Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
pablo21
Obserwator

Postautor: pablo21 » 01 lip 2018, 17:19

To było już wiadome że powtórzą. :-)
karolina1995
Użytkownik

Postautor: karolina1995 » 12 lip 2018, 10:08

Jak myślicie czy Kara Sevda pojawi się po Kosem na TVP1, czy po Siyah Inci na TVP2?
vlv
Użytkownik

Postautor: vlv » 12 lip 2018, 10:31

A które skończy się szybciej? Obstawiam TVP1.

Puls niby nie planuje dokończyć emisji "To moje życie".
Atahan
Obserwator

Postautor: Atahan » 12 lip 2018, 11:11

Ja także obstawiam TVP 1, ponieważ tam było od początku wpisane.
Chociaż patrząc na oglądalność "Sułtanki Kosem" jest dosyć źle (ale nie najgorzej)

Nie zdziwmy się jak zobaczymy kontynuację OHB znowu za jakieś 2 lata.

A co do Siyah Inci. Jak oceniacie ten serial? Według mnie 3/10.
Wieczna Miłość - TVP 1 [16:05]
Łzy Cennet - TVP 2 [17:10]
Kontrakt na miłość - TV PULS [06:00]
Elif - TVP 1 [14:00]
vlv
Użytkownik

Postautor: vlv » 12 lip 2018, 11:34

Nie oglądałem jeszcze Perły, czekam aż się skonczy i wtedy obejrzę całość bez przerw.
Jeśli chodzi o oglądalność Sultanki, pewnie zwyczajnie jest trudno odzyskać widownię po znaczącej przerwie w emisji.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 12 lip 2018, 11:42

W ramówkę TVP1 było od początku wpisane, ale widać, że Kurski planuje ramówkę Jedynki jako anteny "narodowej", wyłącznie z polskimi produkcjami. Już są pierwsze informacje o tym, że jesienią "Leśniczówka" będzie 3x w tygodniu w ścisłym prime timie, a założę się, że odcinki będą miały także pasmo powtórkowe. Wiosną "Leśniczówka" miała emisję raz w tygodniu + 2 powtórki (jedna rano, a druga o 16.00). Pasma powtórkowe zapewne zostaną bez zmian, czyli 3x w tygodniu zajmą pasmo 10.00 i 16.00, a wtedy na emisję "Kara sevda" zostaną tylko 2 dni w tygodniu. Do tego jeszcze musimy wziąć pod uwagę nowy serial TVP pt. "Drogi wolności", który ma być raz w tygodniu i zapewne także z powtórką oraz blisko 200 kolejnych odcinków "Korony królów", która także ma kilka pasm powtórkowych w Jedynce. Analizując zapowiedzi wnioskuję, że "Kara sevda" raczej może przejść do Dwójki, chociaż są plotki, że pasmo 17.00 może być przejęte na seriale polskie - niestety z powodu emisji "Leśniczówki" w Jedynce w prime timie będą zmiany w paśmie wieczornym Dwójki (przesunięcie "Barw szczęścia", "M jak miłość", "Na dobre i na złe"), żeby zagwarantować widownię Jedynce.
Atahan
Obserwator

Postautor: Atahan » 12 lip 2018, 15:37

Powracając do omawianego tutaj dzisiaj przerwanie przez Puls "To moje życie" :

Chyba w życiu tak się nie zdenerwowałem na Puls. Odcinki, które dostawali od Pastela były naprawdę super. Sceny nie były wycinane, wszystko było chronologicznie jak w Turcji. A co zaczął robić od bodajże 329 odcinka? Połowa scen jest powycinanych. Pod koniec 329 odcinka Muge dowiaduje się o odejściu Cemala, dostaje depresji. Sceny z ambulansem, rozmowy telefonicznej Hulyi z Atesem i Bahar brak. I nagle na początku 330 odcinka. Nie wiadomo skąd i jak Muge wyparowała, Ates i Bahar chyba z chmur wyczytali, że Hulya ma im coś do powiedzenia. Reyhan zabiła brata i też były w Turcji sceny poprzeplatane tym, że Bahar i Ates tam idą, na Pulsie tego brak.
Przepraszam za spojlery, ale to ze złości i z pokazania jak zdenerwował mnie dzisiaj Puls, bo wątpie, że to Pastel tak zmontował, skoro wszystko przez cały 3 i pół 4 sezonu szło po kolei.

A co do "Kara Sevda" - czy Jedynka czy Dwójka mi jest to obojętne, bo odbieram oba kanały (jak chyba większość), ale mam nadzieję, że jednak będzie. Nie wiem co Kurski chce znowu namieszać. Rozumiem polskie seriale itd. ale skoro Polacy kochają tureckie seriale, a oglądalność o 17:00 na Dwójce względem "Tylko z Tobą" do "Meandrów uczuć" wzrosła prawie dwukrotnie to chyba nie jest to złe.
Wieczna Miłość - TVP 1 [16:05]
Łzy Cennet - TVP 2 [17:10]
Kontrakt na miłość - TV PULS [06:00]
Elif - TVP 1 [14:00]
vlv
Użytkownik

Postautor: vlv » 12 lip 2018, 16:21

Ciekawe czy "Kara Sevda" będzie mocno pocięta względem oryginału. Zauważyłem, że Ay Yapim dość mocno tnie odcinki (zależy jeszcze od konkretnego tytułu).
"Meandry uczuć" - może na przestrzeni całego serialu jakieś 10 minut wycięli, to w sumie nic, bo w "Imperium miłości" tylko w pierwszym odcinku ze dwadzieścia minut brakowało. Z wytwórnią Gold na razie jest dużo lepiej. Nie sprawdzałem wszystkiego, ale "Czarna perła" wydaje się iść tak jak w oryginale, "Tylko z tobą" raczej też.
Najwięcej wywalają w pilotach i w finałach.
Kontrakt i Sezon z Pulsu były w całości, no ale to długie odcinki, więc to oczywiste.

Zauważyłem, że Turcy nie mają problemów z zamieszczaniem swoich seriali w sieci. Na YT lub na stronach ich stacji w zasadzie można znaleźć wszystkie odcinki do obejrzenia za darmo bez blokad regionalnych ani żadnych innych.
Jeszcze gdy Puls odpisywał widzom na FB na pytanie dlaczego nie ma serialu tureckiego na VOD padała odpowiedź, że nie mają licencji.
Zawsze wydawało mi się to dziwne, skoro oni publikują swoje seriale za friko dla wszystkich na YT, to raczej nie robili by kłopotów z licencją online dla Pulsu.
Na pewno nie byłyby to grube pieniądze, no ale widać nikomu nie zależało na tym.
Lepiej puścić serial o piątej rano...
karolina1995
Użytkownik

Postautor: karolina1995 » 12 lip 2018, 17:52

Podobno Kosem ma mieć w sumie 168 odcinków, a dziś był odc. 141/168 natomiast czarna perła odc 36/67, jeśli nie będzie żadnych przerw w emisji to Kosem powinna się zakończyć 20 sierpnia, natomiast czarna perła 24 sierpnia :)
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 14 lip 2018, 1:32

Już są wpisane w ramówce przerwy w emisji Kosem. W sierpniu rusza Tour de Pologne, czyli wyścig kolarski po Polsce, który będzie transmitowany na antenie TVP1. Z tego, co widzę, część etapów będzie mieć transmisje między godz. 15.00 a 17.00, więc w te dni Kosem wypada. Wyścig tradycyjnie będzie trwać prawie cały sierpień, więc emisja Kosem przeciągnie się do samego września, albo i ciut dłużej.

Natomiast TVP HD rozpoczyna powtórkę Kosem zaraz po zakończeniu powtórki oryginalnego Wspaniałego stulecia, czyli od 7 sierpnia. Na początek sezon 1-y z Beren Saat. Emisja w paśmie Wspaniałego, około godz. 11.00.
karolina1995
Użytkownik

Postautor: karolina1995 » 14 lip 2018, 10:26

Jantar pisze:
Natomiast TVP HD rozpoczyna powtórkę Kosem zaraz po zakończeniu powtórki oryginalnego Wspaniałego stulecia, czyli od 7 sierpnia. Na początek sezon 1-y z Beren Saat. Emisja w paśmie Wspaniałego, około godz. 11.00.

Dzięki za odpowiedź, a już miałam się pytać co będzie po WS :)

Jeśli chodzi o Kara Sevda, to myślę , że prędzej zobaczymy go po Siyah Inci, bo chyba tam żadnych przerw nie będą robić, albo dadzą zupełnie inny serial,którego się nie spodziewamy :)
Awatar użytkownika
AgnieszkaWawa
Użytkownik

Postautor: AgnieszkaWawa » 14 lip 2018, 12:47

Cieszy mnie powtórka Kosem. Uwielbiam Beren !
Maria z przedmieścia o 16:00 w Tv4 !!!
Telemann
Obserwator

Postautor: Telemann » 16 lip 2018, 12:09

Kara Sevda, czyli Wieczna Miłość od 24 sierpnia o 16:00 na TVP1.
Pozdrawiam, Telemann :)
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 16 lip 2018, 13:22

A skąd info? Ramówki dla prasy jeszcze nie ma. Cennika też nie.
Telemann
Obserwator

Postautor: Telemann » 16 lip 2018, 13:23

Z cennika Biura Reklamy TVP.
Pozdrawiam, Telemann :)

Wróć do „Telenowele”