Anime i Manga

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga Przyjaciel Bob

Post autor: Tomek » 02 sty 2020, 13:07

Pamiętacie "Przyjaciela Boba" (Hakushon Daimaō) - serial anime studia Tatsunoko Production z przełomu lat 60 i 70, znany u nas z anteny TVN-u, który emitował go w drugiej połowie lat 90?
Hakushon Daimaō.jpg
Hakushon Daimaō.jpg (67.25 KiB) Przejrzano 1917 razy

Bądź z telewizji niemieckiej (skąd ja kojarzę tą kreskówkę) - nie słyszałem tej czołówki chyba z 20 lat :D

W października 2019 roku seria obchodziła 50-lecie swojej premiery, a teraz z okazji nowego roku zapowiedziano nową serię TV, która będzie emitowana od wiosny na japońskim kanale telewizyjnym YTV :)
Hakushon Daimaō new.jpg
Hakushon Daimaō new.jpg (75.68 KiB) Przejrzano 1917 razy

----------

A skoro mowa o nowych anime - jeśli wierzyć temu gościowi, to na obecny rok szykuje się adaptacja bardzo "charakterystycznego" light novel w japońskiej, otwartej TV. Jeśli emisja dojdzie do skutku to produkcja zostanie tematem wielu, gorących dyskusji :lol:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... adaptation
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 07 sty 2020, 15:56

Podsumowanie polskiego rynku mangi w 2019 roku od anime.com.pl
https://anime.com.pl/Rynkowe_podsumowan ... ,7027.html
Ogółem:
Najpłodniejszy miesiąc: kwiecień (49 wydane tomy)
Najpłodniejsze wydawnictwo: Waneko (171 wydanych tomów)
Nowych tytułów: 74 (-6,33%) w tym 28 jednotomówek
Najwięcej nowości wydało: Waneko (27 tytułów)
Zakończonych serii: 28
Manga Polska 2019.jpg
Wydawnictwa mangi.jpg
----------

Od 4 stycznia na antenie Tokyo MX leci Hentatsu - nowe "garażowe" anime grupy irodori (twórców pierwszego sezonu Kemono Friends, oraz Kemurikusa), bazujący na ich wcześniejszych shortach. Jeden, bardzo krótki odcinek co sobotę o godzinie 23.57. :D
Jeśli kogoś interesuje wersja z angielskimi napisami to są nieoficjalne torrenty na serwisie Nyaa.si
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 17 sty 2020, 20:39

Nostalgicznych wojaży ciąg dalszy...

Digimony wracają do korzeni... jeszcze bardziej niż wcześniej. Jak wiadomo - 21 lutego w japońskich kinach ma zadebiutować film "Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna" opowiadający o młodo-dorosłych losach bohaterach oryginalnego serialu (tego emitowano kiedyś u nas na Fox Kids). Sadząc po trailerze taki Logan lub Rocky: Ostatnia Krew. ;)

Dzisiaj zapowiedziano nowy serial TV z kompletnie nową historią dziejącą się w czasach 5 klasy podstawówki (w tym samym roku, co pierwsze anime). Premiera w kwietniu na Fuji TV - odcinki będą emitowane o 9 rano w niedzielę. Zajmie ona miejsce kończącego się GeGeGe no Kitaro, więc fani Dragon Balla mogą chyba zapomnieć o nowej serii, przynajmniej nie w tym timeslocie. :P

Ilustracja z okazji 20-lecia anime (nie traktować jako źródło poglądowe dotyczące kreski zapowiadanego tytułu), która miała miejsce 7 marca ubiegłego roku.
Digimon 20.jpeg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 21 sty 2020, 7:23

Okazuje się, że nowa seria Digimon ma nosić ten sam tytuł, co pierwowzór - Digimal Adventure i najwyraźniej będzie współczesnym rebootem. Trailer:

Plakat:
Digimon Adventure 2020.jpg
Wskazuje na to nie tylko nazwa, ale sam opis serii:
2020 AD

Sieci są teraz integralną częścią ludzkiego życia. Jednak ludzie nie zdają sobie sprawy, że poza nimi istnieje też nieznany, nieskończony świat. Rzeczywistość cyfrowa. I żyjące tam stworzenia zwane Digimon...

Wielka awaria sieci o dużej skali w metropolii Tokio. Światła sygnalizacyjne migają, a ekrany na mieście wyświetlają zakłócenia. Wiadomości twierdzą, że to akt cyberterroryzmu.

Główną postacią historii jest Taichi Yagami, piątoklasista mieszkający w wieżowcu niedaleko Tokio.

Chłopak był w sam w domu i właśnie przygotowywał się do obozu letniego. Gdy jego matka i siostra utknęli w pociągu w drodze do Shibuya postanawia ruszyć im na ratunek. Gdy jednak trafia na peron stacji...

Tajemnicze zjawisko dopada „DigiDestined' [dzieci przeznaczenia - chyba tak ich tłumaczono na Fox Kids ;)], przenosząc Taichiego do cyfrowego świata! W nowym miejscu dzieci spotykają partnerów zwanych Digimonami i wyruszają w nieznaną przygodę!
No chyba, że nagle przestali przykładać wagę do lat, w jakich postacie mają określony wiek. ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 22 sty 2020, 20:37

Jedna z najbardziej zaskakujących zapowiedzi ostatnich lat, biorąc pod uwagę, że minęło wiele wiosen od poprzedniego sezonu, nadawcą anime będzie - tak jak poprzednio - stacja publiczna, a autor oryginalnego light novel ma szarganą prawnie reputację w sferze publicznej*. :rolleyes:

Anime "Log Horizon" doczeka się trzeciego sezonu po sześciu latach. :D
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... -announced
Log Horizon.jpg
Nowa seria będzie nosiła nazwę "Log Horizon: Round Table Collapse" po tytule dwunastego tomu. Za animację będzie odpowiadało Studio Deen, które wcześniej robiło drugi sezon (pierwszy był robiony przez Satelight). Premiera w październiku na NHK Educational TV.

W Polsce od paru dobrych lat jest wydawana light novel. Jej polski opis:
Lubicie grać w MMORPG? Spędzacie godziny w sieci przemierzając fantastyczne krainy i walcząc z bestiami? A co jeśli nie moglibyście wrócić? Gdyby gra stała się dla was rzeczywistością, z której nie bylibyście w stanie uciec?

Taki właśnie los spotkał Shiroe i wiele tysięcy innych graczy z całego świata, którzy zostali uwięzieni wewnątrz rzeczywistości niezwykle podobnej do tej, którą znają z ulubionej przygodówki. I choć cały schemat walk, zdobywania ekwipunku i podnoszenia poziomów pozostał ten sam, to starcie oko w oko z potworem przestało przypominać ekscytującą rozrywkę, a dla wielu stało się prawdziwym koszmarem.

Czy z powszechnego chaosu, jaki zapanował pośród zdezorientowanych mieszkańców cyfrowego świata, zdoła wyłonić się funkcjonalne społeczeństwo, czy nowa rzeczywistość obróci się przeciwko graczom?
Wydawnictwo wydało też jej spin-off mangowy:
https://yatta.pl/katalog,0,109331,st

Opening anime:

Bardzo polecam, zarówno light novel i anime (dwa sezony po ok. 25 odcinków). Opis i opening mogą sugerować, że to kolejne anime o przetrwaniu na śmierć i życie dla 10-latków z dużą ilością walk (jak Sword Art Online). Tak naprawdę jednak to raczej historia o zarządzaniu miastem-państwem, próbie ułożenia sobie życia w nowej rzeczywistości i odkrycia tajemnicy za wydarzeniem, które doprowadziło do utknięcia graczy w MOORPG.

Akcja ma miejsce w świecie fantasy o nietypowych regułach zachowanych z czasów, gdy ta rzeczywistość była jeszcze zwykłą grą. Dla przykładu - przeniesieni gracze są w zasadzie nieśmiertelni, nie możne stać im się praktycznie krzywda. Z kolei postacie fikcyjne zaprogramowane przez komputer mają teraz inteligencję jakby zawsze ją mieli, są przy tym świadomi, że goście z innego świata nie mogą zginąć i są potencjalnie dla nich zarówno możliwym zagrożeniem i ratunkiem.

* twórca omawianego tu tytułu wziął sobie chyba za bardzo do serca wątki ekonomiczne wrzucane do swoich serii książkowych... i o mało nie poszedł do więzienia za próbę uniknięcia podatków od zarobionych tantiem :lol: Nawet wydawnictwo, które wydawało jego książki przez długi czas unikało publikowania wersji papierowych, czekając na uciszenie sprawy, historia dalej wychodziła tylko cyfrowo. Chyba też z tego powodu polskie Studio JG nie wydawało go przez jakieś półtora roku.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 30 sty 2020, 0:55

Aktorski serial na podstawie mangi "One Piece" trafi na Netflix. Autor komiksu - Eiichiro Oda - wśród producentów wykonawczych. Już widzę, jak ma czas się udzielać. Podejrzewam, że po prostu dobrze go mieć w napisach i przy promocji jak Toriyamę przy Dragon Ball Evolution. ;)
One Piece Netflix.jpg

Wśród zaangażowanych:
- Tomorrow Studios (produkujące też aktorskiego Cowboy Bebopa)
- ITV Studios
- Marty Adelstein (prod. wyk. Prison Break, Teen Wolf) jako producent wykonawczy
- Matt Owens (scenarzysta odcinków Luke Cage i Agents of S.H.I.E.L.D.) jako writer
- Steven Maeda (scenarzysta odcinków: The X-Files, CSI: Miami, Lost) jako producentów wykonawczy
- Becky Clements (scenarzysta nachodzącego, aktorskiego Cowboy Bebop) jako producent wykonawczy

Mają ambicje - One Piece to jeden z ostatnich shounenów, który widziałbym jako dobry serial aktorski. Przynajmniej jeśli zachować oryginalne efekty wydłużania z wydłużaniem rąk u Luffy'ego i podobne, dziwne elementy. Już o statku nie wspomnę. Pewnie szykuje się coś w stylu Dragon Ball Evolution, bądź produkcji The CW. W każdym razie czuję, że niewiele zostanie po oryginalnym klimacie komiksu.

---

Chociaż są też bardziej obojętne mi rzeczy jak trailer "Ghost in the Shell: SAC_2045" wyglądający momentami jak zwiastun gry z wczesnego okresu PS3.
Nawet zagrałbym sobie w taką fajną grę. ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 07 lut 2020, 21:28

Lepiej później niż wcale... w dniu 22 stycznia wydawnictwo Waneko ogłosiło wydanie w Polsce "Spy x Family" - familijnej mangi komediowej o niecodziennej, przeszywanej rodzince, o której wielokrotnie wspominałem już w tym temacie :). Komiks będący fenomenem - wraz z trzecim tomem seria podobno przekroczyła liczbę 2 milionów wydrukowanych tomów w Japonii. Potężny wynik, biorąc pod uwagę, że dotychczas wyszło 20 rozdziałów i kilka, krótkich bonusowych. :lol:
Spy x Family.jpg
Na następnym tomisku pewnie będzie pies :D
SPY x FAMILY

Gatunek/tematyka: dramat, komedia, akcja, shounen
Autor: Tatsuya Endou
Ilość tomów w Japonii: 3, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Cena: 22,99 zł
Premiera: 30 kwietnia 2020

Opis fabuły

Perfekcyjny szpieg o kryptonimie "Twilight" spędza swoje życie na misjach pod przykrywką, by móc spełnić swoje marzenie o lepszym świecie.

Kolejna misja Twilighta jest niezwykle trudna: aby nie dopuścić do wojny musi prześwietlić prominentnego polityka. Szpieg musi zbliżyć się do niego przez najmniej oczekiwane miejsce... Aby to było możliwe musi założyć rodzinę! I tak oto Twilight znajduje dla siebie żonę i adoptuje sześcioletnią dziewczynkę.

Nie wie jednak, że do swojego życia wprowadził płatną zabójczynię i małego espera!

Poznajcie historię tej wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju rodzinki!
Źródło: https://www.facebook.com/WydawnictwoWan ... 8577172728

Najnowsze rozdziały mangi po angielsku można czytać za darmo, legalnie tutaj. Wcześniej była dostępna w całości, ale wydawnictwo Shueisha postanowiło spieniężyć jej rosnąca popularność (zapowiedź amerykańskiego, papierowego wydania od Viz Media) i środkowe chaptery wyparowały. :rolleyes:
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 10 lut 2020, 17:21

J.P. Fantastica rozważa ponownie wydanie mang Ranma 1/2 i Inuyasha w Polsce :D
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... =3&theater
Rumiko Takahashi.jpg
⭐Mamy prośbę do czytelników⭐

Nadarzyła się okazja na powrót dzieł Rumiko Takahashi, którą możecie znać z tytułów takich jak "Ranma 1/2", czy "Inuyasha".

Mamy szansę na wydanie jej najlepszych dzieł, ale są pewne warunki, które musielibyśmy spełnić.

⭕️Mamy więc do Was prośbę, czy moglibyście napisać w komentarzu na ile jesteście zainteresowani jej twórczością?
Czy kupilibyście jej tytuły priorytetowo? Co chcielibyście przeczytać od pani Rumiko? Za co ją lubicie itp.
Każda uwaga będzie wielce pomocna.⭕️

Naszym planem byłoby wydanie nowych tytułów oraz wznowienia od początku "Ranmy 1/2", czy "Inuyashy".
Zakładając, że doszłoby do wydania, byłyby to tomy po około 400 stron w formacie A5 (jak wydajemy np. kolekcję Junjiego Ito), cena wahałaby się między 45-50 zł za tom.

Dziękujemy za wszelkie uwagi
Piękna wiadomość zwłaszcza, że poprzednie wydania tych serii komiksowych w Polsce nie były kompletne*, a jakość druku i papier raczej zachęcała do wykorzystania tomów jako podpałkę do pieca, a nie do czytania. ;) Do tego pierwszą z serii tłumaczono na bazie niemieckiego wydania, występowały angielskie onomatopeje. Jedynymi plusami tego wydania był fakt, że w ogóle istniała, oraz grzbiety woluminów Ranmy 1/2, które układały się w obrazek. Niestety efekt psuł tom 7, który został wydrukowany w innej barwie niż pozostałe tomy. :lol:
Ranma.jpg

Najbardziej liczę na wydanie Ranmy, bo mam wielki sentyment do tej serii i to jeszcze z czasów jej emisji na niemieckim RTL II. Nawet kupiłem sobie kiedyś dwupłytową składankę CD z piosenkami występującymi w serialu (openingi, endingi, piosenki "w środku", trochę character song'ów). :D
Ranma płyta.jpg
Ranma płyta 2.jpg
Ranma płyta 3.jpg
Picasso - Piece of Love :D

Fajnie byłoby, gdyby kiedyś wydali też Maison Ikkoku, bo ta seria - anime i manga - to obiektywnie najlepsza historia, jaką Rumiko Takahashi napisała. :)

* wydanie w Polsce 28 z 38 tomów Ranmy, oraz 23 z 56 tomów Inuyashy
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: AtoMan » 10 lut 2020, 18:32

Czy najlepsza? Nie wiem, kilku mniej znanych nie widziałem, nie wszystkie tez bodaj były ekranizowane :P Ale i tak fajnie, bo to, co widziałem, miało taki klimat, do którego chciało się wracać.

Szkoda, że jakby chciec wydać któreś anime, to zainteresowanie będzie znacznie niższe :/ kompletnie tego nie rozumiem.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 10 lut 2020, 22:58

- brak wychowania sobie widowni (TV, home video), rynek mangowy cały czas rośnie, pomału pojawiają się kolejne pokolenia czytelników
- kwestia piractwa, łatwość zripowania takiego filmu (podczas gdy nikt nie będzie na tyle głupi, aby wrzucać swoją mangę do skanera, ryzykując zniszczenie grzbietu tomu)
- niepopularność Blu-rayów, praktycznie ta sama jakość na streamingu
- wielka przepaść między sceną tłumaczącą anime na język polski (animesub.info, pirackie streamingi), a mangą - ogólnie trudniejszy dostęp do tej drugiej formy
- manga jednak kojarzy się z materiałem premium, czymś za co trzeba zapłacić - i w Japonii, i w Polsce; anime to te kreskówki emitowane w japońskiej, otwartej TV

Generalnie to Netflix powinien powypychać swoją ofertę takimi starszymi tytuły, zamiast inwestować w jakieś marne CGI serie, lub stare produkcje które przeciętny fan anime w każdym możliwym wieku już widział (Death Note, Neon Genesis Evangelion). Byłaby to jakaś alternatywa dla Crunchyroll, która daje takie smaczki tylko na USA.

Ostatnio sprawdzałem i z takim normalniejszych serii, pochodzących z poprzedniego wieku, mają tylko Rurouni Kenshina, i nie całego.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: AtoMan » 11 lut 2020, 21:51

Przecież Netflix nie ma kompletnie nic do zaoferowania na naszym rynku, bo produkcje z napisami, szeroko dostępne na pirackich streamingach, nikogo nie przyciągną :P Z obserwacji widzę, że czasem ktoś znudzony sięgnie właśnie po jakiś starszy tytuł jako zapychacz czasu, ale wielkich wyników tak się nie wykręci - bo ani nikt dla takiego contentu nie kupi abonamentu, ani nie będzie go aktywnie szukał. A nowości z Japonii są puszczane w momencie, kiedy już mało kogo obchodzą. Z kolei mangi również dostępne są szeroko na wielu czytnikach po angielsku, bez konieczności ściągania i walczenia z wirusami, na czym laik może polec przy szukaniu odcinków :P Chyba najwięcej szumu zrobiły filmy z Ghibli, ale i tu polegli, nie udostępniając dubbingu do całości (wieść gminna niesie, że obudzili się z tym w ostatniej chwili i szukali na gwałt kogoś, kto im to błyskawicznie zrobi, ale zostali wyśmiani - ot, kolejna cegiełka do budowanego latami wizerunku serwisu robionego dla Polski na kolanie).

Z tego wszystkiego najbardziej boli brak wychowania sobie widza. Anime Gate mimo żenującego poziomu technicznego coś tam przynajmniej próbowało, nawet jeśli nieudolnie. Rynek mangowy z kolei działał już od lat 90, i zapewne to procentuje.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 12 lut 2020, 7:35

Najbardziej rozwala mnie jedno. Netflix, udostępniając na bieżąco odcinki nowych, telewizyjnych anime w Japonii, potrafi dodać do nich gotowe, angielskie napisy. Są bardzo hojni dla piratów, którzy seedują te serie na Zachód. Nie ma to jak robić sobie samemu pod górkę. :lol:

Przy okazji taka ciekawostka dotycząca Ranmy 1/2. Musiałem się upewnić, czy mnie pamięć nie myli, i jak okazuje się już kiedyś J.P.Fantastica miał wydać ten tytuł, jeszcze przed Egmontem. Z obwoluty trzeciego tomu Akiry (styczeń 2000). :D
Ranma oryginalne zapowiedzi 2000 JPF.jpg
Na obwolucie czwartego tomu z kolei pojawiła się informacja o sondzie na stronie internetowej ("kolejności wydania..." dobre :lol:).
Ranma vs Fushigi Yuugi Akira 4.jpg
Którą najwyraźniej Ranma przegrał. JPF wydało Fushigi Yuugi, a na pierwszy tom Ranmy 1/2 od Egmontu musieliśmy poczekać do sierpnia 2004 roku (ja swój egzemplarz kupiłem we wrześniu :)).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 20 lut 2020, 0:22

Materiał Crunchyrolla o niezrealizowanych, amerykańskich adaptacjach anime/mangi - dużo dziwnych, jankeskich wytworów wyobraźni. :D

O większości projektów wiedziałem - nie licząc może Star Blazers od Disneya (Space Battleship Arizona :lol:).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: Tomek » 21 lut 2020, 0:58

Wracając do Rumiko Takahashi okazuje się, że po latach prawdopodobnie wyszła największa tajemnica dotycząca emisji jednej z adaptacji jej mang w Włoszech. Chodzi o włoską czołówkę Urusei Yatsura (Lamù, la ragazza dello spazio) z 1983 roku.
Przez prawie ponad 35 lat nie wiedziano, kto był wykonawcą tej piosenki. Imię i nazwisko nie występuje w openingu, nigdy nie została ona wydana na płycie w pełnej wersji, muzycy związani z Ricmon Sound (odpowiedzialnej za dubbing) i Telecapri (stacji, która emitowała anime) zaprzeczali swój udział w jej produkcji. Wszystkie poszukiwania spełzły na niczym... do niedawna. :D

Sprawę opisuje Whang! - amerykański youtuber lubujących się w opowiadaniu takich tajemnic (wrzucałem jego filmiki w temacie o City Pop, oraz amerykańskiej TV).

W poszukiwaniach pojawia się nawet wątek Polonii 1 ze względu na to, że jakieś ponad 10 lat temu ktoś wrzucił na youtube fake'owy opening Urusei Yatsura z logiem Polonii 1 i lektorem mówiącym "Lam" (chyba już usunięty z yt).

Co mnie bardzo zaciekawiło, bo mam kanał na youtube z openingami anime Polonii 1. Pamiętam też tą podpuchę, bo autor mi ją wysłał w celu dodania do powiązanych (była wtedy taka kolumienka pod playerem każdego wideo). Oczywiście odrzuciłem zapytanie i nawet przez chwilę zastanawiałem się, po co ktokolwiek miałby robić taki filmik. Teraz jednak, gdy o tym myślę... jakiś trolling wymierzony we włoskich fanów? Czyżby autor chciał wykorzystać mój kanał do potwierdzenia prawdziwości openingu i tym samym informacji dotyczących podanego wykonawcy? :lol:

Wracając do rozwiązania. Jeśli ktoś nie zna angielskiego to macie finał historii - wykonawcą okazał Noam Kaniel - izrealski piosenkarz, muzyk i kompozytor, z utworami śpiewanymi w wielu językach.
https://en.wikipedia.org/wiki/Noam_Kaniel

Tutaj jako 14-latek:

W 1978 - gdy miał 16 lat - ruszył do Stanów Zjednoczonych, gdzie współpracował przy produkcji/adaptowaniu kreskówek z Haimem Sabanem i Shuki Levy'm (do dzisiaj w sumie jest zaangażowany w produkcje Sabanu m.in. Power Rangers) - pod aspektem muzycznym. Niektóre jego wokale możemy kojarzyć. ;)

Muzyk potwierdził przez kontakt na facebooku, że to jego głos. Utwór miał być rejestrowany w Los Angeles. Nie pamięta nazwisk pozostałych głosów uczestniczących w nagraniu.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: AtoMan » 21 lut 2020, 1:18

Jezusie, autor muzyki do Power Rangersów od czasu powrotu serialu do macierzy Sabanu (na szczęście od czasu przejęcia marki przez Hasbro wypychany, bo straszne generyki wyprodukował - ale chyba ma jakiś dłuższy kontrakt, bo całkiem go się nie mogli pozbyć :P) i m.in. hitowej "Biedronki i Czarnego Kota"?

Top kek.
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”