Simpsonowie

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Simpsonowie

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

cmabb pisze:Wydaje mi się, że gdyby Simpsonów zaczęła pokazywać w takim kształcie Czwórka lub Siódemka to wielu z was pisało by tylko o drobnych nie dociągnięciach a jak emituje ten serial Puls to wiadomo - zmiażdżyć.
Zgadzam się... Dziwi fakt, że tak fajna ramówka TV PULS nie przełożyła się zbytnio na zwiększenie oglądalności... Nie rozumiem tego, ale tak jest jak piszesz... Może polega to na jakimś podświadomym przywiązaniu do stacji...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 29

Simpsonowie

Post autor: Kamil »

Puls Simpsonami pokonał Siódemkę i Czwórkę bo udział TVN7 wyniósł 0,53 %., a TV4 0,55 %. Puls miał 0,59% widzów więc jest liderem w drugoligowych stacjach tv.

Myślę, że po prostu stacji lepiej pomogła by zmiana nazwy a nie pieprzenie dyrdymałów o budowaniu mocnej marki Puls. We wszystkich prospektach reklamowych firm które sprzedają dekodery, kablówek jest nadal postrzegana jako stacja katolicka - a taka już nie jest. Nie wiem co oni przyczepili się tak tej nazwy Puls. Współczesny odbiorca lubi laickie media, a jeżeli chce coś religijnego włączy sobie Religię tv lub Trwam. Nie mówię że to musi być FOX ale jakaś zwykła nowa nazwa i już od razu inaczej się na to patrzy.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

Simpsonowie

Post autor: Artu »

A o tym słyszeliście? :D
Homer Simpson na monetach euro
Bezczelność fałszerzy nie zna granic. Nawet nie silili się na to, żeby podrobić monetę z podobizną hiszpańskiego króla Juana Carlosa. Zamiast jego portretu na monecie wybili... głupkowatą twarz bohatera kreskówki - Homera Simpsona. Nie wiadomo jeszcze, ile osób padło ich ofiarą.

Właściciel sklepu ze słodyczami długo przecierał oczy ze zdziwienia, kiedy w jego ręce wpadła moneta o nominale jeden euro z Homerem Simpsonem.

Monetę znaleziono w mieście Aviles. Po jednej stronie widnieje na niej Homer, po drugiej, jak na euro przystało, jest mapa Europy.

Właściciel sklepu nie ma wątpliwości, że moneta to dzieło profesjonalistów. Jest porządnie wykonana i sprawia wrażenie autentycznej. Tylko ta twarz.

Czy sklepikarz czuje się oszukany? Niekoniecznie. Na pewno znajdą się tacy, którzy odkupią od niego fałszywkę za znacznie więcej niż 1 euro. Już oferowano mu za nią banknot - 20 euro, ale sklepikarz nie poszedł na taka wymianę.
Obrazek

Źródło: http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/art ... _euro.html
Tylko Homer trochę dziwnie wygląda na tej monecie ;)
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Simpsonowie

Tak jak przypuszczaliśmy dubbing polskiej wersji się bardzo polepszył i fajnie się to ogląda... Ale z początku to tragedia była...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Simpsonowie

Wiecie coś na temat, czy przerwano emisje tego serialu? Bo dziś Simpsonowie nie lecą...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Kontakt:

Simpsonowie

Post autor: Ali »

Emisja Simpsonów na Pulsie została przerwana.

Więcej informacji tutaj: http://satkurier.pl/news/44017/tv-puls- ... mowce.html
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Simpsonowie

Post autor: Ice »

Pisaliśmy już o tym w temacie ''TV Puls''. Naprawdę.

PS. Czemu cytowałeś tekst z Media2 a potem zastąpiłeś go linkiem do SK?
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Kontakt:

Simpsonowie

Post autor: Ali »

Bo najpierw napisałem że jest o tym napisane na Media2, a jak wszedłem na stronę żeby się upewnić czy jest to nie zauważyłem artykułu.
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
psycho_Zofia
Użytkownik

Simpsonowie

Post autor: psycho_Zofia »

Simpsonowie dali rade i na dużym ekranie. Złego słowa nie powiem ;) Preferuje wersje bez lektora.
betyn
Użytkownik

Simpsonowie

Post autor: betyn »

Z lektorem czy bez - oby bez dubbingu :/
ketchup
Użytkownik

Simpsonowie

Post autor: ketchup »

Piszcie co chcecie, ale dubbing na Pulsie stał w moim przekonaniu na wysokim poziomie, szczególnie od trzeciego sezonu. Dla mnie lektor zabija ten serial, praktycznie bez emocji, oczywiście dubbing to nie to samo co oryginał, ale naprawdę przyjemnie się go słuchało. Trzymam kciuki, ze może nie długo znów zobaczymy, 'TS' na jakiejś polskiej stacji, bo chyba odbywa się jakiś przetarg.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 304
Kontakt:

Simpsonowie

Post autor: Tomek »

Post zainspirowany ostatnim wydaniem podcastu Medialni, prowadzonym częściowo przez naszym forumowych kolegów. Co prawda nigdy nie oglądam go w całości (wypadłem z obiegu i aktualnie moje zainteresowanie mediami w Polsce jest znikome), ale powiedzmy, że "Podróże Medialne" co jakiś czas zaliczę. W ostatnim odcinku panowie wspomnieli o emisji Simpsonów w TVP3 Katowice na początku lat 90. Oto pamiątka po tym okresie, lub już po emisji na głównym TVP.

Pozostałości graffiti namalowanych nielegalnie na wiadukcie kolejowym, znajdującym się na ulicy Kościuszki w Katowicach - na drodze od Piotrowic (dzielnica).

Od lewej strony:
Simpsonowie Katowice.jpg
Od prawej:
The Simpsons Katowice.jpg
Rysunki sięgają co najmniej połowy lat 90 (przynajmniej wtedy po raz pierwszy je zobaczyłem). Co prawda nie są one szczególnie ładne, a zdjęcia z Google View pochodzą z 2014 roku (sam mniej więcej wtedy ostatni raz je widziałem), więc może ich już tam nie ma. Mimo to jestem pod wrażeniem, że tak długo nie remontowano tego "mostu" i tym samym tak długo te malowidła przetrwały. Moje pierwsze wspomnienia o Simpsonach, obok emisji w TVP1 :rolleyes:

Mimo wszystko bardziej emisję tej kreskówki pamiętam z Fox Kids, gdzie leciały pierwsze sezony z lektorem. Podobno serial zdjęto z anteny po skargach rodziców, co mnie już wtedy bawiło, bo produkcja nie była szczególnie jakoś nieodpowiednia dla dzieci (w przeciwieństwie do Krowy i Kurczaka, Jam Łasicy, Laboratorium Dextera, Atomówek. Chojraka... na Cartoon Network). Za to miała dużo lepszy humor od ówczesnych kreskówek na Fox Kids oraz dużo elementów popkulturowych, które nawet jako młody człowiek oglądający bajeczkę dekadę później wyłapywałem :)

Po usunięciu Simpsonów z FN nigdy nie interesowałem szczególnie tą produkcją. Jedynie zaliczyłem jeszcze film kinowy z 2007 roku oraz pilot i kilku odcinków pierwszego sezonu, po których stwierdziłem, że to humor już nie dla mnie ("zbyt grzeczne to, wolę South Park i Family Guy" :D). Widziałem też z pół odcinka wersji z dubbingiem Pulsu, który z miejsca wyśmiałem. I tyle - teraz głównie kojarzę serial z fragmentów (jak ten z Miyazakim, pokemonową epilepsją czy Trumpem jako prezydentem :D).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 128
x 267

Simpsonowie

Post autor: Direct »

Dubbing Pulsowej wersji był dosłownie z odcinka na odcinek coraz lepszy. Nie mówię, że bezwzględnie dobry, ale z tendencją wyraźnie wzrostową.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 337
Kontakt:

Simpsonowie

Post autor: AtoMan »

Tak, warto było zaglądać na forum fanów Simpsonów - Mikołaj Klimek wpadł tam zanim wyemitowano odcinki, w których przejął rolę Homera i przedstawił kilka ciekawostek z produkcji. Mówiąc krótko - był niezły kierat, dialogi pisały sekretarki, a nagrania odbywały się bez powtórek (w ostatnim wyemitowanym odcinku jedna z aktorek ani razu nie wypowiedziała poprawnie imienia "Woodrow" :P) w wielogodzinnych sesjach ;)

Faktem jest, że wersja z Szydłowskim była strasznie nużąca. Dubbing, mimo wielu słabości, nadał jej życia.
dość
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 128
x 267

Simpsonowie

Post autor: Direct »

Z tego, co czytałem na tamtym forum, nagrywali we włoskich studiach, bo w Polsce nie było tak szybkich terminów, na dodatek podobno było to kilkanaście dni przed rozpoczęciem codziennej emisji. Stąd głosy w wielu przypadkach należały do osób z czegoś w rodzaju łapanki. Piszę z pamięci, mogłem coś pokręcić.
Pozdrawiam, Direct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”