Anime i Manga

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No i koniec zabawy - dodany opis kanału "TOEI TOKUSATSU WORLD OFFICIAL" :(
https://www.youtube.com/channel/UC7pddu ... ex3w/about
This official Toei YouTube channel has a lineup of various shows, including “NATIONAL KID” (1960), Super Sentai Series such as “GORENGER”(1975), Metal Hero Series including “SPACE COP GAVAN”(1982), and robot anime such as “VOLTES V”(1977). (Please note that depending on the show, there may be viewing limitations in certain areas and countries.)
We will update daily to share TOEI’s TOKUSATSU with the world. At launch, we will have the first two episodes of all 70 shows available with English subtitles! Further episodes will be available in Japanese for now, but there could be frequent updates. We plan on making a public call for subtitles in any language.
Dwa udostępnione odcinki za darmo z angielskimi napisami, a reszta tylko po japońsku... nie żebym miał o to wielkie pretensje, bo to materiały za darmo niemniej to jak dać jabłko, a potem je odebrać. "a public call for subtitles in any language" ? W sensie resztę mają zrobić fani? Będzie jakaś zapłata, czy wcale? Powiedziałbym, że PR działa u Toei nie za mocno. Trochę zbyt późno na takie deklaracje, ale jak rozumiem wtedy nie zgromadzili 57 tysięcy obserwujących w jeden tydzień. ;)

Nawiasem do drugiego odcinka anime DALTANIOUS-a też zapomnieli subów.

Na zakończenie mojej przygody z tym kanałem (trudno, abym rozpoczynał kolejne z następnymi serialami wiedząc, że ich prawdopodobnie nie dokończę) powiem, że obejrzałem wszystkie dostępne u nich odcinki anime z angielskimi napisami, ale najbardziej frajdy przyniosły mi dwa epizody ich jednej, konkretnej aktorskiej serii...

MAGICAL GIRL CHUKANA PAIPAI :D

Niby serial dla dzieci a dawno nic mi nie sprawiło tyle radości. Pomysł wyjściowy na fabułę jakby wyjęty z jakieś starej gagowej mangi dla dziewczyn (i sprawdzałem - nie jest to adaptacja żadnego komiksu). Przerysowane, ale sympatyczne postacie (nie takich motywów "antagonistki" spodziewałem po wariacji Power Rangers :lol:). Humor dający naprawdę radę, lubujący się w pastiszu - mamy parodię pewnej postaci znanej każdej osobie wychowanej na zachodniej kulturze lat 80 (ociekający o plagiat motyw mnie rozwalił). Jest też romantyczna, "łzawa" scena w drugim odcinku, gdzie bohaterka wspomina swojego ukochanego patrząc się na... :D
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 313
Kontakt:

Anime i Manga

Post autor: AtoMan »

Sporo seriali ma fansuby, tylko fakt - za frajer to trochę nie bardzo :P Ugadanie się z fanowskimi grupami mogłoby otworzyć jakąś drogę do tłumaczenia reszty, zważywszy, że z tego co widziałem - są napisy dla niesłyszących po japońsku, co zawsze ułatwia sprawę.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

W Stanach Zjednoczonych wystartowała Mangamo - nowy, wielki serwis subskrypcyjny udostępniający mangi po angielsku na urządzenia przenośne. Cena: 4,99 dolara na miesiąc.
Mangamo.jpg
Mangamo.jpg (85.18 KiB) Przejrzano 1050 razy

Według FAQ na stronie usługa dostępna wszędzie na świecie, poza Japonią, Chinami i Koreą. Na razie istnieje tylko aplikacja na iOS, ale platforma ma pojawić się też na Androidzie.
https://apps.apple.com/us/app/mangamo/id1462183152

W ofercie tytuły znajdujące się na comiXology, amerykańskim Shonen Jumpie i Crunchyrollu. Biorąc pod uwagę info na stronie ma być na tej platformie 300 serii. Nic na razie nie pisze o różnicach w ofercie między np. USA, a Polską. Poniżej jest domyślna proponowana lista startowych mang:
https://www.mangamo.com/copy-of-faq-2
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

Animowany teledysk do piosenki z filmu kinowego "Nakitai watashiwa Neko wo Kaburu" robionego przez Studio Colorido (odpowiedzialnego m.in. za nowego Bleacha, krótkometrażówki o polskiej shogistce, i poprzedniego klipu muzycznego zespołu itd.).

Yorushika - Ghost In A Flower
Premiera filmu, jeśli nic nie stanie się - 5 czerwca.
https://nakineko-movie.com/

---

A skoro mówimy o koronawirusie wstrzymano emisję kolejnych seriali:
- BORUTO: NARUTO NEXT GENERATIONS (prawdopodobnie, plany ogłoszone w najbliższych dniach)
- Cardfight!! Vanguard Gaiden
- Digimon Adventure
- Healin' Good♡ PreCure
- One Piece
- Pokemon

- Appare-Ranman! (po 2. epizodzie)
- IDOLiSH7 - drugi sezon (od 26 kwietnia po 4 epizodzie)
- Food Wars! The Fifth Plate (po 2. odcinku)
- Fugou Keiji: Balance:Unlimited (po 2. epizodzie)
- Hatena☆Illusion (od końca marca nie wyemitowano finałowego 12 odcinka)
- Hokago Teibo Nisshi (po trzecim epizodzie)

Także - przede wszystkim po raz trzeci w ciągu swojego sezonu wstrzymano emisję anime "Toaru Kagaku no Railgun T", tym razem na 12 odcinku. :lol:

Przeniesiono premiery anime:
- A3! Season Spring & Summer (na jesień)
- Maou Gakuin no Futekigousha (na lato)
- Tsukiuta. The Animation (na lato)

---

Amerykanie biorą się za hollywoodzką adaptację One Punch Mana - skrypt od Scotta Rosenberga i Jeffa Pinknera (scenarzystów Venoma i Jumanji). Producentem będzie Arad Productions (pierwsze Spider-many, Ghost in the Shell) i Sony Pictures. :rolleyes:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... ji-writers

---

Studio Khara udostepniło za darmo pierwsze trzy filmy kinowe z serii Evangelion Rebuild (współczesny kinowy reboot serialu "Neon Genesis Evangelion" z lat 90, pierwotnie robionym w Gainaxie). Jest tylko jeden mały problem, nie ma żadnym obcych napisów. :evil:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 3uT-e3RgJl
[ Spoiler ]

Czwarta finałowa część - "Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time" miała w końcu wyjść po 8-miu latach w dniu 27 czerwca, ale z powodu koronki premiera została odłożona :lol:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... oronavirus
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

Ciekawostka za oceanu - Funimation dostało "wersję demonstracyjną" 4. odcinka Tamayomi (anime o dziewczynach grających w baseball). Komitet produkcyjny musiał nakazać studiu poprawienie całego epizodu na ostatnią chwilę i w formie japońskiej wygląda on inaczej niż to, co otrzymał Zachód. :lol:

Poniżej porównanie:
- po lewej wersja z amerykańskiego serwisu streamingowego
- po prawej wersja z satelitarnego AT-X (japońskiej stacji emitującej anime)
Podobno obydwie wersje wyszły mniej więcej w tym samym czasie. :D
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 313
Kontakt:

Anime i Manga

Ojapierdziu.

Ale oczy w 19 sekundzie lepiej wyglądają u FUNi :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

W zasadzie ani w jednej, ani w drugiej wersji ten odcinek nie jest za dobry. Zamiana bohomazów na tanią animację 3D nie rozwiązuje problemu. Ja zakończyłem przygodę z tą serię na pierwszym epizodzie/jego openingu (co ciekawe tym poprawionym, ale nadal z dość statycznymi sekwencjami rzucania piłki/odbijania), bo widziałem, że nic z tego nie będzie.

Zwłaszcza, że obejrzałem wcześniej pierwszy epizod drugiego sezonu Major 2nd, i pomijając już o wiele lepszą animację, autor tak jakby wysłuchał mojego wewnętrznego błagania o większą oryginalność, i jest tam trochę dramy sportowej z żeńskim baseballem. :)
https://www.crunchyroll.com/major-2nd
major.jpg
Niestety serial został zawieszony z powodu koronawirusa - po czwartym epizodzie miesięczna powtórka wszystkich epizodów:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... 9-concerns

Jeszcze niech wstrzymają Kaguyę i zacznie się dramat. Z nowych serii na Crunchyrollu mam już tylko do oglądania - SING "YESTERDAY" FOR ME oraz My Next Life as a Villainess. Isekai, isekai-em, ale jeśli pierwsza z produkcji odpadnie to zacznę się zastanawiać nad anulowaniem płatnej subskrypcji. ;)

PS. Wytwórnia FlyingDog (Victor Entertainment) opublikowało mini-teledysk do piosenki z nowego singla w ramach uniwersum anime Macross. Utwór "Mirai wa Onna no Tame ni aru" (pl. "Przyszłość istnieje dla kobiet" ;D) - śpiewany przez Walküre, zespół z anime Macross Delta.
(w rzeczywistości: JUNNA, Minori Suzuki, Kiyono Yasuno, Nozomi Nishida, Nao Touyama)

Singiel wychodzi 27 maja.
https://www.crunchyroll.com/en-gb/anime ... -on-may-27
Mirai wa Onna no Tame ni aru.jpg
Mirai wa Onna no Tame ni aru.jpg (157.18 KiB) Przejrzano 700 razy

Piosenki z niego mają zostać wykorzystane w "Macross Delta the Movie: Zettai LIVE!!!!!!" (drugim filmie kinowym MD), o którym mówi się od dwóch lat, a do dzisiaj nie zaprezentowano jego daty premiery.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

Koronawirus zbiera kolejne żniwa - z powodu problemów produkcyjnych wstrzymano emisję odcinków następnych anime:
- Black Clover
- Girl Gaku ~Sei Girls Square Gakuin~
- Gundam Build Divers Re:Rise (po 18 odcinku z 7 maja)
- Kingdom 3rd (po 4. odcinku)
- Mewkledreamy

Jednocześnie 1 maja powraca po raz czwarty w ciągu niecałych trzech miesięcy seria "Toaru Kagaku no Railgun T" - zostanie wyemitowany 13 odcinek :D
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

Film kinowy "Nakitai Watashi wa Neko o Kaburu" ma podobno trafić na Netflixa - globalnie w dniu 18 czerwca. Wspominałem o nim kilka postów wyżej. Parę dni temu ogłoszono, że nie trafi on do japońskich kin w planowym 5 czerwca, więc domyślam, że szeroką dystrybucję przejął amerykański VOD.
Co do daty premiery - uwierzę, jak zobaczę :P

--

Latem ma wyjść finałowy 21. tom light novel "Hataraku Maou-sama" (The Devil is a Part-Timer!). Okładeczka 20 woluminu, który wyszedł 20 grudnia (jeśli napatoczy się tu jakiś fan wersji anime - okładka nie jest żadnym, wielkim spoilerem :P).
Hataraku Maou-sama.jpeg
Jestem obecnie na 11 woluminie i nadal jest to moja ulubiona LN (czytam zwykle w miejskiej komunikacji/do poduszki). :) Wersję cyfrową można kupować na Bookwalkerze:
https://global.bookwalker.jp/series/757 ... ght-novel/

Publikowana jest też wersja mangowa, jakby ktoś był wzrokowcem, lub/i analfabetom z wyboru ;)
https://global.bookwalker.jp/series/757 ... mer-manga/

Seria opowiada o diable (w rozumieniu władcy ciemności z gier RPG), który po przegranej wojnie i potyczce z "Bohaterem" ucieka ze swojego świata "fantasy" i trafia do naszej rzeczywistości. Traci moc, więc klepie głównie u nas biedę. Poprzysięga sobie jednak podbój naszego planety i powrót do ojczyzny - pierwszym krokiem do tego powzięcia jest... zdobycie etatu kelnera w fast-foodzie. Za jego śladem rusza "Bohater", który trudni się zazwyczaj pracą... w telemarketingu. :lol:

Porównałbym tą serię częściowo do zabawnego sitcomu - przeżywamy z postaciami kolejne przedsięwzięcia typowe dla normalnego mieszkańca naszego świata - zdobycie pracy, założenie kablówki, zdanie prawa jazdy, walka z domokrążcami... opieka nad dzieckiem. Jednocześnie za postaciami ciągnie się dawne życie od którego nie mogą się / nie chcą się odciąć, "turyści" przybywający z drugiej rzeczywistości, mający własne niecne zamiary. Skutkiem tego nieprzepadające za sobą postacie muszą ze sobą współpracować dla wspólnego dobra/przyjaciół. Z tomu na tom wypływają też nowe fakty. Bohaterowie pomału zmieniają stosunek do siebie i roli, jaką chcą odgrywać w całym zamieszaniu.

W 2014 roku powstał jeden sezon anime na bazie dwóch pierwszych tomów LN, jakby ktoś był zainteresowany. Opening:
Co ciekawe anime dość dobrze sprzedało się na Blu-rayu i normalnie doczekałoby się kontynuacji, ale komitetu produkcyjnemu odwaliło, że będzie to anime głównie zarabiające na merchandingu, a ten nie schodził zbyt dobrze (klienteli m.in. zaoferowano drogie szmaty stylizowane na ubraniu z McDonaldsa :lol:). Już na etapie pierwszych danych do sieci trafiały informacji, że nigdy niepowstanie drugi sezon. ;) Szkoda, bo w trzecim tomie LN pojawia się postać dodająca dużo dynamizmu w relacji między protagonistami.

---

Ktoś zrobił na youtube filmik prezentujący "ewolucję" gier z tego uniwersum Macross (po prostu mix gameplayów). Od prostych shooterów z lat 80 przez "symulatory" 3D po rytmiczną grę na smartphone'a w ostatnich latach. Żadna z tych gier nigdy nie wyszła oficjalnie na Zachodzie ze względu na problemy prawnie, niemniej gra w 2:30 może być kojarzona przez niektórych właścicieli Pegasusa ;)

Miałem kiedyś małego fioła na punkcie Macrossa i w sumie wtedy zagrałem w większość gier prezentowanych na filmiku. :lol: Sprowadziłem sobie nawet z Japonii trzy produkcje, z których dwoma mogę się pochwalić (trzecia - Macross Trangle Frontier na PSP leży gdzieś głęboko w szafie, a mi nie chce mi się szukać). Moim zdaniem to najlepsze tytuły z tej serii, jeśli chodzi o 3D (jest jeszcze Macross VF-X2 z niektórymi nowym, ciekawymi projektami myśliwców mecha, w tym podwodnym)

Super Dimension Fortress Macross - na Play Station 2, z 2003 roku [20:30]
Super Dimension Fortress Macross PS2.jpg
Macross 30: Voices across the Galaxy - na Play Station 3, z 2013 roku [27:30]
Macross 30 Voices across the Galaxy.jpg
Przy okazji nabywania ostatniej gry kupiłem sobie nawet singiel zawierający piosenki z openingu i endingu. :D
Macross 30 opening singiel.jpg
Posiadam też jeszcze soundtrack z gry Macross Digital Mission VF- [11:30] - wydany w 1999 roku :D
Macross VF-X Digital Mission OST.jpg
Na okładce znajduje się fikcyjny girlsband z gry o nazwie... Milky Dolls :lol: :lol: :lol:
W rzeczywistości: Noriko Namiki, Kikuko Inoue, Tomo Sakurai, Yuka Imai i Kotono Mitsuishi (znana z roli Czarodziejki z Księżyca :D).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 313
Kontakt:

Anime i Manga

Jeśli chodzi o Netfliksa, to jest to jak najbardziej potwierdzone i zapowiedziane również przez polski oddział: https://twitter.com/NetflixPL/status/12 ... 1147102208
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

MAO - obecna manga tworzona przez Rumiko Takahashi (Urusei Yatsura, Maison Ikkoku, Ranma 1/2, Inuyasha itd.) - doczeka się adaptacji anime :)
MAO Rumiko Takahashi.jpg
Fabuła:
Nanoha Kiba jest licealistką, której 8 lat temu udało się uciec przed śmiercią. Powodem jej zgonu miały być pewne paranormalne zdarzenia. Minęły lata i teraz dziewczyna ponownie wplątuje się w kolejne niebezpieczne wydarzenie "nie z tej ziemi", ale tym razem zostaje uratowana przez tajemniczego MAO - nastolatka, która miał przybyć ostatnio z innego wymiaru.
Co ciekawe seria jest publikowana w Weekly Shounen Sunday od maja 2019 (18 maja wyjdzie 4. tom). Widać mangaczka nadal ma po latach swoich wiernych fanów w Japonii :D

---

Youtuber "That Japanese Man Yuta" zrobił materiał o sposobie wysławiania się przez Megumin - najpopularniejszą bohaterkę anime Konosuba (do obejrzenia za darmo i legalnie tutaj - komediówka w stylu chińskich bajek odpowiednia na okres koronawirusa :D).
Wychodzą pewne konwenanse niewyczuwane po przetłumaczeniu na angielski. :)

W dniu 1 maja wyszedł 17. finalny tom pierwowzoru - light novel.
Konosuba light novel 17.jpg
Anime (dwa sezony, OAV-ki i film kinowy) dotychczas zaadaptowało jedynie 5 woluminów, a że oryginalnym wydawcą książek / producentem anime jest Kadokawa to nie ma co liczyć się na dalsze odcinki. Trzeba sięgnąć po wersję pisaną.

Można ją kupić cyfrowo w języku angielskim tutaj :)
https://global.bookwalker.jp/series/103 ... ght-novel/
Istnieje też wersja mangowa:
https://global.bookwalker.jp/series/915 ... rld-manga/

Do tego dostępny też jest spin-off poświęcony "młodości" Megumin (wielkie słowo biorąc pod uwagę, że bohaterka w głównej serii ma jedynie 12 lat :lol:):
https://global.bookwalker.jp/series/223 ... ght-novel/
I jej wersja mangowa:
https://global.bookwalker.jp/series/206 ... rld-manga/

---

PS Nowy wywiad z założycielem nowego polskiego wydawnictwa Akuma - o planach, hentajach i innych ideałach. ;)
https://grozownia.pl/2020/05/06/andrzej ... pRQzTUWawI
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 313
Kontakt:

Anime i Manga

Samo Isekai Quartet doczekało się dwóch sezonów i zapewne dostanie też trzeci, więc sądzę, że i Konosuba przynajmniej jeszcze jeden dostanie (Overlord dostał trzy i też mało :P)
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

Tyle, źe Isekai Quarter i Overlord nadal wychodzą, więc jest sens dla Kadokawy dalej wypuszczać kolejne sezony dla samej, głupiej reklamy mangi i light novel. Konosuba na dobrą sprawę nigdy nie dostała tak naprawdę pełnego sezonu - obydwa serie mają po 10 odcinków, z bonusowymi odcinkami na Blu-ray - 11.

A skoro mówimy o Konosubie chciałbym powrócić do mojej deklaracji sprzed kilku postów o tym, że obecnie oglądam na CR tylko dwie nowe serie. Otóż nie... jest jeszcze drugi sezon Tsugumomo... oraz Princess Connect! Re:Dive :D
https://www.crunchyroll.com/princess-connect-re-dive

Anime na podstawie jakieś popularnej RPG na Androida w Japonii. Nie wiem, jak prezentuje się klimat gry, ale reżyserem adaptacji jest Takaomi Kanasaki - ta sama osoba, która odpowiadała za animowaną Konosubę i to bardzo czuć, zwłaszcza w piątym, najnowszym odcinku... gdzie jest dużo, japońskiego hee... hee... hee... hee... :lol:
dgrtgt.jpg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

Chyba czas na poważnie zainteresować się animowaną adaptacją pewnego komiksu shounen z ubiegłego roku. :lol:

Najlepiej sprzedające się serie mangowe w pierwszej połowie 2020 roku (18 listopad 2019 - 17 maj 2020) - w tomach. :o
  • 1. Kimetsu no Yaiba - 45 297 633 woluminów
  • 2. One Piece - 4 885 538
  • 3. Gotoubun no Hanayome - 4 240 192
  • 4. Kingdom - 3 512 571
  • 5. Boku no Hero Academia - 3 339 656
  • 6. The Promised Neverland - 3 102 313
  • 7. Haikyu - 2 996 317
  • 8. Shingeki no Kyojin - 2 212 135
  • 9. Jibaku Shounen Hanako-kun - 2 138 410
  • 10. Spy x Family - 1 796 759
Manga Oricon.jpg
"Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba" nie dość, że kolejny raz detronizuje One Piece to lepiej sprzedaje się niż wszystkie mangi na liście razem wzięte.

Gotoubun no Hanayome wskakuje na swoim finiszu na podium.

Mnie najbardziej cieszy 10-ta lokata "Spy x Family" - jedyna manga, która w zestawieniu nie doczekała się jeszcze adaptacji anime (choć ostatnio pojawiły się pogłoski o planowaniu takowej), jedyna wydana pierwotnie w formie cyfrowej (usługa Shonen Jump+ / na Zachodzie - darmowe Manga Plus), z jedynie 4 drukowanymi tomami na koncie.

Nawiasem pojawiły się wyniki plebiscytu na najlepszą buźkę Anyi, o której wspominałem na poprzedniej stronie. Pierwsze miejsce w pokolorowanej wersji i z dorysowanymi rodzicami. :)
Spy x Family Anya Forger.jpg

Wracając jednak do największego triumfatora...
Lista sprzedaży pojedynczych tomów też fajnie wygląda. Shūeisha powinna postawić studiu Ufotable pomnik. :lol:
  • 1. Kimetsu no Yaiba 18 - 3,035,555
  • 2. Kimetsu no Yaiba 19 - 2,829,174
  • 3. Kimetsu no Yaiba 1 - 2,267,744
  • 4. Kimetsu no Yaiba 12 - 2,237,092
  • 5. Kimetsu no Yaiba 11 - 2,234,515
  • 6. Kimetsu no Yaiba 14 - 2,233,412
  • 7. Kimetsu no Yaiba 13 - 2,223,961
  • 8. Kimetsu no Yaiba 7 - 2,223,867
  • 9. Kimetsu no Yaiba 8 - 2,218,826
  • 10. Kimetsu no Yaiba 9 - 2,216,999
  • 11. Kimetsu no Yaiba 2 - 2,211,701
  • 12 Kimetsu no Yaiba 10 - 2,209,598
  • 13. Kimetsu no Yaiba 15 - 2,194,060
  • 14. Kimetsu no Yaiba 3 - 2,192,013
  • 15. Kimetsu no Yaiba 4 - 2,175,936
  • 16. Kimetsu no Yaiba 5 - 2,167,490
  • 17. Kimetsu no Yaiba 6 - 2,166,372
  • 18. Kimetsu no Yaiba 16 - 2,155,356
  • 19. Kimetsu no Yaiba 17 - 2,113,520
  • 20. ONE PIECE 95 - 1,955,897
  • 21. ONE PIECE 96 - 1,688,363
  • 22. Kimetsu no Yaiba 20 - 1,086,350
  • 23. Shingeki no Kyojin 30 - 911,246
  • 24. Kimetsu no Yaiba 20 - 904,092
  • 25. Kingdom 56 - 811,819
Toplista serii light novel - tutaj zwycięzca też jest jeden. :rolleyes:
  • 1. Kimetsu no Yaiba (nowelizacja) - 1,199,863
  • 2. Sword Art Online - 377,493
  • 3. Tensei Shitara Slime Datta Ken - 327,191
  • 4. Kusuriya no Hitorigoto - 317,749
  • 5. Overlord - 264,875
  • 6. Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu - 264,458
  • 7. Yahari Ore no Seishun Rabukome wa Machigatteiru. - 256,704
  • 8. Konosuba - God's Blessing on This Wonderful World! - 223,657
  • 9. Seishun Buta Yarō - 173,391
  • 10. Classroom of the Elite - 150,689
Sprzedaż pojedynczych tomów light novel:
  • 1. Kimetsu no Yaiba Kataha no Chō - 601,101
  • 2. Kimetsu no Yaiba Shiawase no Hana - 598,762
  • 3. Overlord 14 - 207,298
  • 4. Sword Art Online 23 Unital Ring II - 172,604
  • 5. Yahari Ore no Seishun Rabukome wa Machigatteiru. 14 - 170,974
  • 6. Tensei Shitara Slime Datta Ken 16 - 121,268
  • 7. Classroom of the Elite 2-Nensei-Hen 1 - 108,521
  • 8. The Irregular at Magic High School 31 - 86,959
  • 9. Sword Art Online 24 Unital Ring III - 81,994
  • 10. Konosuba - God's Blessing on This Wonderful World! 17 - 79,137
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 62
x 288
Kontakt:

Anime i Manga

Shaman King, czyli Król Szamanów znany u nas z Fox KIds / Jetix, dostanie całkowicie nową serię anime. Ma ona zaadaptować 35 tomów mangi. Premiera na wiosnę przyszłego roku.

Oby nie była to adaptacja długiej mangi w stylu tych ostatnich, gdzie cały serial TV ma 24-39 odcinków. :lol: Nowy Soul Hunter (Łowca Dusz znany wcześniej z RTL7) skończyłem oglądać na 8 odcinku, bo pogubiłem się w fabule, liczbie nowych postaci pojawiających się bez wyjaśnienia na ekranie. Z kolei ekranizacja Karakuri Circus na Amazon Prime Video okazała się dość niezła, ale nadal wymagała lecenia na złamany kark i towarzyszyło temu wiele wyrzeczeń. Mimo wszystko tą polecam. :)

Podobno autor mangi Shaman King miał już raz odrzucić plany nowego anime, bo nie chciał się zgodzić na zmianę oryginalnej obsady aktorskiej. Powrót starych aktorów, czy zmiana zdania?

Jest to też ten jeden z przykładów, gdzie autor musiał mieć jakąś kosę z dużym wydawcą i zakończył z nim współpracę. Manga oryginalnie była wydawana w magazynie Weekly Shounen Jump (Shueisha) i skończyła się na 31 tomach w 2004 roku. Potem jednak 5 lat później dostała "prawdziwy ending" w postaci kolejnym woluminów. Przy okazji 20-lecia okazało się, że wydawcą komiksu nie jest już Shueisha, a konkurencyjne Kodansha, które przejęło markę w Japonii, Stanach i Europie. W 2018 roku komiks dostał nową sagę w ramach nowej serii "Shaman King The Super Star", trafiła do magazynu Shonen Magazine Edge.

Japoński opening poprzedniej ekranizacji (która różni się od mangi):

Nieszczęsne, polskie intro oparte o tanie zachodnie wydanie :rolleyes:

Sam za bardzo nie przepadałem nigdy szczególnie za tym anime, ot taki shounen dla nastolatków. Byłem wtedy już na etapie oglądania anime z netu i denerwował mnie polski dubbing i ten śmiesznie, patetycznie śpiewana amerykańsko czołówka. ;)
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”