Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: [email protected] » 18 lis 2018, 22:23

Brazylijska telenowela "Totalmente demais" od 22 listopada na niedostępnym u nas iTVN.

Jedna z bardziej klasycznych produkcji Globo w ostatnich latach.
Ann
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Ann » 19 lis 2018, 17:57

pablo21 pisze:Co do wyników ogladalności pasma telenovel w TV4 to obawiam się że poprostu wkrótce koniec pasma telenovel latino bo ten gatunek w popularności wypiera u nas gatunek telenovel tureckich które są bardzo ostatnio na czasie u nas. Nie zdziwie się jak Polsat kupił lub kupi nowy tytuł coś z tureckich produkcji dla sprawdzenia wyników. Skoro nawet nadawca Filmboxów spółka SPI int. planuje wprowadzić globalnie i także u nas kanał TDC HD poświęcony telenovelom tureckim.
Nie ma już dobrych telenovel latino tak jak kiedyś to było i trzeba to sobie przyznać szczerze. Ja jestem zaszokowany wysokim poziomem telenovel tureckich. To co obecnie emituje TVP w TVP1 i TVP2 a zwłaszcza TVP2 o 17.00 to telenovela dla mnie bardzo dobra i wciagajaca. U mnie cała rodzina to ogląda. Nawet brak który nie lubi telenovel. Oglada wszystkie odc. z wyprzedzeniem na YT z napisami PL bo się nie może doczekać nowych odc. w TVP. :-)

Ja nie oglądałam żadnej tureckiej telenoweli - jakoś nie mój klimat
AnaPaula
Użytkownik

Telenowele

Postautor: AnaPaula » 19 lis 2018, 19:16

Ja również "nie czuję" tego klimatu ;) Mimo że niektóre fabuły są naprawdę ciekawe, tureckie produkcje nie mają w sobie tego czegoś, co mogłoby mnie przy nich zatrzymać, zostaję więc przy telenowelach z Ameryki Łacińskiej.
xime
Użytkownik

Telenowele

Postautor: xime » 20 lis 2018, 19:43

Portugalska telenowela "Czas zemsty, czas miłości" (org. Ouro Verde) wygrała statuetkę Emmy w kategorii Najlepsza Telenowela. Pokonała m.in. emitowaną w Tvp2 turecką telenowelę "Meandry uczuć".
"Czas zemsty, czas miłości" emitowane było na kanale iTvn.

Szkoda, że żadnej statuetki nie otrzymało Telemundo, które w kategorii Najlepszy nieanglojęzyczny program emitowany w paśmie primetime miało aż 3 nominacje ( "El Señor de los Cielos", "Jenni Rivera: Mariposa de Barrio" i "Sin Senos Sí Hay Paraíso"). Wygrała propozycja NBC Universo "El Vato".
Oglądane: W rytmie serca| Ameryka Express|Maria z Przedmieścia| Światło Twoich Oczu
vlv
Użytkownik

Telenowele

Postautor: vlv » 20 lis 2018, 20:33

"Meandry uczuć" było bardzo przyzwoite, ale moim zdaniem nie aż tak dobre, żeby powtórzyć sukces "Wiecznej miłości" sprzed roku i zgarnąć Emmy. Wydaje mi się, że Turcja mogła spokojnie wystawić lepszego kandydata i powalczyć o drugą nagrodę. Może za rok...
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: [email protected] » 25 lis 2018, 14:26

Jedną z autorek polskiego tekstu do telenoweli "Maria z przedmieścia" jest uznana tłumaczka Elżbieta Gałązka-Salamon :) Nie często się to zdarza, bo jeśli chodzi o telenowele współpracowała dotychczas chyba tylko przy "Kotce".
Adix2004
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Adix2004 » 02 gru 2018, 12:15

Angelica Rivera (m.in. "Angela") rozważa powrót do seriali. Podobno pierwsze scenariusze leżą już na jej biurku :)
https://www.novela.pl/na-goraco/angelic ... ot-do-gry/
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: [email protected] » 02 gru 2018, 12:59

Dodajmy, że od wczoraj Angelica Rivera jest już byłą pierwszą damą Meksyku.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: [email protected] » 04 gru 2018, 18:26

W najbliższy czwartek w "Marii z przedmieścia" kultowa scena "Maldita lisiada" w wykonaniu Itati Cantoral, czyli serialowej Sorayi. Scena ta przeszła do historii telenowel doczekując się niezliczonej ilości przeróbek i memów.

W zeszłym roku Cantoral przypomniała postać demonicznej Sorayi w jednym z odcinków serialu Netflksa - "Orange Is the New Black".

Adix2004
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Adix2004 » 04 gru 2018, 21:06

Nowy narco - serial Telemundo "El recluso" od 7 grudnia w polskim Netflixsie :)
https://www.novela.pl/el-recluso/

Coś więcej o nowej wersji "Brzyduli" :)
https://www.novela.pl/na-goraco/brzydul ... wym-jorku/

Jedynie co to jestem zawiedziony, że Aaron Diaz zagra brata głównej bohaterki :( Moim zdaniem powinien on zagrać głównego bohatera lub antagonistę...
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: [email protected] » 05 gru 2018, 23:15

A jednak! Kultowa "Luz Maria" wciąż dostępna w sprzedaży:)

Od 20 grudnia emisja na węgierskiej Izaura TV.
karolina1995
Użytkownik

Telenowele

Postautor: karolina1995 » 07 gru 2018, 15:41

Dzisiaj na netflix odkryłam, że jest z polskim lektorem
Serial telemundo "El granador" , w którym gra Ana Lucia Dominguez ("Gorzka zemsta" orig."Pasion de Gavilanes" , "Pieska Miłość" orig." Perro amor )
https://www.netflix.com/pl/title/80221207
Poti
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Poti » 09 gru 2018, 11:29

Czy wiadomo może coś odnośnie jakie plany zakupowe ma Czwórka jesli chodzi o telenowele sprzed lat np.Cristina czy Paulina czy są jeszcze w sprzedaży? Na Wegrzech te telenowele sa emitowane. Nawet wraca kultowa Luz Maria :) Ciekawe czy Fiorella jest dostepna w sprzedaży???
Adix2004
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Adix2004 » 09 gru 2018, 12:01

Narazie nic nie wiadomo o planach Czwórki... Zobaczymy co TV4 wymyśli. Niestety jak podaje Novela.pl wyniki oglądalności są "bez rewelacji". Może dadzą po jednej telenoweli? Może dwie starsze telenowele? Musimy jeszcze trochę poczekać. "Maria z przedmieścia" skończy się prawdopodobnie 14/15 stycznia a "Światło twoich oczu" miesiąc późnej 13/14 lutego. Nie zdziwię się jak Czwórka po "Mari..." da hit z sprzed lat a po "Światło..." dadzą jakąś telenowele ze swojego katalogu np. "Dzikie serce". Ale lepiej poczekać niż wymyślać. Może przed świętami dowiemy się co poleci po "Mari del Barrio".
Aktualnie wiele telenowel jest w sprzedaży m.in. "Cud miłości", "Luz Maria", "Fiorella" z Peru i wiele telenowel z Televisy.
Poti
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Poti » 09 gru 2018, 12:18

Maria z przedmieścia konczy sie według obliczeń 16 stycznia. Natomiast Światło twoich oczu 15 lutego. A skoro wiele telenowel sprzed lat jest w sprzedaży to Czwórka ma pole manewru. Po prostu Esmeralda była trafiona natomiast Maria z przedmieścia i Światło twoich oczu niekoniecznie. Ale czekam cały czas na Pauline badz Fiorelle.

Wróć do „Telenowele”