej notatce do fanów dwa tygodnie temu oraz w swoim oświadczeniu o swoim dzisiejszym powrocie do programu.

Podczas gdy oficjalne ogłoszenie o wznowieniu Futuramy przez Hulu i 20th Television Animation w zeszłym miesiącu wskazywało, że rola Bendera zostanie powierzona komuś innemu, tak się nigdy nie stało. Producent wypełnił i przeczytał część podczas pierwszego stołu czytanego, gdy studio i DiMaggio mieli nadzieję, że uda się osiągnąć rozwiązanie.

"WRÓCIŁEM, ZŁOTKO! Jestem tak cholernie wdzięczny za miłość i wsparcie zarówno fanów, jak i kolegów przez cały ten czas (zwłaszcza mojej żony Kate) i nie mogę się doczekać powrotu do pracy z moją rodziną Futuramy" – powiedział DiMaggio.

"Od momentu przesłuchania Johna DiMaggio w ubiegłym stuleciu wiedzieliśmy, że mamy naszego Bendera", powiedział Groening. "Więc gratulacje dla wszystkich w Futuramie. Wszyscy wróciliśmy, kochani!"

Nie jest jasne, czy powrót DiMaggio wiąże się z podwyżką płacową – słyszałem, że w najlepszym razie była minimalna – ale obie strony są zadowolone z osiągnięcia porozumienia, podają źródła.
https://deadline.com/2022/03/john-dimag ... 234968435/
Awatar użytkownika
tarmichal
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 27 mar 2021, 9:59
x 21
x 34

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tarmichal »

Wszystkie sezony Futuramy będą dostępne na start w Disney+.
Awatar użytkownika
tarmichal
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 27 mar 2021, 9:59
x 21
x 34

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tarmichal »

Tak jak pisałem, Futurama pojawiła się na start w D+. Do 6 sezonu jest dubbing VIVY a dalej lektor.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Wpadł zwiastun nowego sezonu, premiera 24 lipca:

Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Pełniejszy zwiastun nowego sezonu:
Awatar użytkownika
tarmichal
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 27 mar 2021, 9:59
x 21
x 34

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tarmichal »

Potwierdzone zostało również że nowy sezon pojawi się 24 lipca na Disney+.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Futurama - Przygody Fry'a w kosmosie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości