Anime i Manga

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie zapomniał, na chwilę obecną to wydanie nie jest zaplanowane jako część projektu Anime Eden; ekipa AE nie bierze na chwilę obecną udziału w tym projekcie i wie tyle, co przeczyta o nim w internecie :P Możliwe, że Animagia.pl zajmie się dystrybucją VOD - parę dni temu w ramówce na ich stronie pojawił się wpis:
Piątek 20 lipca (Animatsuri)

Nowy film pełnometrażowy – tytuł i szczegóły dystrybucji zostaną podane w bliżej premiery.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Akurat w tą ignorancję nie chce mi się wierzyć ;). Niemniej dobrze, że wykorzystują markę 2x2 do promocji filmu - z jednej strony bardziej popularne konto na Facebooku niż te od Anime Eden, z drugiej - jakaś forma reklamy dla stacji.

Jeszcze bardziej podoba mi się pomysł z dywersyfikacją kosztów licencji na dwie firmy. Coś w co bawią się zachodni wydawcy (np. Crunchyroll i Funimation - za piractwa tego pierwszego wielcy wrogowie, teraz wielcy koledzy - na czym cierpimy my jako klienci z Polski ;)) i przede wszystkim Japończycy przy produkcji anime (komitety produkcyjne). Oby się sprawdziło. Wskazywałaby na to też wypowiedź animagia.pl o tym, że studio Kyoto Animation jest najbardziej chętne do współpracy.

Inne sprawa, że może to być też film Girls und Panzers, który wydawca VOD też chciałby zlicencjować.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie tyle ignorancja, co fakt, że AE działa obecnie niezależnie od 2x2; wydawnictwo ma przed sobą główny cel: "ratować" licencję na Sailorki jak najniższym kosztem. Wszelkie inne projekty to prywatna inicjatywa osoby kierującej telewizją, za które sama odpowiada - być może udało się załatwić wspólnie pełną licencję i inne bajery, jednak ekipa AE nie ma o tym żadnej wiedzy, więc zakładam, że wszelkie prace dotyczące authoringu, opracowania wersji dźwiękowej itp. zostaną zlecone zewnętrznym firmom (podobnie, jak to było w przypadku serialu, który opracowało łódzkie studio Sonic Alchemy - opracowali m.in. "Czarną Żmiję" dla ATM Rozrywka).

Nie powiem, ciekawi mnie rozwój wypadku, chociaż szkoda, że robi się sztuczna konkurencja. Cóż.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nawet ta sztuczna konkurencja jak dla mnie jest dobra. Co z tego, że Anime Eden był monopolistom rynku, jak ten rynek praktycznie nie istnieje. A tak widać przynajmniej, że coś tam się dzieje i może ktoś przez przypadek natrafi też na Sailorki z AE.

Poza tym - Anime Eden czy 2x2TV - kasa spływa do tej samej firmy, i to jest najważniejsze. Takie "Chūnibyō Demo Koi ga Shitai!" może znaleźć lepiej swoich nabywców niż Czarodziejka, biorąc pod uwagę popularność Kyoto Animation i fakt, że jest to film, który niedawno miał swoją premierę (6 stycznia 2018 - to chyba będzie nowy rekord w kwestii krótkiej różnicy między datą premier na obydwu rynkach).

Tymczasem w Japonii opublikowano wyniki finansowe/sprzedaży anime i innych franczyz z pierwszego półrocza (11 grudnia 2017 - 10 czerwca 2018) - badania od firmy badawczej Oricon:

1. Najbardziej zarabiające marki w Japonii (uwzględniają sprzedaż Blu-ray, DVD, muzycznych CD, mang i książek, NIE wlicza: wyników gier, sprzedaży biletów, cyfrowej dystrybucji itd.) - w jenach:
anime manga w Japonii.jpg
Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 18/.133430

2. Najlepszej sprzedające się anime na Blu-ray/DVD uwzględniając całą serię (w egzemplarzach):
anime Blu-ray DVD japonia.jpg
Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 18/.133429

3. Najlepiej sprzedające się dyski Blu-ray z anime:
najlepiej sprzedające się Blu-ray z anime.jpg
Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 18/.133432

4. Najlepiej sprzedające się płyty CD z muzyką anime:
Muzyka anime sprzedaż.jpg
Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 18/.133439

Mnie cieszy obecność Yuru Camp (Laid-Back Camp) wśród franczyz oraz serialu "A Place Further Than The Universe" i filmu "No Game No Life Zero" na liście Blu-ray ;). Tej ostatniej kinówki nie oglądałem, ale za to przeczytałem szósty tom light novel, na którym bazowało i jest on przyjemnym urozmaiceniem w ramach tej "niezręcznej" pod pewnymi względami serii (taki Mad Max uniwersum "No Game No Life" :lol:).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pojawił się w końcu jakiś sensowni trailer aktorskiej adaptacji mangi Bleach (wydawanej w Polsce przez JPF, jako anime pierwsze 212 odcinków leciało na istniejącym kiedyś Hyperze): Zawsze mnie bawi, jak Japończycy próbują ukryć w zwiastunach niedoróbki CGI przez bardzo ostre ucinanie scen :D. Niemniej bazując na tych krótkich wstawkach efekty komputerowe nie prezentują się tak źle. Jak zwykle w przypadku japońskich live action wszystko rozejdzie się o poziom scenariusza i grę aktorską Japończyków, a na razie nie jestem do tego przekonany, patrząc po klipie.

Dla porównania 2. opening anime (pierwszy nie oddaje tak bardzo klimatu historii):
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie jestem pewien, czy Sota Fukushi to dobry wybór na Ichigo - rozumiem, że aktor ostatnio jest rozchwytywany, ale nawet po zwiastunie jego gra budzi raczej skojarzenia z jego inną znaną rolą, niż z charakternym Kurosakim :P
Nie wiem nawet, czy to nie jest celowy zabieg, bo Ryo Yoshizawa (Uryu Ishida) i Erina Mano (Orihime Inoue) również wcielali się w Riderów w tej serii (jako odpowiednio Kamen Rider Meteor i Kamen Rider Nadeshiko - tylko w filmach), dodatkowo Fourze i Nadeshiko w pierwszym filmie byli w zasadzie parą, więc... :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No Ichigo Kurosaki patrząc na trailerach tak średnio przypomina swoją wersję z mangi. Ja jednak zawsze najbardziej martwię się o "sceny dramatyczne". Japończycy grają jak w teatrze - akcentują przesadnie każdą wypowiadaną sylabę, a takie smutne/podniosłe momenty wygląda źle w normalnym filmie, gdzie nie mamy umownego tła, tylko normalne widoki (rzeczywistość, gdzie nie widać końca sceny). Oby Bleach zawierał dużo humoru tak jak na przykład pierwszy Rurouni Kenshin :rolleyes:.

A tak poza tym jestem pod wrażeniem, że potrafisz oglądać współczesne tokusatsu czy inne tego typu seriale. Nie mam nic do klasycznych seriali, bo tam praktyczne efekty specjalne były naprawdę pomysłowe jak na budżet, ale te dzisiejsze z powrzucanym bardzo słabym CGI nie potrafiłbym oglądać. Jakiś czas temu próbowałem zobaczyć pierwszego odcinka jednego z Ultramanów - już w pierwszych sekundach uderzył we mnie fatalny green screen i musiałem dać sobie spokój :lol:. Za to w powyższym filmiku, które wrzuciłeś, nie podobają mi się pociski wypuszczane przez potwora. W niektórych anime ich modele CGI wyglądają bardziej realistycznie :rolleyes:.

Nowy krótszy 30-sekundowy trailer filmowego Bleacha z kolejną porcją krótkich fragmentów walk - wygląda to całkiem ok :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Fakt, że CGI w tych serialach (a nawet opartych na nich filmach, gdzie budżet jest większy) nie powala, ale z roku na rok widać postęp... zresztą, jak widać po Marvelowskiej Czarnej Panterze nawet kiepskie CGI nie zepsuje filmu :P Przy czym mam wrażenie, że Ultramany jednak celują w trochę młodszą widownie, która więcej wybacza.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wiem, że tokusatsu jest kierowane do młodszej widowni. Po prostu byłem ciekaw, jak z twojej (dorosłej) perspektywy wygląda kwestia nadmiernego używania CGI w tych serialach :). Chociaż nigdy szerzej nie zainteresowałem się tematem (główne przez obecność tych komputerowych efektów we współczesnych produkcjach), to nie mogę odmówić Japończykom kreatywnego przedstawiania wielkiej rozwałki miasta za pomocą prostych kartonowych dekoracji.

Tak trochę w temacie anime - tutaj stary dokument (po japońsku) z lat 80, prezentujący produkcję parodii tokusatsu przez ludzi z Daicon Film (późniejszych założycieli studia animacji Gainax).
[ Spoiler ]
A tutaj efekt końcowy :D
[ Spoiler ]
Zobaczyć powiększonego, młodego Hideaki Anno (późniejszego reżysera i twórcę anime Neon Genesis Evangelion) w tych swoich okularkach, jak rozprawia się z ogromnym kosmitą na tle budynków - bezcenne ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jakiś czas temu wspominałem w innym temacie o gościnnym występie Hatsune Miku w Shinkansen Henkei Robo Shinkalion - anime dla dzieci z pociągami zmieniającymi się w mechy. Dzisiaj ogłoszono, że w odcinku, który zostanie wyemitowany 11 sierpnia, pojawi się Shinji Ikari (z oryginalnym głosem Megumi Ogaty) - główny bohater Neon Genesis Evangelion.
Shinji Ikari Shinkansen Henkei Robo Shinkalion.jpeg
Mam nadzieję, że zachowają pierwotny charakter postaci i Shinji okaże się płaczliwym mięczakiem ;).

Jego mech - 500 TYPE EVA
500 TYPE EVA.jpg
Wersja pociągowa:
500 TYPE EVA pociąg.jpg
Egzemplarz, który pojawił się w realu na torach w listopadzie 2015 z okazji 40-lecia linii pociągowej Sanyo Shinkansen (łączącej Osakę i Fukuokę - dwa największe miasta w zachodniej Japonii) oraz 20-lecia anime Neon Genesis Evangelion.
500 TYPE EVA prawdziwy.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

AtoMan pisze:Możliwe, że Animagia.pl zajmie się dystrybucją VOD - parę dni temu w ramówce na ich stronie pojawił się wpis:
Piątek 20 lipca (Animatsuri)

Nowy film pełnometrażowy – tytuł i szczegóły dystrybucji zostaną podane w bliżej premiery.
I się potwierdziło. Premiera niemal równocześnie z japońskim BluRayem, tylko napisy, początek dystrybucji na Animatsuri.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No i ładnie. Najpierw streaming i cyfrowa kopia, potem TV i Blu-ray. Możliwe, że zdecyduję się jedną z tych opcji, tylko najpierw muszę (spróbować) obejrzeć serial TV. Czytałem gdzieś, że drugi sezon jest podobno "beeee" i tak naprawdę to nici z jakiś ambicji, które wymyślili sobie niektórzy fani ;)

Ogólnie Kyoto Animation wydaje się całkiem miłą firmą, skoro pozwalają tak szybko jakimś tam nieznanym firmom z Europie Wschodniej wydawać swoje anime w formie cyfrowej i to jeszcze w formacie .mkv (do tego są na tyle chodliwą firmą, aby zachować prawa wydawnicze).

Podobno także sprzedaż nowych filmowych Sailorek od Anime Eden ruszyła z miejsca. Wszystkie dzięki "podstępowi" ;)
https://www.facebook.com/AnimeEdenPL/ph ... 714541915/
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Drugi sezon nie dorównuje pierwszemu, niestety. Pewnie dlatego nie doczekaliśmy trzeciego i dostaliśmy jedynie film po latach :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No cóż, czeka mnie ciężka przeprawa, ale to dopiero po innej nadrabianej po latach serii - Beelzebubie :).

Okładka Weekly Shonen Jump na 50-lecie magazynu mangowego (wydany dzisiaj - 14 lipca):
Weekly Shonen Jump 50 anniversary.jpg
- Luffy (One Piece) i Son Goku (Dragon Ball) narysowany przez Eiichiro Odę (One Piece)
- Deku (Boku no Hero Academia) i Naruto narysowani przez Kōheia Horikoshi (Boku no Hero Academia)
- Asta (Black Clover) i Hiei (YuYu Hakusho) od Yūki Tabatę (Black Clover)
- Shōyō Hinata (Haikyu!!) na koniu Cascadzie (Midori no Makibao) od Haruichi Furudate (Haikyu!!)

W numerze nowy one shot "Burn the Witch" od Tite Kubo - twórcy mangi Bleach.
Burn the Witch.jpeg
"Czarownice, smoki i wywrócony Londyn"

Z innych głupotek: na Youtube można sobie zobaczyć nagranie 40-minutowego "koncertu" Miss Monochrome na Anime Expo 2018 (7 lipca). Początek od 6 minuty: Mangowe alter-ego popularnej aktorki głosowej i piosenki Yui Horie, które doczekało się dotychczas 3 sezonów krótko-odcinkowego serialu anime (legalnie do obejrzenia na Crunchyroll).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

A tak wracając do japońskiego kiczu - chyba troszkę twórcy dramy na podstawie mangi Kyo Kara Ore Wa!! przesadzili z charakteryzacją aktorów ;) https://twitter.com/kyoukaraoreha_n/sta ... 1115285504 A tutaj dokładniejsze porównanie z mangowymi odpowiednikami - Przynajmniej akcja będzie dziać się w latach 80 tak jak w oryginale ;)
Kyo Kara Ore Wa!!.jpg
Sam oryginał polecam - całkiem zabawna, wychodząca w latach 1988-1997 manga o dwóch chuliganach, która niestety w formie anime doczekała się tylko kilku odcinków OVA. Ogólnie czytając ją ma się wrażenie, że niejaki Tooru Fujisawa nieco zerżnął z niej przy tworzeniu swojego Shonan Junai Gumi (także komiks o dwóch, podobnie myślących typach - jeden z nich został potem głównym bohaterem znanej także w Polsce mangi/anime Great Teacher Onizuka).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości