Steins;Gate / Steins;Gate 0

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 09 cze 2018, 10:14

Porównanie miejscówek z anime Steins;Gate 0 i ich prawdziwych odpowiedników z rzeczywistości - opis od Crunchyroll:
http://www.crunchyroll.com/anime-featur ... world-line

Przykłady:
Steins;Gate 0 prawdziwe miejsca.png
Steins;Gate 0 prawdziwe miejsca 2.png
SE-GA! ;)
Steins;Gate 0 Sega.png
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 18 cze 2018, 19:15

Intro gry Steins;Gate Elite, która wyjdzie 20 września w Japonii na konsole PS4, PS Vita i Nintendo Switch.

Link do anglojęzycznej wersji PC (na Steamie), która ma zostać także wydana w tym roku:
https://store.steampowered.com/app/8190 ... ATE_ELITE/
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 28 cze 2018, 19:09

Piosenka z endingu 12. odcinka anime Steins;Gate 0 - utwór pełni zresztą ważną rolę fabularną w czasie trwania całego epizodu.
Bardzo przyjemne, dość wzruszające jak 8. odcinek, 25 minut. Posuwa lekko całą fabułę serii do przodu, ale sam w sobie zawiera pewną historię. Sam zastosowany zabieg jest przewidywalny już po paru minutach, ale samo poznawanie całego przebiegu łańcuszka (
[ Spoiler ]
) trzyma widza przy ekranie i wywołuje odpowiednie uczucia podczas napisów i tego, co dzieje się po nich :). Jestem usatysfakcjonowany.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 13 wrz 2018, 1:19

Drugi (podstawowy) ending anime Steins;Gate 0 - emitowany bodajże od 14 odcinka. Śpiewany przez Asami Imai - aktorkę podkładającą głos pod postacie Makise Kurisu i Amadeus.
Powiem tak: pomału mnie ta seria zaczęła nudzić. Od 14 do 17 odcinka niby akcja szła do przodu, ale jak dla mnie było zbyt wolno. Ogólnie historia okazuje się dużo bardziej ślamazarna od pierwszej serii.

Przełomem jest jednak odcinek 18, który niestety sam w sobie jest tylko połowicznie dobry - z jednej strony wyłożenie całej koncepcji z paradoksem i świetny tekst o "Prawdziwym Szalonym Naukowcu" od Okabe, z drugiej - nieudolna próba wywołania smutku u widzów, zbyt dużo scen akcji (nie od tego jest Steins;Gate), dużo gadania i to w momentach, gdy latają wszędzie bomby. Jeśli popatrzeć na tą ostatnią kwestię to gdyby nie gadulstwo Mayuri to nie byłoby tego, co by było (chociaż ostatni epizod chyba jednak daje do zrozumienia, że i tak stałoby się to).

19-20 odcinki to jednak powrót starego Steins;Gate, czyli cofanie się w czasie, a nawet skok w przód. Historia zaprowadza po raz pierwszy widza w rejony, które widz anime znał tylko z narracji bohaterów.
Stein;Gate 0 20.png
No i wreszcie 21 odcinek, w którym więcej... dosłownie WIĘCEJ zdarzyło się niż we wszystkich 20 poprzednich epizodach :lol:. Wspaniała uczta dla fanów szalonych opowieści o podróżach w czasie i klimatu oryginalnego Steins;Gate, bo powraca wielki nieudacznik Hououin Kyouma i jego "El Psy Kongroo" :). Opowieść mogłaby się w tym momencie skończyć, ale wygląda na to, że głównym "villainem" (ktoś tym helikopterem w końcu steruje) może być ktoś inny.
Steins;Gate 21.png
Jedynie jedna scena jest trochę lekko konfundująca ze względu efekt przejścia między scenami, ale każdy może sobie dopowiedzieć, co działo się pomiędzy.
Steins;Gate 0 21.png
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik

Post autor: Lelouch » 16 wrz 2018, 20:30

Staram się oglądać regularnie i anime bardzo mi się podoba, choć zdarzają się wolniejsze odcinki. Ruka ładnie wydoroślał, choć trudno uwierzyć, że w tych odcinkach ma z 40 lat (dobre geny). :) Brakowało mi starego Okabe, wszystko też zaczyna wracać na swoje miejsce. A helikopter? Może sposobem jest znowu oszukanie samego siebie.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 17 wrz 2018, 0:05

Nie miejmy pretensji do twórców o wygląd Rukiego - musieli oni jakoś pogodzić jego "dziewczęcy czar" za młodu z wiekiem średnim i ogólnie fajnie wyszło - jak jakiś bohater samurajskiego anime. Do tego ten nowy design jest bardziej neutralny - teraz naprawdę trudno określić, czy bohater jest facetem czy kobietą (wcześniej wygrywała druga opcja :lol:).

Okabe mógł już wcześniej powrócić, niemniej trzeba przyznać, że ponad 3000 skoków w czasie to "It's So Cool, Sonuvabitch" moment na powrót Mad Scientist (podobno w wersji VN nie ma tego wątku i bohater od razu trafia do 2011 roku). Jakieś wynagrodzenie dla widza, przynajmniej dla mnie, bo nie wydaje się mi się, aby robienie tego samego w kółko przez pół roku nie skończyłoby się dostaniem pie***lca. Wydaje mi się, że psychika to coś więcej niż impulsy mózgowe, a tak przynajmniej stał się szalony na żarty ;).

Generalnie najsłabszy dla mnie był wątek córki Mayushii, do tego były różne przestoje, kilka razy niby miało się coś dziać, a potem w następnym odcinku zwolnienie akcji i ponowne obserwowanie zwykłego życia bohaterów. Mogli sobie też darować wątek loliconowstwa u Daru, w pierwszym sezonie było to zabawne (tak jak w pierwszym odcinku "0"), bo wspomniano o tym raz czy dwa razy, a tutaj w pewnym momencie gościu ślini się na każdy widok Maho i nie tylko. Zbyt długo ciągnęli ten żart.

Podobno w anime z jednej strony dodano od siebie kilka dobrych rzeczy, ale też ominięto pewne motywy, które były interesujące w visual novel np. podobno był jakiś wątek
[ Spoiler ]
.

Co do kulminacji całej historii zastanawiam się, jak to połączą z pierwszym sezonem - te "0" chyba nie jest w nazwie przypadkiem.

Przy okazji taka głupotka - do japońskiego wydania gry Steins;Gate Elite na Nintendo Switch dodawano grę Steins;Gate 8-bit w stylu Famicona/NES-a :D.
Wersja na PS4 i PC dostała za to zremasterowaną wersję gry "Steins;Gate: Linear Bounded Phenogram" z 10 dodatkowymi historiami pobocznymi, dziejącymi się w różnych liniach czasowych (dodając podstawkę jest w sumie ich teraz 21). Starsza edycja nigdy nie została wydana na Zachodzie, ale na youtube można zobaczyć sobie pełny gameplay z translacją na angielski :)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... f-DuZ_XTZa
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 29 wrz 2018, 0:54

Utwór "Gate of Steiner" śpiewany przez Eri Sasaki - piosenka z finału ostatniego 23. odcinka anime Steins;Gate 0 (oraz głównego zakończenia gry) :)

Zakończenie jak najbardziej satysfakcjonujące, biorąc pod uwagę, ile wątków wrąbano w ten jeden epizod. Podoba mi się, jak historia zakręciła koło - chociaż przewidywałem czego będzie dotyczyła zmiana po pierwszym teaserze (liść) to nie wiedziałem, że tak długą, zawiłą drogę przejdzie protagonista, aby dojść do tego konkretnego momentu i że na tym historia nie skończy się (ciekawe, o czym będzie 24. bonusowy odcinek).
Steins;Gate 0 finał.png
Podoba mi się, jak nie ma tu wielkiego happy endu, tylko nadzieja - linia czasowa Steins;Gate 0 poszła w klasycznym kierunku (III wojna światowa), Steins;Gate za to jest tylko teorią Okabe z tej pierwszej rzeczywistości i chłop na dobrą sprawę nigdy nie będzie pewien, czy jego plan idealnej przyszłości wypalił. Prawdziwy mad scientist :). Na wszelki wypadek
[ Spoiler ]
Ogólnie moim zdaniem Steins;Gate 0 wiele utracił na tym nierównym tempie prowadzenia historii. Szkoda, że produkcja ruszyła z kopyta dopiero koło 18 odcinka. Te 3-4 epizody do tyłu z akcją na dachu z helikopterem i byłaby to seria równie wciągająca, co pierwszy sezon. Mogli darować sobie wątek związku Daru i jego przyszłej żony i wywalić kilka innych niepotrzebnych wątków z życia postaci, bo nawet wcześniej było wiele ciekawszych momentów, które sprowadzane są do parteru np. przez humorystyczne, ale pozbawiony większego sensu chwile.

Ogłoszono, że anglojęzyczne wersje gry Steins;Gate Elite na PS4 i Nintendo Switch będą miały te same dodatki, co japońskie odpowiedniki. Ich trailery:

Linear Bounded Phenogram (PS4)

8-BIT ADV STEINS;GATE
Ktoś przetłumaczył na angielski Steins;Gate LIVING ADV - sceniczną sztukę (musical) na podstawie oryginalnego Steins;Gate :)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RwP9C3gKiN
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 01 paź 2018, 21:46

Jeszcze taki filmik, będący spoilerem do obu serii.

Porównanie scen z 23 odcinka Steins;Gate oraz 23 epizodu Steins;Gate 0 - El Psy Kongroo :)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 03 lis 2018, 1:45

Nowe trailery wcześniej wspominanych przeze mnie bonusowych gier, które zostaną dodane do anglojęzycznej wersji Steins; Gate Elite (19 luty 2019).

Steins;Gate: Linear Bounded Phenogram (PS4 ; podobno również wersja steamowa na PC)
8-BIT ADV Steins;Gate (Nintendo Switch)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 11 gru 2018, 1:45

Zwiastun "niewyemitowanego" w telewizji, 24. odcinka anime Steins;Gate 0, który wyjdzie wraz z szóstym woluminem (epizodami 21-23) japońskiego wydania Blu-ray - 21 grudnia.

Wygląda na jakiś odcinek dziejący w środku. Troszkę szkoda, bo sam serial TV był wystarczająco rozwodniony i wolałbym, aby zrobili jakąś kontynuację. Jak to było w przypadku podstawowego Steins;Gate, gdzie OAV-ka "Egoistic Poriomania" (tzw. epizod 25) był epilogiem do głównej historii.

Przy okazji dowiedziałem się, że zarówno piąty i szósty wolumin miały przesuniętą premierę (odpowiednio: z 24 października do 28 listopada i 28 listopada na 21 grudnia). Wszystko dlatego, bo studio postanowiło poprawić sceny na dachu na potrzeby wydania Blu-ray.

Przy okazji porównanie drobnych poprawek zrobionych na potrzeby poprzednich 16 odcinków z opisem:
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 25 gru 2018, 19:18

Obejrzałem ten specjalny 24. odcinek anime Steins;Gate i niestety, tak jak widać na trailerach dzieje się on w środku serii (nawet nie chciało mi się sprawdzić gdzie :lol:) w przeciwieństwie do OAV-ki z pierwszego "sezonu". Tak jakby produkcja potrzebowała jeszcze jednego epizodu do rozmycia już rozmazanej przesadnie historia :rolleyes:.

Generalnie odcinek-fanserwis oglądany dla postaci, bez żadnego motywu podróży w czasie. Akcja dzieje się w Walentynki, więc w sumie pasuje do świat Bożego Narodzenia (które też jest w Japonii m.in. dniem dla zakochanych). Jako iż 14 lutego to raczej kobity dają czekoladki czy inne prezenty facetom (ci odwdzięczają się w tzw. "White Day" - 14 marca) to musi być oczywiście ich przyrządzanie w kuchni i próby dawania ich znajomym - wokół tego kręci się cały humor tych 23 minut. Przyznam, że troszeczkę uśmiałem się z imaginacji Suzuhy (choć dominuje tu komiczna sztampa znana z setek anime i raczej wszystko uratował fakt, że jestem w świątecznym nastroju). Także puenta po napisach była całkiem fajną kulminacją, ale jak wcześniej człowiek dostał średnią serią to chciałby otrzymać zamiast takiego bonusa, mocniejszy epilog.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 140
Kontakt:

Post autor: Tomek » 03 kwie 2019, 16:42

Uruchomiono stronę jubileuszową z okazji 10-lecia pierwszej gry Steins;Gate
http://steinsgate.jp/10th/
Steins;Gate 10 lat.jpg
Może jakaś sensowna OAV-ka lub nowa gra wydana przy okazji? Czy może jednak to, co zwykle - automat pachinko, kawiarenka i kilka figurek? :rolleyes:
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”