Houseki no Kuni (Land of The Lustrous)

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 40
x 176
Kontakt:

Post autor: Tomek » 12 wrz 2017, 18:26

Kolejne anime, które tej jesieni może okazać się ciekawe, choćby przez animację, która co prawda jest CGI, ale myślę, że tym razem dobrze wplata się w opisem występujących tu postaci. Najbardziej podoba mi się ta płynna ciecz/metal (nie wiem jak to określić).
Houseki no Kuni anime.png
Trailer:
Jeszcze jeden trailer:
[ Spoiler ]
Krótkie spoty z dzisiejszego dnia:
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
I wcześniejsze:
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
Fabuła (anime studia Orange na podstawie mangi Haruko Ichikawy)
Pierwowzór serii opowiada historię Phos, która jest jedną z dwudziestu ośmiu przedstawicieli nowego gatunku zwanego houseki (Klejnot). Houseki, które zwykle odgrywają role medyka lub wojownika, ze względu na swoją wartość, są zmuszone do walki z tsukijin (Księżycowymi ludźmi) pragnącymi zamienić ich w zwykłe ozdoby. Phos mimo swoich chęci zostania wojowniczką, pozostaje jednak bez przydziału, do chwili, gdy opiekun Klejnotów, Kongo, zleca jej zajęcie się magazynem historii naturalnej.
Źródło: http://tanuki.pl/news/2750

Anime będzie miało swoją premierą 7 i 8 października na antenach telewizji TOKYO MX, MBS, BS11 i AT-X.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 40
x 176
Kontakt:

Post autor: Tomek » 24 wrz 2017, 18:42

Teledysk do skróconej wersji piosenki "Kyōmen no Nami" (śpiew piosenkarka YURiKA), która posłuży za opening do anime Houseki no Kuni.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 40
x 176
Kontakt:

Post autor: Tomek » 09 paź 2017, 20:21

Opening Houseki no Kuni :)
Jeśli o chodzi pełną animację w CGI to jeszcze żadna seria tak mi się pod tym względem nie podobała :). Co prawda towarzyszy tu pewna sztuczność ruchu u postaci, ale idealnie pasuje do specyfiki występujących tu postaci. W końcu bohaterki (a w zasadzie bohaterowie, bo nie posiadają one podobno płci) to chodzące diamenty o długich nogach. Do tego kolorystyka ich designu, jak też barwy tła w kluczowych momentach są miłe dla oka.

Zwłaszcza na plus trzeba wymienić mimikę twarzy, która jest zabawna, a oddaje jednocześnie o dziwo więcej emocji niż w tych wszystkich produkcyjniakach od śmiesznego Polygon Pictures. Zwłaszcza pasuje do to protagonistki i jej naiwno-buntowniczych humorków. Brawa dla studia Orange :)

Po pierwszym odcinku trudno ocenić fabułę - głównie chodzi o wprowadzenie do historii i przedstawienie postaci. Mam nadzieję, że seria głównie skupi się na budowaniu ciekawego świata niż walkach - na co jest szansa, skoro bohaterka dostaje nietypowe zadanie.
0 x
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”