Gamers!

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 4759
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 40
x 179
Kontakt:

Gamers!

Post autor: Tomek » 18 sie 2017, 15:43

Adaptacja mangi autorstwa Sekina Aoi (historia) i Saboten (rysunki) - od studia Pine Jam. Emitowany od 13 stycznia na antenach stacji Tokyo MX, Sun TV, BS11 i satelitarnej AT-X, w Polsce dostępny - przynajmniej, jeśli chodzi o legalność - za pośrednictwem serwisu Crunchyroll.
Gamers.jpg
Opening :rolleyes:
Fabuła:
Historia kręci się wokół pewnych uczniów i ich hobby. Amano Keita jest samotnikiem, którego zamiłowaniem są gry video. Jego przyjaciel to Uehara Tasuku, który potajemnie także jest graczem, w dodatku wierzy, że jego życie jest perfekcyjne i pozbawione wad.

Mamy także Karen Tendou, przewodniczącą klubu gier video, oraz Chiaki Hoshinomori, która nieustannie użera się z Keitą. Innymi słowy, jest to opowieść wypełniona ciągłymi scenami komedii i nieporozumień.
Gdy zacząłem oglądać tą serię nie spodziewałem się takiego gagowego kataklizmu :D. Myślałem, że będzie to jakaś historia w stylu "chłopak bez przyjaciół spotyka pewnego dnia najpiękniejszą dziewczynę, która będąc jego miss nakieruje jego pasję w odpowiednią stronę" (w tym wypadku gry komputerowe, co też nie jest szczególnie oryginalne). Taki typowy romans dla dojrzewających chłopców z geekami, nerdami, no-life'ami czy "normie", także pewna ilość dziewcząt w czołówce sugerowała jakiś haremik wokół protagonisty. Ale jednak nie ma go... to znaczy przewrotnie jest, ale w sumie to nie :D.

Już w pierwszym, wydawało się kliszowym odcinku, seria skręca pod koniec w nie tą stronę, jaką wypadałoby (czyli kliszowego "rozwijania swoich zainteresowań"). Następnie nagle w drugim epizodzie historia przemienia się w "mroczne" okruchy życia o byciu no-life'em :rolleyes: . A potem dopiero zaczyna się... ta produkcja do trzeciego epizodu nie wie, czym chce być. Dopiero w czwartym odcinku następuje ostateczne odsłonięcie konceptu na historię - to komedia pełna niezwykłych pomyłek. Tytuł serii powinien brzmieć "Nieporozumienie The Animation".

Jeśli chodzi o pierwszoplanowe postacie nie ma w tej grupce ani jednego bohatera, który nie miałby błędnego zdania o reszcie. A z każdym odcinkiem te kuriozum narasta... i narasta. Szósty, ostatni emitowany epizod to niezłe epicentrum tych wyimaginowanych nonsensów bohaterów - postacie teoretyzują w myślach o życiu uczuciowym wokół siebie niczym prowadzący logiczne dysputy Light w Death Note'ie. Przy czym brak im spokoju "boga nowego świata". Do tego na koniec Amano tym razem lami, ale w prawdziwym życiu.

Ogólnie seria pozbawiona ambicji, ale to całkiem udana komedia z postaciami, które same sobie robią kłopoty własnym skomplikowanym rozumowaniem. Wątek gier jest tu obecny, ale na razie służy jako tło do kabaretu, są easter egg'ami (patrz opening). Nawet główny bohater, choć początkowo wygląda na nieporadnego osobnika, ma twardy beton w głowie - jego nerdowska osobowość jest specyficzna. Mieszanka zakompleksienia przy jednocześnie ogromnej arogancji i prostolinijności. Przydzielona mu przez fabułę dziewczyna, wytrącona z typowej kliszy "moja ta jedyna" snuje się zabawnie po ekranie przez większość odcinków. A to tylko dwójka aktorów, bo podczas tych sześciu odcinków Amano także "zaprzyjaźnia się" z kolejną "koleżanką"... i już wiadomo, dlaczego nie ma przyjaciół :rolleyes: .
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 4759
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 40
x 179
Kontakt:

Gamers

Post autor: Tomek » 03 wrz 2017, 17:43

Odcinek 8 - uwielbiam absurdalny humor w tym anime. Bohaterowie siedzą sobie i grają w głupią grę planszową przez większość epizodu, a jednocześnie odbywa się w ich głowach wielka drama miłosna :lol:

Anime "Gamers" vs. świat realny (tokijski okręg Meguro) od Crunchyroll:
http://www.crunchyroll.com/anime-featur ... rts-part-1

M.in.
Przed kolejową Toritsu-Daigaku:
Gamers real.png
Park Nakane:
Gamers Park Nakane.png
Gamers Park Nakane 2.png
Gamers Park Nakane 3.png
Gamers Park Nakane 4.png
Gamers Park Nakane 5.png
Gamers Park Nakane 6.png
Gamers Park Nakane 7.png
Gamers Park Nakane 8.png
Gamers Park Nakane 9.png
Anime Gamers Park Nakane 9-1.png
Salon gier "Goldrush Game" (w rzeczywistości Amusement Field Arcade)
Anime Goldrush Game.png
New Game anime location.png
Most na której główny bohaterowi zaczęło odwalać ;)
anime Gamers most.png
anime Gamers most 2.png
anime Gamers most 3.png
anime Gamers real life.png
anime Gamers real life 2.png
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 4759
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 40
x 179
Kontakt:

Gamers

Post autor: Tomek » 17 wrz 2017, 16:19

Druga cześć prezentująca lokacje występujące w anime Gamers pod kątem prawdziwych miejsc:
http://www.crunchyroll.com/anime-featur ... rts-part-2

Przykłady:
Gamers anime prawdziwe lokacje 01.png
Restauracja Gardenia - miejsce, gdzie postacie Gamers często spotykają się (zwłaszcza Amano and Aguri na swoich "alarmowych spotkaniach"). W rzeczywistości rodzinna restauracja Jonathan’s.
Gamers anime prawdziwe lokacje 02.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 03.png
Uliczka niedaleko stacji Toritsu-Daigaku.
Gamers anime prawdziwe lokacje 04.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 05.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 06.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 07.png
Nomikawa Green Road - były kanał rzeczny, który zamienił się w trasę parkową o długości kilku mil
Gamers anime prawdziwe lokacje 08.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 09.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 10.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 11.png
Powrót do "Goldrush Game" z poprzedniego postu :)
Gamers anime prawdziwe lokacje 12.png
Także znowu park Nakane:
Gamers anime prawdziwe lokacje 13.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 14.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 15.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 16.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 17.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 18.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 19.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 20.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 21.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 22.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 23.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 24.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 25.png
Gamers anime prawdziwe lokacje 26.png
Przy okazji - od 8 epizodu seria ma inny ending :).

Pierwsza tyłówka (piosenka: "Fight on!" śpiewana przez zespół Luce Twinkle Wink☆)

Druga tyłówka (piosenka "Koi no Prologue*" śpiewana przez ten zespół)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 4759
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 40
x 179
Kontakt:

Gamers!

Post autor: Tomek » 30 wrz 2017, 16:20

Singiel z openingiem anime Gamers! - śpiewanym zresztą przez bohaterki / ich aktorki głosowe z serialu: Karen Tendo (Hisako Kanemoto), Chiaki Hoshinomori (Manaka Iwami) i Aguri (Rumi Okubo).
Gamers anime muzyka.JPG
CD zawiera także 4 inne wersje intra (3 śpiewane indywidualnie przez każdą z aktorek + wersja instrumentalna), a także bonusową piosenkę SURECHIGAI QUEST (+ jej instrumentalną wersję).

Będę tęsknić za tą serią. W teorii wydaje się to taka humorystyczna wydmuszka oparta na jednym ciągle powtarzającym się koncepcje - naciąganym nieporozumieniu. Jednak jeśli troszkę przemyśli się te podejście można dojść do ciekawych wniosków. Autor nie bez przyczyny wybrał na głównych bohaterów graczy, przede wszystkich no-life'ów. Ci zapatrzeni w gry, żyjący we własnym świecie i niewykraczający poza obszar swoich zainteresowań są idealnym obiektem do satyry na temat problemów komunikacyjnych w japońskim społeczeństwie :). Warto zresztą zauważyć, że druga części serii nie jest takim poziomem pomyłek jak to bywało w pierwszej, gdzie postacie wysnuwały sobie bardzo niestworzone rzeczy o sobie :D Postacie czym częściej ze sobą przebywają, tym mniej mają okazji do tych swoich dziwnych wyobrażeń.

Ogólnie podoba mi się, jak będący w relacjach przyjacielskim Amano i Aguri wydają się z boku bardziej kompatybilną (bo komunikatywną) parą - i jak ta seria sugeruje to przy pozostałych postaciach :lol: Także jestem zadowolony, że jak historia przychodzi do "poważniejszej" młodzieńczej miłosnej dramy w 11 odcinku. Całkiem przyjemnie dla oka wypadła też zmiana kreski w "scenie romantycznej" na końcu, zazwyczaj w takich momentach anime zazwyczaj starają się zafundować upiększoną, wyrazistą kreskę i ogrom barw. Tutaj animatorzy dla odmiany poszli bardziej w uproszczenie, karykaturalnie przedstawienie postaci:
Gamers anime.jpg
Gamers anime 2.jpg
Tak jak większość epizodów dotyczyła głównie relacji bohaterów, a gry były tylko tłem, tak dla odmiany ostatni odcinek jest jakby zbiorem najczęstszych tematów dyskutowanych przez dzisiejszą społeczność graczy :lol: . Bohaterowie rozmawiają sobie jakby nigdy nic na temat roli gier w rozrywce, o ich wysokiej cenie, sensie istnienia dodatków DLC, tego, co jest najważniejsze w grach, czy podejścia do tzw. crapów itd. W przeciwieństwie jednak do tych śmiesznych polskich youtuberów - idoli gimnazjalistów, którzy traktują gry jako "super serious business", tutaj z tego nabijają się :).

Przy okazji animatorzy postarali się o odpowiednią liczbę sekwencji w gorących źródłach, które będzie można sobie odcenzurować na potrzebę wydania Blu-ray ;)
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości