Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z okazji swojego 50-lecia Aoni Production - agencja talentów zrzeszająca wielu znanych aktorów głosowych - otworzyła konto na twitterze. Pierwszy filmik prezentujący siedzibę, koniecznie włączcie głos :D https://twitter.com/aoni_official/statu ... 2843840512
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Niejaki Akira Toriyama miał otrzymać Kawalerski Order Sztuki i Literatury (Chevalier de Ordre des Arts et des Lettres) - odznaczenie przyznawane przez ministra kultury Francji :D.
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... a-toriyama

Wyróżnienie zostało nadane 30 maja, ale Toriyamie jakoś nie chciało się z tej okazji pędzić do Francji. W imieniu mangaki nagrodę odebrał jego wydawca - Akio Iyoku. Autora Dragon Balla oficjalnie nie było, bo "obowiązki w pracy", ale podejrzewam, że to bardziej z powodu niechęci twórcy do występowania w mediach. Poczytałem także trochę o tym odznaczeniu i podobno wydaje się go do 200 rocznie, więc w sumie... nic wartego uwagi ;).

Ciekawe, czy to próba poprawy swojego wizerunku przez francuski rząd, a może naprawdę gdzieś tam we władzach są fani "Clubu Dorothée" - najpopularniejszego, francuskiego programu dziecięcego lat 90 (na bazie którego powstał kanał Mangas), którego częścią był m.in. anime Dragon Ball. Fenomenu, którego świadomi byli nawet Japończycy na początku ówczesnej dekady :).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Smutna wiadomość z Francji.

3 września w wieku 61 lat zmarła na raka Ariane Carletti - wykonawczyni francuskich openingów Dragon Ball i Dragon Ball Z, które mogliśmy usłyszeć na naszym RTL7 / TVN7.
Ariane Carletti.jpg
Źródło zdjęcia: tutaj

DB OP: DBZ OP: @Karol dawał teledyski tutaj.

Osoba, która swoją personą, miała niebagatelny wpływ na popularność mangi i anime we Francji (pomijając Azję największy rynek na świecie). W latach 1987-1997 prowadziła na TF1 niezwykle popularny wśród młodych widzów blok dziecięcy Club Dorothée, w którym emitowano m.in. Dragon Balla, Dr Slumpa. W 1996 roku blok ze względu na krytykę dotyczącą przemocy w anime został zdjęty ze stacji i przekształcony w osobny kanał. Z dniem 1 września 1998 zmienił on nazwę na Mangas - telewizję emitującą wyłącznie anime, która nadaje do dzisiaj.
Ariane Carletti Club Dorothee.jpg
Przez Club Dorothée, Ariane Carletti prowadziła także inny program dla dzieci - "Récré A2" w latach 1980-1987 na kanale Antenne 2. Poza karierą telewizyjną była także aktorkę teatralną i filmową.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Serwis Crunchyroll zrobił materiał o zapomnianych grach Dragon Ball:
Poza wydurnianiem się "prowadzącego" można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Na przykład - pierwszą grą DB wydaną w Stanach Zjednoczonych był "Dragon Ball: Shenron no Nazo" (Famicon), który ze względu na brak ówczesnej znajomości tej marki został obdarty przez Bandai America z nawiązań do serii i przebrandowany na Dragon Power (NES). Piękna okładka ;)
Dragon Power.jpg
Master Roshi / Genialny Żółw w wersji japońskiej:
Mr Roshi Famicon.jpg
I amerykańskiej :lol:
Mr Roshi NES.jpg
Część z tych gierek nawet pamiętam, bo kilkanaście lat temu zagrywałem się w nie na emulatorach. Najbardziej ciepło ze stacjonarnych bitowców wspominam Super Butouden, zwłaszcza drugą część, już nie chodziło o samą rozgrywkę, a klimat. Ta muzyczka z przerywnika wyryła mi się do dzisiaj w pamięci. :) Cały soundtrack:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 66B3B97C51

Z gier na konsolę przenośne (także ogrywane na PC :lol:) oczywiście seria Legacy of Goku.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W ostatni weekend miała miejsce impreza Tokyo Game Show, i reprezentowano na niej szerzej grę "Dragon Ball Z: Kakarot" (RPG akcji w dużymi otwartymi planszami). Data premiery: 17 stycznia 2020 roku na PC (steam), PlayStation 4 i Xbox One.

Gameplay z panelu poświęconego grze: Cena: 249 złotych, jak dla mnie za wiele, jak na grę, która po raz kolejny opowiada w większości to samo. :rolleyes:

Na plus - można wymienić nową postać zaprojektowaną przez Akirę Toriyamę, niejaką Bonyu (jp. "Mleko z piersi"). Była członkini oddziału Ginyu, która podobno z niego odeszła, bo... nie chciała się bawić w ich durne pozowanie. :lol:
Bonyu.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzisiaj mija 20 lat od premiery anime Dragon Ball i Rycerze Zodiaku w polskiej telewizji. W piątek, 1 października 1999 roku około godziny 15:50 miał zostać nadawany pierwszy odcinek Smoczych Kul.

Ramówka bloku "Odjazdowych Kresowek" miała wtedy wyglądać podobno tak:
Poniedziałek - Piątek
14:40 Woody Woodpecker
15:25 Saint Seiya
15:50 Dragon Ball

Sobota - Niedziela
9:40 Dr Slump
A tutaj lista wszystkich produkcji, jakie rozważano przy starcie anime w RTL7 w 1999 roku:
- Dragon Ball
- Dragon Ball Z
- King Arthur
- Lalabel the Magic Girl
- Love in Rock' n 'Roll
- Doctor SLUMP
- Saint Seya
- Step Jun
- Wingman
- Pełnometrażowy Dragon Ball (cokolwiek to znaczyło)

Z tej okazji kilka małych ciekawostek na szybko:

1. Tekst z książki "Secret Service Kompedium Wiedzy 1 (1-32)" z 1996 roku dotyczący zagadnienia mangi i anime (przedstawionych na tyle, ile pozwalało ówczesne rozeznanie autora). Nie ma on wiele wspólnego z tą konkretną serią, niemniej jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek w historii polskiej prasy, gdzie pojawia się obrazek z tej mangi (przedstawiający Kamesennina / Genialnego Żółwia / Boskiego Miszcza... Jackie Chuna ;)) i tytuł "Dragon Ball" (copyright nad nim).
Anime Secret Service 1.jpg
Anime Secret Service 2.jpg
Anime Secret Service 3.jpg
Anime Secret Service 4.jpg
Anime Secret Service 5.jpg

2. Podobno Dragon Ball miał trafić wcześniej do Polsatu - "krytyczny" krótki news z pierwszego numeru Animegaido (drugiego pisma o mandze i anime w Polsce, spin-offu Secret Service) z 1997 roku :D
Dragon Ball Polsat.jpg
3. Recenzja pierwszego tomu polskiego wydania mangi Dragon Ball z magazynu Secret Service 88 (3/2001). Z czasów, gdy nie istniał już dział Mangaroom (co ciekawe nadal w piśmie pojawiały się reklamy Planet Mangi, firmy dystrybucyjnej należącej do Mr Roota, który ten dział prowadził).
Secret Service DB.jpg
Dragon Ball Manga Secret Service.jpg
Początkowo myślałem, czy nie wrzucić jakiś tekstów z Kawaii, bo tam tego było o wiele więcej (dział Mangaroom bardziej bazował na OAV-kach dla "dorosłych" - z VHS-ów), ale na szybko nie mogłem znaleźć nic ciekawego ponad info znajdowane dzisiaj w internecie. Do tego pismo rok temu reaktywowało się, i chociaż zaprzestałem go czytać po miernym pierwszym numerze, to postanawiłem być odrobinę w porządku i nie ingerować w aktywnie prowadzony biznes. Może kiedyś Bauer otworzy swoje archiwa w internecie dla każdego za drobną opłatą ;)
Magazyn Kawaii Kompedium Dragon Ball.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zapewne już o tym wspominałem, ale z racji okrągłej rocznicy warto przypomnieć. Pamiętam czasy kiedy leciałem że szkoły do domu na... "Saint Seiya", a "Dragon Ball" oglądałem przy okazji :lol: Nie wiem czy zawsze te seriale były emitowane w takiej kolejności, jak wymieniłeś. Wydawało mi się, że było odwrotnie - najpierw SS, potem DB 🙂

EDIT: Korektę ramówki zrobiono prawdopodobnie pod koniec grudnia 1999 wraz z zakończeniem emisji "Woody'ego". W styczniu już wyglądała tak:

RTL 7
[ Spoiler ]
08.20 Odjazdowe kreskówki: Dragon Ball, Rycerze Zodiaku - filmy animowane
[ Spoiler ]
14.45 Odjazdowe kreskówki: Dragon Ball, Rycerze Zodiaku, Nanook - filmy animowane
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

A od kiedy Dragon Ball zaczął być emitowany po dwa odcinki? :D

Pytam się, bo moim pierwszym zatknięciem z tą serią była saga Namek i wtedy już emitowano dwa odcinki - jeden po drugim (co jak już kiedyś mówiłem było zabawne, bo często leciały one jeden za drugim, a opening i ending w sumie był taki sam, więc w ciągu dwóch minut widz dostawał piosenkę i od razu jej "encore" :lol:).

Najbardziej zabawne, że z tych kilku odcinków wywnioskowałem, że to Piccolo jest... ojcem Son Gohana. Pomimo, że bardzo mnie dziwiło się, iż wyglądają zupełnie inaczej to wyczułem między nimi relację rodzic-dziecko, do tego mieli te same stroje. Teraz jeszcze bardziej siebie rozumiem, patrząc jak bardzo beznadziejnym tatuśkiem był Goku :lol:. Do tego dochodzi jeszcze jeden szczegół - pamiętam nawet w jakich okolicznościach "delektowałem" się tymi kilkoma/może kilkunastoma epizodami - przeglądałem wtedy jednocześnie na kompie stronę komiks.pl*, którą Magazyn WWW zamieścił na swoim CD-ku i średnio interesowałem się, co jest na ekranie.

Następny mój seans z tym serialem to już wrzesień 2000, gdy - jak ładnie złożyło - Son Gohan jest już nastolatkiem i poszedł do tej szkoły Herkulesa / Satana. Tak bardzo byłem zaszokowany, że to jeszcze leci i bohaterowie tutaj starzeją się (to ma ciągłość fabularną!), iż uznałem "to coś nowego", wsiąkłem szybko i zostałem na kolejne lata. :D

Jeśli chodzi o te ramówki - zawsze mnie to piekliło, że wszystkie kreskówki na innych kanałach są normalnie podawane w ramówce, a tylko w programie RTL 7 wszystko było zbite pod "Odjazdowymi Kreskówkami". Tutaj jeszcze wymieniają wszystkie nazwy kreskówek, ale zdarzało się w gazetach była tylko sama nazwa bloku. Bolało mnie też trochę, jak DB był na boku i w pierwszych latach zabawki ograniczali się do jakieś taniej, nieoficjalnej chińszczyzny - "figurek", które mogłeś kupić sobie nad morzem. DB musiał walczyć o "szacun na dzielni", podczas gdy Pokemon to była od początku wielka medialna, zaplanowana "ustawka" z zabawkami, grą i innymi pierdołami. ;)

DB nawet nie mógł liczyć na porządną kontrowersję, jaki miał konkurent - podczas gdy o Smoczych Kulach było przez długi czas cicho (w sumie to była tylko ta Uwaga), tak o Pokemonach mogłem sobie nawet posłuchać na lekcji religii od katechetki. Już dokładnie nie pamiętam o co chodziło, ale pamiętam, że przyniosła jakąś gazetkę katolicką i próbowała nas za pomocą artykułu zawartego w nim przestrzec, że te całe stworki mają coś wspólnego z wiarami wschodnimi, które są satanistyczne :lol:.

Z prasy nie zaliczającej się do nurtu growego i mangowego pamiętam jedynie króciutki wierszyk(?) jakiegoś starszego człowieka z Tele Tygodnia / Tele Magazynu. Został on wydrukowany na ostatnich stronach tego czy innego periodyku, i choć nie mogę sobie przypomnieć jak dokładnie brzmiał to był on w stylu "wychowany na Bolku i Lolku oraz Reksiu, nie rozumiem, co mój wnuk widzi w Dragon Ballu" (jakoś tam to chyba się rymowało). :D

* - a była ona ogromną bazą opisów, streszczeń, recenzji komiksów wydanych w Polsce. Pojawiła się nawet w którymś z odcinków programu Meta.pl :D - dzisiaj jej pozostałością jest WAK - Wielkie Archiwum Komiksu, które jednak niestety cierpi na deficyt dawnych tekstów i zainteresowanie dawnych redaktorów.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Karol pisze: 01 paź 2019, 9:18EDIT: Korektę ramówki zrobiono prawdopodobnie pod koniec grudnia 1999 wraz z zakończeniem emisji "Woody'ego".

Okazuje się, że zmienili kolejność już 8 listopada, wpis naczelnego Kawaii z usenetu (04.11.1999, pl.rec.anime) :D
Czesc:)

Podrzucam info, ktore wlasnie dostalem z RTL7 od pana Marcina
Dorozinskiego.

Jedi

****************

Od poniedzialku, 8 listopada zmieniamy kolejnosc nadawania filmow
animowanych w codziennym bloku Odjazdowe kreskowki.

Najpierw bedziemy nadawac "Dragon Ball", pozniej "Wojownicy Zodiaku" i
na
koncu "Woody Woodpeckera". Oznacza to, ze Dragon Ball rozpoczynac sie
bedzie
ok.14:50 czyli znacznie wczesniej niz obecnie (okolo 40 minut
wczesniej)...
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trochę o MUGEN-ie w formie wideo - czyli jeden z tych filmików, gdzie gościowi od "Gimby nie znają" udaje się nie pomieszać kilku epok na raz przez jakieś ogólniki ;) Między 1:05, a 1:54 - reklama.
Można potraktować to jako brakującą część do angielskiego filmiku o grach Dragon Ball, który wrzucałem 6 postów wyżej (biorąc jednak pod korektę opinię, jakoby nie można było grać w DB na PC - istniały emulatory starych/niektórych nowych konsol).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Crunchyroll wrzucił ciekawą scenkę z anime "Watashi, Nōryoku wa Heikinchi de tte Itta yo ne!" (eng: Didn't I Say to Make My Abilities Average in the Next Life?!) emitowanego w tym sezonie :rolleyes: Nie będę wypowiadać się o samej serii, bo ze względu na najbardziej leniwy punkt wyjściowy z możliwych (gatunek isekai i "słodkie dziewczynki robiące słodkie rzeczy"... serio? :huh:) na razie nawet chciało mi się tego włączyć na dłużej niż kilka minut.

Zresztą powiedzmy sobie szczerze...
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Tomek rozumiem, że skupiamy się na tym: :)
2019-10-23_120540.png
vs.
pobrane.jpg
pobrane.jpg (20.94 KiB) Przejrzano 2761 razy
:lol:
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

To akurat widać na miniaturce, bardziej mi się podobał ten fragment z pojedynkiem...
[ Spoiler ]

Na pewno to odtworzenie jakiegoś oryginalnego kadru, ale jak wpisałem w google hasło: "dragon ball fight open mouth" to nie znalazłem takiej podobnej klatki, z kolei na duckduckgo - nie wiedzieć czemu - wyszły mi same zbereźne obrazki. Dalej nie chciałem sprawdzać. ;)

Z takich ostatnich odniesień (ostatnich - seria ma teraz ponad rok) najbardziej podobała mi się scena z anime Asobi Asobase :D Zabawne, porąbane (to jedna z "normalniejszych" momentów) anime, polecam :D
viewtopic.php?f=172&t=10722&p=478834&hi ... bi#p450777
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Bardzo rzadko emitowany wariant polskiego (francuskiego) openingu Dragon Ball Z - używająca oryginalnej animacji z japońskiej wersji :) Na tyle rzadko (1-2 odcinki?), że dopiero teraz podczas oglądania mi się przypomniało jej istnienie :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Po miniaturce spodziewałem się wersji z kinówek z VHS z Robakiem na oryginalnym intrze :P
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości