Zapomniane kreskówki

Seriale animowane z całego świata :)
pif
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: pif » 03 sie 2007, 18:12

Narasta, choć się o tym nie mówi, tak jak chociażby o liczbie chorych na AIDS, czy też nosicieli HIV. Liczba ludzi z różnego rodzaju zaburzeniami i schorzeniami układu nerowego rośnie. O tym się nie mówi, bo już jakoś do tego ludzie przywykli i nie jest to takie medialne. Te zmieniające się kolory to nie wszystko. Epilepsja może mieć o wiele bardziej złożone podłoże.
Nie tylko anime otępiają, choć w wiekszości są kretyńskie. Robią to też inne filmy animowane, a przede wszystkim współczesny przemysł rozrywkowy szeroko pojęty. To, co jest nam serwowane zabija w pierwszej kolejności nasze komórki nerwowe, ale i nas ogólnie również. Jednak teraz o wiele większym problemem stają się gry komputerowe, choć przyszłość pokaże lepiej skalę problemu, który jest obecnie trochę lekceważony. Nie chcę wyjść na wroga rozrywki i jej zakazywać - co to, to nie. Ale trzeba oddzielać ziarno od plew i nie dać sobie wcisnąć gniotu.
To, co do tej pory napisałem w dużej mierze można i trzeba odnieść też do innych kreskówek, a nie tylko japońskich, które naprawdę lubię, aczkolwiek do nich odnosiłem się w pierwszej kolejności.
iwonka19990
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: iwonka19990 » 17 sie 2007, 19:20

hej, znacie moze tytul kreskowki leciala kiedys na tvn w sobote i w niedziele chyyyyba, skladala sie z takich krotkich filmikow, troche oblesnych, konczacych sie zwykle jakims odrazajacym wydazeniem... pamietam w jednym odcinku facet chcial ukrasc paliwo skonczylo sie to tym ze "zassal" odplyw nieczystosci. niezle sie ubawilam ogladajac ta kreskowke, nie moge sobie tylko przypomniec tytulu:(
zeby zycie mialo smaczek:P...
Awatar użytkownika
grzecho
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: grzecho » 17 sie 2007, 19:26

Ta bajka to chyba "Freaky Stories". Niestety nie pamiętam polskiego tytułu.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

Post autor: Axel » 17 sie 2007, 19:40

Polski tytuł to był "Niesamowite opowiastki".
forum-polsat
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: forum-polsat » 17 sie 2007, 20:01

Tak, to była świetna bajka.
uuuuuun
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: uuuuuun » 18 sie 2007, 20:35

A czy ktoś pamięta bajke na fox kids a póżnieja na tv4 o takich potworkach z kosmosu to sie nazywało chyba pełzando lub kosmożuki.
Awatar użytkownika
arczi13_90
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: arczi13_90 » 18 sie 2007, 21:51

ja pamiętam taką bajke "MADELINE" (nie wiem czy dobrze napisałem, po polsku MADLEN) w TVP1 , "Czarodziejki z księżyca" . A czy pamiętacie może taki serial "Dlaczego to my?" który pokazywany był w TVP2 (nie był animowany)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Zapomniane kreskówki

Post autor: Karol » 18 sie 2007, 23:33

Więc nie kwalifikuje się jako kreskówka. Przypominają mi się starzy "Transformersi" z TVP. Niestety brakuje mi danych na temat tego serialu. O ile mi wiadomo, nawet nie był on podobny do nowszej wersji kreskówki pod tą samą nazwą.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

Post autor: Tomek » 19 sie 2007, 1:32

Tranformers Generation 1 ^^
Jak to nie ma o niej informacji?
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=2597 (wbrew powszechnej opinii pierwszą serie stworzyli Japończycy)
http://peb.pl/filmy-animowane/141155-ra ... apisy.html - tu jest dostępny ten serial

Ja w dzieciństwie wolałem czytać komiksy niż oglądać ten serial. TM Semic wydał 26 numerów i jako dziecko przeczytałem je wszystkie :D. Co ciekawe z okazji filmu, Transformery wróciły do uniwersum Marvela w komiksie "New Avengers/Transformers". Jak dla nic ciekawego, przeczytałem jeden zeszyt w nadziei, że mnie wciągnie, ale to już nie to samo.
HENSHIN!
Maq
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: Maq » 19 sie 2007, 12:58

A pamiętacie to?

Móżdżku, co będziemy robić dzisiejszej nocy?! - To samo co każdej Pinky... Spróbujemy opanować świat!
http://pl.youtube.com/watch?v=YLmsFobZ7WY

Pamiętam jeszcze to z czasów gdy miałem Canal+ na siatce, leciało bodajże w bloku Rozkodowany Bugs Bunny....
A tak wogóle to coś mi się przypomina że kiedyś w RBB jakiś facet zapowiadał zawsze bajki, tylko nie pamiętam dokładnie co i jak :p
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Zapomniane kreskówki

Post autor: Karol » 19 sie 2007, 22:12

Fajna była druga seria:

"Tragedia stała się i teraz myszki dwie mieszkają byle gdzie (...) to Pinki, Elmira oraz Mózg, Mózg, Mózg..." :) A facet to był chyba w Diabelskim Młynie".

czołówka: http://pl.youtube.com/watch?v=qy_-KBvO8Ek
Maq
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: Maq » 20 sie 2007, 12:33

A no co do tego faceta to może i prawda, już nie pamiętam dokładnie, ale pewnie masz racje
darjeeling
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: darjeeling » 31 sie 2007, 10:52

Dzień dobry,

w końcu musiałam się przełamać i napisać, bo mnie to męczy.
Była taka bajka...(heh ile razy już usiłowałam przekonać innych, że była nie kompromitując się przy tym;)
nie pamiętam na jakim kanale, ale to było 12-14 lat temu i chyba w tym samym czasie oglądałam tam "Było sobie życie" i inną bajkę której tytułu nie znam - o wyspie w Nowej Zelandii albo okolicach, w bajce występowały zwierzęta - pamiętam dziobaka i węża - miała taka radosną, hawajską (?) piosenkę jako intro. Ale wracając, bajka o która mi się tak rozchodzi opowiadała o jakiejś planecie na której żyły stworzenia podobne do małp i ludzi. Ponieważ planecie groziła zagłada w związku z burzą meteorów te małpki stworzyły schrony ze specjalnymi kapsułami. w których sie hibernowały, a gdy atmosfera na planecie wróciła do normy one też zostały przywrócone do życia tylko jako roboty (nie tranformesy, ale tak jakby). Podzielone były na dwie frakcje - dobrych i złych, a ponieważ była ograniczona ilość robotów do obsadzenia walczyły chyba o przejęcia robotów przeciwnika. To tyle...Będę wdzięczna za wszelkie informacje:)
szymi
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: szymi » 15 wrz 2007, 15:27

a pamięta ktoś dwa głupie psy nie wiem na jakiej stronie to jest
szymi
Użytkownik

Zapomniane kreskówki

Post autor: szymi » 15 wrz 2007, 15:28

yattaman
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”