Zapomniane kreskówki

Seriale animowane z całego świata :)
nowy555
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:52

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nowy555 »

Tomek pisze:Jeśli chodzi o to drugie, to w anime Bleach jest wątek żywych mieczy, a sam główny bohater ma dodatkowo swoje tak jakby złe alter-ego, które chce przejąc kontrolę nad jego ciałem i kataną.

Dobrze, że powiedziałeś ile miałeś wtedy lat, ale nie wspomniałeś, ile masz obecnie :rolleyes: .
Wielkie dzięki to chyba to jak będe miał czas to się upewnie. Obecnie mam 22 lata (96 rocznik). Zauważyłem, że data emisji tego anime to 2004 wiec myiłem się mówiac, że miałem wtedy z 4 lata :DD
Sashenka
Obserwator
Posty: 357
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:48
x 246
x 17

Zapomniana bajka/kreskówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sashenka »

Sharlootka pisze:Witam!
Jak byłam mniejsza, jakieś 10 lat temu leciała bardzo fajna kreskówka. Była tam rodzina która miała jakieś moce, ojciec i matka mieli syna i córkę. Syn jeśli pamiętam był nastolatkiem a córka małym dzieckiem które teoretycznie powinno uczyć się mówić a mówiło jak dorosły.
Kojarzy mi się z serialem „Szczypta magii”, ale nie dam głowy, bo fakty zgadzają się tylko częściowo.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

@nowy555, jeśli oglądałeś to w polskiej TV, to tutaj masz archiwalną stronę anime.info.pl (obecnie nie istnieje, przełącz na Polish Titles), gdzie możesz ewentualnie poszukać serialu:
https://web.archive.org/web/20060310223 ... nfo.pl:80/

Admin @Karol powinien ją kojarzyć, bo kiedyś pojawiła przy dyskusjach o Polonii 1 :). Była to internetowa baza anime, które zostały wydane/emitowane w Polsce (w tym wypadku do roku 2006). Co ciekawe webarchive to nie jedyne miejsce, gdzie serwis przetrwał. W grudniu 2001 roku ukazała się książka "Kompendium Kawaii nr 3", zawierająca m.in. wczesną zawartość tej strony w formie papierowej.
Kompendium Kawaii 3.jpg
W sumie to nie wiem, co było pierwsze - serwis czy kompendium. Z dużą dozą prawdopodobieństwa to drugie.

Strona nie istnieje prawdopodobnie dlatego, bo Witold Nowakowski - jej założyciel i współautor działu w Kompendium - zmarł na pęknięcie tętniaka mózgu w 2008 roku. Można o nim przeczytać na wikipedii (pisał też teksty do Kawaii i Mangazynu, przetłumaczył trochę mang na polski).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Nowakowski
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
nowy555
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:52

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nowy555 »

Tomek pisze:@nowy555, jeśli oglądałeś to w polskiej TV, to tutaj masz archiwalną stronę anime.info.pl (obecnie nie istnieje, przełącz na Polish Titles), gdzie możesz ewentualnie poszukać serialu:
https://web.archive.org/web/20060310223 ... nfo.pl:80/
Dzięki. Przekopałem i niestety nic ale będę jeszcze kopał na własną rękę.
Awatar użytkownika
DragonBall
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2017, 14:13

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DragonBall »

Witam. Poszukuje tytuly z mojego dzieciństwa rocznik 93, jedyne co pamietam z tego to taki urywek z tej bajki czy tam anime, ze statek taki piracki lecial po niebie. Nie pamietam dokladnie czy to z TVN czy tam RTL7, albo jakiegos zagranicznego kanalu. Ale tylko tyle z tego kojarze. Mozliwe, ze byl to pojedynczy odcinek.
Nomek14
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2018, 13:17

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nomek14 »

Witam wszystkich, ostatnio próbubuje ją znaleźć ale nie mogę więc zgłaszam się do was niewiele pamiętam z tej kreskówki ale zawsze coś może ktoś będzie z was pamiętał, ta kreskówka była o młodzieży która przenosiła się do niego świata i oni w tym świecie walczyli z robotami musieli się dostać do wieży dzięki której mogli wrócić spowrotem jedna bohaterka cały czas była w tamtym świecie bo nie mogła wrucić
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Coś nostalgicznego dla ucha, ale w wersji live :D

Tate! Toushou Daimos (Powstań! Generale Daimosie) - opening Generała Daimosa śpiewany przez Isao Sasakiego (aktora głosowego i bardzo kultowego wykonawcę piosenek anime z lat 70 m.in. poza Daimosem ma na koncie czołówkę Space Battleship Yamato). Czołówka anime
Magiczne Igraszki
(Majokko Tickle) śpiewana w 1978 roku przez Mitsuko Horie - również aktorkę głosową i weterankę piosenek z anime (wykonywała też piosenki dla Syrenki Mako, które też były obecne na Polonii 1 :)).
Była także aktorką głosową postaci Sailor Galaxia w oryginalnej Czarodziejce z Księżyca i ostatnio zaśpiewała wariant openingu 3 sezonu Sailor Moon Crystal słyszany w odcinkach 5-8.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Taka ciekawostka, którą jakiś czas temu odkryłem. Jak wiadomo na Polonii 1 emitowano anime "Himitsu no Akko-chan" (Czarodziejskie Zwierciadełko) - oryginalną wersję z lat 60. Co ciekawe powstał też remake w latach 80, który był emitowany np. w Włoszech, ale nigdy nie przywędrował do Polski. Szkoda, bo gdybyśmy mieli szczęście i dostali wersję japońską to mielibyśmy ten fenomenalny drugi ending serii :lol:
Trudniej o większy pomnik złożony dla (momentami nie tylko) własnej epoki ;). Pomijając już pozostałe momenty to nawiązanie do Star Wars pojawia się też z tego, co pamiętam w Gigi La Trottola. Nie udało mi się znaleźć żadnego filmiku, ani klatki (i nie wiem, w którym to było odcinku), ale od czego są strony komiksu :D
http://ebook-read.blog.jp/archives/1014607706.html
Gigi La Trottola Dash Kappei Star Wars.jpg

Z anime emitowanych w zachodniej telewizji satelitarnej docierających (przez satki lub kablówki) do Polski warto jeszcze wymienić scenę z Urusei Yatsura (odcinek z 1983 - roku największego ówcześnie jarania SW):
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nieco zapomniana bajka "Karolina i jej przyjaciele" w oryginalnej, francuskiej wersji językowej - w linku kompilacja kilku odcinków: https://youtu.be/ty3gLdqN25o
W Polsce bajka ta była w TVP1 a potem w TV Puls.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzisiaj rozmyślając na temat oferty Fox Kids przypomniała mi się taka niepokojąca kanadyjska-francuska* kreskówka emitowana na Cartoon Network - Musze opowieści (oryg. Fly Tales) :) Króciutkie, momentami szokująco-przerażające (jak w powyższym odcinku) przygody młodej, niezbyt rozgarniętej muszki próbującej zawsze coś osiągnąć, co zwykle wywoływało różne konsekwencje. Wszystko obserwowane z perspektywy jej mikroświata.

W Polsce emitowana chyba w latach 1999-2000. Pierwszą datę podaje wikipedia, drugą znam z własnego doświadczenia - był luty 2000, połowa ferii, a ja właśnie wróciłem ze szpitala (pomińmy powód) i natrafiłem na tą kreskówkę w TV. Od razu mnie zaintrygowała ta bajka - uznałem za nową jakość animacji emitowanej przez CN, bo była taka jakaś inna niż wszystkie inne.

Po jej obejrzeniu inaczej spoglądasz na zabijanie owadów ;).

