Simpsonowie

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Ostatnio przypomniałem sobie mocno podkurzony film o Simpsonach i mimo wszystko nadal mnie śmieszy. Kapitalna fabuła i dialogi po prostu super. I wreszcie zrozumiałem o co chodzi z tą reklamą Foxa i Are You Smarter Than a 5th Grader? - teraz mnie to naprawdę rozśmieszyło :D no i żałuję że nie mamy Foxa w Polsce.

Fajna była też piosenka Homera Spider- Pig :D

A wam jak podoba się ten film?
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Simpsonowie

Post autor: Tomala »

Fajnie że ta kultowa kreskówka pojawiła się w końcu z dubbingiem... Szkoda tylko, że realizatorzy polskiej wersji nie przyłożyli się za bardzo do tego... Z początku ciężko się to słuchało, ale idzie się przyzwyczaić...
Szkoda, że nie wszystkie żarty zostały tak fajnie przełożone... Ogólnie to idzie się przyzwyczaić do Simpsonów PL i warto oglądać ten serial...;)
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

Najgorszy był Simpsonowy dziadek w ogóle nie wiadomo było o co mu chodzi podczas ataku w kościele. w języku Angielskim było słychać idealnie. Ipaaaa!
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Simpsonowie

Post autor: Krewetka »

Wole ogladac Simpsonow z lektorem w C+ niż Pulsie. Jakos lekor (wersja) ma w sobie to "coś". ;)
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Simpsonowie

No wersja z dubbingiem, gdyby była robiona na zlecenie c+ to też by miała to COŚ...;) Głos dziadka rzeczywiście fatalny... razi niechlujstwo aktorów i reżysera... Tego drugiego szczególnie bo kto daje młodo brzmiący głos Pawła Burczyka - dla starego gościa - dyrektora fabryki, w której pracuje Homer... W ogóle niektórzy aktorzy sprawiają wrażenie jakby byli zza wschodniej granicy...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

Hmmm.... chyba nie do końca Tomala K się rozumiemy. Ja mówiłem o FILMIE a nie Serialu ale jeśli macie ochotę to możemy tu gadać o Simpsonach emitowanych na Pulsie.

Dzisiejszy odcinek był fajny ale jakoś Homer za bardzo zaciąga na Ukraiński - ma dziwną manierę. Jedyną wadą dzisiejszego odcinka było dla mnie to jak zrealizowano krzyki kiedy bohaterowie spadali z urwiska. Dziwnie to brzmiało jakby krzyczeli a nie mogli. I denerwują mnie tłumaczenia kontekstowe różnych tabliczek itp. nie zawsze idzie to przeczytać. Mógł by to robić lektor.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Simpsonowie

Chyba rzeczywiście się nie zrozumieliśmy...;) Co do filmu to rzeczywiście świetny był... A polska wersja to to co się nazywa profesjonalnym dubbingiem...:) Majstersztyk... Świetni aktorzy o głosach zbliżonych do wersji oryginalnej i świetnie przeniesiony na nasze teksty...Film warty obejrzenia nawet kilka razy.
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

Simpsonowie

Post autor: Artu »

cmabb: To nie była reklama "Are you smarter than a 5th grader" tylko "Are you smarter than a celebrity". ;) Co do Simpsonów na Pulsie, nie zwracam uwagi na dubbing, tylko na to że kanał jest za free, dostępny z mojej ulubionej antenki (:P), no i jeszcze że nie przerywają reklamami ;)

Dla mnie najlepsze na początku: "Nie ściągnę tego filmu nielegalnie" :D
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

Rzeczywiście Artu. Tylko zostało to przetłumaczone na: Czy jesteś mądrzejszy od ważniaka. Ciekawe dlaczego?
Pulsowy dubbing znacznie się poprawia - myślę że to kwestia czasu i przyzwyczajenia.
Ipaaa!
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

Simpsonowie

Post autor: Artu »

To chyba oglądałeś inną wersję :D W tej co ja oglądałem było "Oglądaj Jak oni się mądrzą, co środę na Foxie. Tak, teraz nawet w kinie zapowiadają telenowości".
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

A właśnie na napisach w oryginalnej płycie pisze: "Czy jesteś mądrzejszy od ważniaka, co środę na Foxie. Tak, teraz nawet w kinie zapowiadają telenowości". Może tak było w dubbingu bo ja oglądałem w oryginalne z napisami :D
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Simpsonowie

Post autor: Krewetka »

Znalazlem zajefajny fragment filmu: http://pl.youtube.com/watch?v=b7_6sLQG174
Bart i whisky :D
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

Heh najlepszy jest Spiderpig:
http://pl.youtube.com/watch?v=714-Ioa4XQw

a jeszcze lepsza scena w kościele: ten tekst o komórkach na początku wymiata no i Ipaaa!
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Simpsonowie

Kilka odcinków tego serialu z polskim dubbingiem, a wygląda na to, że twórcy polskiej wersji językowej już zmienili aktora podkładającego głos Homerowi...;) hehe
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

Owszem zmienili na lepsze - tłumaczenie też jest fajne. Można było się przekonać o tym oglądając piątkowy odcinek specjalny na Hallowen. Akurat minus dla stacji, że pokazała to we wrześniu ale pewnie uznali to za głupie amerykańskie święto więc idzie to zrozumieć.

Wydaje mi się, że gdyby Simpsonów zaczęła pokazywać w takim kształcie Czwórka lub Siódemka to wielu z was pisało by tylko o drobnych nie dociągnięciach a jak emituje ten serial Puls to wiadomo - zmiażdżyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”