Anime i Manga

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Film aktorski "Alita: Battle Angel" przesunięty na 14 lutego 2019 roku. Mam nadzieję, że to tylko dla poprawy dużych oczek w CGI, a nie dla ich usunięcia :rolleyes:.

Może ma być to jakiś melodramat między Alitą, a Yugo na Walentynki? ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Co do wakacyjnych piosenek z anime zakończonego sezonu (openigu Grand Blue Dreaming) to całkiem miły letni klimacik ma OST anime Harukana Receive :). Przykłady:

Rise Like A Sunrise
Home(Is Where The Heart Is) [Vocal Version] Rozczarowujący jest za to fakt, że producenci zdecydowali się umieścić te wszystkie piosenki w środku anime, decydując się na średniej jakości utwory śpiewane przez aktorki głosowe w openingu i endingu. Jest to denerwujące, bo po jednym z trailerów byłem przekonany na 100%, że pierwszy z utworów będzie czołówką anime, a ten i ED były emitowane od trzeciego epizodu przez co zawód był podwójny :rolleyes:. Nawet domniemywałem, czy nie chodzi o jakieś problemy licencyjne, ale jak widać utwór istnieje nawet na soundtracku i w późniejszych odcinkach, więc nic takiego nie miało miejsca.

Co do samego anime Harukana Receive jak nietrudno domyśleć się jest o dziewczynach grających w siatkówkę plażową na wyspie Okinawa. Aż dziwię, że japońscy animatorzy tak późno zdecydowali się zrobić serię o tej tematyce, biorąc pod uwagę, jak lubią (według jakiś feministek) "uprzedmiotowywać kobiety"... dużo tutaj scen jak w starych transmisjach z Eurosportu i późniejszych skrótach Watts ;). Ale odchodząc już z żartami na bok - seria była jak najbardziej ok. Z jednej strony co prawda typowe zagwostki bohaterek anime z gatunku "Cute Girls Doing Cute Things", z drugiej - mecze i muzyka podczas nich były dość wciągające. Znalazło się nawet odrobinę miejsca na FAQ zasad i technik beach volleyaballa. Do tego sympatyczny humor głównie oparty na osobowościach (temperamencie) bohaterek - moim zdaniem najlepiej wypadł podczas 7 odcinka, gdy do klubu dołącza piąta członkini (ten opening jak z jakiegoś Love Live :D).

Jedynie ostatni odcinek jest dość rozczarowujący -
[ Spoiler ]
, co mnie zdenerwowało tym bardziej, bo
[ Spoiler ]
:lol:. Nie podobał mi się też zbytnio głos Kanaty - niby pasuje do granej postaci, niemniej irytowała mnie ta "słodka jękliwość". Mimo wszystko wolę taką serię sportową niż sztucznie antypatyczne Hanebado.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"ROAD TO YOU - Hoshifuruoka no Yakusoku" (Obietnica Gwiaździstego Wzgórza) - krótkometrażówka anime będąca reklamą opon zimowych "Winter Maxx 02" brytyjskiej firmy Dunlop - są angielskie napisy. A reklamówka tej samej firmy z ubiegłego roku - "ROAD TO YOU - Kimi e to Tsuzuku Michi" (The Road That Goes On to You)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Tymczasem bieżąca seria KR, Kamen Rider Zi-O, zakończyła właśnie dwuczęściowy odcinek poświęcony serii Fourze… a oto, jak wytłumaczono nieobecnośc protagonistów tamtej serii :P
Obrazek
Obrazek
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zapowiedź 47. numeru magazynu Kawaii, czyli wielkie lanie wody we wpisie i trochę informacji na okładce:

Okładka nie zachęca zbyt do numeru:
- Ghibli - studio, o którym już wszystko powiedziano (pewnie będą zdjęcia z ich muzeum i jakieś wtrącenia z wycieczki Jediego)
- Kilka nowszych tytułów sprzed kilku lat, które wszyscy znają (no może poza Aggretsuko, więc tu plus)
- brak (!) anime z ostatnich kilku miesięcy?
- Utena i Kimagure Orange - fajnie, że jest, niemniej jak wyżej - wolałbym, aby magazyn eksponował bardziej na okładce nowe tytuły niż robił deja vu z lat 90

To samo dotyczy nudnej okładki - ja wiem, że Jedi jest fanem Ghibli i Totoro, ale myślę, że fanom anime już przejadł się widok tego stworka i można było postawić na jakiś art z nowszej produkcji np. wspomnianego filmu "Twoje Imię".

Plakaty tematycznie nie w moim guście, zresztą wyrosłem z gazetowych, cienkich posterów i wolę takie rozdawane czasem w kinie (przy premierowych pokazach) na grubszym papierze , które bardziej pasują do włożenia w drewniane ramki niż do przylepiania taśmą do ściany/drzwi pokoju gimnazjalisty/licealisty/studenta ;).

Podsumowując numer do przejrzenia w Empiku, drugi raz nie kupię kota w worku ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Na dodatek fakt, że "właśnie idzie do druku" to spory strzał w stopę, bo raczej nie będa mieli zbyt wiele o ramówce Polsatu Games, mimo, że wyjdą już po starcie (chyba, że jakoś się z nimi dogadali)... czyli same old :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W poprzednim numerze podobna sytuacja była z Dragon Ballem. Ledwo magazyn poszedł do druku, a tutaj ogłoszenie filmu o Brollym z trailerem i wypowiedzią Toriyamy :lol:.

Zresztą nie jestem pewien, na ile pan Musiałowski orientuje się w telewizji, streamingu, wydaniach Blu-ray, a nawet mang, patrząc jaki burdel był w pierwszym numerze (Waneko - największe polskie wydawnictwo z najmniejszą liczbą zapowiedzianych mang - dosłownie w każdym miesiącu :lol:). Ciekawe, czy będzie coś o swojskim Anime Eden czy Animagia.pl, czy tylko Netflix Netflix Netflix! ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

19 października w wieku 80 lat zmarł na atak serca Keiichiro Kimura - dyrektor animacji i projektant postaci anime Tygrysia Maska - emitowanym u nas na Polonii 1 (to jemu seria zawdzięcza specyficzne animowanie scen i rysunki).
Keiichiro Kimura.jpg
Keiichiro Kimura.jpg (11.72 KiB) Przejrzano 2131 razy

Animator pracował też nad takimi seriami jak Speed Racer, Lupin the 3rd czy Casshern Sins. Tutaj można zobaczyć jego niektóre prace:
Krótkometrażowa animacja "Go! Samurai" z 2015 roku powstała z ponad 2000 narysowanych klatek przez niego. Materiał został złożony przez jego syna - Takahiro Kimurę, także animatora.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

17 października zmarł na udar Kouji Tsujitani - aktor głosowy znany z ról dwóch protagonistów anime z uniwersum Gundama: Bernie Wisemana z serialu "Gundam 0080 - War in The Pocker" (1989) i Seabooka Arno z filmu "Gundam F91" (1991). Seyiuu stracił nagle przytomność w swoim domu i zmarł w tym samym dniu. Miał 56 lat.
Kouji Tsujitani.jpg
Kouji Tsujitani Gundam.jpg
Podkładał także głos pod mnicha Miroku w anime Inuyasha (jego żoną była Kumiko Watanabe - również aktorka głosowa, która wcielała w młodego lisiego yokai Shippo).
Miroku Inyuasha.jpg
Piosenka "Kaze no Naka e", którą zaśpiewał dla anime jako Miroku.
Osobiście najbardziej jego głos zapamiętam z anime Irresponsible Captain Tylor (1993), gdzie wcielał się w tytułową rolę (polecam, zabawny serial komediowy w kosmosie o niezbyt zdawało się niekumatym kapitanie i równie zakręconej, niekompetentnej załodze).
Tylor anime.jpg
Jego głos można nawet usłyszeć w openingu na samym końcu: W ostatnich latach Kouji Tsujitani był reżyserem dźwięku - m.in. pracował przy takich seriach jak Fate/stay night (ta pierwsza, która miała fantastyczny soundtrack), Shōwa Genroku Rakugo Shinjū, Senran Kagura, Freezing.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pannie Linie z RTL-u 7 dobrze powodzi się.
Slayers 16.jpg
Nowy, 16. tom (wydany 18 lat po poprzednim) light novel Slayers sprzedał w 12205 egzemplarzach przez dwa pierwsze dni (20-21 października), a szybkość nabywania woluminów przez fanów musiała nie spaść przez następne doby skoro wydawca - Kadokawa zapowiedział teraz natychmiastowy dodruk książki.

W styczniowym numerze magazynu Dragon Magazine, który zostanie wydany 20 listopada 2018 roku bohaterka pojawi się na okładce, która będzie odwracalna (przez cały grzbiet).
Lina Inverse Magiczny Wojownicy Slayers.jpg
No i trochę humoru na poranek - próba zrozumienia popularnej od ponad dekady, rozrastającej się w nieskończoność franczyzy gier i anime Fate :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Taka nowinka. Za czym nastała era "Hatsune Miku" w latach 90 była także inna japońska, wirtualna idolka - Kyoko Date.
Kyoko Date.jpg

Stworzona w 1996 roku (prawdopodobnie na fali popularności Sharon Apple z Macross Plus i innych różnych fikcyjnych muzyków z anime) digitalizowana piosenkarka nigdy nie odniosła sukcesu, tylko była totalną wtopą komercyjną. Prawdopodobnie dlatego, że nie stało za nią ciekawe otwarte dla konsumentów oprogramowanie (jak za Vocaloidami - syntezatorami śpiewu), ani też za bardzo starano się, aby udawała prawdziwą jpop gwiazdeczkę.

Teraz jednak po latach odpowiedzialna wtedy za nią agencja talentów HoriPro próbuje naprawić ten błąd. Zapowiedziano debiut piosenkarki Ayano Date - córki poprzedniej idolki, która jak widać tym razem będzie mangowa i na dobrą sprawę w niczym nie przypomina matki (pewnie geny anonimowego digitalizowanego ojca ;)).
Ayano Date.png
Dane personalne :lol:
Data i miejsce urodzenia: 23 września 2003 roku, Tokio
Wiek: 16 lat
Typ krwi: 0
Wzrost: 153 km
Waga: 43 kg
Twitter: https://twitter.com/ayanon_date
Brakuje tylko, aby podali trzy wymiary ;).

Postać zaprojektowana przez Fukahire (rysownik ilustracji dla light novel "Haisenjou no Alice", "0.000000001% Derenai Shiroi Neko", "Ore wa Maou de Shishunki Danshi!"). Na razie uruchomiono japońska akcję crowfundingową mającą na celu zebranie kasy na jej youtubową działalność, czyli coś, co teraz jest na chodzie w Japonii :rolleyes:.

Kizuna AI - future base
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jakby kto pytał jak spędziłem Święto Niepodległości, to powiem, że spełniłem obywatelski obowiązek i wsparłem rodzimy dubbing anime :P Jak widać obsada raczej niezbyt wyszukana i kosztowna, ale nie to się w takim filmie liczy - klimat był (oj, był!), a widownia reagowała lepiej niż na niejednym blockbusterze - zarówno dzieci, jak i licznie przybyli dorośli.

Film trafi do szerokiej dystrybucji (na co niewątpliwie zasługuje), ale... dopiero 31 maja, więc ewentualne wydanie DVD/BD poczeka jeszcze dłużej. Trzeba polować na wszelkich pokazach festiwalowych (wcześniej był pokazywany na nich z lektorem, ale chyba zebrali głosy od rozczarowanych ludzi), ale zaręczam - warto.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Mam nadzieję, że dystrybucja będzie odbywać się przez jakąś dużą sieć typu Multikino lub Cinema City, skoro wydają pieniądze na profesjonalny dubbing.

Widzę, że nie tylko ja spędziłem rocznicę w dziwny, "patriotyczny" sposób. Ja dla odmiany wsparłem polskie napisy... tłumacząc filmik jakiegoś zachodniego youtubera o Gundamach, który akurat mi się spodobał (nagranie, nie gościu) :lol:. W sumie nigdy nie sprawdzałem tych opcji i nie wiedziałem, jak łatwo to się robi na YT.

O tym, dlaczego warto obejrzeć pierwszego Gundama oraz przewadze jego filmów kompilacyjnych nad oryginalnym serialem TV. Napisy PL zaakceptowane, więc można sobie je włączyć: 1-3 literówki znalazły (tyle na razie zauważyłem), no i zapomniałem o zawijaniu wierszy, więc tekst jest "trochę" rozciągnięty ;).

Ogólnie polecam tego człowieka - oglądam od kilku tygodni i jako jedyny z regularnych youtuberów nie pajacuje nadmiernie podczas recenzowania anime (typu "hehe... cycki"), wiadomo, o co mu chodzi i rzadko kiedy bawi się w komentatora aktualnych spraw dla wyświetleń w przeciwieństwie do tej reszty tych pajaców, którzy muszą skomentować każdy możliwy clickbaitowy news. Już pomijając youtuberów anime, których u nas nie ma to mam wrażenie, że 95% życia polskiego youtube to komentowanie pierdół. Najbardziej rozwala mnie w przypadku tematyki gier komputerowych kanał tvgry, który bez zażenowania bawi się w domorosłych psychologów w co drugim filmiku :lol:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

No nie, widziałem kilku youtuberów poruszających tematy okołomangowe, ale to też żaden poziom xD Chyba Buki jest najbardziej znany, ale nadal jest to liga w najlepszym wypadku podwórkowa.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Anime i Manga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ten cały Buki z tego, co widzę też dał sobie spokój i usunął filmiki ze swojego kanału. Patrzę właśnie na ostatni wpis z facebooka i widzę lament fanów :lol:.

"Finalny" zwiastun Alita: Battle Angel
Aż zgrzytnąłem zębami, jak usłyszałem ten tandetny, lovelassowy tekst: "Alito, jesteś bardziej ludzka niż ludzie" napisany chyba na serio przez leniwego scenarzystę :lol:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości