Mahoujin Guru Guru (Magical Circle Guru Guru)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 15 lip 2017, 15:39

Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 11 lipca o godzinie 1:35 na antenie TV Tokyo. Bajka dla dzieci, na której równie dobrze będą się bawić ludzie dorośli, przynajmniej ci, którzy wychowali się w latach 90 i są przyzwyczajeni do pewnej specyfiki - i nie chodzi mi bezpośrednio o samą japońską animację.

Anime powstaje na podstawie mangi "Mahoujin Guruguru" z lat 1992-2013 (obecnie, od 2012 wychodzi Mahoujin Guruguru 2). Komiks był rysowany przez Hiroyuki Etou i publikowany w magazynie Shounen Gangan wydawnictwa Enix (dzisiaj Square Enix). Na jego bazie powstała już adaptacja (dwa sezony, film) i gry w latach 90, więc część widzów już z tego powodu ma powody do sentymentu.

Ja jednak nie mam takich doświadczeń, jak reszta Polaków - w końcu kreskówka nie była u nas emitowana ;) Produkcję znam jedynie z parodii 50 odcinka Victory Gundam (zrozumiała tylko dla tych, którzy widzieli oryginał). Chodzi tu więc o samą fabułę i klimat :)
Mahoujin Guru Guru.jpg
Fabuła:
Pieczęć, która przez tysiące lat więziła króla Giri, zużyła się. Młody chłopak Nike zostaje wybrany (wyraźnie wbrew swojej woli) na Bohatera. Razem z Kukuri - ostatnią przedstawicielką plemienia władającego czarną magią zdolną do zapieczętowania Giri - rusza uratować świat.
Trailer (ten piękny glitch występujący w nim :D).
Openingu niestety nie zaprezentuje, bo wytwórnia muzyczna, bądź producent anime, postarali się, aby zniknął on z youtube'a. Można za to usłyszeć pełną wersją piosenki w postaci teledysku. Nie będą ukrywał, zakochałem się w utworze, dzięki muzyce chiptune zastosowanej w nim :)

Seria jest w istocie parodią gier jRPG, czyli na pierwszy rzut nic wielkiego na tle tematyki fantasy, jaką obraca obecnie anime. Jednak to, że oryginał pochodzi z zupełnie innych czasów niż np. dzisiejsza Konosuba, nadaje jej retro klimatu. Atmosfery, której jest świadome Production I.G - studio, które to animuje.

Jedna ciągła sekwencja animacji z pierwszego odcinka :)
Mahoujin Guru Guru 1.jpg
Albo kreska ze sceny z zamku:
Mahoujin Guru Guru 2.jpg
Kreska podstawowa jest niezwykle prosta, ale jednocześnie idealnie pasująca do eksperymentowania z elementami artytycznymi starusienkich gierek role playing z czasów 8-16 bitowych - takich z NES, SNES, PC Engine, Sega Genesis, nawet dosowym PC itd. Projekt postaci wygląda tak bardzo chibi mangowo (postacie przedstawiane jako dzieci) jak w pierwszych jrpg-ach np. starych Final Fantasy. Są nawet wjazdy 2D na ekran czy podczas jednej z walk - opis przebiegu rozgrywki. W czasie intensywnego ruchu można zobaczyć malutkie piksele. Animatorzy mają duże pole do zabawy, byle tylko trzymać fabuły.
Mahoujin Guru Guru 3.jpg
Mahoujin Guru Guru 4.jpg
Humor jest oczywiście prosty i dziecięcy, ale w połączeniu w pasującą jak ulał stylistyką, wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. Nie śmieję się głośno jak pijany debil budzący sąsiadów o czwartej nad ranem, ale po prostu gorąco się w sercu robi. I chce więcej :)

Anime można legalnie obejrzeć z angielskimi napisami na płatnym Crunchyroll, ale pewnie istnieją też bardziej nieoficjalne kanały dystrybucji, może nawet w języku polskim ;)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 18 lip 2017, 23:49

Ending serii Mahoujin Guru Guru (uwielbiam udźwiękowienie od 22 sekundy :))
Pierwsza seria ma składać się z 24 odcinków.

Przy okazji obejrzałem pierwszy odcinek ponowne i nawet bardziej mnie bawił niż poprzednio. Na przykład zdałem sobie dopiero teraz sprawę, jak tatuś i mamusia głównego bohatera przypomina Mario i Księżniczkę Peach, zwłaszcza ubranie tej drugiej poprzednio nie dawało mi spokoju :lol:
Mahoujin Guru Guru Mario Peach.jpg
Widziałem też drugi epizod i trochę mniej mi się podobał. Animacje bardziej uspokoiła się (aczkolwiek jest kilka fajnych momentów - np. pojawia się ten glitch z trailera ;)). Dużo tu żartowania z RPG, przy czym jeden kawał - wyraźnie japoński (w stylu pewnych nieswornych animacji z Polonii 1 ;)) - jak dla mnie był zbyt długo przedłużany. Z drugiej strony - słabość bosa mnie rozbawiła, przede wszystkim jego tłumaczenie :rolleyes:
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 08 sie 2017, 14:02

Teledysk do piosenki Round&Round&Round - endingu anime Mahoujin Guru Guru. Jest tracker i moduł :)
Piosenka wykonywana przez zespół TECHNOBOYS PULCRAFT GREEN-FUND i piosenkarkę Bonjour Suzuki :rolleyes: . W sumie to nie wiem, co myśleć o jej wokalu - całkiem nieźle komponuje się z udźwiękowieniem muzycznym utworu, ale poniekąd dlatego, że jest tak "marudny" - podejrzewam, że przy innej bardziej Jpop-owej muzyce wyłączyłbym jej piosenkę po 10 sekundach :D
TECHNOBOYS PULCRAFT GREEN-FUND feat. Bonjour Suzuki.jpg
Okładka singla z endingiem - data premiery: 9 sierpnia.
Magical Guru Guru ed anime.jpg
Poza główną piosenką znajdzie się też na płycie utwór "Natsu to Neko no Sonetto" z inną wokalistką, Izawa Shiori. Fragmentu utworu można posłuchać w reklamie singla (od 6:05)
[ Spoiler ]
Co do samego serialu po czterech odcinkach nadal jest zabawny. Podoba mi się w szczególności, jak dwójka głównych bohaterów średnio podchodzi do swojego zadania, ma swoje humorki (parodia serialu w stylu Czarodziejka z Księżyca) i jak łatwo ich odwieźć od misji :D.
Mahoujin Guru Guru.jpg
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 18 wrz 2017, 19:04

A tak prezentuje się singiel z piosenką "Trip Trip Trip" - openingu anime "Mahoujin Guru Guru", śpiewanego przez Oresama :)
Mahoujin Guru Guru Opening Piosenka.jpg
Nie pierwszy singiel tego zespołu w mojej kolekcji - mam też "Wonder Drive" - czołówkę anime "Alice to Zouroku" (Alice & Zouroku), które leciało na wiosnę :)
Alice to Zouroku opening płyta CD.jpg
Tutaj można posłuchać:
Wersja anime
Wersja teledyskowa

Samo anime polecam. Sympatyczna historia o starym, lekko cholerycznym dziadziuniu, jego wnuczce i małej dziewczynce, która potrafi tworzyć z niczego, za pomocą samej wyobraźni konstrukcje materialne (także żywe). Taka Alicja w Krainie Czarów w naszym świecie :). Dodatkowo w jednym z odcinków jest zabawny, bo tak znikąd wyskakujący prosty product placement snikersa :D. Jeśli komuś zależy na legalności, seria znajduje się w ofercie abonamentu Crunchyroll.

Kończąc jednak off-topic niedawno ogłoszono także, że drugi opening "Mahoujin Guru Guru" będzie również śpiewany przez Oresama, także ending będzie - tak jak poprzednio - wykonywany przez TECHNOBOYS PULCRAFT GREEN-FUND, przy czym zmieni się wokalistka na Shoko Nakagawę (śpiewała m.in. pierwszy opening niezwykle popularnego niegdyś anime Gainaxu - Tengen Toppa Gurren Lagann).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 19 wrz 2017, 9:42

Filmik omawiający różnice między wersją anime z 1994 roku, a obecną.
No i jeszcze jedna informacja - płyty z drugim openingiem i endingiem serialu wyjdą odpowiednio 25 października i 15 listopada.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 17 paź 2017, 22:48

Utwór "Ryuusei Dance Floor" od duetu Oresama, który posłuży jako drugi opening anime Mahoujin Guru Guru.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 01 lis 2017, 20:46

Druga czołówka anime Mahoujin Guru Guru - obecna od wczorajszego, 17. odcinka:
Dla porównania pierwsza - moim zdaniem lepiej wypadająca w ucho czołówka. Chiptunowe dźwięki jak dla mnie bardziej pasują do serialu w klimacie (parodii) jRPG-ów lat 90 niż jakieś tam disco :)
[ Spoiler ]
Zmieniono również tyłówkę:
Oraz zaprezentowano nowy rysunek promocyjny:
Mahoujin Guru Guru anime.jpg
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”