* - jak leciała to byłem przekonany, że była to jakaś francusko-amerykańska koprodukcja ze względu na nazwiska występujące w napisach :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

O tak, dobrze pamiętam tą kreskówkę. Ja to pamiętam jak leciała jeszcze chyba do 2002 lub 2003 roku.
Bartosz_K
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2018, 6:11

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz_K »

Witam.
Poszukuje tytułu bajki, jednak nie pamiętam w jakich latach dokładnie ja oadalem ale tak mniej więcej przedział 2013 - 2015. Pamiętam jedynie tyle, że była ona prawdopodobnie o grupie osob/przyjaciół podróżujących z różnymi rzeczami (możliwe że to były jakies bronie), które potrafiły mówić i miały dość duże oczy. To jedyne co zapamiętałem z tej bajki, nic innego nie pamiętam. Byłbym wdzięczny za pomoc w odnalezieniu jej tytułu.
LikeBoss
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2018, 21:47

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LikeBoss »

Mam spory problem ze znalezieniem kreskówki
Nie wiem jak się nazywa bo dawno temu ją oglądałem
Pierwszy raz ją widziałem we włoskiej telewizji
Czas to współczesność a bohaterem jest młody mężczyzna. Szuka on przedmiotów w których zaklęci są magiczni chempioni. Pamiętam jedynie że on posiadał miecz z super chempionem oraz inny z takim który się do niego przyczepiał i mógł latać.
Pamiętam jeszcze że wraz z nim podróżował inny mężczyzna - starszy i bardziej doświadczony który także posiadał swojego chempiona.
Wyryło mi się w pamięci że w jednym z odcinków szukali pierścienia Joanny D'aark który posiadał super championa
Bardzo bym prosił o pomoc w znalezieniu tej kreskówki bo mam ochotę do niej wrócić
adam2222
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2018, 18:31

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adam2222 »

siemka szukam kreskówki wydaje mi się ze była zrobiona komputerowo pamiętam ze były tam 3 frakcje ludzie podzieleni na górników i chyba jakaś korporacje jakieś dziwojaszczur i jakieś roboty to było zło przed którym te nacje ociekały. wszystko działo się w kosmosie jakoś ludzie odkryli ze planety maja silniki i włączyli je aby uciekać przed tym złem. pamiętam ze planeta robotów pochłaniała inne planety nawet i słońca. planeta górników miała swoje księżyce przerobione w stacje bojowe ktore walily laserami :D ;D
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Taka ciekawostka dotycząca kilku anime z gatunku magical girl, które kiedyś były emitowane na Polonii 1 lub Polsacie 2 :lol:
Jest to intro gry "Majokko Daisakusen: Little Witching Mischiefs" - taktycznego RPG-a akcji wydanego na konsolę Play Station w 1999 roku, ale jedynie na terenie Japonii.
https://en.wikipedia.org/wiki/Majokko_D ... _Mischiefs

Crossover między takimi klasycznymi bohaterami anime ze studia Toei Animation jak:
- Sally Yumeno z anime "Mahou Tsukai Sally" (Sally Czarodziejka) - 1966 rok
- Atsuko Kagami z "Himitsu no Akko-chan" (Czarodziejskie Zwierciadełko) - 1969
- Chappy the Witch z Mahō Tsukai Chappy - 1972
- Honey Kisaragi z Cutie Honey (pierwsze magical girls nie dla dzieci, najbardziej tu znana - 3-4 remake'i , w tym jeden wyszedł w kwietniu ubiegłego roku) - 1973
- Megu Kanzaki z Majokko Megu-chan (Bia – czarodziejskie wyzwanie) - 1974
- Lunlun Flower z Hana no Ko Lunlun - 1979
- Lalabel z Mahou Shoujo Lalabel (Lu Lu i cudowny kwiat, Polsat 2) - 1980

Gameplay:
Nawet magical girls z Polonii 1 pasowałyby tematycznie do Polsatu Games ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości