Zapomniane kreskówki

Seriale animowane z całego świata :)
RazielVampire
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2019, 11:09

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RazielVampire »

Invasion America Ep 1: The Legend
poniżej daje link do YT

https://www.youtube.com/watch?v=2L--XVQmNF0
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Skoro wspominamy to tutaj można zapoznać się z 1. odcinkiem "Tajemniczego Ogrodu" (jp. Himitsu no Hanazono) - japońskiej animacji na podstawie książki „The Secret Garden” autorstwa Frances Hodgson Burnett. Są angielskie napisy. Seria nadawana w drugiej połowie lat 90 na antenie Polonii 1 (bodajże jedna emisja), a potem na Polsacie 2.

Niestety wersja polska nie jest nigdzie dostępna w internecie (która z tego, co pamiętam bazowała w całości na wersji japońskiej, a przynajmniej czołówka i ending była w oryginale). Anime nie zostało też wydane w języku angielskim, istnieje tylko ten jeden powyższy epizod przetłumaczony przez fanów... trzeba się cieszyć z tego, co się ma. ;)

Kreskówka bardzo ciepło przeze mnie wspominana, na zawsze zapadł mi w głowie ten zabawny w samym swoim prostym założeniu ending :)
Jak teraz myślę to dużą część zachodniej, książkowej klasyki dla dzieci poznawałem głównie w japońskich, animowanych interpretacjach. :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Znalazłem ciekawy 2-godzinny lekki materiał na temat całej historii nieistniejącego już dzisiaj DIC Entertainment - kultowej francuskiej, a potem amerykańskiej firmy produkującej seriale animowane. Znanej chyba każdemu, kto wychowywał się w latach 90 (choćby z powodu pojawiającej się na końcu słynnej planszy z logiem firmy). Włączyć od 3:00 :)
Dzięki tej firmie powstały takie kreskówki jak Inspektor Gadżet, Łebski Harry, M.A.S.K., COPS, Kapitan Planeta. Fanów anime mogą zainteresować takie koprodukcje jak Tajemnicze Złote Miasta, Ulisses 31 czy Lupin VIII.

Nie można też zapomnieć o ich planszach końcowych, które gdy znałeś podstawy angielskiego były komicznie (po 0:20). :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8084
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzisiaj podobno mija 20-lecie serialu animowanego "Chojrak - tchórzliwy pies" - serialu przez który miałem pewną niechęć/podejrzenie względem jajecznicy przez jakiś rok :lol:
https://film.org.pl/a/ranking/8-najstra ... ku-223644/

Jeśli chcecie wiedzieć, skąd taka lekka trauma to polecam pilot, który został zrobiony kilka lat wcześniej (w ramach Hanny-Barbery). Zobaczyłem go po raz pierwszy w 1996 roku w ramach bloku What a Cartoon! na Cartoon Network. Dzisiaj może wyglądać śmiesznie, ale wtedy faktycznie czułem niepokój :D
Tutaj intro z What a Cartoon! (od 0:32), z którym odcinek miał swoją premierę na Cartoon Network.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Kto pamięta... Owcę w Wielkim Mieście?

Serial odznaczał się sporą dawką łamania czwartej ściany. Niestety – wyszły tego tylko dwa sezony. Szedł w Cartoon Network. Oglądało się jeszcze poprzez Wizję TV, z dekoderem Philipsa...

Zapomniana dziś już chyba wieczorynka:

Kojarzy mi się, że był odcinek, który odnosił się nawet odrobinę do techniki radiowej – dziewczynki były na wycieczce na wieży Eiffela, i pojawiła się tam informacja, że wieżę uratowało przed rozebraniem zamontowanie na niej anten nadawczych radia.

Znalazłem ten odcinek, tylko po angielsku:

Ten angielski dubbing jest jednak dużo lepszy od polskiego... Panna Clavele mówiąca z francuskim akcentem i wtrącająca francuski w swoje wypowiedzi, dużo ciekawsza i bardziej poetycka narracja...

Swoją drogą – to produkcja wspomnianej dwa posty wyżej wytwórni DIC :)

A ja przypominam sobie taki serial animowany – który szedł w podobnym okresie też na jakimś kanale dziecięcym – w którym bohaterowie przenosili się do "cyberprzestrzeni" przez jakiś skaner czy drukarkę... Ktoś coś takiego kojarzy? Bo zastanawiam się, czy to faktycznie istniało, czy też to jakieś schizy...
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Kpc21 pisze: 12 sty 2020, 19:56A ja przypominam sobie taki serial animowany – który szedł w podobnym okresie też na jakimś kanale dziecięcym – w którym bohaterowie przenosili się do "cyberprzestrzeni" przez jakiś skaner czy drukarkę... Ktoś coś takiego kojarzy? Bo zastanawiam się, czy to faktycznie istniało, czy też to jakieś schizy...
Czy to przypadkiem nie był "Twipsy", który leciał na Minimaxie w latach 2000-2002?:
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Faktcznie – to chyba to. Dzięki.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Shemhazai
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2020, 16:39

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Shemhazai »

Witam! Od dłuższego czasu próbuję namierzyć po tytule na "Wikia o Starej Telewizji" pewną bajkę, ale bez skutku. Pamiętam na pewno, że był tam jakiś faraon z małą piramidką. Podróżnik też był, chyba z wąsikiem; przed oczami mam, że podróżował w balonie, więc pewnie z jakiejś przyczyny nastąpiła podróż do przeszłości (albo na odwrót). Tyle pamiętam. Około 20 lat temu widziałem to w telewizji; był to serial. Pamięta ktoś tytuł? Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Bajka, o której piszesz to "Prawdziwe przygody profesora Thompsona" ;)
Shemhazai
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2020, 16:39

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Shemhazai »

Pzet pisze: 09 mar 2020, 8:42 Bajka, o której piszesz to "Prawdziwe przygody profesora Thompsona" ;)
O to chodziło! Wielkie dzięki! ;)
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
Posty: 632
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:25
x 69
x 53

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Giovanni »

Wiewiórcze opowieści i Wuzzle to chyba zapomniane kreskówki
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
lonias
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2020, 10:48

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lonias »

Cześć,

nie mogę nigdzie znaleźć tytułu takiej kreskówki z lat 90, w której głównym bohaterem był miś (chyba panda), który walczył ze złem i robił "power up" poprzez połączenie się z drugim misiem - oba łączyły się łapkami, trzymanymi nad głowami, przechylając z się na bok ku sobie.
Będę wdzięczny za przypomnienie! :)
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Coś mi świta. Bohaterowie tej kreskówki szukali małe piramidki, które błyskały. Tytułu jednak nie pamiętam.
FreddyG
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2017, 0:12
x 16

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FreddyG »

Witam.
Od lat mam w głowie dwie kreskówki, które oglądałem w dzieciństwie i kompletnie nie mogę sobie przypomnieć co to było. Obie leciały zapewne na którymś kanale TVP albo Polsacie, nie był to żaden kanał z kreskówkami bo wówczas takiego nie mieliśmy. Kojarzą mi się raczej z porankami, więc to nie była wieczorynka. Jedna z nich była o jakiejś księżniczce? wojowniczce? która bywała w różnych miejscach i rozwiązywała różne sprawy, były tam wątki fantastyczne, pamiętam odcinek jak chroniła jakieś drzewo przed ścięciem, a potem drzewo okazało się być jakimś zaklętym księciem. Wiem na pewno, że na końcu każdego odcinka pokazywali taki jakiś okrągły symbolem ze smokiem. Druga bajka była albo o myszach, albo o jakiś ptakach, i chyba mieszkały w wenecji bo kojarzy mi się, że pływali gondolami. Wiem, że to mało informacji, ale może komuś coś się przypomni? Dodam, że mam 23 lata, to były raczej bajki stworzone po 2000 roku.
Dominikatus
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2020, 15:58
x 6
x 2

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominikatus »

FreddyG pisze: 24 cze 2020, 16:08 Witam.
Od lat mam w głowie dwie kreskówki, które oglądałem w dzieciństwie i kompletnie nie mogę sobie przypomnieć co to było. Obie leciały zapewne na którymś kanale TVP albo Polsacie, nie był to żaden kanał z kreskówkami bo wówczas takiego nie mieliśmy. Kojarzą mi się raczej z porankami, więc to nie była wieczorynka. Jedna z nich była o jakiejś księżniczce? wojowniczce? która bywała w różnych miejscach i rozwiązywała różne sprawy, były tam wątki fantastyczne, pamiętam odcinek jak chroniła jakieś drzewo przed ścięciem, a potem drzewo okazało się być jakimś zaklętym księciem. Wiem na pewno, że na końcu każdego odcinka pokazywali taki jakiś okrągły symbolem ze smokiem. Druga bajka była albo o myszach, albo o jakiś ptakach, i chyba mieszkały w wenecji bo kojarzy mi się, że pływali gondolami. Wiem, że to mało informacji, ale może komuś coś się przypomni? Dodam, że mam 23 lata, to były raczej bajki stworzone po 2000 roku.
Moze ta druga bajka to "Eckhart - mysz o wielkim sercu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości